Diesel - startování na 20 sekund

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Matěj
Příspěvky: 180
Registrován: čtv zář 22, 2005 11:46

Diesel - startování na 20 sekund

Příspěvek od Matěj »

Dobrý den všem,
již delší dobu neberu tohle fórum jen jako čistě olejářské fórum, ale velmi často se tady řeší i jiné technické věci a proto se odvážím zeptat se na můj problém.

Mám malou a relativně úzkou garáž, Vejde se tam auto + do čela garáže před auto motorka.
Když jezdím v létě na motorce, auto je najeté úplně dozadu a motorka je šikmo za autem, takže ráno jen vystrkám motorku a jedu. V zimě je to naopak.

Teď si chci koupit druhou motorku a tím vzniká můj problém.
Mám skvělé manipulační stojany, takže se do garáže vejdou 2 motorky před auto. Za auto se nevejdou, protože tam s motorkou na ten stojan nenajedu, to musí být prázdná garáž, najedu na stojan s motorkou a odtlačím tam, kam potřebuji.

Teď k dotazu, Když budu mít 2 motorky, musím každý den nastartovat auto ( diesel ) vyjet s autem z garáže. Vybrat si motorku, vystrkat ven a pak opět nastartovat auto a zajet do garáže.
Tudíž 2 starty, každý znamená cca 10 sekund chod motoru. Nebo vyjet nechat nastartováno, vystrkat motorku a pak zajet. V tomhle případě je to cca 2 minuty chod motoru. To samé mě samozřejmě čeká po příjezdu z práce. Časově naprosto zanedbatelné operace, ale co to bude dělat s tím dieslovým autem ?
Podotýkám, že to je pouze v letním období, respektive od cca dubna do cca října, takže žádné mrazy, ale prostě studený motor a pár vteřin chodu.

Děkuji za odpověď
Uživatelský avatar
Pitris JUNIOR
Příspěvky: 1797
Registrován: pát kvě 23, 2014 17:10
Bydliště: Brno

Re: Diesel - startování na 20 sekund

Příspěvek od Pitris JUNIOR »

Ahoj.
Když už bych tuto operaci musel dělat, rozhodně na jeden start. I tomu bych se ale obloukem vyhnul, na tom aute nejen že půjde baterie do kopru, to by zase takový problém nebyl, bude ale v autě trpět vše ostatní, olej se neprohřeje, bude se usazovat bordel, turbo taky moc nepoděkuje.
Vytlačením a následným zatlačením by to nešlo vyřešit?
Kia CEED 1.6 GDI 99kW N98 + Mannol 9950
Amsoil EU Car Formula 5w40
Následuje - Millers Oils CFS NanoDrive 5W40
Kumho Ecsta HS52 205/55 R 16 XL 94 V
Vredestein Snowtrac 5 205/55-R16
Matěj
Příspěvky: 180
Registrován: čtv zář 22, 2005 11:46

Re: Diesel - startování na 20 sekund

Příspěvek od Matěj »

Dobrý den,
vytlačit ano, ale zpět zatlačit to nejde, je tam sice jen mírný nájezd do kopce, ale také schůdek a to nedám.

Ale děkuji za odpověď.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27492
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Diesel - startování na 20 sekund

Příspěvek od Pitris »

Já to taky považuju za pomalou smrt toho dieselu - když už tato situace, nešlo by :?: místo 5x týdně ho navrknout jen jednou a motorka kterou budeš jezdit aby přes týden stála venku? A druhý týden třeba jezdit s tou druhou. Ale nevím jaká je u vás sousedská či místní situace. A určitě bych to auto aspoň jednou za měsíc vzal na minimálně 50 km "prohřívací" projížďku.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1761
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Diesel - startování na 20 sekund

Příspěvek od kornel »

2 až 4 krát denne plne-studených štartov (a to pol roka vkuse)... ložiská na kluke a ojniciach pojdu do kopru tak 5 krát rýchlejšie. Z toho motora bude vergel pomerno dosť rýchlo. Určite to nerobiť a druhú motorku proste parkovať niekde mimo... pokiaš to je aspoň trochu možné.
Matěj
Příspěvky: 180
Registrován: čtv zář 22, 2005 11:46

Re: Diesel - startování na 20 sekund

Příspěvek od Matěj »

Dobrý den,
děkuji všem za Vaše názory.
To auto potřebuji a starám se o něj řekl bych příkladně, proto ho díky Vašim názorům nebudu zbytečně ničit, kvůli takové zbytečnosti, jako je druhá motorka.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9939
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Diesel - startování na 20 sekund

Příspěvek od Colommbo »

Ahoj! Prakticky vše už tu bylo napsáno - je to úplně na ho*no... :? Jsou tu dokonce i tací, kteří jsou líní jako veš a za kamarádem dolů do vsi (asi kilometr) jedou autem. Protože ho (auto, ne kamaráda) však mají rádi, přidají si malé (zhruba 10km) kolečko kolem komína, aby aspoň trošku prohřáli motor. A to jezdí na benzín.
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Matěj
Příspěvky: 180
Registrován: čtv zář 22, 2005 11:46

Re: Diesel - startování na 20 sekund

Příspěvek od Matěj »

Tak už jsem to elegantně vyřešil.

A k autu - když už vyjedu, tak těch 40 kilometrů v kuse dám minimálně. Tolik totiž měří moje cesta do práce.

A zhruba 3x měsíčně dám cca 60 km z toho 40 km na dálnici a pak zase zpátky.

Na "couračky" máme benzínové auto.
Uživatelský avatar
Pitris JUNIOR
Příspěvky: 1797
Registrován: pát kvě 23, 2014 17:10
Bydliště: Brno

Re: Diesel - startování na 20 sekund

Příspěvek od Pitris JUNIOR »

Tak to má být 👍 v tuto chvíli se dá říct, že nafta má smysl 👍
Kia CEED 1.6 GDI 99kW N98 + Mannol 9950
Amsoil EU Car Formula 5w40
Následuje - Millers Oils CFS NanoDrive 5W40
Kumho Ecsta HS52 205/55 R 16 XL 94 V
Vredestein Snowtrac 5 205/55-R16
Odpovědět