Jaky olej

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

zdendazde

Příspěvek od zdendazde »

rozhodně se necítím chytřejší než zkušebna VW. A protože VW považuji za dobré auto,věřím tomu oleji,který splňuje normu VW................to je můj přístup,ostatní diskuse o té které značce oleje stejně nic nevyřeší
1616

Příspěvek od 1616 »

zdendazde píše:rozhodně se necítím chytřejší než zkušebna VW. A protože VW považuji za dobré auto,věřím tomu oleji,který splňuje normu VW................to je můj přístup,ostatní diskuse o té které značce oleje stejně nic nevyřeší
to máš pravdu a k tomu Essu ten má taky normu určitou VW ale v tom oleji prostě při rozboru našli něco co škodilo ,a proto přešli na jiný.Jo a to Esso se bralo jak sem s edozvěděl ,že bylo pro podnik výhodnou cenou,jenže pak by si uškodili ještě víc tak přešli na jiný.Píšu jen co jsem se dozvěděl
bjukemen
Příspěvky: 4877
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

1616 píše:No to Esso nevím nevím zrovna tento olej náš podnik který se zabývá auto dopravou a zemní mechanizací přestal brát a přešel na jiný po testech ,kdy každé vypuštění oleje ze stroje jde na rozbor.

..hmm to sa mi nejako nezdá,ale pripuštam že to može byť pravda...len Ja som stale Esso uaradoval do svojej top 10 ... :?
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Příspěvek od Jezevcik »

zdendazde píše:rozhodně se necítím chytřejší než zkušebna VW. A protože VW považuji za dobré auto,věřím tomu oleji,který splňuje normu VW................to je můj přístup,ostatní diskuse o té které značce oleje stejně nic nevyřeší
A jsme u toho.Neznamená to,že existují oleje buď dobré nebo ještě lepší?
bjukemen píše:..hmm to sa mi nejako nezdá,ale pripuštam že to može byť pravda...len Ja som stale Esso uaradoval do svojej top 10 ...
Pokud je vůbec pravda to,co zde padlo o olejích Esso(třeba bylo použito nevhodné palivo...)pak to jasně ukazuje na nesmyslnost dělení na"značkové a neznačkové"oleje.Pitrisi,máš nějaký podklad,podle kterého jsou ty tzv.druhořadé oleje horší?Až bude Starline na trhu dvacet,třicet let,tak o něm budeš psát také jako o ověřené značce.Kdyby byl tak špatný tak by to zřejmě již někde projevilo.Jen pár vyvolených v této globální světovládě ví,jak to chodí a ti se nám smějí.
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ka-spel »

Já mám s Esso ("origo" Škoda 5W40, tj. Esso Ultron) naopak dobrou zkušenost (cca 50 tis. km). Motor (Sierra 1,8 TD dosti olítaná) na to šlapala moc spokojeně ve srovnání s VAT SynGold 5W40, Texaco 10W40, OMV 10W40, Valvoline 0W40 při třetinové spotřebě oleje např. proti VATu. Ostatně Esso spadá pod Exxon Mobil, takže nějaká kvalita tam být musí. Byť mě připadá, že jako značka olejů čím dál víc mizí.
byloObrázek
je Obrázek
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Příspěvek od Jezevcik »

Jestli to nebude tím,že spolu s oleji mizí i jejich benzínky nahrazené Agipy.
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ka-spel »

Já vím v akorát o jedné na dálnici D1. Třeba Total pustil komplet čerpačky konkurenci, ale výrobu drží.
byloObrázek
je Obrázek
alfi166silver

Příspěvek od alfi166silver »

Esso a Mobil vyrábí ExxonMobil a že u nás prodali A gipu distribuční síť a benzínky nemá přece s jejich kvalitou nic společného.Esso určitě patří k těm kvalitním.Tu výměnu za jinou značku ve firmě bych spíš viděl tak,že někdo z managmentu dostal od konkurenční firmy tu správnou částku a aby to nevypadalo blbě,tak řekli že zkoušky oleje Esso nebyly nic moc.......Víme všichni jak to chodí......
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27499
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

ad Jezevcik: :arrow: máš nějaký podklad,podle kterého jsou ty tzv.druhořadé oleje horší? :arrow:
Já napsal, že JÁ OSOBNĚ jim nevěřím, a že je nepoužiji; právě proto, že je na trhu spousta prověřených značek. A konkrétně to Starline - pokud někdo vyrábí všechno "od špendlíku po lokomotivy", myslíš si, že to všechno umí dobře?
A krom toho se to tu už řešilo http://www.oleje.cz/forum/viewtopic.php ... sc&start=0 myslím si, že nejsem sám, kdo má se (konkrétně) Starline špatné zkušenosti, (ale "trochu" podložené - byť oleji pro autobus - výsledky z té laborky), ale uznávám, že někteří jsou s ním spokojeni - já to beru....ale používat nebo doporučovat je nebudu.
mipesa
Příspěvky: 765
Registrován: čtv srp 28, 2008 20:39

Příspěvek od mipesa »

alfi166silver píše:Esso a Mobil vyrábí ExxonMobil a že u nás prodali A gipu distribuční síť a benzínky nemá přece s jejich kvalitou nic společného.Esso určitě patří k těm kvalitním.Tu výměnu za jinou značku ve firmě bych spíš viděl tak,že někdo z managmentu dostal od konkurenční firmy tu správnou částku a aby to nevypadalo blbě,tak řekli že zkoušky oleje Esso nebyly nic moc.......Víme všichni jak to chodí......
V tom Vám musím dát za pravdu, protože já osobně jsem se stal obětí takovéto machinace v jedné špediční firmě.A začalo to také vzorkama ty jsem ale neviděl, a když jsem je chtěl vidět tak to nešlo.Kdyby to alespoň řekli na rovinu, jaký kdo má zájem.To samé bylo i s bateriemi.
Kdo maže, ten jede.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

CASTROL TWS MOTORSPORT 10W-60


… olej exkluzivně doporučován pro všechny motory BMW M3/M6/Z4 . Zajišťuje dokonalou ochranu … teplotách. Splňuje specifikace: API SJ/CF, BMW Special Oil, Porsche.
Odpovědět