Olej 10w50

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Martin.s.

Olej 10w50

Příspěvek od Martin.s. »

Ahoj, chci se zepat, zda má smysl do 83kw motoru lít 10w50. Rád bych ho tam dal, ale nejsem odborník. Tak si nechám poradit. Auto je Subaru, 14 let staré.
Návštěvník

Re: Olej 10w50

Příspěvek od Návštěvník »

Martin.s. píše:Ahoj, chci se zepat, zda má smysl do 83kw motoru lít 10w50. Rád bych ho tam dal, ale nejsem odborník. Tak si nechám poradit. Auto je Subaru, 14 let staré.
Benzín, 16V
tappaja

Příspěvek od tappaja »

Podle meho nazoru to nema cenu, leda bys auto provozoval nekde v tropech nebo jsi byl rally zavodnik.

Asi se tomu nic nestane, krom zvyseny spotreby, diky hustymu oleji.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

tappaja píše:Podle meho nazoru to nema cenu, leda bys auto provozoval nekde v tropech nebo jsi byl rally zavodnik.

Asi se tomu nic nestane, krom zvyseny spotreby, diky hustymu oleji.
pěknó blbosť pišeš
Moja

Příspěvek od Moja »

Klidně tam dej 10w-50.
tappaja

Příspěvek od tappaja »

Anonymous píše:
tappaja píše:Podle meho nazoru to nema cenu, leda bys auto provozoval nekde v tropech nebo jsi byl rally zavodnik.

Asi se tomu nic nestane, krom zvyseny spotreby, diky hustymu oleji.
pěknó blbosť pišeš
To je vzdycky chytrolinu na forech, ale aby napsali v cem ta blbost je, to ne. Pak tu ma clovek hledad nejaky smysluplny prispevky. Fakt super :wink:

Muzes mi teda rict, ceho dosahne, kdyz ho tam naleje? Venku kosa jak hovado, zimni specifikace 10W minimalne na tenhle tejden nic moc volba. 50 to je jakoze dost hustej olej sam o sobe, tam nic lehkobeznyho fakt nevidim, co by mohlo eventuelne setrit palivo. Nehlede na cenu oleje.

A to se bavime jen o viskozite, ne o tom, jestli to splnuje pozadavky vyrobce motoru.
Spis mi to prijde, ze mu nekdo nakukal, ze je to "zavodni" olej a prida aspon 20HP.

Nez odpoved typu "vykrik do tmy", tak radsi nic priste nepis, prosim te, nebo to rozepis, v cem je to blbost.
Martin.s.

Příspěvek od Martin.s. »

tappaja píše:
Anonymous píše:
tappaja píše:Podle meho nazoru to nema cenu, leda bys auto provozoval nekde v tropech nebo jsi byl rally zavodnik.

Asi se tomu nic nestane, krom zvyseny spotreby, diky hustymu oleji.
pěknó blbosť pišeš
To je vzdycky chytrolinu na forech, ale aby napsali v cem ta blbost je, to ne. Pak tu ma clovek hledad nejaky smysluplny prispevky. Fakt super :wink:

Muzes mi teda rict, ceho dosahne, kdyz ho tam naleje? Venku kosa jak hovado, zimni specifikace 10W minimalne na tenhle tejden nic moc volba. 50 to je jakoze dost hustej olej sam o sobe, tam nic lehkobeznyho fakt nevidim, co by mohlo eventuelne setrit palivo. Nehlede na cenu oleje.

A to se bavime jen o viskozite, ne o tom, jestli to splnuje pozadavky vyrobce motoru.
Spis mi to prijde, ze mu nekdo nakukal, ze je to "zavodni" olej a prida aspon 20HP.

Nez odpoved typu "vykrik do tmy", tak radsi nic priste nepis, prosim te, nebo to rozepis, v cem je to blbost.
Takhle, v současnosti tam mám 5W40 olej, tu 10w50 jsem chtěl zkusit na sezonu. Mám mít API SG olej, o viskozitě mlčí. Trochu mi to štve, že japonci nemají žádné bližší normy jako třeba VW. Ale možná je to výhoda, co myslíte? PS: určitě bych nedal ACEAA1/A5.
alfi166silver

Příspěvek od alfi166silver »

Do Subaru dej sportovní olej,5W-50,10W-50 nebo 10W-60,motoru to jen prospěje a na řeči že je to škoda ablablabla nedej :wink:
Jeden tip ode mě: http://www.znackoveoleje.cz/znackoveole ... -10W-60-4L
Moja

Příspěvek od Moja »

Přesně jak píše alfi.
hovada

Příspěvek od hovada »

neni subaru jak subaru. on tu pise o slabom nepreplnanom motore, okrem tej zvysenej spotreby benzinu a spatnej ochrane motora pri nezohriatom oleji nic dobre nedosiahne. zostan pekne u svojej 5W40
Martin.s.

Příspěvek od Martin.s. »

Děkuji za odpovědi. Vlastně to auto mám na ježdění, občas ho vytočím to jo, ale rally teda jezdit nebudu :D
mipesa
Příspěvky: 765
Registrován: čtv srp 28, 2008 20:39

Příspěvek od mipesa »

Pro vás bude rozumná volba ACEA A3 5W-40 nebo i klidně 10W-40.Tu 10W-50 bych nechal až na léto, kdy asi tomu pěkně ve vedrech naložíte.Vy rozdíl nepoznáte, pokud to nebudete honit.Jestli jezdíte hodně tak se Vám mírně u 10W-50 zvedne spotřeba paliva.
S u baru

Příspěvek od S u baru »

mně lejou v servisu Castrol SAE5w30 av pohode dalnice ,mesto , rocne 2 vzmenz oleje v motoru po 15000 km
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

tappaja píše:
Anonymous píše:
tappaja píše:Podle meho nazoru to nema cenu, leda bys auto provozoval nekde v tropech nebo jsi byl rally zavodnik.

Asi se tomu nic nestane, krom zvyseny spotreby, diky hustymu oleji.
pěknó blbosť pišeš
To je vzdycky chytrolinu na forech, ale aby napsali v cem ta blbost je, to ne. Pak tu ma clovek hledad nejaky smysluplny prispevky. Fakt super :wink:

Muzes mi teda rict, ceho dosahne, kdyz ho tam naleje? Venku kosa jak hovado, zimni specifikace 10W minimalne na tenhle tejden nic moc volba. 50 to je jakoze dost hustej olej sam o sobe, tam nic lehkobeznyho fakt nevidim, co by mohlo eventuelne setrit palivo. Nehlede na cenu oleje.
von kámo má ten volej za pracovní teplote sténó hustoto jako vostatní voleje a navíc dává jistoto pře případným přetížení starý káre. estli tade negdo huláká do tme tak seš to te. vůbec nic neporadiš a hlópě pindáš.

A to se bavime jen o viskozite, ne o tom, jestli to splnuje pozadavky vyrobce motoru.
Spis mi to prijde, ze mu nekdo nakukal, ze je to "zavodni" olej a prida aspon 20HP.

Nez odpoved typu "vykrik do tmy", tak radsi nic priste nepis, prosim te, nebo to rozepis, v cem je to blbost.
tappaja

Příspěvek od tappaja »

Vidis, ze zvladnes vic jak jednu vetu, i kdyz to cist, to je zazitek:
von kámo má ten volej za pracovní teplote sténó hustoto jako vostatní voleje a navíc dává jistoto pře případným přetížení starý káre. estli tade negdo huláká do tme tak seš to te. vůbec nic neporadiš a hlópě pindáš.
Tak podle vseho ma Martin.s 2.0 Legacy nebo Imprezu 85kW, atmosfera. A myslim, ze vse podstatny bylo receno, jaky vyhody a nevyhody by ten olej mel v tomhle konkretnim motoru.
Otazka znela:
má smysl do 83kw motoru lít 10w50?
takze jeste jednou pro ogara, krome provetrany penezenky to tam lejt fakt smysl nema
Odpovědět