Recykláty

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Mytýsek

Recykláty

Příspěvek od Mytýsek »

Ahoj, vy mě asi budete všichni tady nenávidět. Mě ale zajímá jedna věc. Jak se dá na plně syntetickém oleji poznat, že je recyklovaný?
Mytýsek

Příspěvek od Mytýsek »

Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Recykláty

Příspěvek od Pitris »

Mytýsek píše:Ahoj, vy mě asi budete všichni tady nenávidět. Mě ale zajímá jedna věc. Jak se dá na plně syntetickém oleji poznat, že je recyklovaný?
Pochybuji, že se k tomu výrobce přizná - a "obyčejný" uživatel to asi nepozná. Píši to znovu, neznámým výrobcům se vyhýbám
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

jenomže v tomto případě se nejedná o motorový ani převodový oleje ale o rostlinný olej , který se používá jako palivo pro dieslové motory místo nafty
Václav

Příspěvek od Václav »

Mám v garáži filtrační jednotku na vyjetý oleje co beru z autoservisu, přimíchávám to do nafty 1:1 a jezdí to v pohodě aji starty, akorád mám čerpadlo bosh a skrátil jsem o polovinu výměnu palivového filtru který ovšem stojí 90kč..
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Václav píše:Mám v garáži filtrační jednotku na vyjetý oleje co beru z autoservisu, přimíchávám to do nafty 1:1 a jezdí to v pohodě aji starty, akorád mám čerpadlo bosh a skrátil jsem o polovinu výměnu palivového filtru který ovšem stojí 90kč..
A co na to říkají emise? To je Ti asi jedno, že? :( :( :(
mipesa
Příspěvky: 765
Registrován: čtv srp 28, 2008 20:39

Příspěvek od mipesa »

Recykláty a jejich chemické čištění je stále velice nákladná věc i když pár chemiček, ale i rafinérek stále zdokonalují kvalitu recyklátů, malý výrobce nebo méně známý výrobce si je může asi těžko dovolit.Pak je na snadě otázka pokud tedy, jak se zde občas píše, že no name oleje jsou recykláty, pak by mě tedy zajímal důvod jejich relativně nižší ceny.Již dříve jsem tu uvedl, že jsem se osobně parkrát účastnil exkurze v rafinérkách a chemičkách i s výkladem a fakt to není nic levného.Oni recykláty nekončí jen v mot.olejích.
Jinak pane Václave, bravo, jen tak dál. :roll:
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Pánové co tady jde o recyklátech je totální matení, možná jsem špatně pochopil, recyklát je olej který se přimísí do základní suroviny(ropy) před vstupem do destilačního procesu, vzniklá surovina je po destilaci kvalitativně naprosto nerozeznatelná od suroviny vzniklé z ropy.
Pokud za recyklát považujete tzv. filtrované a chemicky čištěné použité oleje pak tyto by se jako motorové oleje neměly dostat do oběhu.
naatrium

Příspěvek od naatrium »

Tak si tam každý hodte hlas :) a uvidíme...

http://autooleje.webnode.cz/
Pohádky

Příspěvek od Pohádky »

Anonymous píše:Pánové co tady jde o recyklátech je totální matení, možná jsem špatně pochopil, recyklát je olej který se přimísí do základní suroviny(ropy) před vstupem do destilačního procesu, vzniklá surovina je po destilaci kvalitativně naprosto nerozeznatelná od suroviny vzniklé z ropy.
Pokud za recyklát považujete tzv. filtrované a chemicky čištěné použité oleje pak tyto by se jako motorové oleje neměly dostat do oběhu.
Děkuji, vždy mě dokáže rozpálit hláška typu:"Starline oleje ne, protože jsou to recykláty".... Já netvrdím, že oleje Starline jsou super výrobek... Uvedl jsem to obrazně
naatrium

Příspěvek od naatrium »

Starline leju do starýho fiata a no problemo, už tak to převyšuje požadavky výrobce :)
bjukemen
Příspěvky: 4877
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

...na Starline vypražam rezne a tiež bez problemov... :mrgreen:
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

bjukemen píše:...na Starline vypražam rezne a tiež bez problemov... :mrgreen:
Jsou dost drahé, ty oleje Starline. Pár korun /euro/ si připlatíš a máš značku;)
Pohádky

Příspěvek od Pohádky »

Takovýchto stupidit se tu objevuje... Tohle asi myslel autor tohoto tématu:-) - je to zkopírováno z předešlých témat -
Anonymní







PříspěvekZaslal: st únor 07, 2007 8:10 Předmět: Citovat
craken napsal:
http://www.mercedes-classic.cz/forum/re ... 3&t=178053


Tak vidíte , znáte olej Starline??? neví nikdo nic až si ho zkusí na vlatním autě!
Kelly ho prodává ,protože má ,nebo jim nestačí zisky z náhr.dílů a jsou jen prodavači,ale né odborníci na oleje-proto je pořeba se vždy bavit sdovozci olejů ,co prodávají jen oleje-oni tomu rozumí a vždy poradí.
Je to recyklát -sračka na 7tis.km a v extrému jde do pr...e! viz článek pána s Mercedesem!

"TAKŽE FAKT VARUJU PŘED TÍMTO OLEJEM. POKUD NECHCETE MÍT PROBLÉMY, VYHNĚTE SE MU OBLOUKEM!!!!!!!!! Co jsem se ještě dozvěděl, je zajímavá info, že se jedná o recyklovanej olej z již vyjetého starého oleje. To ale nevím, to jsem jenom slyšel...
Ze to myslím vazne jet potvrzuji nabidkou na zdarma odběr zbylejch asi 30 litru toho eklu! Nebo to možná postupně naředím do nafty do nádrže...Smile"
mipesa
Příspěvky: 765
Registrován: čtv srp 28, 2008 20:39

Příspěvek od mipesa »

Anonymous píše:Pánové co tady jde o recyklátech je totální matení, možná jsem špatně pochopil, recyklát je olej který se přimísí do základní suroviny(ropy) před vstupem do destilačního procesu, vzniklá surovina je po destilaci kvalitativně naprosto nerozeznatelná od suroviny vzniklé z ropy.
Pokud za recyklát považujete tzv. filtrované a chemicky čištěné použité oleje pak tyto by se jako motorové oleje neměly dostat do oběhu.
Ono z recyklace olejů je obrovské množství odpadu.tady přece z recyklovaného oleje se nevyrábí znovu jen mot.olej, ale např. různá aditiva do paliv, může končit i jako vazelína a já nevím, co ještě, to není jen o znovuzrození mot.oleje.Proto, zde uvádím znovu, recyklace je drahá záležitost.Ano příměsí recyklátů se znovu destiluje ropa pro výrobu suroviny na výrobu zákl.olejů.Ale jak, kde a kdy.Ona ta doprava těhle recyklátů do těchto petrochemiček je drahá neboť jich je na světě jen pár a jsou v hlavně v Asii.To je další z důvodů promítnutí ceny.Já jsem přesvědčen, že se dnes míchá všechno se vším.Základ.oleje mají skoro všichni výrobci prakticky stejné.Jak je již,zde zmíněno je to byznys.
Odpovědět