Oleje Starline???

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Pitris

Re: Olej do Peugeota

Příspěvek od Pitris »

mipesa píše:To že Starline nebude nic kvalitního bych souhlasil, ale už nesouhlasím s tím, že Esso je jeden z nejlepších olejů. Možná podle tech.listu a jeho teoretických chemicko.fyzikálních vlastností, ono na papíře se to hezky čte, ale realita je jiná. Pan Pitris zde již haněl Castrol, ale Esso je úplně to samé. V tech.listech až zase tak markanntní rozdíly mezi oleji nejsou a je třeba je brát trošičku s reservou, ale kvalita se na nich stavět dá. Obecně Frantíci rádi používají Total a Elf, Ale záleží na úhlu pohledu a zkušenostech. Neexistuje člověk, který by znal každý máslo do auta, proto se tady můžeme dohadovat donekonečna. Ale tvrdit, že tenhle olej je jeden z nejlepších je hodně troufalé.
Když vezmu průměr, tak o tolik, co je Castrol pod ním, je Esso nad ním. Možná má pan mipesa jiné zkušenosti, ale já si za tím stojím.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Já jezdím na staline už 4 roky na třech autech a nemám žádnej problém čím to asi bude když je tu tolik fundovaných názorů že je to šmejd.-))
mipesa
Příspěvky: 765
Registrován: čtv srp 28, 2008 20:39

Příspěvek od mipesa »

Anonymous píše:Já jezdím na staline už 4 roky na třech autech a nemám žádnej problém čím to asi bude když je tu tolik fundovaných názorů že je to šmejd.-))
V poměrně starším příspěvku jsem prakticky očistil šmejd pod názvem Starline.Bohužel do té doby se nikomu nepodařilo objasnit původ tohoto oleje.Nepodařilo se to přímo ani mě, ale bylo mi potvrzeno, že původ pochází od známého výrobce a toto je přebal.Bohužel však je škoda, že o těchto olejích zatím nejsou dostupná jejich tech.data a původ výrobce.Pak si myslím, že hladiny vod se uklidní.Ale pro mě osobně tento olej zůstává v kategorii nepoužitelných.Ceny také nejsou nikterak oslnivé.Je to jen můj názor a přesvědčovat Vás nehodlám.To, že nemáte žádný problém je jen dobře a je fajn, že přispíváte kvalitativně poznatkem.
ÚPLNÝ IDIOT

Příspěvek od ÚPLNÝ IDIOT »

mipesa píše:
Anonymous píše:Já jezdím na staline už 4 roky na třech autech a nemám žádnej problém čím to asi bude když je tu tolik fundovaných názorů že je to šmejd.-))
V poměrně starším příspěvku jsem prakticky očistil šmejd pod názvem Starline.Bohužel do té doby se nikomu nepodařilo objasnit původ tohoto oleje.Nepodařilo se to přímo ani mě, ale bylo mi potvrzeno, že původ pochází od známého výrobce a toto je přebal.Bohužel však je škoda, že o těchto olejích zatím nejsou dostupná jejich tech.data a původ výrobce.Pak si myslím, že hladiny vod se uklidní.Ale pro mě osobně tento olej zůstává v kategorii nepoužitelných.Ceny také nejsou nikterak oslnivé.Je to jen můj názor a přesvědčovat Vás nehodlám.To, že nemáte žádný problém je jen dobře a je fajn, že přispíváte kvalitativně poznatkem.
Ani po několika telefonátech a emailech stále nevím kdo Starline vyrábí. :lol: :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Příspěvek od Jezevcik »

Už jsem to tu někde uváděl.Jeden prodavač v jedné pobočce Auto Kelly mi polohlasem sdělil,že jim to vozí Koramo.Kontaktoval jsem Paramo,jako vlastníka a dostal jsem vyhýbavou odpověď,která se dala očekávat.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Já tak trochu tuším proč se to asi n ikdy nedozvíme..
Bude to s toho důvodu že to prostě ta značka nechce aby se to dostalo ven.
Mě zase bylo řečeno od znamého v Autokelly že to plněj v nemecku od hodne znamé firmy ale aby se mohl prodavat za levnou cenu nemohou ho prodavat pod svoují značkou i když je totožný.
Důvod jednoduchý ..
Kdo si potrpí na značce koupí dejme tomu Shell a je spokojen.
Kdo nemusí mít značku koupí si Shell v jiném levnějším obale a je ne tom stejne.
Na konci je celková spokojenost prodá se dvakrát víc oleje.-)
to je příklad neříkam že to je shell.-))


Proč vůbec ty oleje nekdo fundovanej neotestuje to by mě zajímalo taky hodně.-)
mipesa
Příspěvky: 765
Registrován: čtv srp 28, 2008 20:39

Příspěvek od mipesa »

Anonymous píše:Já tak trochu tuším proč se to asi n ikdy nedozvíme..
Bude to s toho důvodu že to prostě ta značka nechce aby se to dostalo ven.
Mě zase bylo řečeno od znamého v Autokelly že to plněj v nemecku od hodne znamé firmy ale aby se mohl prodavat za levnou cenu nemohou ho prodavat pod svoují značkou i když je totožný.
Důvod jednoduchý ..
Kdo si potrpí na značce koupí dejme tomu Shell a je spokojen.
Kdo nemusí mít značku koupí si Shell v jiném levnějším obale a je ne tom stejne.
Na konci je celková spokojenost prodá se dvakrát víc oleje.-)
to je příklad neříkam že to je shell.-))


Proč vůbec ty oleje nekdo fundovanej neotestuje to by mě zajímalo taky hodně.-)
A jak by měl podle Vás ten test vypadat a kdo by ho měl zaplatit?
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Jo už jsem čet ze je to strašně drahý já to určite nebudu.-)) :lol:
Ale stejne se mě moc nezda že by to nešlo jen třeba chemickým rozborem jaký jsou tam poměry přísady atd podobnost olejů ale tomudle moc nerozumím takže nevím .
Ale taky je pravda že těmto ropnej magnátům nevěřím ani slovo.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Bez motorových zkoušek se stejně objektivního porovnání "kvality" nedobereš. A ty dělalo např. KORAMO naposledy někdy v 80. letech...
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Ono taky možná bude tím že všechny oleje budou skoro stejný tak proč se tím zatěžovat.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Anonymous píše:Ono taky možná bude tím že všechny oleje budou skoro stejný tak proč se tím zatěžovat.
No já si myslím. Hele kluci já sem si dal do auta ten avanol, koupil jsem h v D, za pěkný peníze. Zatím jsem nic nezadřel. Na jaře mi budou dělat asi simmeringy, mají už svoje za sebou, tak dám vědět, jak to v motoru vypadá;)
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Příspěvek od Jezevcik »

Anonymous píše:Jo už jsem čet ze je to strašně drahý já to určite nebudu.-)) :lol:
Ale stejne se mě moc nezda že by to nešlo jen třeba chemickým rozborem jaký jsou tam poměry přísady atd podobnost olejů ale tomudle moc nerozumím takže nevím .
Ale taky je pravda že těmto ropnej magnátům nevěřím ani slovo.
Obávám se,že by to asi nebylo moc platné.Chemickým rozborem se dá patrně zjistit i složení coca-coly.Důležité je,jaká je pak následná praxe tj.jak to chutná nebo maže.I když chuť je zrovna věc subjektivní.
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ka-spel »

Základní parametry (TBN, alkalická rezerva, viskozity, bod varu) lze zjistit v běžné laboratoři, kvalitu a množství použitých aditiv těžko.
byloObrázek
je Obrázek
bjukemen
Příspěvky: 4925
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

...tak či tak to za tie peniaze nestojí a to viete aj sami velmi dobre...Za podobne peniaze tu predsa mame Total, Agip atd.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

bjukemen píše:...tak či tak to za tie peniaze nestojí a to viete aj sami velmi dobre...Za podobne peniaze tu predsa mame Total, Agip atd.
No to asi těžko když ten olej koupín se slevou ktera tam jde jednoduše vyřídit me stojí necelích 90 kaček litr.
10W40 Vision Diesel,
Odpovědět