Olej nový DUSTER 1.0TCe LPG 74kw

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Lacino
Příspěvky: 83
Registrován: úte pro 15, 2020 21:58
Bydliště: Levice SVK

Re: Olej nový DUSTER 1.0TCe LPG 74kw

Příspěvek od Lacino »

Pitris:

ja si len chcem byť na 100% istý, že to potom nebude mať vplyv na platnosť záruky motora...nič viac, nič menej za tou mojou nedôverou netreba hľadať :wink: lebo keď mi za to má padnúť garancia 5r. čo veľa značiek už má, tak potom neviem :roll:
...či tom potom dodatočne nevedia cez diagnostiku zistiť, že tam bola urobená výmena oleja mimo ich :roll:
Naposledy upravil(a) Lacino dne pát úno 05, 2021 13:58, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
PHiLiPZ
Příspěvky: 148
Registrován: čtv úno 04, 2016 12:14
Bydliště: PK, SVK

Re: Olej nový DUSTER 1.0TCe LPG 74kw

Příspěvek od PHiLiPZ »

Mozes tam pred servisom naliat povodny olej a dat povodny filter. Ale ak das origo filter, olej nikto skumat nebude.
Suzuki Ignis 2005 1.3L benzin - na zaciatku 2017 dosiahol Ignac 333 tisic km najazd a stale jazdi
Mazda6 Skyactiv 2016 2.5L benzin + MO CFS 5w-40 NT+ + MO Petrol Power ECOMAX
https://www.spritmonitor.de/en/detail/769867.html
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27543
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej nový DUSTER 1.0TCe LPG 74kw

Příspěvek od Pitris »

Když dáš stejný filtr (a třeba i olej) co servis, tak se nic nestane. A nic nepoznají. Rozhodně to ale pomůže motoru....
A pokud máš strach, tak si ten olej nech vyměnit přímo u nich. Sice Ti dají co oni uznají za vhodné, ale pořád lepší to jejich tam mít 15 tkm jak 30 tkm.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Lacino
Příspěvky: 83
Registrován: úte pro 15, 2020 21:58
Bydliště: Levice SVK

Re: Olej nový DUSTER 1.0TCe LPG 74kw

Příspěvek od Lacino »

to viem, že cez olej to skúmať nik nebude a pokiaľ dáš originál ich filter už tobôž nie...ale či cez počítač to nevedie nejako...nemá to nikde zápis že bola vaňa prázdna cez čidlo...
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2274
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: Olej nový DUSTER 1.0TCe LPG 74kw

Příspěvek od tonny »

Měníš olej s vypnutým zapalováním, takže čidla nefungují. A pochybuji, že se nízká hladina oleje zapisuje do chyb.
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
Mirec 29
Příspěvky: 1099
Registrován: čtv črc 11, 2019 17:43

Re: Olej nový DUSTER 1.0TCe LPG 74kw

Příspěvek od Mirec 29 »

Sorry ale to už je trošku sci-fi :lol:
Filter by som dal origo ale olej aký len chceš... dám ruku do ohňa zato že nikto nespozná rozdiel pretože všetky sú čierne a smrdia :) rozdiel vo viskozite si nikto zaručene nevšimne a ani nebude riešiť...robia tam ľudia pre ktorých je to každodenná rutina. Odkrútiť zátku vyliať čiernu tekutinu nechať cca 5min odkvapkať ( v mnohých prípadoch ani to nie :mrgreen: ) zakrutit zátku späť a vymeniť filter šmitec ... ďaľšííí... :) Ja som si ešte počas záruky doniesol vlastný jak olej tak filter a vymenili bez problémov akurát som podpísal papier :wink: a nebál som sa že sa s motorom niečo stane ba naopak sa ti odvďačí :D
Toyota Corolla XI gen. 1.6 valvematic - Shell HU Prof. AF 5w30/ Ravenol MTF-3
Lacino
Příspěvky: 83
Registrován: úte pro 15, 2020 21:58
Bydliště: Levice SVK

Re: Olej nový DUSTER 1.0TCe LPG 74kw

Příspěvek od Lacino »

...vieš v dnešnej dobe špekulujú servisy kadejako, len aby ty mohli potom za niečo zamietnuť záruku :lol: ale ok., pokiaľ daný motor nemá hladinové čidlo, ktoré to vie zistiť (že bol vypustený olej) a zapísať do PC (napr. koncern VW) tak v poriadku :D a to že tam bude lepší olej ako predpísal výr. to bezpochyby!
Mirec 29
Příspěvky: 1099
Registrován: čtv črc 11, 2019 17:43

Re: Olej nový DUSTER 1.0TCe LPG 74kw

Příspěvek od Mirec 29 »

Špekulujú áno...ale aj predĺžená záruka na auto je viac menej ofuk jak bič podľa mňa.... čím dlhšia záruka tým dlhšie tam musíš kôli záruke chodiť a tým pádom tam necháš viac prachov...a niečo sa posere a v nejednom servise musíš aj tak platiť buď za prácu alebo materiál...málo kdo číta záručné podmienky :)
Toyota Corolla XI gen. 1.6 valvematic - Shell HU Prof. AF 5w30/ Ravenol MTF-3
jarson1
Příspěvky: 2099
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Olej nový DUSTER 1.0TCe LPG 74kw

Příspěvek od jarson1 »

Bože páni, vy už ste teda riadni pacienti niekedy ...
Keby to bolo take extra podstatné pre záruku , tak by tam dali niečo ako plombu , ako je napríklad na elektronike alebo nieco podobné. Bud nálepku alebo iný vhodný sposob by sa iste nasiel. Ale NIKDE sa to nerobí. Preco asi. No lebo je to celé blbost. A vlastne to ani nemožu urobit.
Pretože olej si vodic už aj podla návodu k autu ( a je jedno aké auto - platí to vsade aj u ultranajnovších) musi predsa priebežne kontrolovať a v prípade potreby aj doliat.
Dobre, mohli by teda nejak zaplombovat vypustak - ale naco? V dobe odsávaciek znova nezmysel.
Jednoducho, pokial viem , záruka je podmienená iba dodržaním prehliadok podla servisného plánu. To je vsetko. Co si s autom robíš medzi tým , je tvoja vec ( samozrejme mám na mysli bežnu udržbu v prospech auta).
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
dany01
Příspěvky: 359
Registrován: pon čer 26, 2017 14:05

Re: Olej nový DUSTER 1.0TCe LPG 74kw

Příspěvek od dany01 »

s tou dlhou zárukou je to taký reklamny odrb-nečakaj ze prídeš po napr. 4 rokoch s nejakým problémom a budú skákať ako si myslíš.veci na podvozku rovno na záruku zabudni, napr. vstreky Ti hodia, ze si tankoval nekvalitne palivo. spojka-nesprávne užívanie, turbo zlý štýl jazdy, atd.....
max tak elektronické vady a veľký pruser s motorom-prevodovkou. na ostatne zabudni.
robíš zbytočný stres-dal som origo filter, predpísaný olej a na kľúč dáš handru-aby si bol "puntlich". nikto nič nepozná. robil som aj ja v 60 tis origo, 70 a 80 ja sám v 90 tis by som mal do origo. ked mi nedovolia svoj olej tak uz kašlem na nich-mam po záruke.mam olej za 5 euro/l a im mam dať 30 e. tak to teda nie.
ked som mal Kiu-chvála bohu uz nie, tak som doniesol aj svoj olej-ten istý ako dávaju oni, napísali do papierov ze olej som mal vlastný. filter dali oni a bolo vybavené. a ver tomu ze mechanik ma na háku celu výmenu oleja, to robí popri cigaretke a káve s jedným prstom v nose..., nieto aby kukal či nebodaj bol uz menený.
dany01
Příspěvky: 359
Registrován: pon čer 26, 2017 14:05

Re: Olej nový DUSTER 1.0TCe LPG 74kw

Příspěvek od dany01 »

este dodám ze v Kii som stal pri mechanikovi , ked mi tam olej lial.
dnes je móda olej ani nevypustat, niektorí len odsaju , lebo sú hnili aj pod auto ísť a uvoľniť srob. a s tym ja mam veľký problém. tak sám uvidím či pôjdem na stempel so svojim olejom alebo kašlem na nich....
TripleBlack
Příspěvky: 29
Registrován: stř led 13, 2021 9:45

Re: Olej nový DUSTER 1.0TCe LPG 74kw

Příspěvek od TripleBlack »

No za olejový filtr chcou 499Kč a 5L Castrol GTX RN17 stojí 606Kč... koupil jsem Purflux, který je vzhledem úplně stejný, ten papír složený jako do Z a ne rovně jako většinou... zítra budu měnit po 2500Km.. originální filtr raději nechám, jsem i zvědavý co na něm bude
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Olej nový DUSTER 1.0TCe LPG 74kw

Příspěvek od pepoh »

tonny píše:
U lpg by se měly výměny zkracovat, neboť u spalování plynů vznikají laky,
pocujem prvy krat, skor nazory po rozborke je ze motor vnutri je cisty.
Nevím jak je na tom s kyselostí (jakože vůči TBN).
kvalitny plyn a paliva celkovo maju prisne limity siry. horenie siry +vlhkost ->kys siricita.
plyn od zmrda bude obsahovat nielen vela siry ale aj slizky bordel, vosk. to je co poskodi membrany, zalepi vstreky, solenoidy.
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2274
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: Olej nový DUSTER 1.0TCe LPG 74kw

Příspěvek od tonny »

Po rozborke motora na lpg je dle pravidelných výměn oleje a samozřejmě kvalitě plynu motorový prostor buď čistý nebo žlutý, to jsem zase viděl já, naštěstí ne u svého.
Jo, uvolňující parafín zalepuje systém.
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27543
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej nový DUSTER 1.0TCe LPG 74kw

Příspěvek od Pitris »

Když už by nic jiného, tak při delších jízdách se olej na plyn víc zahřívá, a tím i víc / rychleji oxiduje.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět