Nehody - pre výstrahu!

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1889
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od rousini »

Taky se přidávám s upřímnou lítostí a na margo koncerňáka další příhoda:
Jedu takhle přes Budějovice kolem 16hod. Dopravní špička, popojíždění v koloně od semaforu k semaforu...
Když se to trošku rozjelo, slyším z vedlejšího pruhu nějaký vyduněný 4vál s výfukem v hazlu. Nakonec jsem nepříjemný tuzing detekoval na O1 2.0i ve žluté barvě. Když jsme jeli souběžně, tak dal L blinkr, že půjde přede mě. Ha, ha tohle jsem poslouchat nepotřeboval a taky ho nepustil. Byl neskutečně vytočený, že jsem ignoroval jeho blinkr a úmysl měnit jízdní pruh v k těsné blízkosti křižovatky s namalovanýma plnýma čárama na vozovce...
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2270
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od tonny »

Jirko, také se přidávám s upřímnou lítostí ke ztrátě společnice Omči. Hlavně, že Ty jsi zůstal v pořádku.

Budu se zájmem sledovat Tvé úvahy při výběru a snad budeš nakonec spokojen.

Také si myslím, že jako jedno auto, Mustang nevyhoví.
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Jerry3 »

Tak o tom žádná! Mustang určitě není autem na běžné používání, a to z mnoha důvodů.
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od NOVON »

Colombo: V DE ještě nějaké omče budou,ne?
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27534
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Pitris »

Takže po Tomově Toyotce teď Omča páně Jiřího :oops: Škoda jí :cry:
Nenapadlo mne že k přání šťastných a veselých vánočních svátků budu psát i kondolenci.... Zaplaťbůh Tys v pořádku.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
shalibaba
Příspěvky: 287
Registrován: sob led 06, 2018 19:59

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od shalibaba »

Pak si člověk říká, má to vůbec cenu řešit nadstandardní údržbu našich aut? Myslím antikorozní ochranu, pravidelné (spíše častější) výměny oleje, brzdové kapaliny apod. Když se pak stane toto, totálka (pojišťovnu pravidelná údržba nezajímá). Chjo, škoda těch 6-ti válců.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od skodovkar »

Škoda věrně sloužícího přítele. Ale hlavně, že jsi (snad) v pořádku, i u takových ťukanců to umí hnout krční páteří. Aspoň ten Golf dopadl hůře :mrgreen:
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Jerry3 »

skodovkar píše:Aspoň ten Golf dopadl hůře :mrgreen:
Ač naladěn antikoncernově, tohle prostě nechápu... :?
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od skodovkar »

Jsou lidé, kteří se nepoučí dokud si pořádně nenabijí ústa. Zde snad pouze finančně. Taková facka, která řidiče snad probere než někoho skutečně z nepozornosti zabije.
I když je pravda že naše fobie má rovnanou kastli a přestříkanou celou stranu řidiče, novou palubku, bouchlý předek a bouchlé páté dveře - no a stejně to řidičce nepomohlo :mrgreen:
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9955
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Colommbo »

Myslím, že starat se o auťák (shalibaba) cenu má. Nemůžeme k tomu přistupovat tak, že nám to stejnak někdo někdy někde zboří (ač ta pravděpodobnost se postupem času zvyšuje...) To by na silnicích jezdil prakticky jen šrot a odpad a to nikdo z nás určitě nechce(me.) Omča nebyla žádná leštěnka (modří vědí), byl to daily car, který však jezdil podle mých představ a nároků, všechno fungovalo, jak mělo, a za deset roků mě vlastně nikdy nenechal ve štychu, nikdy jsem se odnikud nemusel vracet pěšky nebo vlakem. Včera jsem z toho byl opravdu hodně zkrouhlej, dneska už je to trošku lepčí a ač slova o tom, že aspoň já jsem v pořádku (přestože, pravda, dnes po ránu jsem krční oblast maličko cítil, už je to dobrý), jsou takový těšínský jablíčko, ve finále je to prostě pravda. Jak praví klasik - nejde-li o život, jde o houno. Ale radost žádnou nemám a starosti ještě přijdou.
P.S. Myslím, že srovnání s Tomem a jeho legendární Toyotou docela sedí...
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od bloke »

Odstaviť železničnú dopravu nemusia len prírodné živly, ako snehové záveje alebo vetrom vyvrátené stromy. Môže ním byť i (letiaci) koncerňák. https://spis.korzar.sme.sk/c/22288971/o ... pravu.html

Pôvodne som sem (do vlákna) náhodne zavítal asi po štvrť roku pre vloženie h.u. príspevku.
Nuž, u nás prasia takmer všetci vodiči, ale koncerňáci tak akosi viac extra vyšinuto.
Tiež Colommbovi vyjadrujem ľútosť. Spätne si občas po dlhej dobe vybavujem, kolko koncerňákov ma postretlo v rôznych situáciách, kedy som ich tak ešte nevnímal, aj v jednej podobnej.
Pred ca 15 rokmi som musel zastať na križovatke kde sa odbáčalo vpravo len cez zelenú šipku, tá zhasla a na hlavných semaforoch smer rovno, bola stále červená. Za mnou sa blížiaci automobil toto zjavne nevnímal, ambiciózne išiel odbočovať rovno ďalej cezo mňa, tak som sa "pripravil", celý čas som stál na brzdách aby ich konečne zaevidoval (nezabralo) a v okamihu jeho nárazu do mňa som aspoň uvolnil brzdový pedál (našťastie som nemal pred sebou na zebre chodcov). Zadok mi zrušil len mierne, menil sa zadný nárazník, on trocha "plakal" akú narobil škodu bratovi na aute v špeciálnej najvyššej výbave na objednávku. Nejaká čierna okcávia Laurin Klement s už zrušenými xenónami, chladičom, kapotou a pod... Nevšimol si chudák popri telefonovaní...
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od pepoh »

shalibaba píše:Pak si člověk říká, má to vůbec cenu řešit nadstandardní údržbu našich aut? Myslím antikorozní ochranu, pravidelné (spíše častější) výměny oleje, brzdové kapaliny apod. Když se pak stane toto, totálka (pojišťovnu pravidelná údržba nezajímá). Chjo, škoda těch 6-ti válců.
no vidis,ja som si minuly rok nasiel cigspak na kapote, vratane odlupnutia laku.ludia su kkti, je to smutne.
s debilitou treba bojovat a nevzdavat sa.
shalibaba
Příspěvky: 287
Registrován: sob led 06, 2018 19:59

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od shalibaba »

Tonny a Jerry3 - a já bych si zrovna Mustanga jako daily car představit dokázal.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9955
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Colommbo »

Ich auch... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
shalibaba
Příspěvky: 287
Registrován: sob led 06, 2018 19:59

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od shalibaba »

Je to pravda, stát se může cokoli, přesto budu nadále o auta pečovat, jako bych je měl mít celý život.
Colommbo - Tvé pocity naprosto chápu. Když mi před časem jeden mlaďas s A3 zrušil na parkovišti Fabii, taky jsem z toho byl špatnej.
Teď jde o to, jak se k tomu postaví pojišťovna a pak sehnat povoz, který Ti bude dělat radost.

P. S. Někdo tu psal, že za chvíli tu bude Mustangu jak Oct - proč ne, alespoň jdou jejich ojetiny hezky s cenou dolů.
Odpovědět