Jaké pneu?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

Mám je, znám lepší, ovšem v rámci dnešních možností to ještě jde.
Uživatelský avatar
yosemitak
Příspěvky: 402
Registrován: čtv pro 15, 2016 0:11

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od yosemitak »

lengy60 píše:
qwq píše:Aky je roziel je v 165/70R14 a 175/65 r14? V technickom je len 165/70R14.
Dik
Pokud nejsou zapsány v TP,tak bude rozdíl v plnění při pojistné události. :lol: :wink:
No ono to nebyva tak horke, ze zkusenosti v rodine vim, ze pri zavinene dopravni nehode policie resila jen to, jestli na aute byly letni nebo zimni kola (konkretni rozmer disku a pneumatik zapsany nebyl, ale od pohledu to sedelo, byly to jen drobnejsich odchylky od nejblizsiho predepsaneho rozmeru). Samozrejme vzdy muze nastat situace, kdy se v tom nekdo zacne rypat, ale obecne se to moc nehroti.

Dokonce jsem nechaval delat STK auta s nespravnymi koly (myslel jsem, ze jsou spravne, az zpetne jsem zjistil ze nesedelo ET o par mm, a rozmer sirky pneu) a proslo to. Technik se o tom ani nezminil, mozna si toho taky nevsiml. :mrgreen:
2011 Skoda Octavia II, 1.6 MPI – Ravenol VSI 5W-40 + Purflux
1998 VW T4, 2.5 TDI – Ravenol VMO 5W-40 + Purflux
2005 Dodge Grand Caravan, 3.8 V6 – Pennzoil 5W-20 + Denso
jarson1
Příspěvky: 2099
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od jarson1 »

qwq píše:
Jerry3 píše:Ty širší budou mít zřejmě nižší Load Index.
Predpokladam, ze sa neda zamenit ak to nie je v technickom. 175 za 165
Môžes si dat oficialne zapisat iný rozmer . Teda ak ti to výrobca ( auta ) schváli.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

yosemitak píše:No ono to nebyva tak horke, ze zkusenosti v rodine vim, ze pri zavinene dopravni nehode policie resila jen to, jestli na aute byly letni nebo zimni kola (konkretni rozmer disku a pneumatik zapsany nebyl, ale od pohledu to sedelo, byly to jen drobnejsich odchylky od nejblizsiho predepsaneho rozmeru). Samozrejme vzdy muze nastat situace, kdy se v tom nekdo zacne rypat, ale obecne se to moc nehroti.
Rovněž ze zkušenosti tě mohu ujistit, že v zahraničí se to fakt hrotí. A o to je to potom dražší.

P.S.: Třeba v CH se pojišťovna zajímá i o to, kdy bylo auto na pravidelném servisu. Policii přitom zajímá jen platná TK.
qwq
Příspěvky: 38
Registrován: pát říj 05, 2018 20:10

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od qwq »

Aky je vas nazor na moznost vymeny gum iba na prednej naprave a ponechania starych na zadnej?
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27543
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

Že pokud je tam rozdíl třeba 3-4 roky, tak je to blbost. Ustřelí Ti prdel a nic s tím nenaděláš. A vzadu by měly být lepší gumy....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Shi
Příspěvky: 1351
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Shi »

Pitris píše:Že pokud je tam rozdíl třeba 3-4 roky, tak je to blbost. Ustřelí Ti prdel a nic s tím nenaděláš. A vzadu by měly být lepší gumy....
Pitris má pravdu. Ovšem hodně záleží na to, kde a jak se s autem jezdí. Pokud je to nákupní taška, kterou se tráví čas poskakováním v kolonách, tak je to něco jiného, než když se člověk prohání bez ohledu na počasí po neznámých okreskách.

Zadní náprava určuje stabilitu auta, stará guma dříve nebo později začne na mokrém klouzat. Já jsem takto kdysi vyhazoval cca 7 let staré Barum Brilantis, protože totálně ztvrdly a pravidelně jsem na nich na hladkém asfaltu dostával v jedné zatáčce lehký smyk na všechna čtyři kola při rychlosti 30 km/h - na suchu.
---
Jelikož své auto nepoužívám jen já sám, tak si nelajznu mít na něm pneumatiky, které mají "skrytou vadu".
---
Conti Premium Contact 5 je ve zmíněném rozměru 175/65R14 asi to nejlepší, co lze zvolit. Mají měkkou směs, budou se rychleji sjíždět, ale nebudou na mokrém pekelně klouzat jako některé jiné, které budou chváleny za výdrž.
Naposledy upravil(a) Shi dne čtv bře 07, 2019 11:03, celkem upraveno 2 x.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Jerry3 »

Ano, dozadu rozhodně ty lepší!
Uživatelský avatar
yosemitak
Příspěvky: 402
Registrován: čtv pro 15, 2016 0:11

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od yosemitak »

Jerry3 píše:Rovněž ze zkušenosti tě mohu ujistit, že v zahraničí se to fakt hrotí. A o to je to potom dražší.

P.S.: Třeba v CH se pojišťovna zajímá i o to, kdy bylo auto na pravidelném servisu. Policii přitom zajímá jen platná TK.
To souhlasim, u me prave tyto delsi cesty do zahranici byly impulsem k tomu zaridit, aby vsechny rozmery byly jak maji. Dodavam tedy, ze jsem mel na mysli zejmena situaci u nas. :D (Ackoliv i potom jsem mel v Norsku mensi nehodu, ale ta probehla pouze za asistence evropskeho zaznamu o nehode, takze nikdo netusi, co mel kdo na aute a v jakem bylo technickem stavu - ja jsem proste uznal vinu, vymenili jsme si cisla a uz jsme se v zivote nevideli. Moje pojistovna panovi proplatila opravu za 20 000 NOK (v Kc krat 3) a tim to skoncilo.).

A ty pneu 165/70 R14 a 175/65 R14 je fakt zamena, kde zustane rozmer temer identicky (az na sirku samozrejme), toho bych se ja osobne nebal. Kdyz si nekdo na auto vlepi o 4" palce vetsi kola tak to je jina, z toho budou problemy dlouho pred jakoukoliv nehodou a pojistnym plnenim.
Naposledy upravil(a) yosemitak dne čtv bře 07, 2019 11:28, celkem upraveno 1 x.
2011 Skoda Octavia II, 1.6 MPI – Ravenol VSI 5W-40 + Purflux
1998 VW T4, 2.5 TDI – Ravenol VMO 5W-40 + Purflux
2005 Dodge Grand Caravan, 3.8 V6 – Pennzoil 5W-20 + Denso
Shi
Příspěvky: 1351
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Shi »

Hodně záleží na koho na STK člověk narazí. Některé STK jsou neuvěřitelné, co si na člověka dovolí zkusit. Na jedné STK mě zkoušeli přesvědčit, že budu muset demontovat kovové pedály, které jsou tam z výroby. O rok později na mě zkoušeli, že auto (s evropskou homologací) neprojde protože nemá vzadu stěrač.

Sice by mě zajímalo, jak by se auto chovalo, kdybych z 225/45 R17 přešel na 205/50R17, ale než bych absolvoval kolečko se zápisem nestandardního rozměru do TP ...
qwq
Příspěvky: 38
Registrován: pát říj 05, 2018 20:10

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od qwq »

Mne na tych Matadoroch vadi presne to, ze preklzuju. Pri dlhsej ceste po dialnici som musel stale trosku korigovat volant. Ako by sa trosku smykali. Citil som cez volant take jemne naznaky pohybu. Ked zafixujete volant a on sa trosku pohne. Ale na mestsku premavku Ok ,kym nebol mierny kopec za mokra a trebalo sa pohnut v kolone. Ako som pisal, dostal som na nich defekt a presiel som cca400 km po dialnici. Najprv som myslel, ze to je ventil. Mal som uz taky pripad tak som vedel ako vyzera zostarnuty a popraskany. Ale az pri prezuvani o tyzden na zimne sa nasla srubka v kolese. Ani ju nebolo vidno.

Conti T860 zimne zatial dobre.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od skodovkar »

lengy60 píše:Tak to samozřejmě. :wink: Holt my co jezdíme na celoročkách tohle neřešíme.Na podzim auto po 3 letech přezuji a jedeme dál,na bílém koni,kolem černých skal. :lol: :wink:
Je možné, že fobie se toho taky dočká. Strávil jsem letos více času přehazováním gum než-li jízdou po sněhu.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5777
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od lengy60 »

Tak dej pak vědět. :wink: Já je dával už na 4 auta a na žádném nebyl problém.Jako první je vyfasovala(značku si už nepamatuji) na C4 sestra,bo prý bude jezdit jen crcačky kolem komína.No nakonec s tím lítala každý den do Prahy z TP a zpět za každého počasí. :lol: Druhý králík byla dcera(Nexen N´Pritz),rovněž C4 a stejný příběh.Nakonec se urodil přítel ve Švýcarsku,autem sjezdili za rok půlku Evropy od Monaca až po Alpy za každého počasí a nikdy neměli problém s nějakou nedostatečností.Já mám již vzpomínané Goodyer,paní Nexen N´Blue a po zkušenostech uvažuji,že je na podzim dostane i bodlina. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od pepoh »

celorocky nie su vsetky rovnake
https://www.youtube.com/watch?v=pe-gkTCOs7E 3:50
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27543
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Jaké pneu?

Příspěvek od Pitris »

No ale na Citroënu celoročky fungují, bo je to obé od "cé"....:)
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět