Millers Oils

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27487
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Millers Oils

Příspěvek od Pitris »

Brembo píše:MO XF LONG LIFE 5w40....Dal som si urobit analýzu a po 23 tisíc bol oleje stále O.K.
Pitris píše:Po jakých jízdních podmínkách (město, dálnice, krátké nebo dlouhé jízdy), v jakém motoru, a co se zjišťovalo :?:
Brembo píše:Hlavne okresky 40 km cca tam a po 12 hodinách spat+2 až 3 x mesačne do mesta-motor nevychladne uplne. Turbo diesel 2,0 CDTI.Pri zistení stavu oleja sa zistuje TBN,množstvo znečistujucich látok-sadze,palivo voda a degradácia oleja+porovnanie viskozity. Aspon to sa to robilo pred cca 2 rokmi,či sa to zmenilo neviem.
Dík - takže snad převážně delší klidné jízdy. A ta zkouška asi gut....
A je vidět že i 5w40 - pokud je kvalitní základový olej, tak netrpí poklesem viskozity. Jenom jak po těch víc jak 20-ti tkm olej udrží motor čistý?
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Millers Oils

Příspěvek od pepoh »

Brembo píše: http://www.intertribodia.sk/itd_sk.html
Pošleš vzorku oleja 100 ml-použitý a 100 ml nový i poštou-v zdravotníckych potrebách kupiš kelímky na vzorky. Do obálky dáš kontakt na seba a email,kam pošlu výsledky a fakturu. Požiadaš o zistenie stavu oleja-robí sa analýza na znečistenie a degradáciu+TBN. Možeš požiadat o kompletný rozbor oleja,ten ale stojí nejakých 50€.
za klud v dusi to stoji, najma vyvratit ci potvrdit aciditu sposobenu plynom. (ak je to vobec pravda)
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
shalibaba
Příspěvky: 287
Registrován: sob led 06, 2018 19:59

Re: Millers Oils

Příspěvek od shalibaba »

A kolik tedy, prosím, stála ta základní analýza? Jaký je z toho výstup? Podobný jako vídám na ruských forách? Tj. tabulka, jeden sloupeček nový olej a druhý sloupeček použitý? Jednotlivé řádky pak např.: viskozita, TBN, obsah vody, prvků apod?
Koukal jsem na odkaz, že jsou i v ČR, tak než je budu kontaktovat, tak abych měl představu o ceně a formě výstupu.
Díky.
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Millers Oils

Příspěvek od Brembo »

ked sa dobre pamatám,tak 15 €. Ale až budem mat náladu,skusim to v PC kdesi nájst. 3 hardisky s kapacitou 1 TB,na to sa musí človek pripravit.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
shalibaba
Příspěvky: 287
Registrován: sob led 06, 2018 19:59

Re: Millers Oils

Příspěvek od shalibaba »

Díky moc.
To zase až taková raketa není, zkusím je zkontaktovat, za kolik to dělají nyní.
Omlouvám se, přeběhl jsem předchozí příspěvky a přehlédl jsem, kde jsi psal, co za analýzy tento rozbor obsahuje.
Kvůli mne to nehledej, užívej zbytky volných dnů.
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Millers Oils

Příspěvek od Brembo »

Pedro: jamu doma nemám. Na zdviháku to doma príliš nejde a olej nemám kam dat-olej s filtrami doma,robotka na 4,5 hodiny. Bez jamy alebo velkého zdviháku len tažko zvládnutelné. Výpustná zátka neprístupná,olejový filter obtiažne a palivový je vzadu pri nádrži zospodu.



Shalibaba: vyzerá to nejako takto,ale nepamatám sa,k akému oleju to bolo. Tuším vzorka 2 bola ku GM 5W-30,ale stála cca 0,5 roka,než som si na nu spomenul,nájazd cca 28 tisíc,ešte povodný majitel,vzorka 3 by mal byt MO.
https://www.ulozto.sk/!BWln4DxhgIwh/201 ... ibodia-pdf
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Millers Oils

Příspěvek od pepoh »

http://www.intertribodia.sk/sluzby.html
ktore testy by sa oplatilo urobit? tbn, oterove kovy, vi.. co este ma zmysel?
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27487
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Millers Oils

Příspěvek od Pitris »

Tak určitě TAN, TBN, kinemat. viskozitu, otěrové kovy, přítomnost vody a paliva, možná křemík....
Ta zkouška má význam pro dopravce s několika (desítkami) vozy(ů), tam úspora financí asi bude, ale kdo má jeden dva osobáky, tak bych neřešil laborku a po 10-ti tkm olej vyměnil :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
tonny
Příspěvky: 2268
Registrován: pon úno 29, 2016 13:40
Bydliště: Břeclav

Re: Millers Oils

Příspěvek od tonny »

Soukromě bych testy nedělal, neboť bych mohl být s mým motorem zklamán. Raději, jak píše Jarek, měnil olej častěji než předepisuje výrobce.

Neodpustím si ale poznámku v tomhle vlákně, na EE mi to fakt jede, mám radost z jízdy. Jen mi automat nechce tolik podřazovat při sešlápnutí plynu, zvládá to bez podřazení. Při každé jízdě (mimo město) ho nechám alespoň jednou při rozjezdu řadit při 6.000ot. Aby mi V6 náhodou nezlenivěl.
Ford Explorer V6 4.0 lpg 1998, Shell HU 5W-30 SL ATF MaxLife
Toyota Corolla Verso 1,8 2006 Ravenol SSL 0W-40 Castrol Syntrans 75W-90
Toyota SiennaV6 3,5 2007 Rowe RS 0W-40 ATF MaxLife
Ford Maverick 2,3i 2004 MaxLife 5W-40
o6566960
Příspěvky: 12
Registrován: čtv led 03, 2019 12:40

Re: Millers Oils

Příspěvek od o6566960 »

Daji se nekde najit HTHS hodnoty millers oleju? Jak hledam tak hledam, ale neuvadeji to snad nikde...
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Millers Oils

Příspěvek od Jerry3 »

A k čemu by to zrovna tobě bylo?
DirtyKing
Příspěvky: 44
Registrován: pon pro 24, 2018 9:27

Re: Millers Oils

Příspěvek od DirtyKing »

Tak zrovna HTHS viskozitu jsem u všech MO olejů všude úplně snadno dohledal. Buď je uvedena na PipaOils a nebo třeba v oficiálním datasheetu MO.
o6566960
Příspěvky: 12
Registrován: čtv led 03, 2019 12:40

Re: Millers Oils

Příspěvek od o6566960 »

DirtyKing píše:Tak zrovna HTHS viskozitu jsem u všech MO olejů všude úplně snadno dohledal. Buď je uvedena na PipaOils a nebo třeba v oficiálním datasheetu MO.
Na oficial nejsou, pipaoils ok...diky
murko
Příspěvky: 30
Registrován: ned říj 08, 2017 14:55

Re: Millers Oils

Příspěvek od murko »

Dobrý deň chcem sa spýtať možem tento olej CFS 5w40 NT+ NANODRIVE používať aj na bežne jazdenie ? lebo je v popise písane že skôr na pretekarske účeli. Jedná sa o motor 2.0tsi 169kW
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27487
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Millers Oils

Příspěvek od Pitris »

Přímo na "milerstránkách" je psáno že: :arrow: ....rovněž vhodný pro běžnou sportovní jízdu v civilních automobilech.
Nepředpokládám že s 230-ti koñovým dvoulitrem budeš jezdit na spotřebu, takže jestli ho i protahuješ, tak CFS-ko můžeš.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět