Honda Civic Tourer 1.8-VTEC

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
rofek
Příspěvky: 88
Registrován: stř led 25, 2017 0:30

Re: Honda Civic Tourer 1.8-VTEC

Příspěvek od rofek »

Chlapi - Pitris & Pedro : kdyz, Tomik napsal, ze se rozhodl (dle meho soudu velmi dobre*) pro EE nano 5w30 A5, jste tady (dle meho soudu) rozproudili svymi prispevky nadbytecnou debatu**, kt. akorat celou vec zamlzuje ...

* EE eco 5w30 je spickovy olej, kt. v dane viskozite a vykon. tride jen stezi najde konkurenci. Ma vysoce kvalitni zaklad (byt "jen" HC group 3), a zde tolik podcenovana nano-slozka, krome jineho, kompenzuje taky o neco snizenou HTHS viskozitu, kdyz i pri meznim treni fakticky zabranuje kontaktu "kov na kov". Z pohledu "kvality mazani" muze smele rovnat konkurencim olejum A3, kt. nemaji nadstandardni zaklad (group 4 - PAO, estery, atd.)
** vse co nasledne bylo napsano, je tady na foru jiz x-y-z-krat probirano, zduvodnovano, atd. Tomik jako tazatel navic nepusobi jako vyorana mys, kt. se v problematice neorientuje ...

Nekolik poznamek :
>> netvrdim, ze treba Synpower 5w30 bude horsi nez EE eco 5w30; celkem jiste ale krome "plnotucne" HTHS neprinasi nic navic; ve vsech ostatnich ohledech bude mit navrch EE eco, byt ten rozdil lze obtizne vyjadrit nebo zduvodnit cenovym srovnanim.

>> Tomik hleda napln na 10t km/rok; vuz ma v zaruce, najeto 20t km. Z nejakeho duvodu nechce 5w40. Olej 5w30 A3 bude v druhe puli intervalu na tom co do stavu naplne lepe nez 5w40, a to nejenom co se tyce viskozity za tepla. To plati rovnez pro EE eco 5w30, byt jenom A5; oleje z rady EE nano maji nadstandardnou stabilitu svych parametru v prubehu provozu.
Nevim, jak sa bude chovat 0w40, ale nemam duvod si myslet, ze moc lepe nez 5w40; Pochybuji, ze bude z tak zazracne spickoveho zakladu, a vysoky podil modifikatoru viskozity (VM) zrejme udela taky sve...

>> v rade Trident od MO, kt. tady byla rovnez zminena jsou celkem 3 ruzne zmesi v SAE 5w30. Jenom jedna je A3, a to tzv. polo-syntetika, co taky neni ve shode s manualem od vyrobce - byt je to pro jeji kvalitu, resp. ochranu motoru nepodstatne. Pro poradek, je to produkt. cislo 5995x, kde x=5 znaci 5l baleni
focus_2.0_107kw_W:Trident 5w40_S:Trident(ss) 10w40 + Bishop´s 906 /// fusion_1.4_59kw_Trident-5w40 & B´s 906
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27658
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Honda Civic Tourer 1.8-VTEC

Příspěvek od Pitris »

to rofek: Dá se souhlasit, ale: Tomik se sice možná rozhodl pro MO EE Eco 5w30 (ne, není to špatná volba), ale taky napsal že: Autorizák tam nalil 5W-40, což je ta lepší varianta....
A pokud jde o srovnání 0w40 a 5w40, tak "nuly" mají ve velké většině základový olej "group 4"....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
tato3
Příspěvky: 86
Registrován: pon zář 12, 2016 22:27

Re: Honda Civic Tourer 1.8-VTEC

Příspěvek od tato3 »

napísať že 5W40 bude na tom skororovnako ako 0W40 je tak "trošku" mimo. Nebe a dudy ako vravíte.... jasné že pre dôchodcu do fabie je 0W40 škoda ale niekde si to svoje "lepšie" uplatnenie nájde.
JurajP
Příspěvky: 67
Registrován: pon bře 06, 2017 9:57

Re: Honda Civic Tourer 1.8-VTEC

Příspěvek od JurajP »

tato3 píše:možno ešte niekde inde lebo toto je len "originálny honda olej"... niekde na konci v servisnom pláne?
co je original honda olej? ked si budem mozno o 5 rokov ten olej menit sam, pochybujem, ze najdem niekde v beznom obchode olej znacky Honda (mozno v autorizaku). Ja som nic ine nenasiel ohladom oleja, skusim este popozerat. Myslim si, ze to, co som poslal, tak toho by sa mal uzivatel drzat.
Uživatelský avatar
rofek
Příspěvky: 88
Registrován: stř led 25, 2017 0:30

Re: Honda Civic Tourer 1.8-VTEC

Příspěvek od rofek »

Pitris píše: taky napsal že: Autorizák tam nalil 5W-40, což je ta lepší varianta...
Ano, a hned v nasledujici vete (ne na jinem miste a kontextu) pise : Honda předepisuje 0W-20 resp. 5W-30, atd. ...
Zjevne rozumi tomu, ze 5w40 je beze sporu lepsi volba (varianta) nez 0w20.
Nasledne dostal celkem podrobne info, krome jineho, taky k 5w40. Po te co napsal, ze "zvolil" 5w30 A5, tak se Pedro podivuje, ze se lide boji vyssi HTHS, resp. vyssi viskozity ... :roll:
Pitris píše:A pokud jde o srovnání 0w40 a 5w40, tak "nuly" mají ve velké většině základový olej "group 4"....
Diky za info. Slo by to dolozit i nejakym materialem, odkazem_?
Zatim mi unika, ze se prislusni producenti zapomneli "pochlubit" ... Obecne, zaklady gr. 4 dosahuji o neco nizsi rozpeti viskozit nez nektere (hodne vyspelymi metodami produkovane) oleje gr. 3. A tedy do hry vstupuji ty VM...
focus_2.0_107kw_W:Trident 5w40_S:Trident(ss) 10w40 + Bishop´s 906 /// fusion_1.4_59kw_Trident-5w40 & B´s 906
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27658
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Honda Civic Tourer 1.8-VTEC

Příspěvek od Pitris »

Yacco Galaxie RS 0w40 - PAO zmiňuje na obale.
Motul 8100 0w40 E-tech Ester - přímo na obale.
Red Line 0w40 - formulace Fully-synthetic ester.
Penrite Premium 0w40 - 100% PAO+ester. TŘEBA
A osobně si myslím že i u Mobilu1 0w40 NL jejich technologie SHC a SuperSyn pochází z "group 4".
rofek píše:....zaklady gr. 4 dosahuji o neco nizsi rozpeti viskozit nez nektere (hodne vyspelymi metodami produkovane) oleje gr. 3....
No nevím. Ale Yacco Galaxie je PAO+ester i v 5w50 a 10w60. A tipnul bych že Eneos Sustina 0w50 a MOL 5w60 jsou "ze čtverky" nebo i "z pětky" taky - ono totiž: citace: "některé syntetické základové oleje (zejména syntetické estery, ale i jiné, nové typy syntetických olejů) vykazují přirozené vícerozsahové vlastnosti a aditivaci pomocí VII (Viscosity Index Improvers) nevyžadují". Konec citace. To už ale off topic....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Tomik

Re: Honda Civic Tourer 1.8-VTEC

Příspěvek od Tomik »

Posílám vyjádření Hondy:

Pro model CIVIC 1,8 i-VTEC je předepsaný olej specifikace ACEA A3/A5 nebo A5/B5 s viskozitou 0W-20.

Z hlediska doporučených olejů Honda doporučuje originální olej Honda Oil HFE-20 0W-20 (Cena pro zákazníka 4L za 1940 Kč včetně DPH).

Při použití oleje jiných výrobců je nutné dodržet předepsané specifikace. Obecně se však autorizované servisy Honda použití vlastního oleje brání, protože nemohou převzít plnou zodpovědnost za provedenou údržbu, neboť nemohou ručit za kvalitu dodaného oleje.


Chlápek z autorizáku Honda byl rozumnej a říkal mi, že 0w20 tam nedávaj, že mi ukáže, jaká je to voda. Lejou tam 5W40 od BP ze sudu, cena za 4l tuším cca 8kilo. Musel mi toho výrobce zopakovat, protože jsem tuhle značku nikdy neslyšel. :mrgreen:

Kdyby se motor po*ral a došlo na lámání chleba, tak se dovozce asi bude vozit po každé maličkosti. A to je na motor 8 let záruka...
Trochu mě zaráží slovní formulace "předepsaný olej", v příručce se mluví o doporučeném oleji 0W-20. Pokud není k dispozici, použijte 0W-30 nebo 5W-30, třídy A3/B3 nebo A5/B5.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27658
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Honda Civic Tourer 1.8-VTEC

Příspěvek od Pitris »

Dobrý :) "0W-20. Pokud není k dispozici, použijte 0W-30 nebo 5W-30, třídy A3/B3 nebo A5/B5" A pak "Lejou tam 5W40 od BP ze sudu"
No, informací máš dost.... Já bych volil A3 5w30.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
rofek
Příspěvky: 88
Registrován: stř led 25, 2017 0:30

Re: Honda Civic Tourer 1.8-VTEC

Příspěvek od rofek »

Tomik píše:Posílám vyjádření Hondy:
Pro model CIVIC 1,8 i-VTEC je předepsaný olej ...
... Honda doporučuje originální olej Honda Oil HFE-20 0W-20 (Cena pro zákazníka 4L za 1940 Kč včetně DPH).

Lejou tam 5W40 od BP ze sudu... Musel mi toho výrobce zopakovat, protože jsem tuhle značku nikdy neslyšel. :mrgreen:
Sermovani se slovy dosahlo v dnesni dobe takovych rozmeru, az se obsah nekterych slov povedlo prakticky vyprazdnit. Ano, nejpozdej po 8-mi letech pouzivani predepsaneho / doporuceneho oleje ho bude motor zrat tolik, ze je az spatne na to pomyslet*, o dalsich projevech s tim souvisejicich skoda mluvit.
Zrejme se Honda k veci postavi jinak nez treba FauVe, dle kt. je enormni spotreba u motoru TSI vlastne normalni; Nicmene, v poradku to nebylo, neni a nemuze byt.
Pokud se obavas budoucich problemu, nech servisem zapsat jaky olej byl pouzit, jeho viskozitu a vykon.tridu.
BP je British Petroleum, giganticka spolecnost, kt. stoji krome jineho i za zn. castrol.


* kolegyne z prace ma prave 8-leteho Yarise 1.33@100 k; celou dobu motor poznal jenom "predepsany" olej 0w20. Pred cca mesicem prisla na to, ze ten divnej zvuk od motoru, hlavne pri zataceni a problikavajici cervena kontrolka, indikuji, ze ma malo oleje. Po vytahnuti rysky jsem nedokazal odecist zadnou hladinu..., a byt jsem ji, resp. jejimu manzelovi doporucil prechod na 5w30(40), mel jiz objednanou dalsi napln, a znova 0w20... minuly tyden tak jiz bylo potreba dolivat... Inu, duverovali toyote, bezvyhradne.
Naposledy upravil(a) rofek dne pát dub 07, 2017 17:34, celkem upraveno 1 x.
focus_2.0_107kw_W:Trident 5w40_S:Trident(ss) 10w40 + Bishop´s 906 /// fusion_1.4_59kw_Trident-5w40 & B´s 906
Uživatelský avatar
rofek
Příspěvky: 88
Registrován: stř led 25, 2017 0:30

Re: Honda Civic Tourer 1.8-VTEC

Příspěvek od rofek »

Pitris píše:Yacco Galaxie RS 0w40 ... Motul 8100 0w40 E-tech Ester ... Red Line 0w40 - formulace Fully-synthetic ester ... Penrite Premium 0w40
Inu, Yacco, Motul, Redline i Penrite - tak trochu boutique, nicmene samej dobrej oddil :)
Pitris píše: A osobně si myslím že i u Mobilu1 0w40 NL jejich technologie SHC a SuperSyn pochází z "group 4".
Tohle nebude pravda. Jsme OT, tak jen strucne :
ad1) SHC a tedy i NewLife ma byt tzv. Gr. 3+ ; https://tinyurl.com/m5dgg9u a https://tinyurl.com/l5nzrb6
ad2) mam z doslechu, ze na DE trhu plati povinnost pro vyrobce oznacit jako Voll Synthetisch(es) jen ten olej, kt. zaklad je ze sk. 4/5. Jinak je mozne pouzit pouze oznaceni ve smyslu "synteticky olej, technologie", apod. Tedy i eshopy s domenou .de mohou poslouzt pro orientaci.
rofek píše:....zaklady gr. 4 dosahuji o neco nizsi rozpeti viskozit nez nektere (hodne vyspelymi metodami produkovane) oleje gr. 3....
Pitris píše: No nevím... ono totiž: citace: "některé syntetické základové oleje (zejména syntetické estery, ale i jiné, nové typy syntetických olejů) vykazují přirozené vícerozsahové vlastnosti a aditivaci pomocí VII (Viscosity Index Improvers) nevyžadují". Konec citace.
Inu, vychadzel jsem z nekolit let stareho materialu od velko-producenta zakladovych oleju z J.Koreje. Tak trochu to potvrzuje i vyse zminene Gr.3+ diky SHC od exxon-mobilu; a obdobne technologie maji zrejme k dispozici i dalsi producenti zaklad.oleju.
focus_2.0_107kw_W:Trident 5w40_S:Trident(ss) 10w40 + Bishop´s 906 /// fusion_1.4_59kw_Trident-5w40 & B´s 906
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27658
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Honda Civic Tourer 1.8-VTEC

Příspěvek od Pitris »

rofek píše:....byt jsem ji, resp. jejimu manzelovi doporucil prechod na 5w30(40), mel jiz objednanou dalsi napln, a znova 0w20....
Komu není rady, tomu není pomoci :cry: A když pročítáš Toyotafórum, tak těch co si myslí že 0w20 je jediné správné je hodně. Jejich věc, jejich motor, jejich problém....

A s tím Mobilem1 0w40 ? Nevím a hledat se mi to nechce bo to z hlediska výkonnosti oleje nehraje v tomto případě velkou roli, ale říkalo se že jeho minulá generace Protection Formula PAO byla....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5805
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Honda Civic Tourer 1.8-VTEC

Příspěvek od jerome »

Pitris píše:Dobrý :) "0W-20. Pokud není k dispozici, použijte 0W-30 nebo 5W-30, třídy A3/B3 nebo A5/B5" "☺
No, informací máš dost.... Já bych volil A3 5w30.
Taky tak :wink:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
adosM

Re: Honda Civic Tourer 1.8-VTEC

Příspěvek od adosM »

No vetsinou ale vyrobce udava oleje, ktere jsou pro motor na p....u Aby se motor po par letech posral, zanesl viz super longlife oleje po 20-25 tis, kdy to zanasi motor, a ten olej uz davno nefunguje. Otec ma doporuceny do octavky 5w30 long a pritom by tam 5w40 s normou 505.01 byl lepsi. Ale u nekterych aut je to predepsani opravnene.
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Honda Civic Tourer 1.8-VTEC

Příspěvek od Jezevcik »

Pitris píše:Dobrý :) "0W-20. Pokud není k dispozici, použijte 0W-30 nebo 5W-30, třídy A3/B3 nebo A5/B5"
Já to mám u Toyoty v návodu ještě lepší. Začíná to doporučovanou 0W-20 a končí 20W-50. Jako kdyby ty manuály dělal Babica.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27658
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Honda Civic Tourer 1.8-VTEC

Příspěvek od Pitris »

SAE není předepsaná. Může být jen doporučená ! A má se vybrat podle jízdních a event. i podle klimatických podmínek ! Předepsat lze pouze HTHS viskozitu. Normální - i sníženou může výrobce motoru jen doporučit !
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět