Politika, peníze

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Budou volby je potřeba se zamyslet jestli patřím mezi vyčuránky a vyhovuje mi tento systém tzn že i když budu platit stále víc a víc a za všechno, tak stále si ještě můžu hodně nakrást a s mým královským příjmem a zlatým padákem mě to neohrozí.Nebo mi přijmy už teď nestačí a vypadá že moje reálná mzda spíš klesá než stoupá a to že už bych musel taky začít krást abych měl na nájem a živobytí ,tak bych měl volit asi něco jiného.Problém je v tom že vyčuránci jsou většinou uvědomělí a jdou k volbám ,kdešto slušní lidé a myslím že jich ještě může být většina tak rezignují a nechají vyčuránky vyhrát.
modelář

Příspěvek od modelář »

S obsahem předchozího příspěvku anonyma v zásadě souhlasím, až na ten konec:
Anonymous píše:slušní lidé a myslím že jich ještě může být většina tak rezignují a nechají vyčuránky vyhrát.
Rezignace těch slušných totiž opravdu znamená jediné: nechat vyčůránky vyhrát! A já se ptám: Nejsou pak ti slušní v podstatě právem trestáni za svou pasivitu, za to, že to nechali být tak a vůbec nic neudělali? Tohle je totiž o občanské odpovědnosti, kterou sice dnes naštěstí máme, jen jí zřejmě nedostatečně využíváme... :cry:
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Asi si to zasloužíme ,jaký je lid takovou má vládu ,my jsme zvyklí ohnout hřbet a držet hubu,a jednou za čas vzít klíče a začít zvonit -možná že už se to blíží :lol:
modelář

Příspěvek od modelář »

Tak s tímhle souhlasím na 100%! A jsem rád, že jsme nakonec dokázali názorově "zkonvergovat". :)

P.S.: Svými příspěvky zde snad dostatečně dokládám, že "držet hubu a krok" je mi dostatečně cizí...
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Ale asi né my musíme spadnout na držku a rýt jí chvilku po zemi až pak se probudíme.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Mipesa si můj člověk taky jsi to pěkně vystihl :wink:
Jan Nowak

Příspěvek od Jan Nowak »

Jo jo. Mipesa je frajer a z jeho názoru je cítit rozum a zkušenost.
Klobouk dolů :wink:
bjukemen
Příspěvky: 4877
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

..presne ako píše mipesa..aj ja som podnikatel alebo malý živnostník vyberte si a ked chce človek prečiť musí byť zlodej..ale zlodej smerom k štátu..žial v mojom prípade ani to nieje možné..ale to je fuk dobre už bolo,a bude horšie.. :!:
modelář

Příspěvek od modelář »

Připadá mi smutné, že tu kde kdo potvrzuje platnost úsloví: "Kdo nekrade, šidí rodinu". A jestli tady někdo vzpomenul, že "dobře už bylo, bude hůř", tak bych rád připomenul příčinu tohoto stavu podle jiného moudrého úsloví: "Co tě nepálí, nehas!" On když se ten požár nechá rozhořet, tak se pak už jen obtížně krotí. Problém jakoby nastává až v momentě, kdy někomu (tedy např. právě tomu, kdo se k tomu hašení nikdy neměl) už doslova hoří u zadku. Jenže tehdy bývá na nápravu příliš pozdě!.

A jelikož velké věci se vždy skládají z malých, tak i velký marasmus je pouze skládačkou těch malých. Kromě toho platí, že celek je jenom tak silný, jak silný je jeho nejslabší článek. A z tohoto hlediska to vidím spíše černě...
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Vždyť je to jednoduchý ,krade naše vládní garnitůra a z nás dělá chudáky, tak se snažíme krást taky aby jsme si polepšili a naši snědí spoluobčané zase chtějí dohnat nás,a tak kradou taky ,vždyť my nejsme o nic lepší než oni akorát je lepší poukazovat na někoho jiného a tím my jsme s obliga.Kdyby jsme měli takový standart jako někde jinde na západě tak nemusíme krást.Ono je to těžký chudákům z bývalého východního bloku otevřít krámy se západním zbožím ale stále jim dávat jen almužnu aby jen tak tak vyžili,znáte to příležitost dělá zloděje. :wink:
modelář

Příspěvek od modelář »

Anonymous píše:Vždyť je to jednoduchý ,krade naše vládní garnitůra a z nás dělá chudáky, tak se snažíme krást taky aby jsme si polepšili a naši snědí spoluobčané zase chtějí dohnat nás,a tak kradou taky ,vždyť my nejsme o nic lepší než oni akorát je lepší poukazovat na někoho jiného a tím my jsme s obliga.Kdyby jsme měli takový standart jako někde jinde na západě tak nemusíme krást.Ono je to těžký chudákům z bývalého východního bloku otevřít krámy se západním zbožím ale stále jim dávat jen almužnu aby jen tak tak vyžili,znáte to příležitost dělá zloděje. :wink:
Problém je pouze v tom, že když se takhle zařídí téměř všichni, tak až to dospěje do stavu, kdy již nebude kde, co, komu a jak ukrást, tak v tom momentě nastoupí tvrdá mafie, a ta pěkně rozparceluje, co kdo dostane, komu, za co a kolik bude kdo odvádět atd. Přesně tam totiž ve shora citovaném duchu směřujeme, tedy jestli tam už náhodou nejsme...

Jinak pokud třeba ty, anonyme, bydlíš ve svém, a byť toho jinak z vlastního pohledu moc nemáš, ale je to alespoň tvoje vlastní, tak bych ti přál na vlastní kůži poznat ten tebou tolik obdivovaný životní standard např. průměrné britské či francouzské rodiny, o španělské či portugalské ani nemluvě: téměř všechno, co potřebují k životu, totiž mají na dluh, poněvadž kdyby to neměli na dluh, tak to zřejmě nemají vůbec. Jenže bez toho by např. nemohli dojíždět za prací, čímž by na tom byli ještě podstatně hůř. Pravda, oni to neberou nějak ukřivděně, a tím spíše by jim bylo trapné vystavovat svou rádoby chudobu na odiv. A přesto je ani nenapadne krást! Čímpak to asi bude?

P.S.: Aby si to zase nějaký anonym nevysvětlil špatně: Tím, co jsem napsal výše, rozhodně neobhajuji neradostný stav věcí! Jenom konstatuji, že mnohá přesvědčení místních anonymů se zakládají na nedostatečných či dokonce přímo zkreslených informacích a mylných (ve smyslu "idealizujících") představách.
mipesa
Příspěvky: 765
Registrován: čtv srp 28, 2008 20:39

Příspěvek od mipesa »

Bohužel máš pravdu.Mám sestřenku v Německu, má manžela, dvě děti.Měsíční příjem 2 990 euro, jen za to , že mají střechu nad hlavou platí 950 e,zato, že svítí, topí a teče jim voda dalších 370 e, školné na dvě děti 380 e, pak další různé poplatky a na živobytí mají cca 1100 e a to mají si myslim slušný příjem.Co dělají ty ostatní, co mají dvakrát méně.
V tom Španělsku a Portugalsku, ale i v Itálii to musí být bída.
U Nás může být ještě mnohem hůř.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

mipesa píše:Bohužel máš pravdu.Mám sestřenku v Německu, má manžela, dvě děti.Měsíční příjem 2 990 euro, jen za to , že mají střechu nad hlavou platí 950 e,zato, že svítí, topí a teče jim voda dalších 370 e, školné na dvě děti 380 e, pak další různé poplatky a na živobytí mají cca 1100 e a to mají si myslim slušný příjem.Co dělají ty ostatní, co mají dvakrát méně.
V tom Španělsku a Portugalsku, ale i v Itálii to musí být bída.
U Nás může být ještě mnohem hůř.
Španělsko Portugalsko nebo Itálie samozřejmě také nějaký průmyslový výrobek vyprodukuje ale řekl bych že spousta těchto lidí jak říká přísloví ital v létě nedělá,by nejraději žila jen s cestovního ruchu a nebo příspěvků od státu tak jako naši češští italové.Podle toho asi vypadá i jejich životní úroveň ,určitě tam bude spousta výborných dělníků nebo i schopných manažerů ale možná těch vyžírků bude víc jak u nás a podle toho to taky vypadá.Řekl bych že všude je něco ale kdo se aspoň trochu snaží tak si práci najde.Jak řekl jeden moudrý člověk peníze leží všude kolem nás stačí je jen zvednout.Ale kde a vidět je to je problém.
modelář

Příspěvek od modelář »

Horlivý (pro věc zapálený) anonym opětovně prokázal černobílé vidění světa, zploštělé uvažování a zkratkovité vydávání receptů. Doporučuji nominaci na Nobelovu cenu za ekonomii!

P.S.: Předpokládám, že konstatování, že "peníze leží všude kolem nás stačí je jen zvednout", nutno správně po česku chápat právě takto: "Peníze má kdekdo kolem, stačí si je jen přivlastnit!" A tím nemyslím zrovna právní institut tzv. vydržení...
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

mipesa píše:Bohužel máš pravdu.Mám sestřenku v Německu, má manžela, dvě děti.Měsíční příjem 2 990 euro, jen za to , že mají střechu nad hlavou platí 950 e,zato, že svítí, topí a teče jim voda dalších 370 e, školné na dvě děti 380 e, pak další různé poplatky a na živobytí mají cca 1100 e a to mají si myslim slušný příjem.Co dělají ty ostatní, co mají dvakrát méně.
V tom Španělsku a Portugalsku, ale i v Itálii to musí být bída.
U Nás může být ještě mnohem hůř.
Mipesa jistě jsi inteligentní člověk ,ale nevím v kterém státě žiješ?Počítej se mnou takže po zaplacení všech výdajů jim v německu zbývá asi27500kč ,jistě chudáci . A teď spátky do ČR já vydělám 12000 a manželka na podpoře nedostává už bohužel nic protože je bez práce víc jak půl roku ,máme jedno dítě platíme hypotéku ale jistě jsme na tom líp jak ti bídáci v německu ,přece umíš počítat nebo né? Je mi těch němčourů strašně líto.A budu asi volit Topolánka nebo ty nejvědší zrádce kteří už byli snad ve všech stranách TOP 09 protože ti mají s námi sociální cítění.
Odpovědět