petr

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
změna oleje

petr

Příspěvek od změna oleje »

Ahoj, chtěl bych se vás zeptat, mohu přejít u své Fabie 1.4 16V 55kW z oleje 10W-40 na 5W-40? Auto je z roku 2004 a má najeto 60 tisíc km. Doposud tam byl dáván Shell Helix plus 10W-40 a chtěl bych tam vzhledem k častým krátkým jízdám přejít na Helix plus 5W-40.
Dík
DonSalieri_

Příspěvek od DonSalieri_ »

Klidne muzes neni v tom problem motoru to prospeje...
Návštěvník

Re: petr

Příspěvek od Návštěvník »

změna oleje píše:Ahoj, chtěl bych se vás zeptat, mohu přejít u své Fabie 1.4 16V 55kW z oleje 10W-40 na 5W-40? Auto je z roku 2004 a má najeto 60 tisíc km. Doposud tam byl dáván Shell Helix plus 10W-40 a chtěl bych tam vzhledem k častým krátkým jízdám přejít na Helix plus 5W-40.
Dík
Ten Shell je velmi drahý, klidně bych použil Total 5W-40, je kvalitní a podstatně levnější nebo za ty peníze špičkový Mobil1 0W-40.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

DonSalieri_ píše:Klidne muzes neni v tom problem motoru to prospeje...
přesně tak :wink:
Návštěvník

Re: petr

Příspěvek od Návštěvník »

Anonymous píše:
změna oleje píše:Ahoj, chtěl bych se vás zeptat, mohu přejít u své Fabie 1.4 16V 55kW z oleje 10W-40 na 5W-40? Auto je z roku 2004 a má najeto 60 tisíc km. Doposud tam byl dáván Shell Helix plus 10W-40 a chtěl bych tam vzhledem k častým krátkým jízdám přejít na Helix plus 5W-40.
Dík
Ten Shell je velmi drahý, klidně bych použil Total 5W-40, je kvalitní a podstatně levnější nebo za ty peníze špičkový Mobil1 0W-40.
Jestli se koukáte na Formula 1 a fandíte Renaultu, dejte Total, jestli fandíte McLarenu, tak dejte Mobil, jestli fandíte Ferrari jako já, dejte shell;) Jinak ty oleje jsou špičkové všechny, akorát za shell si trochu připlatíte:(
petr_2

Příspěvek od petr_2 »

Ten Shell se dá koupit v kamenném obchodě za lepší peníze než na intrnetových obchodech. Podle čeho vy hodnotíte kvalitu oleje? Já bych u toho Shellu zůstal z důvodu, že byl používán po celou dobu provozu.

jinak se omlouvám za prohození Předmětu s Uživatelem v ůvodním příspěvku.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

petr_2 píše:Ten Shell se dá koupit v kamenném obchodě za lepší peníze než na intrnetových obchodech. Podle čeho vy hodnotíte kvalitu oleje? Já bych u toho Shellu zůstal z důvodu, že byl používán po celou dobu provozu.

jinak se omlouvám za prohození Předmětu s Uživatelem v ůvodním příspěvku.
Ta kvalita je u všech stejná... Dejme tomu, že shell má trochu jiné základové oleje. Ale kdo z nich je má nejlepší,.. To si netroufne tvrdit nikdo, protože do toho nevidí, A jestli potkáte někoho, kdo bude tvrdit, že mobil je lepší než shell nebo total nebo naopak, tak je to hlupák a rychle od něho pryč
petr_2

Příspěvek od petr_2 »

to mě právě tvrdil maník na prodejně, když jsem kupoval ten Shell. Říkal: "jestli chcete ještě lepší olej, kupte Castrol" :-)
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

petr_2 píše:Ten Shell se dá koupit v kamenném obchodě za lepší peníze než na intrnetových obchodech. Podle čeho vy hodnotíte kvalitu oleje? Já bych u toho Shellu zůstal z důvodu, že byl používán po celou dobu provozu.

jinak se omlouvám za prohození Předmětu s Uživatelem v ůvodním příspěvku.
V kamenněm obchodě(AutoKelly) se nechá levněji koupit Shell,ale ten s řadou Helix nemá absolutně nic společného,jen tvar obalu a logo.Můžu Vás upozornit,že obchodní podmínky Shellu pro internetové obchody jsou opravdu hanebné a zadá si s nimi už jen české zastoupení Castrolu...
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

petr_2 píše:to mě právě tvrdil maník na prodejně, když jsem kupoval ten Shell. Říkal: "jestli chcete ještě lepší olej, kupte Castrol" :-)
Jestli chceš ušetřit, dopřát motoru blaho a mít klid, tak si dej www.liqui-moly.cz a najdi si v mazacím plánu Top Tec 4100 5W40, po tom bude tvá fabka chrochtat blahem. Věř mi, mám to vyzkoušené;) Budou ti stačit 4 litry, půl litru budeš mít na dolévání. Jestli jsi z Prahy tak si dej: www.haspa.cz, tam to kupuju já.
Tonik

Příspěvek od Tonik »

Anonymous píše:
petr_2 píše:Ten Shell se dá koupit v kamenném obchodě za lepší peníze než na intrnetových obchodech. Podle čeho vy hodnotíte kvalitu oleje? Já bych u toho Shellu zůstal z důvodu, že byl používán po celou dobu provozu.

jinak se omlouvám za prohození Předmětu s Uživatelem v ůvodním příspěvku.
V kamenněm obchodě(AutoKelly) se nechá levněji koupit Shell,ale ten s řadou Helix nemá absolutně nic společného,jen tvar obalu a logo.Můžu Vás upozornit,že obchodní podmínky Shellu pro internetové obchody jsou opravdu hanebné a zadá si s nimi už jen české zastoupení Castrolu...
A na tuhle blbost o Shellu jste přišel kde proboha????? Shell Helix Premium, co prodává Autokelly je samozřejmě součástí produktové řady Helix. Je to olej, jenž se vyrábí pro německý, rakouský a švýcarský trh, kde nahrazuje Shell Helix Plus, který se prodává u nás. Shell Helix Premium k nám dováží přímo Shell, ale původem není určen pro náš trh.
Teď by mě tedy zajímalo, kde jste zjistil tu blbost o Shellu z Autokelly?!?!?
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Tonik píše:
Anonymous píše:
petr_2 píše:Ten Shell se dá koupit v kamenném obchodě za lepší peníze než na intrnetových obchodech. Podle čeho vy hodnotíte kvalitu oleje? Já bych u toho Shellu zůstal z důvodu, že byl používán po celou dobu provozu.

jinak se omlouvám za prohození Předmětu s Uživatelem v ůvodním příspěvku.
V kamenněm obchodě(AutoKelly) se nechá levněji koupit Shell,ale ten s řadou Helix nemá absolutně nic společného,jen tvar obalu a logo.Můžu Vás upozornit,že obchodní podmínky Shellu pro internetové obchody jsou opravdu hanebné a zadá si s nimi už jen české zastoupení Castrolu...
A na tuhle blbost o Shellu jste přišel kde proboha????? Shell Helix Premium, co prodává Autokelly je samozřejmě součástí produktové řady Helix. Je to olej, jenž se vyrábí pro německý, rakouský a švýcarský trh, kde nahrazuje Shell Helix Plus, který se prodává u nás. Shell Helix Premium k nám dováží přímo Shell, ale původem není určen pro náš trh.
Teď by mě tedy zajímalo, kde jste zjistil tu blbost o Shellu z Autokelly?!?!?
Má pravdu tento člověk! Helix Premium je opravdu náhrada za helix plus, autokelly je seriózní firma a nehaňme ji tu.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Já si myslím,že Ultra a Plus je úplně něco jiného než Premium,zajímavé v Kelly prodávají všechny tři,ale ve stejných viskozitách rozdílná cena.
petr_2

Příspěvek od petr_2 »

Nemyslel jsem Auto Kelly, ale prodejny A.T.U. Tam mají jak Helix plus, tak Premium. Ceny velice dobré. Samozřejmě mají i jiné značky olejů
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Nějaký rozdíl v nich - kromě ceny - bude, Premium je standartní kvalitní 10w40, plnící obvyklé normy pro tuto viskozitní třídu. Helix Plus je "lepší", (i když to není asi ten nejvhodnější výraz), protože jako jeden z mála v 10w40 plní i normu VW 502.00
http://www.olejshop.cz/xVP-shell-helix- ... 40)-1-litr
http://www.olejshop.cz/xVP-shell-helix- ... 40)-1-litr
Naposledy upravil(a) Pitris dne sob led 17, 2009 16:41, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět