petr

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Návštěvník

Re: ŠKODA FABIA 1,4 16V 55kW

Příspěvek od Návštěvník »

Pitris píše:
JELEN píše:Servisák mně při poslední výměně nalil do Fabie 1,4 16V SAE 15W40 (HAVOLINE PREMIUM). Takže jestli jsem dobre pochopil, v podstatě ne letní provoz je to vhodné, do zimy bych to radši vyměnil za 10W 40 nebo 5W40.
pokud je v motoru samočinné vymezování vůle ventilů - a u fabky mám pocit, že ano - tak ta "patnáctka" je použitelná opravdu jen v létě. Jinak min. "desítku".
Servisáci jsou prasata a je třeba je hlídat!
JELEN

Předmět: Re: ŠKODA FABIA 1,4 16V 55kW

Příspěvek od JELEN »

Děkuji za radu, vyměním to radši za 5W40, manželka s tím jezdí denně do práce a nakupovat max. 3 km. Ta 15W40 tam je od října, to jsem to blbec ale zkontroloval brzo! Najela s tím ale jenom cca 3000km
ÚPLNÝ IDIOT

Re: Předmět: Re: ŠKODA FABIA 1,4 16V 55kW

Příspěvek od ÚPLNÝ IDIOT »

JELEN píše:Děkuji za radu, vyměním to radši za 5W40, manželka s tím jezdí denně do práce a nakupovat max. 3 km. Ta 15W40 tam je od října, to jsem to blbec ale zkontroloval brzo! Najela s tím ale jenom cca 3000km
Když už jsi s tím přežil zimu, tak to dojezdi do 6-7 ooo. :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Předmět: Re: ŠKODA FABIA 1,4 16V 55kW

Příspěvek od Pitris »

JELEN píše:Děkuji za radu, vyměním to radši za 5W40, manželka s tím jezdí denně do práce a nakupovat max. 3 km. Ta 15W40 tam je od října, to jsem to blbec ale zkontroloval brzo! Najela s tím ale jenom cca 3000km
No, motoru to (asi) nepřidalo, ale 3tkm není zas až tak moc. Jinak, teď na léto se dá klidně použít i 10w40, tu "pětku" můžeš nechat až na zimu (ale nic s ní nepokazíš ani teď).
Odpovědět