Otázka pro Pkod1

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

jeo

Otázka pro Pkod1

Příspěvek od jeo »

Jaký motorový olej používáš ve svém autě ? Dík za odpověď. PS: Máš dobrý příspěvky :wink:
Pkod1

Příspěvek od Pkod1 »

:oops:
Urcite so schytam, ale kdo me prispevky sleduje, nebude prekvapen.
Pokud jde o motorove oleje:
Jiz min rok pouzivam ve vsech 4T motorech (2 starsi auta, moped, sekacka...) olej 10W40 Tesco.
V motorech 2T (pila, krovinak, cerpadlo, Vari) mam Mogul TS v pomeru 1:30.
jeo

Příspěvek od jeo »

Neschytáš, byl to můj osobní dotaz, četl jsem dost tvých příspěvků, tak mě to zajímalo. Asi o olejích co používáš něco víš a do risku bys nešel. Ještě poslední dotaz, olejové filtry máš jaké ? dík :D
Pkod1

Příspěvek od Pkod1 »

Jeo:
Castecne omyl, risk to v jistem ohledu byl. Prvni napln jsem ale pro jistotu nechal testovat. Potvrdil se v podstate muj nazor, ze cena resp. znacka oleje neni urcujici. Ostatne toto plati nejen u oleju.
Duvodem, proc jsem zacal pouzivat olej Tesco, byla cena. Litr jsem totiz kupoval do 40,- za litr. Ted mam slusnou zasobu a dal se uvidi. Kazdopadne "znackove" oleje jsem nekupoval nikdy :D .
Nadruhou stranu je hodnota motoru v mych autech slusne receno nevelka.

Olejovy filtr je ale z meho pohledu mnohem dulezitejsi, nez samotny olej. Oleje maji presne stanovene srovnavaci kriteria. U filtru je vsak malo informaci, podle kterych si zakaznik muze vybirat. V podstate ani vyrobce filtru neni tolik svazan predpisem nebo normou.
Proto jsem si nechal poradit. Snazim se pouzivat pouze filtry znacky Champion (ne vzdy se dari). Spravnost teto volby potvrzuje i par testu. V tomto ohledu ale nemam moznost primo srovnavat. Sam pro sebe jsem si delal jenom test zpetnych ventilu na ruznych filtrech.
jeo

Příspěvek od jeo »

Dík za odpověďi, zkusím zjistit u kamarádky, která pracuje v Tescu, kdo je výrobcem přebalovaného oleje Tesco, pak dám vědět. Ahoj
bjukemen
Příspěvky: 4877
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

Pkod1 píše:Jeo:
Castecne omyl, risk to v jistem ohledu byl. Prvni napln jsem ale pro jistotu nechal testovat. Potvrdil se v podstate muj nazor, ze cena resp. znacka oleje neni urcujici. Ostatne toto plati nejen u oleju.
Duvodem, proc jsem zacal pouzivat olej Tesco, byla cena. Litr jsem totiz kupoval do 40,- za litr. Ted mam slusnou zasobu a dal se uvidi. Kazdopadne "znackove" oleje jsem nekupoval nikdy :D .
Nadruhou stranu je hodnota motoru v mych autech slusne receno nevelka.

Olejovy filtr je ale z meho pohledu mnohem dulezitejsi, nez samotny olej. Oleje maji presne stanovene srovnavaci kriteria. U filtru je vsak malo informaci, podle kterych si zakaznik muze vybirat. V podstate ani vyrobce filtru neni tolik svazan predpisem nebo normou.
Proto jsem si nechal poradit. Snazim se pouzivat pouze filtry znacky Champion (ne vzdy se dari). Spravnost teto volby potvrzuje i par testu. V tomto ohledu ale nemam moznost primo srovnavat. Sam pro sebe jsem si delal jenom test zpetnych ventilu na ruznych filtrech.
...no nemyslel so že použivaš taketo oleje ale to je tvoja vec aj tak dík za odpoved bol som na to už dlho zvedavy...
jeo

Příspěvek od jeo »

Tak po velké snaze zjišťování u známých v Tescu nevím výrobce olejů Tesco :o
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27500
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

jeo píše:Tak po velké snaze zjišťování u známých v Tescu nevím výrobce olejů Tesco :o
Pročpak asi je problém dohledat výrobce? To o něčem svědčí :(
FF

Příspěvek od FF »

Pitris píše:
jeo píše:Tak po velké snaze zjišťování u známých v Tescu nevím výrobce olejů Tesco :o
Pročpak asi je problém dohledat výrobce? To o něčem svědčí :(
...a načo pátrať po výrobcovi olajov TESCO??? Aj keby sa ti podarilo zistiť výrobcu poslednej várky, tak tá čo bude následovať o 2-3 mesiace nebude musieť mať s tým predošlým výrobcom spoločný ani svetadiel a na obale sa nemusí zmeniť ani pixel potlače!!! :oops:
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

prvni tři čisla na čárovým kódu značej stát původu vérobca.
alfi166silver
Příspěvky: 674
Registrován: ned úno 01, 2009 8:57

Příspěvek od alfi166silver »

Anonymous píše:prvni tři čisla na čárovým kódu značej stát původu vérobca.
Není to až tak úplně pravda,prvni tři čisla znamenají,v jaké zemi má výrobce registrovanou firmu,vyrábět však může na druhém konci světa......
luk.zah

Příspěvek od luk.zah »

alfi166silver píše:
Anonymous píše:prvni tři čisla na čárovým kódu značej stát původu vérobca.
Není to až tak úplně pravda,prvni tři čisla znamenají,v jaké zemi má výrobce registrovanou firmu,vyrábět však může na druhém konci světa......
Otázkou také je, jestli se ten čárový kód týká přímo výrobce oleje a nebo Tesca, když je olej prodáván pod jejím private labelem.....
Bohužel ten čárový kód je (jako ostatně vždy) nicnevypovídající...
Těžko zjistíme, kdo tento olej vyrábí. Normy výrobce však plní, ať už jakkoli, takže motor ´´nezadře´´ a bude plnit alespoň základní funkce, jaké má motorový olej mít.
Pro mě je to stejné jako Starline - věřím, že je motorový olej, ale nevěřím jeho kvalitám.
Volba je však jako vždy na každém z nás a nikoho, kdo se pro tyto oleje rozhodne nehodlám jakkoli odrazovat a nebo dokonce zesměšňovat.
Já osobně bych si ho však do auta nedal.

Pořád tu řešíme cenu. Vždyť za málo peněz (hodně málo) se dají sehnat oleje značkové, za které se výrobce postaví - třeba Cinol 10W40 70Kč/l., Orlen 10W40 55Kč/l atd. atd. - tohle je dle mého názoru lepší volba než Tesco a nebo Starline.

A na závěr pro ty, co si dají tu práci a trošku hledají: Shell Helix Plus 10W40 se dá sehnat za 81Kč/l. (pravdou je, že v zahraničí, ale doprava do ČR se dá vždy pořešit - záleží však na množství, aby výsledná cena byla sstále zajímavá)
Phandlo

Příspěvek od Phandlo »

luk.zah píše:
alfi166silver píše:
Anonymous píše:prvni tři čisla na čárovým kódu značej stát původu vérobca.
Není to až tak úplně pravda,prvni tři čisla znamenají,v jaké zemi má výrobce registrovanou firmu,vyrábět však může na druhém konci světa......
Otázkou také je, jestli se ten čárový kód týká přímo výrobce oleje a nebo Tesca, když je olej prodáván pod jejím private labelem.....
Bohužel ten čárový kód je (jako ostatně vždy) nicnevypovídající...
Těžko zjistíme, kdo tento olej vyrábí. Normy výrobce však plní, ať už jakkoli, takže motor ´´nezadře´´ a bude plnit alespoň základní funkce, jaké má motorový olej mít.
Pro mě je to stejné jako Starline - věřím, že je motorový olej, ale nevěřím jeho kvalitám.
Volba je však jako vždy na každém z nás a nikoho, kdo se pro tyto oleje rozhodne nehodlám jakkoli odrazovat a nebo dokonce zesměšňovat.
Já osobně bych si ho však do auta nedal.

Pořád tu řešíme cenu. Vždyť za málo peněz (hodně málo) se dají sehnat oleje značkové, za které se výrobce postaví - třeba Cinol 10W40 70Kč/l., Orlen 10W40 55Kč/l atd. atd. - tohle je dle mého názoru lepší volba než Tesco a nebo Starline.

A na závěr pro ty, co si dají tu práci a trošku hledají: Shell Helix Plus 10W40 se dá sehnat za 81Kč/l. (pravdou je, že v zahraničí, ale doprava do ČR se dá vždy pořešit - záleží však na množství, aby výsledná cena byla sstále zajímavá)

Máš nějakej tip, kde v zahraničí ty oleje vycházejí nejlíp? Byl jsem lyžovat v únoru v Talošce, vesele jsem šméřil a ceny nic moc.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Phandlo píše:Máš nějakej tip, kde v zahraničí ty oleje vycházejí nejlíp? Byl jsem lyžovat v únoru v Talošce, vesele jsem šméřil a ceny nic moc.
V origo malých baleních (1, 2, 4, a 5 litrů) vycházejí nejlépe ve Francii, potom Velká Británie a potom Německo. V Německu je ale už potřeba vychmatávat supermarketový akce.
V sudech (třeba 60l) se konkrétně ten Shell za ´´osm pětek´´ dá sehnat v Polsku.

Já oleje kupuji především v marketech v Německu.
luk.zah

Příspěvek od luk.zah »

Anonymous píše:
Phandlo píše:Máš nějakej tip, kde v zahraničí ty oleje vycházejí nejlíp? Byl jsem lyžovat v únoru v Talošce, vesele jsem šméřil a ceny nic moc.
V origo malých baleních (1, 2, 4, a 5 litrů) vycházejí nejlépe ve Francii, potom Velká Británie a potom Německo. V Německu je ale už potřeba vychmatávat supermarketový akce.
V sudech (třeba 60l) se konkrétně ten Shell za ´´osm pětek´´ dá sehnat v Polsku.

Já oleje kupuji především v marketech v Německu.
Zapomněl jsem podpis :oops:
Odpovědět