Ostatní

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
jarson1
Příspěvky: 2089
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: aditiva do oleja

Příspěvek od jarson1 »

Pocitam, ze to co napisem nebude uz v danej situacii relevantne, ale....
Skoda , ze sme sa vzajomne vsetci nestretli osobne. Ono to kuzlo osobneho stretnutia ma vela do seba. Inak clovek na cloveka pozera a aj si ho viac važi. Ona ta anonymita internetu dava niektorym falosnu predstavu, ze mozu vsetko. Neverim , ze by niekto z oci do oci komunikoval podobne ako pod rúškom anonymity.Teraz nemyslim nikoho konkretneho, je to vseobecny jav.
A este jedna vec , kde som sa pozastavil. Teraz priamo k JTD. Aj ja som na inych forach. A aj inych platformach ineho typu. Vsade ale mam rovnaky nick. A aj ten je vlastne moje meno. Som staromodny? Alebo....
Ale to len na margo. Tiez je mi vzdy luto , ked sa riesia podobne veci. Osobne s tym nemavam problem. Ak uz, tak si proste zablokujem prispevky dotycneho clena. Nemam potrebu nikoho vylučovať, lebo to ,ze mne to nic neda , neznamená , ze by neboli jeho prispevky prinosne pre inych. Ale ja nie som admin a nemam nastastie tu zodpovednost o tomto rozhodovat.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1762
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: aditiva do oleja

Příspěvek od kornel »

ja by som len dodal, keď už si načrtol... Tento občan predvádzal na fóre to, čo tu (aspoň ja nepamätám za tých 14 rokov) ešte nebolo... Ono predsa absolútne nejde o to, že niekto s niekym nesúhlasí, to je predsa jasné. Tento človek tu tvrdo presadzoval svoj názor za každú cenu a to spôsobom že názory, skúsenosti a dokonca aj reálne argumenty/fakty doslova zosmiešňoval a dehonestoval ako naše omyly, neznalosti, vlastné domnienky a pod. a pri oponovaní bezdôvodne skĺzaval dokonca k osobným útokom a urážkam.. Zdá sa ti to v poriadku? Nikto ho tu nikdy neurážal a nezosmiešňoval za jeho pohľad a vieru v niečo, no ak on ide "argumentovať" spôsobom tým, že ak tomu verí on, tak už len táto skutočnosť je ten onen nepriestrelný fakt a my mu to máme proste nejako vyvrátiť alebo držať h*bu a šúpat nohama.. Proste občan jtd nepochopil (pritom som mu to minimálne ja niekoľkokrát opakoval), alebo nechcel (rola net trolla to aj predpokladá), že pointa nebola v tom, že nejaké dodatočné "garážove" aditívum nemože vylepšiť nejakú konkrétnu vlastnosť napr. aw/fm vlastnosti za urcitých podmienok, ale proste ani divé prasce netušia ako to môže ovplyvniť pozitívne/negatívne celý koncept oleja alebo niektoré jeho vlastnosti, pretože to dodatočné aditívum nikto netestoval na takejto úrovni v korelácii laboratórne vs. reálne podmienky. Takéto niečo sa samozrejme u renomovaných petrochemických spoločností predpokladať dá a preto tam napr. aj v mnou spomenutom Molygene od LM tá dôvera nejaké opodstatnenie má, zvlášť ak výslednú zlúčeninu im priamo dodal vývojár ako Vanderbilt.

Zbytočne tu mlátiť slamu ďalej.. Jeho štýl diskusie a oponovania bol často v bezdôvodnom uchyľovaní sa k invektívam a zošmiešňovaniu a to už nie raz... sú určité pravidlá v spoločnosti (a to aj v demokratickej), ktoré sa buď dodržiavajú, alebo nastupujú konzekvencie. Ak spomínaš, že na živo by sa k sebe mnohí správali inak.. s tým plne súhlasím :)

P.S a to jeho uchýlenie sa k bezdôvodnej zosmiešňujúcej reakcii na môj prispevok v úplne inej téme v ktorej dokonca on ani vôbec nefiguroval a nemala s ním nič spoločné.. zrejme len preto aby si urazený z predošlých debát o aditívach (z mojej strany maximálne slušných a konštruktívnych), na mne vyliečil nejaký komplex.. čím zo seba urobil už úplného .... :roll: to len parádne ukázalo, čo to je za charakterového hrdinu. Viac k tomu nemám čo dodať.
jarson1
Příspěvky: 2089
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: aditiva do oleja

Příspěvek od jarson1 »

Kornel, co tak si urobit 13.4. trip do Jiříc?
Okrem ineho tam vyborne varia :D
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Uživatelský avatar
Pitris JUNIOR
Příspěvky: 1797
Registrován: pát kvě 23, 2014 17:10
Bydliště: Brno

Re: aditiva do oleja

Příspěvek od Pitris JUNIOR »

Člověk den není na fóru a nestačí se divit co se tu děje. Kujwa chybí mi už jen ten popcorn, pivko a lupen do první řady 🤣🤣
Co už, kdo chce kam...
Kia CEED 1.6 GDI 99kW N98 + Mannol 9950
Amsoil EU Car Formula 5w40
Následuje - Millers Oils CFS NanoDrive 5W40
Kumho Ecsta HS52 205/55 R 16 XL 94 V
Vredestein Snowtrac 5 205/55-R16
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5789
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: aditiva do oleja

Příspěvek od jerome »

jarson1 píše: pát bře 15, 2024 22:48 Ale to len na margo. Tiez je mi vzdy luto , ked sa riesia podobne veci. Osobne s tym nemavam problem. Ak uz, tak si proste zablokujem prispevky dotycneho clena. Nemam potrebu nikoho vylučovať, lebo to ,ze mne to nic neda , neznamená , ze by neboli jeho prispevky prinosne pre inych. Ale ja nie som admin a nemam nastastie tu zodpovednost o tomto rozhodovat.
Ako bratia Česi hovoria "Pán Bůh zaplať" že aspoň niekto tu má trochu rozumu :wink: Je to fórum,každý si môže napísať čo chce. :idea: :!: Ak mi je niekto proti srsti nereagujem a hotovo 8)
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: aditiva do oleja

Příspěvek od rousini »

jarson1 píše: pát bře 15, 2024 22:48 Pocitam, ze to co napisem nebude uz v danej situacii relevantne, ale....
Skoda , ze sme sa vzajomne vsetci nestretli osobne. Ono to kuzlo osobneho stretnutia ma vela do seba. Inak clovek na cloveka pozera a aj si ho viac važi. Ona ta anonymita internetu dava niektorym falosnu predstavu, ze mozu vsetko. Neverim , ze by niekto z oci do oci komunikoval podobne ako pod rúškom anonymity.Teraz nemyslim nikoho konkretneho, je to vseobecny jav.
A este jedna vec , kde som sa pozastavil. Teraz priamo k JTD. Aj ja som na inych forach. A aj inych platformach ineho typu. Vsade ale mam rovnaky nick. A aj ten je vlastne moje meno. Som staromodny? Alebo....
Ale to len na margo. Tiez je mi vzdy luto , ked sa riesia podobne veci. Osobne s tym nemavam problem. Ak uz, tak si proste zablokujem prispevky dotycneho clena. Nemam potrebu nikoho vylučovať, lebo to ,ze mne to nic neda , neznamená , ze by neboli jeho prispevky prinosne pre inych. Ale ja nie som admin a nemam nastastie tu zodpovednost o tomto rozhodovat.
Dívám se na to naprosto stejně. Nemám, natožpak, podložené znalosti, abych mohl v propírané oblasti dělat jednoznačné závěry, přestože na to svůj názor mám. Z toho důvodu jsem ani nesledoval JTDčkovi komentáře a argumenty oponentů dúsledně, ale že by někde někoho urážel, dehonestoval???
Trochu se i dovedu vžít do situace, že člověka, který je v problematice kovaný takový, z jeho pohledu idiot může svými názory vytáčet, ale právě proto bych, jako protistrana dodal jednou a pro vždy argumenty, tím ho utřel a dál to ignoroval...
JTDčko musí ke všemu dát poslední koment a tak trochu jsem se mu to snažil i naznačit, ale prostě je to jeho nátura.
Z lidského hlediska mi pak vadilo pár komentářů typu "Hoďte na něj síť" od lidí, co se do diskuze aktivně nezapojili...
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1762
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: aditiva do oleja

Příspěvek od kornel »

ten človek tu viac krát osobne útočil a v niektorých momentoch priam až dehonestujúco reagoval na príspevky (viacerých..) pokiaľ to nezmazal medzitým - pritom argumenty nedodal nikdy žiadne.. to za prvé
Za druhé.. predsa on tu prišiel s tvrdeniami o dokonalosti zázračnej vodičky a podložil to fantasmagoriami o prejdení 140km v dizly na takmer čistý benzín a pod. výplody.. ťarcha onej argumentácie snáď bola na jeho strane predsa a nie na našej, podložiť tie svoje tvrdenia o týchto nezmysloch a hlavne o tom aký je ten produkt bezpečný a že skutočne plní to čo deklaruje bez akýchkoľvek iných možných negatívnych vplyvov na olej a všetky jeho vlastnosti. Ja osobne som mu celý čas oponoval len tým, že netuší nikto čo ten produkt reálne v oleji z celkového hľadiska urobí, ako pozmení všetky vlastnosti a schopnosť oleja zastávať svoju funkciu v požadovanej deklarovanej kvalite (v rámci splnených špecifikácií) v každej oblasti.
Jeho argumentácia bola v polohe vy mne dokážte že prípravok nefunguje (pritom pointa nebola o funkčnosti/nefunkčnosti, ale o tom čo som uviedol v predošlom súvetí..) Naviac podával to v niektorých momentoch hrubo neprimeraným spôsobom k viacerým členom už prakticky od začiatku tejto debaty s ním.
Všade na podobných fórach v zahraničí platia jasné pravidlá medziľudského správania v diskusiach a pokiaľ niekto skĺzne v presadzovaní svojho názoru a pohľadu k invektívam až zosmiešňovaniu tak sa bez pardónu vystavuje ban resp. stopka. Nech to ide skúsiť napr. na oil-club a "nevydrží" tam takým spôsobom ani dva dni.
jerome píše: sob bře 16, 2024 7:30
jarson1 píše: pát bře 15, 2024 22:48 Ale to len na margo. Tiez je mi vzdy luto , ked sa riesia podobne veci. Osobne s tym nemavam problem. Ak uz, tak si proste zablokujem prispevky dotycneho clena. Nemam potrebu nikoho vylučovať, lebo to ,ze mne to nic neda , neznamená , ze by neboli jeho prispevky prinosne pre inych. Ale ja nie som admin a nemam nastastie tu zodpovednost o tomto rozhodovat.
Ako bratia Česi hovoria "Pán Bůh zaplať" že aspoň niekto tu má trochu rozumu :wink: Je to fórum,každý si môže napísať čo chce. :idea: :!: Ak mi je niekto proti srsti nereagujem a hotovo 8)
minimálne 4 členovia + moderátor to vidíme trochu odlišne.. A nie nemáš pravdu, nikto si nemôže napísať a ani povedať čo chce.. teda môže, ale existujú ako právne tak aj nejaké etické pravidlá a kódex správania, ktorý sa v normálnej slušnej spoločnosti a komunite proste dodržiavajú.
Uživatelský avatar
Pitris JUNIOR
Příspěvky: 1797
Registrován: pát kvě 23, 2014 17:10
Bydliště: Brno

Re: aditiva do oleja

Příspěvek od Pitris JUNIOR »

Nezapomenu jeden z jeho prvních komentů - ostatní fóra jsou toxická a nepohodli jsme se tam....
Pokud se všude choval/chová takto, všude to bude mít stejný efekt - 🍌
A ve finále, jediný argument co byl, byl 40 let starý banner od Shellu jak to lejou do F1 a 30 oet stará fotka válce.. Nevím no..
Kia CEED 1.6 GDI 99kW N98 + Mannol 9950
Amsoil EU Car Formula 5w40
Následuje - Millers Oils CFS NanoDrive 5W40
Kumho Ecsta HS52 205/55 R 16 XL 94 V
Vredestein Snowtrac 5 205/55-R16
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1762
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: aditiva do oleja

Příspěvek od kornel »

1.9JTD píše: stř pro 06, 2023 15:29 XXX. Skúšal som aj iné prípravky, no nenašiel nič lepšie. Deklarujú ochranu aj pri dočasnej strate mazania - moc som tomu neveril, no potvrdilo sa nám to. Mám rokmi overenú úsporu na palive (roky zapisujem tankovania, nájazd), tichší hladší chod, vyššie zrýchlenie. Až neuveriteľnú ochranu "overila" moja pani jej chybou. Natankovala benzín do takmer prázdnej nádrže, prešla naň počas dvoch hodín 140 kilometrov. Že natankovala benzín sme zistili až keď auto ďaľší deň nechelo naštartovať. Mechanik vypustil, dal naftu - povedal, že nechápe prečo sa to nezadrelo. Motoru nie je nič, odvtedy prešiel ďalších 1600 kilometrov a ani náznak problému.
ak toto nie je skrytý pokus o reklamu.. :D

Mimo to.. popísal tu ešte toľko čiastkových konkrétnych nezmyslov a poloprávd (z oblasti chémie a tribo), že ak by som len na niektoré reagoval, tak by toto vlakno bolo zaplevelené tak minimálne 10 krát viac a ešte intenzívnejším sa duševným opúšťaním prispievateľa jtd
bjukemen
Příspěvky: 4877
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: aditiva do oleja

Příspěvek od bjukemen »

zvrhlo sa to cele neskutocne ale uz to bude dobre teraz, chlapci klud
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1762
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: aditiva do oleja

Příspěvek od kornel »

bjuk to sa stáva v spoločnosti občas.. hlavne nech sme zdraví
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27494
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: aditiva do oleja

Příspěvek od Pitris »

Pane jo 😲 Ale :wink:

Edit na edit:
Colommbo píše: pát bře 15, 2024 20:37 Edit: Teď koukám, že sis dal tu práci a ze svých příspěvků slovo Metabond vymazal a nahradil výrazem XXX. Na důvod se neptám, je mi to už jedno...
Toto potvrzuje že admin jednal správně.
Naposledy upravil(a) Pitris dne sob bře 16, 2024 18:06, celkem upraveno 1 x.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5789
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: aditiva do oleja

Příspěvek od jerome »

JéTéDéčko to tu pravdepodobne zabalil. Snáď sa niektorým teraz hooodne uľaví :) Gratulieren :wink:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1762
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: aditiva do oleja

Příspěvek od kornel »

prečo uľaví? ..domnievaš sa, že niekto kvoli nemu (super dôležitej osobe) po nociach nespal? :D Proste sa opakovane nedokázal správať v rámci pravidiel a slušného správania, tak šiel (či už sám alebo za pomoci moderatora),.. čo ti je na tom zvláštne... Nakoniec tu ešte z toho arogantneho trolla niektorí obeť, priam martýra vytvoria, sila...
Hlavne jemu sa uľavilo, veď chudák mučenik mal tu peklo od počiatku.. niektorí z nás sme mu nežrali ten jeho trolling a dristy, tak sa z toho picne.
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1762
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: aditiva do oleja

Příspěvek od kornel »

Len pre dokreslenie čo bol/je tento človek za chudáka..
Na inom fóre pod inou prezývkou cca 2 mesiace do zadu založil tému "Aditíva do olejov (palív)" (zjavne má pacient akúsi poruchu a sociopatickú potrebu dávať do éteru svoje od reality uletené výplody kde sa len dá.. inak si to neviem vysvetlit :D ) A samozrejme v priebehu onej diskusie si aj tam nezabudol ako urazený blbeček liečiť komplex z tohto fóra (kde sme mu to my príčetní a viac v obraze v danej problematike, nežrali) a zrejme hlavne zo mňa :lol: zosmiešnoval vytrhnutím môjho konkrétneho textu/názoru aj tam. (ako inak, aj tam bez jediného akéhokolvek protiargumentu v čom resp. prečo je podľa neho tá moja ním vytrhnutá/citovaná myšlienka/teória nepravda :idea: )
Ta téma tam visí na hlavnej stránke medzi najnovšími témami, takže som si ju všimol v rámci surfovania pomerne hneď.. tušil som rovno kto bude autor.

Za mňa tu škoda toho charakterového atléta nebude ani náhodou..
A tí čo tu pre neho asi preplakali už druhú noc po sebe, nech sa páči, môžte mu ísť vyjadriť podporu do danej témy.. :)
Naposledy upravil(a) kornel dne pon bře 18, 2024 18:27, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět