Ostatní

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitris JUNIOR
Příspěvky: 1815
Registrován: pát kvě 23, 2014 17:10
Bydliště: Brno

Re: Ostatní

Příspěvek od Pitris JUNIOR »

Je pravda, že KLE po střetu s Dachnou bylo kapku dvoustopé a ano, s tou trubkou jsem narážel na tuto nehodu 🤣
Kia CEED 1.6 GDI 99kW N98 + Mannol 9950
Amsoil EU Car Formula 5w40
Následuje - Millers Oils CFS NanoDrive 5W40
Kumho Ecsta HS52 205/55 R 16 XL 94 V
Vredestein Snowtrac 5 205/55-R16
Uživatelský avatar
BigBang
Příspěvky: 1875
Registrován: ned zář 15, 2013 21:30
Bydliště: Dux & Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní

Příspěvek od BigBang »

Tak to je dobrá hlína :roll: Že to bylo "v servisu", to je dobrej vtip. Takhle šejdrem kolo jsem měl, když jsem na svým upadl. Ale mě se to hlo jen v brýlích, jak to padlo řídítkama na zem :mrgreen:
A2 1.4TDI - Rav VMO
T5 2.5TDI - Cas Edge FST LL2 0W30
Fabia 1.2TSI - Rav SSL
KLE500 - Rep MotoSint 10w40
TnT899 - Rep MotoR 15W50
MX-5 - HPR 10w50, Technyx 75w85, Yac BVX 75w90
vyjeto: Rep El 505.01TDI 5w40, MO XF 5w40, XF, XFS 5w50, XF 0w40, EE 5w40
Uživatelský avatar
Pitris JUNIOR
Příspěvky: 1815
Registrován: pát kvě 23, 2014 17:10
Bydliště: Brno

Re: Ostatní

Příspěvek od Pitris JUNIOR »

A máme tu další díl na téma BS Auto Brno... Chevrolet Trax, rozvody, olej, výměna zadních tlumičů (ty si donesl vlastní) plynové vzpěry kufru... 26k 🫠🤨🤐

Jen ty vzpěry, dostal Monroe, účtovali 2000, cena jednoho je 400 co dokážu sehnat...

Obrázek
fotky zdarma
Kia CEED 1.6 GDI 99kW N98 + Mannol 9950
Amsoil EU Car Formula 5w40
Následuje - Millers Oils CFS NanoDrive 5W40
Kumho Ecsta HS52 205/55 R 16 XL 94 V
Vredestein Snowtrac 5 205/55-R16
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní

Příspěvek od Durex »

Petře,chápu tvoje nadšení a vůbec nejsem zastáncem přepáleného servisu. Ale uvědom si taky jednu věc. Postav si dílnu,vybav ji potřebným vybavením (alespoň milion korun), plať si sociální,zdravotní, nějaká další pojištění,stačil by už jeden zaměstnanec a máš měsíční výdaje jako kráva. A teď revize na každou elektrickou šňůru,hasiči,životní prostředí a rázem zjistíš,že nebudeš účtovat to,co teď. Zkrachoval by si za měsíc ... A ty díly.. já se z oficiální distribuce taky nedostanu na ceny některých eshopů ... Někdy ani omylem. Ale beru to od svých dodavatelů,kde to dnes objednám a zítra to mám na dílně. Taky je tam záruka na funkčnost již namontovaných dílů
Takže chápu tvůj pohled na věc a taky sem kdysi dělal při práci,ale jakmile to legalizuješ,tak se taky posuneš v desetinné čárce ...

A jen třeba diagnostika. Pořídíš texu za 70 tyček. Pak platíš nějaký aktualizace a přístupy do dat. A to se nebavím o tovární diagnostice. Ono stačí jen vstupy jako topení a elektrika. Všechno jde nahoru a ty kdyby si byl zamšstnanec servisu,tak by si taky nedělal za 20 měíčně. Někdy se na to zkus podívat ze všech stran ...
Nicméně opět dodávám,že rozhodně nepodporuji nehorázné obohacování. Ale rovněž říkám,že za kvalitně odvedenou legální práci se bohužel platí.
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9956
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Ostatní

Příspěvek od Colommbo »

Colommbo píše: sob úno 17, 2024 21:42 Samosebou, člověk by chtěl za servis platit co nejmíň.... A ono se to nezdá, ale autorizáky mají velké stálé náklady třeba jen za on-line přístupy k servisním informacím, do databází. K tomu energie, nájem, odvody, výplaty atd., na to všecko si musí vydělat. Nikoho neomlouvám, jen se snažím vnést trochu světla... :)
Podobně argumentovat internetovými cenami dílů je dost ošemetné. Ano, servisy mívají na díly od dodavatelů slevy, ale taky to není pravidlem...
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní

Příspěvek od Durex »

aha tohle sem nějak přehlídnul. Máš naprostou pravdu :wink: :D A já sem jen papouškoval :D
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
Pitris JUNIOR
Příspěvky: 1815
Registrován: pát kvě 23, 2014 17:10
Bydliště: Brno

Re: Ostatní

Příspěvek od Pitris JUNIOR »

Honzo já nto beru, alentady mě ty díly přijdou vážně neskutečně přepálené - ve srovnání s jinýma servisama. Navíc jsou tam v obou fakturách za mě naceně né dost velké nesmysly, WD za 150 korun? To tam nastříkali 2 pixle? Odmašťovače 2 spreje? Nebo jak psal táta u první faktury, kam se ten litr nemrzky ztrstil? Mě to prostě přijde extrémně moc, i s přihlédnutím na výdaje dealera.. Minimálně o 20-30%
Mrkni na olej, je to klasický GM DEXOS2, koupíš 5l za 800, u nich 3x tolik... Nechak by sis jako zákazník vyměnit olej, svíčky a STK za 18 500? 😅
Kia CEED 1.6 GDI 99kW N98 + Mannol 9950
Amsoil EU Car Formula 5w40
Následuje - Millers Oils CFS NanoDrive 5W40
Kumho Ecsta HS52 205/55 R 16 XL 94 V
Vredestein Snowtrac 5 205/55-R16
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27535
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Ostatní

Příspěvek od Pitris »

Co mě se*e u těch servisů je že si naúčtují (byť třeba stovkový, ale několikery) položky který nevíš, a když u toho nejsi tak nezjistíš jestli to dělali nebo ne. Už to tu bylo - nemrzka, litr, proč? Litr brzdovky? Tolik? Svíce? Po 20 tkm? A dostala ty starý zpět? To je ten ksindl !! A krom toho - oleje berou v sudech, a ta cena bude taky jinde....
Že mají náklady spojené s provozem velkýho servisu je jasný.... Ale když už autorizák, tak záruka a pryč :arrow:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní

Příspěvek od Durex »

Neřeším cenu za WD. Spíš to,že použili WD .... Jinak to jestli bych si to nechal nebo nenechal je liché. Jsou lidi,kteří s tím nemají problém. A čas je drahá komodita. Předaají klíčky a dostanou auto s STK a nemusí nikde nic řešit. Vždyť si tam každej může dojet sám ...

A otázka taky může být,jestli je ten servis tak drahej a nebo já si vydělávám málo? A nebo je blbec ten,kdo zaplatí tolik za takový servis a nebo já,který má ceny úplně jinde?

Tolhle vše jsou hrozně subjektivní věci. Ale je na každém zákazníkovi i servisu,jakou zvolí strategii. A pokud je servis drahej a ještě špatnej,tak asi k němu pojede každý jen jednou.... Pokud je dobrej a drahej,tak záleží,jestli je to oprávněně a jestli na to mám a nebo ne.

Nikdy se nikdo nezavděčí všem zákazníkům i kdyby se rozkrájel. Když budeš drahej,tak se každej kroutí a když levnej,tak tě podezřívá,že si ho ojebal a dal mu tam sračku a nebo to ani neudělal.

Ale opět opakuji. Si zaměstnanej a jde ti o prd. Teď si představ,že za dílnu platíš 30 měsíčně,máš hypotéku,platíš vše okolo. Nebudeš prodávat olej za 150 kč litr. Už jen proto,že manipulace s vyjetým olejem je docela drahá. Ono jako firma to nefunguje jako běžný člověk,co to odnese na sběrák a nebo spálí v kamnech ... Takže musíš měsíčně vydělat alespoň 100 000 kč,aby to mělo nějaký smysl.
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní

Příspěvek od Durex »

dneska jsou na výměnu brzdovky mašinky jako na klimatizaci. Napojíš a spustíš program. A pokud to projedeš dukladně,tak ten litr na auto bude. Svíce po 20 tkm? Na motorkách se mění běžně. Navíc se podívejte do servisního plánu. Jsou tam 2 položky. Km nebo roky ... Takže oni mají plán a jedou podle něho. Pokud je to autorizák,tak musí ...

A olej v sudech kolikrát není taková hitparáda cenová. Někdy je lepší i balení v menším provedení. A to zda něco účtují a opravdu dělají,tak to už je na konkretních lidech a o důvěře/zkušenosti servis/zákazník

A pokud máš někde olejové hospodářství v sudech,tak musím mít pod ním záchytné vany,protipožární opatření,sorbční materiály a už jen tohle stání pro pár sudů bude třeba 100 000 kč. Tak už to zas tak super není ne?
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27535
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Ostatní

Příspěvek od Pitris »

No zřejmě taky pravda.... Ne každy má čas nebo kamaráda na servis :wink: a tak to šoupne do autorizáku (který většinou budí víc důvěry). A abych se přiznal tak jsem s klimou byl v Hondě taky - je tam (snad) jistota že kdyby něco, tak se to bude řešit líp jak někde v garáži....
A kdo má peníze na nový auto, musí počitat i s placením servisu během záruky.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní

Příspěvek od Durex »

ale opět opakuji. Nehájím tady přepálený ceny servisních prohlídek. Jen prostě v servisu nemůžou stát věci to,co na netu. A chápu,že některé servisy neberou zákazníky co si nosí svoje věci. A já sem v některých případech taky takovej. Když pominu to,že do hospody si člověk taky nenese svoje maso, tak já už prostě vím,co funguje a co ne. Lidi koupí na netu tu nejlevnější sra*ku a chtějí to pak na montovat. Je jedno,jestli je to držák na telefon,vinutí statoru,řetězová sada nebo brzdové desky. Kolikrát to nesedí,musí se to upravovat a nebo je to úplně jiný. A teď mám na dílně rozhrabanou motorku,co mi tam překáží než si to zákazník někde vykomunikuje. Další věc je ta,že na takové díly nemůžu dát záruku. Nevím co to je,kde to sehnal ... Ale když se něco stane,tak první věc je hláška,že to dělal ten a ten a ono to zase nefunguje. Ale už nikdo neřekne: Sem škrt,koupil sem to na aliexpresu a ono to nefunguje...
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
Pitris JUNIOR
Příspěvky: 1815
Registrován: pát kvě 23, 2014 17:10
Bydliště: Brno

Re: Ostatní

Příspěvek od Pitris JUNIOR »

Pitris píše: úte úno 20, 2024 11:42 No zřejmě taky pravda.... Ne každy má čas nebo kamaráda na servis :wink: a tak to šoupne do autorizáku (který většinou budí víc důvěry). A abych se přiznal tak jsem s klimou byl v Hondě taky - je tam (snad) jistota že kdyby něco, tak se to bude řešit líp jak někde v garáži....
A kdo má peníze na nový auto, musí počitat i s placením servisu během záruky.
Jenže tě s tou klimou taky prodělali..

Ono tento stav servisů spěje k tomu, aby lidi kašlali na servis, pak ty auta na silnicích mají bejt v dobrým stavu, když má někdo za základní servis dát celou výplatu :)

Beru, mají výdaje, jakože servis, ale toto je prostě napálené moc, nehledě na fakt, že staré díly ani kamarádka, ani kamarád, neviděli. Takže jen otázka jestli se to fakt dělalo.
Kia CEED 1.6 GDI 99kW N98 + Mannol 9950
Amsoil EU Car Formula 5w40
Následuje - Millers Oils CFS NanoDrive 5W40
Kumho Ecsta HS52 205/55 R 16 XL 94 V
Vredestein Snowtrac 5 205/55-R16
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27535
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Ostatní

Příspěvek od Pitris »

Pitris JUNIOR píše: úte úno 20, 2024 11:56Jenže tě s tou klimou taky podělali....
Tak svým způsobem ano, ale....
Mohl jsem být rád že si sehnal náhr. díly a oni je tam jen namontovali A že tu elmag. cívku a spojku kompresoru namontovali je jasný protože klima funguje A nic navíc jsem neplatil :wink: Jen pak se ty vadný díly jaxi "ztratili" :(
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
bjukemen
Příspěvky: 4896
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Ostatní

Příspěvek od bjukemen »

tak ci tak je to riadna palka, pokial je to nove auto, pokial jazdenka je to este horsie, na druhej strane vela ludi nema predstavu o cenach a su spokojny, ale kazdopadne mam skusenosti co servis to ojebavac a je jedno kolko ma mesacne naklady, rovno povie kto nekradne okrada vlastnu rodinu
a origo servisne siete vsak z toho ziju automobilky, napr kia, ludia sa tesia ze maju 7 rokov zaruku ale nenapadne ich ze 7 rokov budu cvakat
jedna vec je podnikat a druha byt normalny, ludia su chamtivy cest vynimkam, na druhej strane tazko sa podnika mal som zivnost a bolo to o drzku ale to zase nikoho neospravedlnuje uctovat picoviny a ojebavat
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Odpovědět