Oleje.cz

Ostatní

Další nezařaditelná témata

Moderátoři: Pitris, Demo

Re: Ostatní

Příspěvekod rousini » pát led 22, 2021 19:02

rousini píše:Tvl, teď mi hnula žlučí ČSOB pojišťovna, která mi poslala zelenou kartu v mailu a jako, že si ji mám vytisknout.
ČKP k tomu vydala prohlášení, že v této těžké době chce zamezit osobním kontaktům na poště atp. Přitom to chodí jako obyčejné psaní do schránky.
Obratem jsem je uvědomil, že chci dokument v podobě, který požaduje policie nejen v ČR.
Nebudu kua lítat po nějakých copy centrech.

Má to pozitivní vývoj... Dnes mě uvědomili, že bílozelená karta je na cestě v tištěné podobě. :wink:
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Sunoco Synturo Xenon 5W-40
Kawa Versys 650 Repsol Sintetico 10W-40
rousini

Příspěvekod Pitris » čtv led 28, 2021 18:17

Vím že to sem moc nepatří, ale je to něco úžasného....
https://svetobeznik.info/nejextremnejsi ... 2101281713
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW
11 - 03, Ravenol SSL 0w40, Yokohama BluEarth Winter V905
03 - 11, Ravenol VST 5w40, Vredestein Ultrac Satin
V převodovce Ravenol MTF-2 75w80

Obrázek
Pitris
Site Admin

Příspěvekod Colommbo » čtv led 28, 2021 18:57

...aneb "Kam se hrabe Prýgl..." :D
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, Valvoline MaxLife 5W40, Denso IK16TT
Colommbo

Příspěvekod Pitris » sob led 30, 2021 13:54

Na ÚV rozhodli že bude tak holt musel být....
https://www.auto.cz/prvni-tezky-tahac-s ... lop-137782

Obrázek
Pitris
Site Admin

Re: Dálnice kdy kde kudy (ne)

Příspěvekod NOP » úte úno 02, 2021 21:19

Mohl by mi prosím někdo vysvětlit, jaký je rozdíl mezi tzv. vybržďováním, což je často v tisku prezentováno málem jeko „hrdelní zločin“ a situací, kdy Vám to pán s kamionem pošle na dálnici těsně před auto, kterým jedete povolených 130 km/h, takže brzdíte i očima… Vracel jsem se dnes kolem poledne z Plzně do Brna a takovéto případy jsem zažil celkem dva. Maďar a Rumun. Ty ostatní nepočítám. Vlastně ano. Ono jich bylo celkem 39, kdy jsem musel výrazně brzdit, výrazně zpomalit, potom zrychlovat. Pokud by mne každý ten případ zpomalil o pouhou minutu a ono je to mnohdy výrazně více, tak jsem přijel o třičtvrtě hodiny později. Jezdím tuto trasu docela často, brzo ráno tam a většinou odpoledne zpět a tak jsem si již několikrát všimnul, že kamiony, které se předjížděly, později, třeba za 100 km vidíte, že jedou stále za sebou. A co že ty kamiony stále vozí sem a tam, že jich je tolik? Nedávno jsem četl, že jenom ze západu na Slovensko denně vozí potraviny cca 800 kamionů. A to není pouze Slovensko. Vepřové z Německa a Španělska, cibule, brambory atd. Prasatům se tady prostě nedaří. No, ono jak kterým. Omlouvám se, píši to ještě ovlivněn tou dnešní cestou. Ono je to totiž stále horší a horší, já již nejsem nejmladší a tudíž více a více unavený a nas… No, nebudu používat expresivní výrazivo.
NOP

Příspěvekod jarson1 » úte úno 02, 2021 22:16

Ak ta trápi iba toto, si šťastný človek.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB ( v kóme )
Obrázek
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
jarson1

Příspěvekod kater » pát úno 05, 2021 17:18

NOP:Tými kamionami nevozíme len potraviny ,ale aj nd.na autá,pneumatiky,PHM ...aby si mohol jazdiť autom.Ver mi že v dnešnej dobe to vzhľadom k terminovaným dodávkam ani inak ako kamionami nejde.K tomu predbiehaniu,máme obmedzovače rýchlosti +-90km/h niekto 86,ja napr. 95GPS, mnohí kolegovia to nevydržia a predbiehajú lebo sú platení od kilometra a každý kilometer sa počíta vzhľadom k dobe jazdy ktorú musíme dodržiavať a inšpekcia to rada a často kontroluje.Týmto sa ich nechcem zastávať.Sam tiež predbieham ,ale hlavne do kopca ,lebo na ten motor s tým "kruťakom" a730k iné autá proste nemajú. A k tým vláčikom ,ako som už písal , autá s takmer rovnakým obmedzením rýchlosti musia ísť za sebou aj niekoľko sto kilometrov.Mám tiež vek kedy by som mohol byť na všetko nasratý ale šoferčina je mojím koníčkom. Takýchto frflošov by som zobral na jazdu Rusko,Turecko ,Španielsko a späť a verím že by začali častejšie na svoju prepravu používať vlakovú a ostatnú verejnú dopravu.
kater

Příspěvekod Pitris » pát úno 05, 2021 17:45

Mám v rodině kamioňáka a trochu vím co to obnáší, a určitě je všechny nechci házet do jednoho pytle, ale pokud když jedu 130 a on to se svojí "devadesátkou" pošle přede mě tak, že musím na brzdy, tak mě to taky nadzvedne. A je mi úplně fuk že honí minuty nebo kilometry. To se prostě nedělá....
A taky jsem profi řidič, a i s PPZŘ sk. C a D.

Obrázek
Pitris
Site Admin

Příspěvekod kater » pát úno 05, 2021 17:52

Súhlasim s tebou a napísal som ,že sa ich nezastávam.
kater

Příspěvekod Pitris » pát úno 05, 2021 17:55

Ano. A taky věřím že je většina normálních. Jenže ty člověk moc nevnímá, byť jsou moc potřeba. Zviditelní je (až) jeden blbec :roll:

Obrázek
Pitris
Site Admin

Příspěvekod NOP » sob úno 06, 2021 9:16

Kater: Naprosto nechápu, proč tady píšeš o tom, co tito „kamioňáci“ vozí atd…, i když o tom je to také a můj příspěvek se toho dotknul, pokud se týká pouze dovozu potravin, které by mohly být vyprodukovány zde v tuzemsku. Tady v oblasti potravinové soběstačnosti naše země se neudělalo nic pozitivního, ba právě naopak, produkce se omezila a to je jeden z důvodů, proč jsou naše dálnice, ale i ostatní komunikace doslova zapleveleny kamiony. Navíc, je toho plný tisk, dvojí kvalita potravin u nás a na západě. Že tady nějaké kamiony vozí pneumatiky, PHM atd.. jak píšeš? No a co, to je ještě neopravňuje chovat se popsaným způsobem. Ale pokud denně 800 kamionů vozí potraviny jednom na Slovensko, to už něco znamená. Já pravidelně vyjíždím z Brna do Plzně, a to velmi často, nejméně jednou týdně mezi 3.30 a 4.00 ráno. Směrem z Brna pár kamionů, občas nějaký osobák, opačně - téměř souvislá řada kamionů. Copak asi vozí? Asi ty pneumatiky, ještě nějakou do demokracii ze západu v granulích… Například, pro mne nezapomenutelný případ někdy z konce léta 2018 - vyjel jsem ráno v cca 03.30 hod. a kousek za Brnem se maďarský a slovenský kamion předjížděli téměř 17 minut. Nevěříte? No, pokud bych to nezažil, taky bych nevěřil. V tom stejném roce např. dva kaminy vezoucí auta zn. Citroen, evidentně patřily k sobě, opět brzy ráno si najeli vedle sebe a povídali si. Když na ně řidič v osobáku, který jel za nimi zatroubil, tak to „předjíždění“ natáhli na cca 8 minut. Zákaz předjíždění - zbytečná značka, tři jízdní pruhy v jednom směru, tři kamiony vedle sebe atd… Ovšem to není pouze dálnice, ono jsou jich i plné okresky. Já tedy často jezdím trasu Tábor, Pelhřimov, Jihlava zpět, to především z důvodů poměrů, které na té dálnici vládnou. Páni z kamionů se asi nudí, protože Vám brání v předjetí, pokud jste již na jejich úrovni, tak Vás začnou vytlačovat do škarpy apod.
Není to nikterak ojedinělý jev. Je pravdou, že (zaplaťpánbůh) většina z nich jsou normální a slušní lidé.
Ale jsou mezi nimi doslova psychopati. To snad ani není možné, co někteří provádí. A, bohužel, mám dojem, že jich přibývá. Ale ono všude jsou lidé dobří, normální s nějakými těmi chybičkami a potom blbci. A tak já osobně bych 1/ zakázal předjíždění kamionů na dálnici. Proč by se měli předjíždět, když mají omezenou maximálku, jak píšeš. 2) omezil bych dovoz potravin a když už, tak prosím na železnici. To Evropské komisi nevadí, že nám tu smrdí mraky kamionů? Jinak jim ovšem vadí snad úplně všechno. Já už jenom čekám, kdy zakáží prdět. No, to už by snad stačilo. Prostě zdejší komunikace, především ta tzv. „dálnice“ patří kamionům. To jsou prostě zřejmě nějací lepší, privilegované subjekty. Ostatní jsou něco jako obtížný hmyz.
NOP

Příspěvekod jarson1 » sob úno 06, 2021 10:38

pustas sa do problemu, ktorý je hlbší, než kam sme schopni, takto z povrchu veci dovidiet. To nevyriešime. Alebo kandiduj do nejakej tej vyššej funkcie a skus...
Ale inak mas pravdu v tom, že v poslednom období pribýva "tiežkamionákov". Neviem ako u vas, ale tu sa ( zacalo to cca. dva roky dozadu?) vyrojili chlapi, ktorí sa stali kamionakmi zo dna na den z nedostatku ludí. A je to vidiet. Ona je zo tažká práca. Kto neskusil , nepochopi. A nie najlepšie zaplatené v pomere co to obnáša. takže situacia sa vyvinula tak ako sa vyvinula.
Denne som v styku s týmito ludmi a vidim ako sa pomery menia. Na jednej strane starí známi, ktorí mi vozia roky a fajn chlapi, a na druhej...proste blbci su všade.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB ( v kóme )
Obrázek
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
jarson1

Příspěvekod NOP » sob úno 06, 2021 12:04

jarson1 píše: Ona je zo tažká práca. Kto neskusil , nepochopi. A nie najlepšie zaplatené v pomere co to obnáša. takže situacia sa vyvinula tak ako sa vyvinula.
Denne som v styku s týmito ludmi a vidim ako sa pomery menia. Na jednej strane starí známi, ktorí mi vozia roky a fajn chlapi, a na druhej...proste blbci su všade.

Já vůbec nezpochybňuji to, že jezdit s kamionem není jednoduché. Navíc, když vidím ty řidiče, kde a v jakých podmínkách třeba přespávají atd. To je jedna věc. To hlavní, o co mi jde je skutečnost, že kamiony mohou na dálnici předjíždět, protože to způsobuje spoustu problémů a když pominu nebezpečnost takového to chování pro ostatní účastníky sil. provozu, tak je to následující.
Trasa o které píši má cca 300 km, 39 x zpomalení v důsledku předjíždějích se kamionů = každé 7,69 km
Ano, toto byl dosavadní rekord, loni v jednom případě 34 případů, jindy to bývá kolem třiceti.
Na druhé straně, počítal jsem to opravdu velmi zřídka kdy. Takže v těchto druhých případech každých cca 10 km brzdíte. Ta dálnice je jinými slovy tzv. rychlostní komunikace. Dálniční poplatky platíme za to, že můžeme cestovat rychlostí až 130 km/h. Tedy, měli bychom. Co tam ale potom dělají ty kamiony, to opravdu nechápu, pokud nejsou omezeni tím zákazem předjíždění. Ono asi nestačí, že již několik roků jezdíme po té rozkopané silnici rychlostí, která nic s tzv. rychlostí komunikací nemá společného.
Pokud jedu oněch povolených 130 km/h, tak v mnou popsaných případech brzdím každých cca 5 minut (velmi zhruba počítáno tzv. z hlavy, ono je to ještě dříve). Pokud k tomu přidám ještě ty rozkopané úseky, které tam za chvíli opět budou, tak myslím není co řešit. Já potom raději jedu po těch okreskách, protože si tam prostě alespoň trochu připadám, jako řidič, ne jako nějaký blbeček ponechaný na pospas kamionům. Naše zastupitelské sbory by měly vyrazit mezi lidi, do reality. Takto mají maximálně mozoly na ... samozřejmě, chtěl jsem napsat na zadku, i když v mnoha případech by se více hodil jiný výraz.
NOP

Příspěvekod Colommbo » sob úno 06, 2021 12:54

NOP: Ahoj! Jsi evidentně nasraný a ještě to z tebe všecko nevybublalo, ale to přejde uvidíš. Taky z kamionů na silnici neskáču radostí a občas si za volantem pěkně od plic zanadávám, to ale prakticky na všechny strany - ulevím si a jedu dál. :) Proč je na silnicích kamionů mnoho...? Mám pro to osobně jednoduché (ač kolega správně píše, že to jako celek je složitější) vysvětlení - píšeš m.j., že už nejsi nejmladší, a tož si určitě budeš pamatovat termín "skladové hospodářství". V dřívějších dobách měly všechny podniky a obchody svoje sklady, zboží se zaváželo dejmetomu jednou týdně a když něco nebylo, musel si halt člověk počkat. Pamatuješ "stavte se příští týden, v pondělí nám přivezou zboží"...? Postupem let skladové hospodářství zaniklo, subjektům se nechce mít finance uložené v "mrtvém" zboží ve skladech, peníze se naopak musejí točit. Ruku v ruce s tím si lidi zvykli na to, že si něco někde objednáš a druhý den to máš doma, je to velmi pohodlné a lidi už by nechtěli jinak. Skladové hospodářství se z budov přesunulo na silnice, zboží pendluje sem a tam a jeho přeprava a manipulace s ním (hen ta logistika) živí velmi mnoho lidí. Příklad ze života: automobilka v Kvasinách má "zásobu" dílů pro výrobu na půl hodiny, za den se tam otočí cca 400 kamionů. Když jsem byl mladý, chtěl jsem jeden čas býti tirákem. Mít dobrého parťáka (tehdy se jezdilo ve dvou) a jezdit po Evropě. Dnes každý jezdí sám, všechno má na triku, děkuju pěkně, fujtajbl...
Jen mě ještě napadá - píšeš, že tak třikrát týdně jezdíš Brno-Plzeň a zpět - pro svý krásný oči asi nee, možná něco vozíš či prostě jen musíš. Jediný rozdíl vidím v tom, že máš menší auto... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, Valvoline MaxLife 5W40, Denso IK16TT
Colommbo

Příspěvekod NOP » sob úno 06, 2021 15:02

Tak z mojí strany ještě jednou a myslím, že naposledy. Snažíte se mi tady všichni podsouvat, jak ty kamiony jsou potřebné, jak to nemají jednoduché atd. atd. atd. Ale to já vůbec nezpochybňuji. Ale pokud mají, jak píše Kater cca stejnou maximálku, tak na tzv. rychlostní komunikaci nemají co dělat v levém jízdním pruhu. Pokud tam budou pruhy tři, prosím, ať si předjíždějí. Jinak zdržují ostatní a především, svým chováním způsobují kritické situace, které hrozí nehodami, a to závažnými. A to se jinak za současné situace nevyřeší, než tak, že pro ně bude zakázáno předjíždění tam, kde jsou dva jízdní pruhy. Proč jsou na vlakových přejezdech závory, na křižovatkách světla, která řídí dopravu, proč dopravní značky, označují např. přednost atd. Aby se zabránilo nehodám nebo alespoň snížila jejich pravděpodobnost. Pokud se budou řidiči na dálnici chovat tak, jak to vídám opravdu velmi často, tedy bezohledně, tak by měli ti odpovědní konat. Řidiči kamionů mají velká auta, takže silnější má snad přednost. Ano, já mám pouze osobák, takže musím asi držet hubu a krok a až mi do cesty vjede nějaký blbeček v kamionu a já si to auto rozflákám, tak se nejspíše dovím, že jsem nedodržel bezpečnou vzdálenost. Pokud to tedy přežiji. Nechci vypadat, jako nějaká hysterka, ale tady jde mnohdy o život. Pěkně děkuji. A nejlepší na tom je, že ti dobráci v různých náklaďácích a kamionech se tak mnohdy chovají i na běžných křižovatkách, kde nedají přednost. A proč? Protože oni přece mají velká auta. A ještě se posmívají. Pokud jsi mi chtěl Colommbo naznačit, že bych se choval stejně, kdybych v tom kamionu seděl sám, tak to Ti pěkně děkuji. A psát, že si někde něco objednám a naši obětaví pánové z kamionu mi do dodají... No a při tom rozflákají několik malých osobních aut. Takže tomuto a zbývajícímu obsahu Tvého příspěvku zase jaksi nerozumím já. Ale to už je myslím jedno.
NOP

PředchozíDalší

Zpět na Ostatní