Ostatní

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27490
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Ostatní

Příspěvek od Pitris »

A copak VW hraje podle pravidel ? Ten se ohání zákonem jen když se mu to hodí :evil:
Jenom je k smíchu (i když - možná spíš k pláči) že mu to tolik lidí baští a toleruje :shock:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Ostatní

Příspěvek od Brembo »

Bratislavský VAG totiž skapína,tak hladá akukolvek cestu dostat sa k peniazom. Maju prepustit až 7000 tisíc zamestnancov,hovorilo sa tuším o tisícke. Dlhodobo totiž už vyrábali len na sklad a dufali,že sa minie-lenže ako,ked rovnaký počet vyrábali denne?
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1759
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Ostatní

Příspěvek od kornel »

a kto spätne vyplatí tým zamestnancom daň + odvody, ktoré im už z tej ("dlžnej") sumy boli krátené.. :?: ..že by štát a zdravotná poisťovna niečo také spätne realizovali.. no to sotva :wink:
torro
Příspěvky: 583
Registrován: ned led 15, 2017 19:19

Re: Ostatní

Příspěvek od torro »

To je úplně jednoduché. Jelikož se jim budou krátit odměny, případně mzda o neprávem vyplacenou částku, sníží se jim také odvod na pojištění a daň. Nula od nuly pojde. Netřeba v tom hledat vědu.
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Ostatní

Příspěvek od pepoh »

Brembo píše: Maju prepustit až 7000 tisíc zamestnancov,
:arrow: >50% asi... tam idu statne dotacie pre zahranicne firmy... vydojit system, a zdrhnut s peniazmi prec.. tu potom zostanu iba opustene MONTAZNE haly. :x
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1759
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Ostatní

Příspěvek od kornel »

nepoznám detailne aktuálny zákon.. u nás existuje odvod do zdravotnej poisťovne z podielov na zisku, odmien a pod. a ak je tento v sumáre vyšší ako to o čo sa zníži bežný odvod z výplaty poníženej o dlžnú čiastku, tak to nie je ok. Možno sa to všetko zohľadňuje.. neviem, no v našom zázračnom štáte by som si tým istý nebol.
torro
Příspěvky: 583
Registrován: ned led 15, 2017 19:19

Re: Ostatní

Příspěvek od torro »

Stačily 2 kliknutí:

Kód: Vybrat vše

Na Slovensku je zavedena rovná 19% sazba daně z příjmu fyzických osob. Efektivní sazba daně se však liší. Důvodem je uplatnění nezdanitelné položky na poplatníka a na děti. Stejná 19% sazba daně je uplatněna i při zdanění zisku právnických osob. Daň z příjmu fyzických i právnických osob mají stejnou sazbu daně.
Zdravotní a sociální pojištění

    Zaměstnanec odvádí na sociálním pojištění 9,4 % ze své hrubé mzdy. Sociální pojištění zahrnuje odvody na nemocenské pojištění, důchodové pojištění, invalidní pojištění a pojištění v nezaměstnanosti. Zaměstnavatel odvádí na sociálním pojištění 25,2 % z hrubé mzdy svého zaměstnance.
    Zaměstnanec odvádí na zdravotním pojištění 4 % ze své hrubé mzdy. Zaměstnavatel odvádí na zdravotním pojištění 10 % z hrubé mzdy svého zaměstnance.
Podíl na zisku se týká pouze právnických osob. U zaměstnanců je to hrubá mzda, z které se odvádí to co je citováno. Takže jestliže bude zaměstnanci ponížena mzda o neprávem vyplacenou částku, o to nižší má základ pro odvody.
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1759
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Ostatní

Příspěvek od kornel »

nie som právnická osoba a odvod do zdravotnej poisťovne z podielu na zisku je mi zákonne strhávaný..
Hombre
Příspěvky: 1881
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Ostatní

Příspěvek od Hombre »

Za prvé, někdo výši odměn navrhl, další potvrdil a třetí tuto výši vyplatil. Každý za ten svůj popis odpovídá. Vyhození pracovníci mají podepsané vypořádání, tak pešek. U stávajících se to dělá tak, že se sníží letošní odměny o tento rozdíl. Problém je však v tom, komu sebrat, když budou propouštět přes 50%. A další věc, je to VAG, pošlou část odměn příští rok, letos vyhozeným, když třeba odpracují letos třeba 7 měsíců?
Tak kulové, a ten, kdo o tom rozhoduje má minimálně 150 táců měsíčně.
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
torro
Příspěvky: 583
Registrován: ned led 15, 2017 19:19

Re: Ostatní

Příspěvek od torro »

Kód: Vybrat vše

Problém je však v tom, komu sebrat, když budou propouštět přes 50%.
Seberou těm, co zůstanou. Ale jen takovou částku, kterou jim vyplatili navíc. Žádný kolektivní trest se nekoná.

Kód: Vybrat vše

A další věc, je to VAG, pošlou část odměn příští rok, letos vyhozeným, když třeba odpracují letos třeba 7 měsíců?
Ti co odešli, nebo byli odejiti nic vracet nebudou, ale také nic nedostanou. Zaměstnavatel není investiční fond, nebo stavební spoření, který vyplácí zisky zpětně po ukončení smlouvy a zhodnocení hospodaření. Zkrátka vzájemným potvrzením při skončení pracovní smlouvy končí i vše ostatní. Viz Zákoník práce.

Kód: Vybrat vše

Tak kulové, a ten, kdo o tom rozhoduje má minimálně 150 táců měsíčně.
Víceméně pravda, ale neznáme podrobnosti.
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Ostatní

Příspěvek od pepoh »

stale som presvedceny ze omyl je vyluceny, ale museli nieco stravitelne dat do medii... :mrgreen:
moj priamy sef na oddeleni ma pravomoc podpisovat vydavky do 300€, a ked som ziadal nahradne diely na zahorovaciu komoru ~2000€ to sa ozval manazer nad nim ze co to je, a ci to nejde lacnejsie u konkurencie...
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Ostatní

Příspěvek od Brembo »

pepoh píše:
Brembo píše: Maju prepustit až 7000 tisíc zamestnancov,
:arrow: >50% asi... tam idu statne dotacie pre zahranicne firmy... vydojit system, a zdrhnut s peniazmi prec.. tu potom zostanu iba opustene MONTAZNE haly. :x
Nič nové. Podobne i slávny Samsung,si vyžobral od štátu danovu ulavu vo výške pár milonov €,inak vraj skončí a zamestnacov prepustí. Po priznaní danovej ulavy končí polovica zamestnancov na ulici,pretože rušia viac než polovicu výroby,ktoru presuvaju do Rumunska. Spolu v VW od založenia pobočky v SK žiadne dane neplatili. Za to museli zamesnat určité percento zamestnancov zo Slovenska. To Samsung spočiatku robil,pár mesiacov po priznaní xy-ntých danových prázdnin nahradil čast zamestnancov zo Slovenska pracujucimi pod pracovnými agenturami najprv Korejčanmi,potom to boli Vietnamci,čínania,neskor Rumuni a nakoniec Albánci a Srbi. Viac než polovica výrobných pracovíkov bola zamestnaná cez pracovné agentury. Takže čo vlastne štát získal ?Na pár rokov určitému počtu ludí nemusel platit sociálne dávky,na druhu stranu ale len prerobil.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
torro
Příspěvky: 583
Registrován: ned led 15, 2017 19:19

Re: Ostatní

Příspěvek od torro »

Tohle se děje všude a využije to každá firma, která šanci dostane. Jmenuje se to investiční pobídka a je to dohoda mezi státem a firmou, za jakých podmínek zde budou investovat. Jinak půjdou tam, kde se s nimi budou bavit. A nejsou to jenom automobilky, ale obchodní řetězce, průmyslové podniky, ... zkratka je jich hafo.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Ostatní

Příspěvek od Jerry3 »

Shi píše:A takhle je to se vším včetně návštěvy u doktora. Je super, když víte, že doktor plácá nesmysly a ze systému není cesty ven kromě vycestování do zahraničí. Považuji za zázrak, že se mi podařilo najít zubaře, který mi byl schopný odpovědět na mé otázky tak, že to dávalo smysl. Nejen že mě přesvědčil, že ví co dělá, ale taky mi vysvětlil proč to u něj nebolí ani během zákroku a obvykle ani po něm.
K mému úžasu hlavní důvod je technologická kázeň a důsledné dodržování doporučených postupů bez ohledu na to, jak dlouho mu to zabere, protože platící zákazník jsem pro něj já a ne pojišťovna. Takže nespěchá a dělá to pořádně.

Já pořád věřím, že ten kdo něco dělá by měl věci dělat tak, aby zákazník nemusel vědět skoro nic. Podobně jako když si přeberu od prodejce auto, tak nemusím řešit jaký rychlostní index mají gumy, protože má být prostě dostatečný.
Ovšem už se mi stalo, že jsem si objednal gumy s indexem H a když mi dodali gumy s indexem T, tak se mě zkoušeli ukecat, že to není žádný rozdíl - samozřejmě aniž by se mě zeptali kde, čím a jakým stylem jezdím.

Já prostě odmítám být expert na všechno.
Já taky, ovšem co jiného mi zbývá? :(

P.S.: K zubaři chodím poslední dobou dost často. A nejvíc jsem znervózněl, když mi docvaklo, že zubař netuší, proč mne stále víc bolí zub, z něhož mi vytrhal nervy a už podruhé odvrtával a čistil kanálky. Zadařilo se až na potřetí...
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3946
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Ostatní

Příspěvek od Durex »

Taky trochu přispěju. Vím,že od nadpisu vlákna je to úplně jinde,ale když se to rozjelo s doktorama ...

Známá měla nehodu na moto. Děsivou,ale štěstí v neštěstí. V nemocnici ji sdrátovali čelist. Že je zlomená. Jedla jen brčkem. Když pak šla na kontrolu do jiné nemocnice,tak doktor procedil přes zuby "Který hovado to dělalo" To nebylo vůbec potřeba drátovat. To co bylo vidět, byly kořeny zubů a čelist nebyla zlomená. Ale prý je za to víc peněz ...

To, že se tě snaží ojebat v servisu, na to sem si nějak zvyknul. Ale že už je to i v nemocnici a tělo je na stejný lajně jako auto. No vlastně někdy mám i pocit,že je míň ... Tak na to si asi fakt nezvyknu.
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Odpovědět