Oleje Starline???

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Aleš Opat

Oleje Starline???

Příspěvek od Aleš Opat »

Četl jsem tady řadu protichůdných názorů na kvalitu olejů Starline.
Mám Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI 66 kW, r.v. 2000; najeto 205,000 km. V současnosti tam je olej ESSO 10W40 na kterém je přes zimu najeto cca. 13,000 km - většinou krátkých jízd po městě se studeným a ne zcela zahřátým motorem.
V akci AutoKelly mají momentálně nabídku na výměnu oleje Starline 5W40 + olej. a vzduch. filtru u tohoto typu motoru za 1123,- Kč včetně práce, což mi přijde jako velmi zajímavá cena. Nejsem si ale jistý zda do toho jít právě z důvodu ne zcela jednoznačného názoru na kvalitu těchto olejů a obávám se abych motoru spíš neuškodil!?!?
Předpokládám, že před zimou budu olej měnit zase.
miluna

chcanka v pixle

Příspěvek od miluna »

chichi chacha chocho
anonymní

olej Starline

Příspěvek od anonymní »

olej Starline po zimním provozu a najeto 13tkm?........to už snad ani nemůže být olej.......už jsi mu ublížil! :roll:
Pitris

Příspěvek od Pitris »

už se to tu řešilo, http://www.oleje.cz/forum/viewtopic.php ... highlight= někdo má s ním dobrou, a někdo špatnou zkušenost. Já osobně bych ho do auta nedal, protože za stejné peníze dostanu olej vyšší kvality a výkonnosti. Jinak k tomu dosud používanému oleji a viskozitní třídě 10w40 - Esso je jeden z nejlepších olejů, a 10w40 je na léto dobře použitelná. Tu 5w40 - jinou než Starline - dejte klidně až na zimu. Těch 1123 korun by se nemuselo vyplatit.....
Návštěvník

Re: Oleje Starline???

Příspěvek od Návštěvník »

Aleš Opat píše:Četl jsem tady řadu protichůdných názorů na kvalitu olejů Starline.
Mám Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI 66 kW, r.v. 2000; najeto 205,000 km. V současnosti tam je olej ESSO 10W40 na kterém je přes zimu najeto cca. 13,000 km - většinou krátkých jízd po městě se studeným a ne zcela zahřátým motorem.
V akci AutoKelly mají momentálně nabídku na výměnu oleje Starline 5W40 + olej. a vzduch. filtru u tohoto typu motoru za 1123,- Kč včetně práce, což mi přijde jako velmi zajímavá cena. Nejsem si ale jistý zda do toho jít právě z důvodu ne zcela jednoznačného názoru na kvalitu těchto olejů a obávám se abych motoru spíš neuškodil!?!?
Předpokládám, že před zimou budu olej měnit zase.
:roll: :lol:

zde máte názory lidí ,co už okusili,co je koupit levně olej!
17.05.2006,
08:36
@ Monika
oleje od CAR TECHNIC už nikdy
Odpovědět

ť Kdo poradí co dělat v případě,že mě firma CAR TECHNIC podvedla?Koupila jse
ť olej 10W40 a ve značkovém servise mi ho vyměňovali.V zimě se mi zadřela
ť vačka a oprava byla pro mne velmi nákladná.Nechala jsem vypracovat soudní
ť znalecký posudek a zaslala výrobci s tím,že žádám o finanční
ť náhradu,vzhledem k tomu,že tento olej není vhodný ani do -15.Bylo mi
ť odpovězeno,že toto není jejich olej ,ale nějaký EXCEL a že není vhodný pro
ť automobilový průmysl.Prosím poraďte,němci si přece nemůžou z čechů dělat
ť srandu a debily.

Moniko,
oleje zn.Car technic jsou oleje tzv.recykláty,patří do nich i další značky na našem trhu (Starline,Global,Delphi a další....) ,které se jako vyjeté sbírají po celém Německu a v Hamburku si nějaký dobrodruh,co chce na postkomunistických státech vydělávat zadal recyklaci,tím ,že oleje vyčistí,tzv.převaří a dodá "nějaká" -zda-li vůbec nějaké aditiva má ...? a olej je za skvělou cenu na světě!!! Sudy,či kanystry jdou kamióny na velká překladiště a tam se dál rozváží dle určení -(Polsko,Slovensko,Čechy) a teprve u nás v Praze u firmy Autocora-dovozce, je polepují pro české účely-hrozné,že?!!!Takže ,co je pořeba tzv. do zákazníka "narvat",je polepeno a papír snese vše! Tyto oleje a je to vyzkoušené ,snesou pouze tak 6 tis.km. a motor už je přidřen- za to stojí polovinu ceny jiných značkových olejů!!!!Takže,kdo chce platit a platit,tak ať koupí recykláty z Německa!!!!
zralok
Návštěvník

Re: Oleje Starline???

Příspěvek od Návštěvník »

Anonymous píše:
Aleš Opat píše:Četl jsem tady řadu protichůdných názorů na kvalitu olejů Starline.
Mám Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI 66 kW, r.v. 2000; najeto 205,000 km. V současnosti tam je olej ESSO 10W40 na kterém je přes zimu najeto cca. 13,000 km - většinou krátkých jízd po městě se studeným a ne zcela zahřátým motorem.
V akci AutoKelly mají momentálně nabídku na výměnu oleje Starline 5W40 + olej. a vzduch. filtru u tohoto typu motoru za 1123,- Kč včetně práce, což mi přijde jako velmi zajímavá cena. Nejsem si ale jistý zda do toho jít právě z důvodu ne zcela jednoznačného názoru na kvalitu těchto olejů a obávám se abych motoru spíš neuškodil!?!?
Předpokládám, že před zimou budu olej měnit zase.
:roll: :lol:

zde máte názory lidí ,co už okusili,co je koupit levně olej!
17.05.2006,
08:36
@ Monika
oleje od CAR TECHNIC už nikdy
Odpovědět

ť Kdo poradí co dělat v případě,že mě firma CAR TECHNIC podvedla?Koupila jse
ť olej 10W40 a ve značkovém servise mi ho vyměňovali.V zimě se mi zadřela
ť vačka a oprava byla pro mne velmi nákladná.Nechala jsem vypracovat soudní
ť znalecký posudek a zaslala výrobci s tím,že žádám o finanční
ť náhradu,vzhledem k tomu,že tento olej není vhodný ani do -15.Bylo mi
ť odpovězeno,že toto není jejich olej ,ale nějaký EXCEL a že není vhodný pro
ť automobilový průmysl.Prosím poraďte,němci si přece nemůžou z čechů dělat
ť srandu a debily.

Moniko,
oleje zn.Car technic jsou oleje tzv.recykláty,patří do nich i další značky na našem trhu (Starline,Global,Delphi a další....) ,které se jako vyjeté sbírají po celém Německu a v Hamburku si nějaký dobrodruh,co chce na postkomunistických státech vydělávat zadal recyklaci,tím ,že oleje vyčistí,tzv.převaří a dodá "nějaká" -zda-li vůbec nějaké aditiva má ...? a olej je za skvělou cenu na světě!!! Sudy,či kanystry jdou kamióny na velká překladiště a tam se dál rozváží dle určení -(Polsko,Slovensko,Čechy) a teprve u nás v Praze u firmy Autocora-dovozce, je polepují pro české účely-hrozné,že?!!!Takže ,co je pořeba tzv. do zákazníka "narvat",je polepeno a papír snese vše! Tyto oleje a je to vyzkoušené ,snesou pouze tak 6 tis.km. a motor už je přidřen- za to stojí polovinu ceny jiných značkových olejů!!!!Takže,kdo chce platit a platit,tak ať koupí recykláty z Německa!!!!
zralok
:roll:
-zde je konkrétní oil
craken napsal:
http://www.mercedes-classic.cz/forum/re ... 3&t=178053


Tak vidíte , znáte olej Starline??? neví nikdo nic až si ho zkusí na vlatním autě!
Kelly ho prodává ,protože má ,nebo jim nestačí zisky z náhr.dílů a jsou jen prodavači,ale né odborníci na oleje-proto je pořeba se vždy bavit sdovozci olejů ,co prodávají jen oleje-oni tomu rozumí a vždy poradí.
Je to recyklát -sračka na 7tis.km a v extrému jde do pr...e! viz článek pána s Mercedesem!

"TAKŽE FAKT VARUJU PŘED TÍMTO OLEJEM. POKUD NECHCETE MÍT PROBLÉMY, VYHNĚTE SE MU OBLOUKEM!!!!!!!!! Co jsem se ještě dozvěděl, je zajímavá info, že se jedná o recyklovanej olej z již vyjetého starého oleje. To ale nevím, to jsem jenom slyšel...
Ze to myslím vazne jet potvrzuji nabidkou na zdarma odběr zbylejch asi 30 litru toho eklu! Nebo to možná postupně naředím do nafty do nádrže...Smile"
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Oleje Starline???

Příspěvek od ka-spel »

Aleš Opat píše:Četl jsem tady řadu protichůdných názorů na kvalitu olejů Starline.
Mám Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI 66 kW, r.v. 2000; najeto 205,000 km. V současnosti tam je olej ESSO 10W40 na kterém je přes zimu najeto cca. 13,000 km - většinou krátkých jízd po městě se studeným a ne zcela zahřátým motorem.
V akci AutoKelly mají momentálně nabídku na výměnu oleje Starline 5W40 + olej. a vzduch. filtru u tohoto typu motoru za 1123,- Kč včetně práce, což mi přijde jako velmi zajímavá cena. Nejsem si ale jistý zda do toho jít právě z důvodu ne zcela jednoznačného názoru na kvalitu těchto olejů a obávám se abych motoru spíš neuškodil!?!?
Předpokládám, že před zimou budu olej měnit zase.
13t v městských pojížděk je i na Esso příliš. 7-8t max. Já měním při takovém režimu a couračkách po 7t a 5W40 Total a v ceně toho Starline.
byloObrázek
je Obrázek
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Použil bych TOTAL 10W-40. Je to kvalitní olej za celkem dobrou cenu, pro Citroeny zvláště vhodný. Sám oleje Total do Citroenů léta používám a jsem velmi spokojen.
Lou

Příspěvek od Lou »

A já hlupec jsem loni nalil do převodovky svého Fiata převodový olej Starline,sice byl 75W-90 a specifikace GL-5,no uvidíme,asi ho vypustíma naliju tam toto:
http://www.olejshop.cz/xVP-vat-syntrag- ... 90)-1-litr
TRABEC

Příspěvek od TRABEC »

Recyklace vyjetého oleje musí být dražší než výroba z ropy.Proto zkrachovalo Ostramo. :lol: :lol: :lol:
maros112

Příspěvek od maros112 »

Lou píše:A já hlupec jsem loni nalil do převodovky svého Fiata převodový olej Starline,sice byl 75W-90 a specifikace GL-5,no uvidíme,asi ho vypustíma naliju tam toto:
http://www.olejshop.cz/xVP-vat-syntrag- ... 90)-1-litr
Do predovodovky by som dal ja asi nieco od Castrolu, do motora Castrol nie tam lejem ADDINOL
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ka-spel »

Lou píše:A já hlupec jsem loni nalil do převodovky svého Fiata převodový olej Starline,sice byl 75W-90 a specifikace GL-5,no uvidíme,asi ho vypustíma naliju tam toto:
http://www.olejshop.cz/xVP-vat-syntrag- ... 90)-1-litr
VAT, tak to je na úrovni toho Starline. Když se to tady objevilo, tak jsem jezdil na jejich Vat syngold 5W40 s naftovou sierrou 1,8 TD a spotřeba oleje byly na 10 tis. cca 3 litry. Po výměně za Esso Ultron 5W40 (tehdy origo Škoda) do litru. Olej jsem si nechával testovat u příbuzné v laboratoři a VAT byl vždy totálně vyjetý (alkalická rezerva, nízký bod vzplanutí).

Jak píše Maros112 do převodovky ač Castrol nemusím, tak dobrá volba (TAF-X)
byloObrázek
je Obrázek
bjukemen
Příspěvky: 4877
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

...nazdá sa mi že by sa ten VAT tak skoro vybil ale nahadam sa...osobne by som ho radil medzi tie kvalitnejšie ale zdanie klame
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ka-spel »

bjukemen píše:...nazdá sa mi že by sa ten VAT tak skoro vybil ale nahadam sa...osobne by som ho radil medzi tie kvalitnejšie ale zdanie klame
Kdysi jsem to už tady ptal. Co jsem o VAT vyčetl a slyšel od jejich prodejce ELIT, tak jeho historie je poměrně krátká od začátku 90-tých let, kdy si pod touto značkou nechal vyrobit olej jeden polských milionář pro vlastní firmu. Později to začal valit ve větším objemu. Sice se to vyrábí v Belgii, ale to nemusí znamenat automaticky kvalitu, jak u jiných z Belgie.
byloObrázek
je Obrázek
mipesa

Olej do Peugeota

Příspěvek od mipesa »

To že Starline nebude nic kvalitního bych souhlasil, ale už nesouhlasím s tím, že Esso je jeden z nejlepších olejů. Možná podle tech.listu a jeho teoretických chemicko.fyzikálních vlastností, ono na papíře se to hezky čte, ale realita je jiná. Pan Pitris zde již haněl Castrol, ale Esso je úplně to samé. V tech.listech až zase tak markanntní rozdíly mezi oleji nejsou a je třeba je brát trošičku s reservou, ale kvalita se na nich stavět dá. Obecně Frantíci rádi používají Total a Elf, Ale záleží na úhlu pohledu a zkušenostech. Neexistuje člověk, který by znal každý máslo do auta, proto se tady můžeme dohadovat donekonečna. Ale tvrdit, že tenhle olej je jeden z nejlepších je hodně troufalé.
Odpovědět