Oleje Starline???

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

alfi166silver

Příspěvek od alfi166silver »

Anonymous píše:
bjukemen píše:...tak či tak to za tie peniaze nestojí a to viete aj sami velmi dobre...Za podobne peniaze tu predsa mame Total, Agip atd.
No to asi těžko když ten olej koupín se slevou ktera tam jde jednoduše vyřídit me stojí necelích 90 kaček litr.
10W40 Vision Diesel,
Ano,slevu vyřídíš v Kelly,ale kolik ušetříš na čtyřech litrech proti Agipu nebo Totalu v této viskozitě? Podívej se na ceny tady na eshopu nebo tčeba tady http://www.znackoveoleje.cz.116,-Kč?A to se opravdu vyplatí :wink: ....za ty bezesný noci :D . Pokud se jedná o sudový balení,tak větší slevu ti dá každej slušnej shop.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Ale jo já neříkám že 150 nebo 200 korun je nejaka velká pomoc.-)
Ale pořád nevím jestli třeba Total nebo shell nebo castrol je lepší než starline a nekamenujte me tu že je to nejaká značka.
Sony je taky značka a je to šmejd z číny.
alfi166silver

Příspěvek od alfi166silver »

Lepší horší,já prostě nechápu proč tak vehementně tají výrobce.Podle mě to plní vším co se namane,když chytneš edici Mogul tak máš štěstí,otázka ovšem je,je-li to stejně aditivovaný(myslím množství).Třeba v Německu,když si v Praktikeru koupíš olej HighStar 5W-40,na etiketě má napsáno že to vyrábi Addinol nebo olej Mannol,tak je na štítku uveden Wolf Oil,takže i když to jsou velmi levný oleje máš alespoň nějakou jistotu,že to vyrobil solidní výrobce a že to není úplná sr**ka,jinak by tam svoje jméno nedali aby se vyhnuli případným soudním žalobám.
Prostě někomu Tesco nebo Kaufland kvalita stačí,ale ruku na srdce,chutnaj ti třeba buřty nebo párky z Kaufland edice?Mě ne,to furt jen pliveš "piliny"nebo chrupavky a je to samá soja a maso nikde.....
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Tak já být majitel rafinerky třeba castrol nebo shell bo Q8 tak bych se zrovna nebránil se domluvit s nejakou spolecností že jim budu prodávat ten samej olej kterej prodavam pod svojí značkou za nízkou cenu ale aby oni ho mohli prodavat za svoji cenu nesměli by ho prodavat pod tou samou znackou to je jasný.
Mě by se zvedl prodej tak proč né.
Proste neveřím tomu jak se zde mnohokrát píše že je to nejakej šmejd neznam a ani sem nedohledal nikde že by někomu tento olej poškodil motor nebo neco podobného..
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Já bych to viděl asi tak, že při koupi nějakého takového (neznačkového) oleje máš tak čtvrtinovou šanci, že "tam bude" ta deklarovaná kvalita. U značkového je to procento někde téměř před stovkou, protože i u zavedeného výrobce nemáš stoprocentní jistotu, že jim to "neuhlo", ale dá se s úspěchem předpokládat, že ta kvalita tam je, protože (a kdo "dělá v motorech", tak to může potvrdit z vlastní zkušenosti), solidní a zavedený výrobce si to "nelajzne". U těch neznačkových toho výrobce kolikrát ani neznáš.....
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

A kdo dělá v motorech myslíš že jako pozná jestli je tam starline nebo castrol magnetik to nemyslíš vážně..
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

to ne, ale pozná, jestli tam byl kvalitní olej, nebo šmejd....
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

nemohu s tebou souhlasit víc majitelů víc druhů oleje každej upřednostnuje jinej olej jak chceš po nekolikaletém provozu říct kterej byl šmejd.
Navíc i s nejlepšího oleje po ujetí zhruba 40000km se stane vazelina když je majitel hovado,potom to nemaže a smele můžeme říct měl tam šmejd.-)
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

On totiž olej v motoru NENÍ POUZE NA MAZÁNÍ, má tam ještě několik dalších, a stejně důležitých funkcí, a uvědomte si, že za pár korun se kvalitní olej vyrobit nedá, a že ten, kdo ho vyrábí, musí díky té nízké ceně někde ušetřit na kvalitě, ať už se jedná o odolnost oleje proti oxidaci, korozivním účinkům spalování paliva, zajištění čistoty vnitřních částí motoru, odvodu tepla a nebo hraniční teploty použitelnosti toho oleje. KAŽDÝ olej Vám mazat bude, otázkou zůstává, JAK, a jak bude plnit své další funkce. A uznejte sám, že renomovaný výrobce olejů mě dá větší jistotu, než nějaká neznámá, (nebo málo známá) značka. A mě ta nejistota u levných výrobců za těch pár ušetřených korun při výměně NESTOJÍ. Opakuji ale, že nejsem příznivcem nejdražších značek, ale (podezřele) levný olej prostě nepoužiji; a divil byste se, jaký je rozdíl mezi různými oleji splňující stejné specifikace........ale dělejte, jak myslíte, třeba budete mít štěstí ......
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Anonymous píše:nemohu s tebou souhlasit víc majitelů víc druhů oleje každej upřednostnuje jinej olej jak chceš po nekolikaletém provozu říct kterej byl šmejd.
Navíc i s nejlepšího oleje po ujetí zhruba 40000km se stane vazelina když je majitel hovado,potom to nemaže a smele můžeme říct měl tam šmejd.-)
No tak nechat olej v motoru 40 000 km to jsem ještě nezkoušel :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

A jinak, předpokládám, že se mění olej tak, jak má - v intervalu předepsaném výrobcem motoru. Když někdo přetahuje výměnu dvojnásobně, nebo i vícekrát, je to vůl, a pak už je opravdu jedno, jestli je tam značkový olej, nebo ne. Ale když vezmu interval dejme tomu 15000km, nebo 1rok, tak značkový olej své vlastnosti udrží možná po celou dobu - i když záleží na způsobu používání auta - a neznačkový je má třeba pouze do 5-ti tisíc, nebo půl roku. Ale znovu říkám, lejte si do motorů, co chcete, ale jedno to je ovládačům, ne řidičům.....řidiči na motoru záleží.....sorry, ale opravdu nepochopím lidi, kteří si myslí, že ušetřil 50korun na litru oleje, a pak se diví, proč mu ten motor nějak moc kouří, že to "netáhne", že má velkou spotřebu paliva, že to třeba blbě startuje, že musí furt ten olej dolívat - teda, pokud vůbec hlídá hladinu.....ale jsou lidi, kterým to fakt nevadí :( :( :(
cimik

Příspěvek od cimik »

Pánové, já teda nevím, co tady řešíte. Pokud mám na pořízení auta, na placení poplatků za auto a jeho provoz, musím mít jednou za rok i na výměnu oleje. A předpokládám, že každý máme své autko nějakým způsobem rádi a chceme mu taky dopřát to nejlepší. Takže mně opravdu netrápí, že dám za výměnu oleje patnáct stovek ( bez filtru), ale zase mám nějakou jistotu kvality. A řešit rozdíl pár stovek oproti nějaké neznámé břečce od no name výrobce nebudu. Jinak používám pouze značky Agip a Mobil. A vždy naprostá spokojenost.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Anonymous píše:nemohu s tebou souhlasit víc majitelů víc druhů oleje každej upřednostnuje jinej olej jak chceš po nekolikaletém provozu říct kterej byl šmejd.
Navíc i s nejlepšího oleje po ujetí zhruba 40000km se stane vazelina když je majitel hovado,potom to nemaže a smele můžeme říct měl tam šmejd.-)
Kvalitní olej je jedna věc, ale včasná výměna je snad ještě důležitější.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Anonymous píše:
Anonymous píše:nemohu s tebou souhlasit víc majitelů víc druhů oleje každej upřednostnuje jinej olej jak chceš po nekolikaletém provozu říct kterej byl šmejd.
Navíc i s nejlepšího oleje po ujetí zhruba 40000km se stane vazelina když je majitel hovado,potom to nemaže a smele můžeme říct měl tam šmejd.-)
Kvalitní olej je jedna věc, ale včasná výměna je snad ještě důležitější.
Přesně tak :wink: a včetně filtru :wink:
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

cimik píše:Pánové, já teda nevím, co tady řešíte. Pokud mám na pořízení auta, na placení poplatků za auto a jeho provoz, musím mít jednou za rok i na výměnu oleje. A předpokládám, že každý máme své autko nějakým způsobem rádi a chceme mu taky dopřát to nejlepší. Takže mně opravdu netrápí, že dám za výměnu oleje patnáct stovek ( bez filtru), ale zase mám nějakou jistotu kvality. A řešit rozdíl pár stovek oproti nějaké neznámé břečce od no name výrobce nebudu. Jinak používám pouze značky Agip a Mobil. A vždy naprostá spokojenost.
Velmi dobrá volba olejů, ale nejsou to jediné kvalitní oleje.
Odpovědět