Oleje do novodobých Hond a vše kolem

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Shi
Příspěvky: 1351
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Oleje do novodobých Hond a vše kolem

Příspěvek od Shi »

kornel píše: stř bře 20, 2024 18:30 jj,týmto smerom som o tom uvažoval... no dávam to do kontrastu napr. aj s mojim 2.0TSI (chipnutý od nejakých 40tis.km) ktorý behal prakticky od nova až do slušne cez 200tis.km s MO CFS NT 5w-40, kde toho Mo je nasypaného ešte viac.. Turbo absolútne bez problémov do takmer 300tis.km (tiché, čisté, bez únikov). Minulý rok som ho dal len repasovať z dôvodu mechanicky už rozkvedlanej regulácie a tiež úniku vzduchu cez prírubu, inak ložiská aj lopatky ok.
Z toho co jsem pochopil, tak řešení s hromadou molybdenu dělá problémy když má základový olej vysokou odparnost a malé čistící schopnosti, takže zjevně je možné to udělat správně, ale nebude to úplně jednoduché. Navíc zdrojem problému je vypnutý motor s nedochlazeným turbem.
Člověk s turobomotorem proto nesmí při výběru oleje hledět hlavně na cenu, ale musí trochu víc přemýšlet jak při výběru oleje, tak při zastavování po ostřejší jízdě - pokud auto nemá vyřešeno dochlazování nějak blbuvzdorně.
Pitris píše: sob bře 23, 2024 19:21 Nezničitelný turbo má atmosféra
Toho se zatím taky držím, ale je to rok od roku těžší.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27555
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Oleje do novodobých Hond a vše kolem

Příspěvek od Pitris »

Já po čtyřech letech a po cca 50 tkm vyměnil v motoru chladicí kapalinu. A dal jsem znovu origo Honda. 5 litrů vyteklo, 5 se tam vešlo, a bez jakéhokoliv vercajku :wink: Jen něco na tu starou :P ....kapalinu :P
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1770
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Oleje do novodobých Hond a vše kolem

Příspěvek od kornel »

3500km s Mobil1 ESP LV 0w-30 + 130ml LM Molygen Motor Protect za nami :wink:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27555
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Oleje do novodobých Hond a vše kolem

Příspěvek od Pitris »

A? Spokojenost?
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1770
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Oleje do novodobých Hond a vše kolem

Příspěvek od kornel »

..čo som si určite všimol a začalo to byť zretelnejšie viac a viac s pribúdajúcimi km..

- dojazd na nádrž sa zvýšil.. pri prakticky rovnakom spôsobe prevádzkovania aj trasách je tam určite mierny pokles ca 0,5-0,6l/100km.. aj dojazd na nádrž je reálne o nejakých 40-50km vyšší. Mám za to že najviac sa to má tendenciu prejavovať v motoroch ktoré jazdia prirodzene skôr vyššie otáčky a často pre zábavu a radosť, kedy má wolfrám ideálne podmienky sa zapracovať do tribovrstiev a obnovovať neustále. Trenie na vačkách a krúžkoch/valcoch sú najvačšie príspevky k vnútornému treniu a stratám motora (mimo prevodovku, rozvodovku a pod) a tu vytvorené AW a zároveň aj FM tribovrstvy majú potenciál pomôcť.

- v režime záťaže/vypálenie pavúkov/dlhšia doba vyššia záťaž a otáčky (pri týchto aktuálnych vonkajších teplotách 20-25°C v tieni) mierne nižšie teploty oleja, tie 3-4°C pokles tam bude (to mám odsledované ako sa motor - voda+olej hreje už dlhodobejšie).

- podľa nahrávky zvuku motora (pred LM MMP a tento víkend po 3500km) mi príde, že aktuálne je chod kapek mäkší tlmenejší aj na voľnobeh, v otáčkach pravdeopodobne tiež (zdravý "hladký" zvuk bez pazvukov a akýchkoľvek.. minimálne absolútne žiadne negatívum zo zvukového prejavu nie je prítomné).

Určite LM MMP priprcnem v tomto množstve (ca 130-150ml) aj do dalšej výmeny, som viac než spoko zatiaľ.
Pri výmene skontrolujem aj olejový filter z vnútra (ako vždy) a pravdepodobne buď už tento olej s LM alebo po druhej odjazdenej náplni s LM, dám vzorku do labáku na rozbor.
Naposledy upravil(a) kornel dne pon kvě 20, 2024 10:50, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27555
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Oleje do novodobých Hond a vše kolem

Příspěvek od Pitris »

Diky :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět