Oleje do novodobých Hond a vše kolem

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27487
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Honda HR-V 2016 (1.5 I-VTEC 96Kw) jaký motorový olej?

Příspěvek od Pitris »

Libor píše:HRV je fe facto po Civicu 6er a CRV 1er, po delší době moje třetí Honda a nikdy jsem s nimi nemusel řešit tyto problémy....No, doufám, že i v převodovce není něco Eko, ať pak zase neřeším po 60.000 km náhradu....
Já i táta jsme měli taky "šestkovýho" Civica - já pětidvířko 1.5 VTEC, otec 1.4 iS třídvířko, brácha jezdil CR-V a teď mám 2.0 Accorda. Problémy s olejem (a vlastně vůbec žádné větší) nebyly bo tam byly ještě "plnotučné" 10w40 nebo 5w40. Ale v převodovce vždycky ORIGO olej Honda MTF s výměnou po 4 letech; u nás tak asi 50 tkm. Teď už třeba i Ravenol nabízí ony převoďáky s normou Honda - a už jsou u MTF III. http://www.ravenol.cz/katalog/manualni-prevodovky
A od Hondy máme i motorky. 2x CBR a VFR :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5788
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Honda HR-V 2016 (1.5 I-VTEC 96Kw) jaký motorový olej?

Příspěvek od jerome »

lengy60 píše:Řekl bych,že z říše snů je hlavně ta uváděná spotřeba paliva :D ,koukám,že jsou ještě větší šampióni než u Mitsu. :idea: Ale třeba se Libor pochlubí za kolik jezdí a mně spadne brada. :mrgreen:
No ked si ju kupi nejaky nouma tak ano spotreba sa dost lisi ale ked si ju kupi stylovy,chytry tj klasicky Hondista srdcom a telom tak spotreba sedi na deci. Ale zas co ti budem vysvetlovat... :mrgreen: :mrgreen: 8)
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Libor

Re: Honda HR-V 2016 (1.5 I-VTEC 96Kw) jaký motorový olej?

Příspěvek od Libor »

V práci se s klukama hecujeme (japonská vs. německá auta), však si to dokážete představit :-) Teď vede špičkovàní Power of dreams vs. Go further :-) Já měl Hondu naposledy pred 15 lety, takže doufám, že neudělám botu. I když s těmi peripetiemi s olejem... :-) No, snad bude zažehnáno.

Co se týče spotřeby asi překvapím :-) Opětovně opakuji, že mám najeto cca 500 km a jezdím v otáčkách mezi 2.000 až 3.500/min. Takže žádné podtáčení, neustàle střídám kvalty, režimy apod. Nechci zažít peripetie s karbonem (přímovstřik). Za těch 500 km mám dlouhodobou spotřebu 5.5 l/100 km (podle palubáku), reálnou dopočítàm při dalším tankování a vložení do Fuelio apky. V tom součtu kilometrů je cesta z autosalonu (40 km) 5 jízd do práce (po 10km), popojíždky po rodině (okrska+ostravské centrum), jeden kratší výlet po okolí a delší výlet po Beskydech. Podotýkám, že na autě už nemám eko Misheliny Energy saver 215 60 R15, ale běžné pneu v rozměru 225 45 R18. Spotřeba jako taková mě docela dostává - dle výrobce je papírová spotřeba 5.7 l/100 km... Nemám důvod tu plácat nesmysly, spotřeba byla samozřejmě jedním z kritérií při výběru auta (v hledáčku byla Vitara, Yeti, CX3, Sportage a HRV). Takže za mě Honda konzumuje zatím podprůměrně :-) Na crossover to jde.

Pitris:

Takže honďák každým coulem, supr,jsem na dobré adrese :-) Jo, jo... Kdysi bylo pár olejů a byl klid...
Na civica rád vzpomínám, šestka byla hodně dobrá - víceprvek vzadu, ouuuu. Bomba. Olej v převodovce bych taky asi nepodceňoval, máš recht a dík za info.
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5788
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Honda HR-V 2016 (1.5 I-VTEC 96Kw) jaký motorový olej?

Příspěvek od jerome »

Libor píše:Za těch 500 km mám dlouhodobou spotřebu 5.5 l/100 km (podle palubáku), reálnou dopočítàm při dalším tankování a vložení do Fuelio apky. V tom součtu kilometrů je cesta z autosalonu (40 km) 5 jízd do práce (po 10km), popojíždky po rodině (okrska+ostravské centrum), jeden kratší výlet po okolí a delší výlet po Beskydech.
No lengy60 aspon vidis ze nekecam do vetra :mrgreen:
Libor píše:(v hledáčku byla Vitara, Yeti, CX3, Sportage a HRV). Takže za mě Honda konzumuje zatím podprůměrně :-) Na crossover to jde.
Ja si myslim ze si si dobre vybral. Aj ked uz tieto nove vozy su skoro na jedno kopyto setri a odlahcuje sa kde sa da ale zas Honda je Honda :wink:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Libor

Re: Honda HR-V 2016 (1.5 I-VTEC 96Kw) jaký motorový olej?

Příspěvek od Libor »

Klidně pošlu nevěřícím na mail fotky z palubáku, prostě to tak konzumuje, navíc syrový motor... :-)

Co se týče toho výběru, Vitara byla až moc plastová s malým kufrem, některé dataily nepřesvedčily zpracováním (spínače, dveřní výplně). Yeti byl sebevědomý cenou a k té ceně nekorenspondovala ani výbava, malý kufr a rozhodně mě odradil motor TSI. CX3 je moc malé autíčko, i když s dobrým motorem i podvozkem. Slabší byly sedačky (málo materiàlu na sedáku). Sportage je velikostně akorát, s docela spolehlivým ač mírně slabším, ale dost žíznivým motorem. Poslední návštěva byla v Hondě a ta mě po předvàděčce i nabídce financování zaujala zcela nejvíc.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9936
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Honda HR-V 2016 (1.5 I-VTEC 96Kw) jaký motorový olej?

Příspěvek od Colommbo »

jerome píše:...Inak je mozne ze uz aj Honda dava do prevodoviek 75W olej kvoli este vacsej uspore paliva tj nizsim emisiam :|
Pitris píše:...Ale v převodovce vždycky ORIGO olej Honda MTF s výměnou po 4 letech; u nás tak asi 50 tkm...
Na 75W není nic ekonomického/ekologického, 75W85 GL4 má Omča jako původní náplň již od roku 2001, i Tutela Car Technyx má tutéž specifikaci. A v převodovce olej neměním (nyní 228tis.km, předchozí Omča 275tis.km)... :P
Libor píše:Pitris:Takže honďák každým coulem, supr,jsem na dobré adrese :-)
Tož na mě bacha, jestli něco nemám rád, tak to jsou japonský auta... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Honda HR-V 2016 (1.5 I-VTEC 96Kw) jaký motorový olej?

Příspěvek od lengy60 »

Pak ovšem mlčím. :lol: :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5788
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Honda HR-V 2016 (1.5 I-VTEC 96Kw) jaký motorový olej?

Příspěvek od jerome »

Colommbo píše:Na 75W není nic ekonomického/ekologického, 75W85 GL4 má Omča jako původní náplň již od roku 2001 :P
Tak to aj ja mam v prevodovke olej so 75W na zaciatku tj 75W80 ale teraz som mal na mysli olej s cisto 75W napr. http://www.oleje.cz/p/mogul-trans-75w-1-l--19078 je to najnizsia mozna viskozita do prevodoviek a leju ho do novych aut napr. koncern PSA
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27487
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Honda HR-V 2016 (1.5 I-VTEC 96Kw) jaký motorový olej?

Příspěvek od Pitris »

Colommbo píše:Tož na mě bacha, jestli něco nemám rád, tak to jsou japonský auta... :)
Tak v tom případě si pane Jiří zabrousil do špatného vlákna....:)
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
e1H

Re: Honda HR-V 2016 (1.5 I-VTEC 96Kw) jaký motorový olej?

Příspěvek od e1H »

Späť k pôvodnej požiadavke. Ak má byť olej ACEA A3, zároveň API SM alebo novší a k tomu aj od Motulu, tak na výber sú dva vynikajúce oleje.

Motul 8100 X-CESS 5W40
Motul 8100 X-MAX 0W40
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5788
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Honda HR-V 2016 (1.5 I-VTEC 96Kw) jaký motorový olej?

Příspěvek od jerome »

Tieto su s API SN ja som hladal SM :mrgreen: Myslim ze dobry vyber :wink:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
e1H

Re: Honda HR-V 2016 (1.5 I-VTEC 96Kw) jaký motorový olej?

Příspěvek od e1H »

Hľadať čisto API SM je blbosť.
Libor

Re: Honda HR-V 2016 (1.5 I-VTEC 96Kw) jaký motorový olej?

Příspěvek od Libor »

Díky za další odpověď.

Stáhl jsem si teď všechny technické listy, zmiňovaných olejů, tedy X-cess, max, lite i clean. Trochu mě udivuje-znepekojuje, že u těch 40-kových olejů v TL píšou, že jsou vhodné pro vozy s velkým obsahem motoru. Dále jsem vyčetl, že TBN je u oleje 0W20 a 5W30 téměř identické (nízké - kolem 7), nevadí? Ještě jedna otázka, pořád zapomínám vypínat start stop, pro ten jsou vhodnější oleje 0W, nebo se to rozlišuje jinak? Buď to v TL není, nebo jsem to přehlédl.

Narovinu, jsem teď rozpolcený, všechny uvedené oleje mohou být pro přímovstřiky, splňují ACEA a API, vyjma X-lite (API SL), což podle chlapů tady není pro tento motor problém... Já ty oleje snad smíchám dohromady a udělám kokteil :-)
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27487
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Honda HR-V 2016 (1.5 I-VTEC 96Kw) jaký motorový olej?

Příspěvek od Pitris »

A není tam s velkým výkonem motoru ? Jinak čím kratší jízdy, tím je vhodnější vyšší TBN kvůli eliminaci vyššího obsahu nespáleného paliva a zkondenzované vlhkosti které se nestihnou pak odpařit delší jízdou s důkladně prohřátým olejem. A pokud si "rozpolcen" :) tak dej ten Motul 0w40 a budeš mít klid....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Libor

Re: Honda HR-V 2016 (1.5 I-VTEC 96Kw) jaký motorový olej?

Příspěvek od Libor »

Pitris:

Ty mi dáváš :-) Ještě 1.400 km a "voda" půjde z motoru ven, chtěl jsem mít ucelenou představu a jasno, co tam přesně nalít. Lítá to tu na mě ze všech stran, proto ta "rozpolcenost" a otázky na třeba start stop... Spousty otázek a malinko různé odpovědi :-)
Odpovědět