olej Starline

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5789
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Příspěvek od jerome »

Dnes som našiel vo svokrovej kôlničke toto: Diamond predna strana :lol: Ked som sa ho opytal či to leje do Corolly tak zatlkal že nie Obrázek že to nie je jeho že to si tam odložil švagor :lol: :lol:
Tak som si povedal že aspon podla EAN kodu zistim krajinu povodu no na moje prekvapenie pod kodom čísla chybaju zadna strana :shock: (ešte som nevidel na žiadnom výrobku kod bez čísel) ked som ho ovonal tak mi to nič nehovorilo skoro žiaden zápach tak som si urobil tu namahu a išiel do auta ovonat Havoline (flašu vozim v kufri) a ten mal taký pravý olejovy (chemicky) zápach. Neviem či by to mohlo byť tým že ten Starline je 5W a Havoline 10W ?
takže Starline zostáva zahalený rúškom tajomstva kto je jeho výrobca. Dokonca ked mi poslali technicke dáta uvedené v príspevku vyššie tak mi na moju dodatočnú otázku "kto to pre vás vyrába?" akosi pozabudli odpovedať Obrázek Obrázek
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5789
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Příspěvek od jerome »

Tak vcera som nalial Diamond 5W40 na preplach dostal som ho gratis :lol: = tak to tam nenalej :D po 5000 pojde von a potom... sa uvidi 8)
možete začat kamenovať... :D
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
bjukemen
Příspěvky: 4877
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

..moja stara na nom vypraza rezne a sú fajne :D
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5789
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Příspěvek od jerome »

ked som ho lial do motora tiez sa mi zdal jak Fritol :D oproti Havoline-u rozdiel jak bulo ale to bude v tom ze Diamond je uz "plná syntetikuš" :wink: :lol:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: olej Starline

Příspěvek od NOVON »

Trošku oživím toto téma...Možná je to náhoda,možná ne..Dneska jsem měnil známému olej,donesl si STARLINE 10W-40.Při nalévání jsem si v duchu říkal,že má pěknou barvu,nezvykle žlutou a lehce do zelenkava..No známý odjel a přišlo na řadu moje auto.Já koupil MOGUL EXTREME 10W-40.Při nalévání mě to až zarazilo,ten Mogul měl NAPROSTO stejnou barvu jako mnou před hodinou nalévaný STARLINE známému..Žeby oleje Starline zrovna plnil Mogul-Paramo??? :shock:
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9941
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: olej Starline

Příspěvek od Colommbo »

Pro dokonalé senzorické posouzení bys musel ještě promnout mezi prsty, čichnout a olíznout... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: olej Starline

Příspěvek od NOVON »

Colommbo píše:Pro dokonalé senzorické posouzení bys musel ještě promnout mezi prsty, čichnout a olíznout... :)
Tak jasně..Vím,že to takhle nejde posoudit,ale ta barva mě fakt zarazila..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: olej Starline

Příspěvek od Jezevcik »

Budu zde citovat sám sebe z jednoho staršího příspěvku:
"Právě jsem mluvil s p.Jiroutem z odboru marketingu Paramo a.s.(běžně uveřejněný kontakt),který mi na otázku o olejích Starline odpověděl se smíchem,že neví,čím to Kelly nechává plnit,protože se to třeba může měnit,aby pak po chvilce naléhání připustil,že když se stane,že to jsou oni,tak je to normální a ne nijak ošizený Mogul.  V průběhu několika posledních let jsem byl v různých pobočkách Kelly a zkusmo se párkrát zeptal na dodavatele.Vždy to chtělo trochu přemlouvání a pokaždé z nich vypadlo slovo Mogul.Když jsem se jako divil,tak jsem si vždy vyslechl něco ve smyslu"mýlit se nemůžu,vím jaké podepisuju došlé faktury".  Nevím,jestli to rozptýlí něčí obavy,ale mám pocit,že zdejšímu foru se tento nepřítel náramně hodí.  Se značkou Starline ani Kelly nemám nic společného,používám olej Texaco od jiného dodavatele."
Celé vlákno zde:
http://www.oleje.cz/forum/starline-10w-40-t3977.html
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: olej Starline

Příspěvek od Pitris »

Pokud mě někdo přesvedčí, že je to opravdu Mogul, tak se olejům Starline hluboce omluvím.
Dokud ale nejsou k dispozici technické listy a není znám výrobce, tak za mě Starline NE :!:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5789
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: olej Starline

Příspěvek od jerome »

NOVON ma velku sancu ta o tom presvedcit. Urobi si topinky na obidvoch a ked budu chutit rovnako tak sa budes musiet omluvit :D
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Re: olej Starline

Příspěvek od ka-spel »

Copak oleje, to berou naštěstí od nejbližšího dodavatele co zase upřímně řečeno jako značku znají tak max u nás, ale ta kvalita mechanických dílů to je horší.
byloObrázek
je Obrázek
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: olej Starline

Příspěvek od Jezevcik »

Kvalita mechanických dílů,které jsem vyzkoušel je opravdu špatná.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
tripro

Re: olej Starline

Příspěvek od tripro »

Farba a vôna oleje neni dôležitá a nič nevypovedá o kvalite oleja. Farba je výsledkom kombinácie zakladového oleja a aditív. Čo sa týka olejov Starline, tak skutočne to sú recyklované oleje. Pre upresnenie to znamená spätné vykúpenie použitého motorového oleja. Tieto oleje su filtrované a znova aditivované. Či to je rycyklovaný iba spominaný Mogul olej, alebo kombinácia rôznych iných olejov to je otázka.

Čo sa týka recyklácie, tak z použitého motorového oleja je možné získať plnohodnotný základový olej, ktorý sa "nestráca" v použitom oleji. Získaný základový olej sa aditivuje a vznikne z neho recyklovaný olej s peknou farbou a charakteristickou vôňou.

Problém pri recyklovaní motorových olejov je s odobraním použitých olejov. Neni zaručené, že oleje pripravené k recyklácii sú skutočne použité motorové oleje. Respektíve s veľkou pravdepodobnosťou sú v použitom oleji pripravenom k recyklácii namiešané oleje ako hydraulické tak prevodové a tak isto motorové oleje s rôznou viskozitou.

To je jeden z dôvodov prečo sú recyklované oleje lacné, prečo zároveň fungujú a prečo by som ho do svojho auta nikdy nedal :-)
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: olej Starline

Příspěvek od Jezevcik »

Tripro,asi by tvrzení o tom,že se jedná o recyklované oleje,chtělo něčím doložit.Minimálně uvést zdroj informace.Já jsem aspoň uvedl p.Jirouta.Jestli mluvil pravdu nevím,ale myslím,že to má momentálně o něco vyšší váhu.Pitris má pravdu,dokud nebudeme mít důkaz,tak se bude jednat o plácání.Pokud je to plnohodnotný Mogul nebo něco jiného plnohodnotného,tak se obávám,že výrobce stejně nebude mít logicky zájem o zveřejnění.
Kelly prodává Starline v šedesátilitrových soudcích,kde jako odběratele vidím nějaké dílny a neznačkové servisy.Skutečně to nevím,ale myslím,že to nebude taková tragédie,jak se všeobecně předjímá a předpokládá.Souvislost s bídnými mechanickými díly bych zde však opravdu nehledal.
Pravda je zatím jedna a stále se opakuje-zatím nikdo nepřinesl hodnověrný důkaz o škodlivosti olejů Starline,kterých se nezastávám a jsou mi celkem fuk,jelikož mám něco jiného za odlišnou cenu,ale vzhledem k poměrně značné serióznosti tohoto fóra by si zasloužily trochu více objektivity než nepodložených dohadů.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Autoxxxrady

Re: olej Starline

Příspěvek od Autoxxxrady »

tripro píše:Farba a vôna oleje neni dôležitá a nič nevypovedá o kvalite oleja. Farba je výsledkom kombinácie zakladového oleja a aditív. Čo sa týka olejov Starline, tak skutočne to sú recyklované oleje. Pre upresnenie to znamená spätné vykúpenie použitého motorového oleja. Tieto oleje su filtrované a znova aditivované. Či to je rycyklovaný iba spominaný Mogul olej, alebo kombinácia rôznych iných olejov to je otázka.

Čo sa týka recyklácie, tak z použitého motorového oleja je možné získať plnohodnotný základový olej, ktorý sa "nestráca" v použitom oleji. Získaný základový olej sa aditivuje a vznikne z neho recyklovaný olej s peknou farbou a charakteristickou vôňou.

Problém pri recyklovaní motorových olejov je s odobraním použitých olejov. Neni zaručené, že oleje pripravené k recyklácii sú skutočne použité motorové oleje. Respektíve s veľkou pravdepodobnosťou sú v použitom oleji pripravenom k recyklácii namiešané oleje ako hydraulické tak prevodové a tak isto motorové oleje s rôznou viskozitou.

To je jeden z dôvodov prečo sú recyklované oleje lacné, prečo zároveň fungujú a prečo by som ho do svojho auta nikdy nedal :-)


A i kdyby byly recyklované, tak to neznamená, že jsou špatné. Jestli splňují parametry co mají, tak je jedno jestli se vyrobí z prvorafinátu nebo z rerafinátu.
Dneska to nebude spíš kvůli šetření, ale kvůli ekologii. Když se dá něco použít znova, tak se to udělá. Když to neni ekonomický nesmysl.
Můžeš získat základový olej a ten pak smíchat v nějákém poměru s novým základovým olejem. Určitě se prvně udělá rozbor jestli vůbec je ten olej k rerafinaci vhodný a proces se sleduje a finální produkt musí splňovat nějáké parametry.
Určitě nepřivezou směš olejů (pejsek a kočička všechno smíchaný se vším) nevyčistí je, aby pak do nich vylily aditiva a stočili to do flašek. Bez toho aby je zajímalo co vzniklo.
Odpovědět