olej starline

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Pkod1 píše:K cemu v nasem klimatu?
I když bývá -10 i -15°C? Nechme toho, neshodnem se. Jezdi si na patnáctku, já budu na pětku.
Pkod1

Příspěvek od Pkod1 »

craken píše:to Pkod: aky ekonomicky zaujem zo strany Forda si mal na mysli?
To je preci evidentni. V casech zavedeni specifickych Fordich norem byl temez jedinym "dostupnym" dodavatelem techto oleju samotny Ford. Pozadavek plnit predepsane normy u oleju vyrazne zvedl zisk ze servisu (zarucni vymeny). Na predrazenych olejich samozrejme vydelala rada vyrobcu oleju. Proste byl vytvoreny novy trh s nedostatecnou konkurenci se vsemi dusledky. A jak uz jsem jiz drive uvedl, u casti motoru zmena oleje nebyla nicim oduvodnena (zadna technicka znema) - proste se jen zmenil predpis na papirech. V nekterych pripadech doslo dokonce ke snizeni uzitnych vlastnosti (napr. zivotnosti motoru), ale v konecnem dusledku z toho profituje zase vyrobce.
Je az zarazejici, jak se evropsky zakaznik nechava dobrovolne oskubavat. A v nekterych pripadech je obchodnikum vdecny. Toto se na ostatnich trzich alespon v oblasti oleju nevidi. Srovnejte nekdy predpis pro evropsky trh a americky ci japonsky.
Dal to rozepisovat nebudu, s puvodnim tematem to nema primou souvislost.
g.lubomir

Příspěvek od g.lubomir »

Pkod1 píše:
Pitris píše: To nikdo nikdy netvrdil. I když moderní motory olej s "nízkým zimním číslem" potřebují, tak i pro ty starší jsou přínosem. A proto je budu doporučovat, a používat.
A to jsou prave ty bludy. Potrebuji? K cemu v nasem klimatu? Hned odpovim... Aby byl vetsi zisk!
Technicke opodstatneni v drtive vetsine pripadu neni.
:wink:
g.lubomir

Příspěvek od g.lubomir »

Pitris proč si to smazal?To tvrzení že řidší olej vytěsní víc jak hustší?
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Pitris píše:
Pkod1 píše:K cemu v nasem klimatu?
I když bývá -10 i -15°C? Nechme toho, neshodnem se. Jezdi si na patnáctku, já budu na pětku.
Pro ostatni: tohle je pokracovani debaty z jineho vlakna...

Asi toho budem muset nechat. Tohle totiz neni konstruktivni debata...
Ja napisu neco ve smyslu "zvolte olej podle klimatickych pozadavku" a ty "argumentujes" extremy. Pouzivas argumeny "od zdi ke zdi".
Problem neni cerny ani bily. Je to neco mezi.
A dale 15W pro -10st.C i -15st.C v naproste vetsine pripadu vyhovuje (mimo specificky pozadavek vyrobce). Ja pouzivam pokud si vzpominas 10W40, abych mel rezervu. Bydlet na horach, pouzivam nejspis 5W...
Uvadej tedy celou pravdu a nech, at se ostatni rozhoduji na zaklade uplnych informaci.
Rad citujes mistni informacni prehled, tak proc ne nyni?
http://www.oleje.cz/index.php?left=main&page=mot_visko

Pokud mas chut reagovat, udelaj tak prosim ve "starem" tematu
Pkod1

Příspěvek od Pkod1 »

k tematu Starline:
trochu jsem forum prolezal a hledal souvislosti.
Obdobna temata jsou tyto:
http://www.oleje.cz/forum/viewtopic.php?t=2435
http://www.oleje.cz/forum/viewtopic.php?t=2258
http://www.oleje.cz/forum/viewtopic.php?t=98

Po precteni vetsiny prispevku bych rekl, ze cast uzivatelu oleju teto znacky ma/mela podobne problemy. Priznaky jsou velice podobne (horsi funkce "hyrostelu", snizena ucinnost mazani, "zasvineni" motoru), ale temer nikdo neuvedl blizsi podminky, za kterych stav vznikl. Naproti tomu na tyto oleje jezdi velke mnozstvi aut a poblemy nemaji. Vzhledem k tomu, ze je pouziva i cast autoservisu a mechaniku pro vlasti vozy bych se divil, kdyby se problem tykal cele produkce. Zkuseny mechanik by si jiste problemu vsiml.
Prosim proto vsechny, kteri maji negativni zkusenost, o formulaci podminek pouziti. Problem me docela zajima, ac oleje teto znacky nepouzivam.
alfi166silver
Příspěvky: 674
Registrován: ned úno 01, 2009 8:57

Příspěvek od alfi166silver »

Pořád se tu dohadujeme lepší horší,dají se někde na netu stáhnout bezpečnostní listy olejů Starline,já je u Kelly na webu nenašel a na tý speciální stránce Starline parts taky ne....
Jinak moje zkušenost je,že 90% lidí neřeší značku oleje a výkonová norma je pro ně viskozita.Takže jsem se setkal,jak se účtuje "plná syntetika"od Starline ze sudu za cenu Castrolu ve značkovým servisu Škoda.Nechci se nikoho tady dotknout,ale hodně mechaniků přemýšlí jak "autíčkáři",hlavně vydělat co nejvíc za nejnižší náklady.A těch keců,když si někdo nedej bože přinese vlastní olej a chce být u výměny.
mekano

Příspěvek od mekano »

ten první příspěvek je taková krávovina a není ani co řešit.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

oktávke majó vesokointeligentní motóre kerý rozeznajó kvalito voleja. motór se špatném volejem se ružne kontrolko.
DonSalieri_

Příspěvek od DonSalieri_ »

Napiste sem nekdo konecne nejakej rozumnej duvod proc pouzivat oleje Starline..Ja nevidim ani jeden proc bych si mel do auta lit takovou sracku...Vzdyt je spousta lepsich oleju renomovanejsich vyrobcu i za obdobnou cenu...Myslim ze je uplne jedno jestli dam za olej 600kc nebo 450kc..Potrebuji mit jistotu, ze je o motor dobre postarano a tuhle jistotu mi znacka Starline rozhodne nedava...Ono setrit se musi at to stoji co to stoji ze?? :lol: :lol:
1616

Příspěvek od 1616 »

DonSalieri_ píše:Napiste sem nekdo konecne nejakej rozumnej duvod proc pouzivat oleje Starline..Ja nevidim ani jeden proc bych si mel do auta lit takovou sracku...Vzdyt je spousta lepsich oleju renomovanejsich vyrobcu i za obdobnou cenu...Myslim ze je uplne jedno jestli dam za olej 600kc nebo 450kc..Potrebuji mit jistotu, ze je o motor dobre postarano a tuhle jistotu mi znacka Starline rozhodne nedava...Ono setrit se musi at to stoji co to stoji ze?? :lol: :lol:
A jak víš že sis koupil dobrý olej ,i když to je třeba ELF,nemyslíš že sem cpou ze západu jen podředný sračky ,to je to samé jako hanit starline :lol:
alfi166silver
Příspěvky: 674
Registrován: ned úno 01, 2009 8:57

Příspěvek od alfi166silver »

DonSalieri_ píše:Napiste sem nekdo konecne nejakej rozumnej duvod proc pouzivat oleje Starline..Ja nevidim ani jeden proc bych si mel do auta lit takovou sracku...Vzdyt je spousta lepsich oleju renomovanejsich vyrobcu i za obdobnou cenu...Myslim ze je uplne jedno jestli dam za olej 600kc nebo 450kc..Potrebuji mit jistotu, ze je o motor dobre postarano a tuhle jistotu mi znacka Starline rozhodne nedava...Ono setrit se musi at to stoji co to stoji ze?? :lol: :lol:
:D :D No jedinej důvod je určitě ten, aby ti co mají smlouvu s Autokelly a mají u nich slevu 38% mohli vydělat,jinej není :D :D
Totální kreten

Příspěvek od Totální kreten »

UŽ SE PORALIIII???? :o
Totální kreten

Příspěvek od Totální kreten »

Totální kreten píše:UŽ SE PORALIIII???? :o
teda POPRALIII???? :o
hloupej vepřík

Příspěvek od hloupej vepřík »

Nebuď Totální kreten :lol: :lol: :lol:
Odpovědět