Olej - sekačka

Fórum o průmyslových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Návštěvník

Re: Olej - sekačka

Příspěvek od Návštěvník »

vďaka za vyjadrenia .. je to motorček subaru robin eh035 trochu som prehľadal stránky výrobcu týchto priemyselných motorov subaru a dospel som k záveru že jedine ten 10w-30 je vhodný pre tento motor .. pri iných motoroch ktoré má subaru v ponuke napriklad čerpadlá, elektro centraly s pracovnými otáčkami +- 3500ot su uvedené 10w-30 a 10w-40 na výber, subaru odporuča celkovo hlavne 10w-40 ale pri tomto eh035 je iba jedna viskozita 10w-30 .. a pritom original olej dolmar má aj zníženu HTHS, podobné odporučanie má i výrobca podobných motorčekov ale honda GX35 - taktiež 10w-30 a maximum vonkajšej pracovnej teploty s takýmto olejom je vysoko cez 40°C .. takže záver olej mogul alfa 4T 10w-30 SL bude veľmi vhodný
bio
Příspěvky: 934
Registrován: čtv bře 06, 2008 22:15

Re: Olej - sekačka

Příspěvek od bio »

Elektrocentrály v EU mají otáčky 3000 ot/min.
Brembo
Příspěvky: 2288
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Olej - sekačka

Příspěvek od Brembo »

v Subaru Robin bez problémov používam moto olej Motul 300V 15W-50 alebo auto olej 5W-40. Každý motorový olej má za tepla nižšiu viskozitu ako za studena,takže ked to za studena umaže 10W-30,za tepla nebude problém ani s 10W-60. Na zníženu HTHS viskozitu sa vykašli,tá prináša len usporu benzínu,i kesdd u tohto motora je to takmer nemeratelné,má velmy nízku spotrebu.
Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
D-fens

Re: Olej - sekačka

Příspěvek od D-fens »

10W-60 to snad za tepla umaže, ale otázka je, jestli to i uchladí. :idea: 10W-30 za studena nic chladit nemusí. :!:
mirec319

Re: Olej - sekačka

Příspěvek od mirec319 »

Zdravim
Prave som si kupil kosacku Gude Bigwheeler 8A. Ma motor 140ccm. Vyrobca tam odporuca olej SAE 30, ale chcel by som sa spytat, ci tam mozem dat Castrol Magnatec 15W40? Mam ho doma celu bandasku.
Vdaka za radu.
e-panolin.cz

Re: Olej - sekačka

Příspěvek od e-panolin.cz »

Ano, můžeš.
warlordik

Re: Olej - sekačka

Příspěvek od warlordik »

Citujem s aktuálneho katalógu ALKO:

Olej do kosačiek pre 4-taktné
motory SAE 30
0,6 l, č. výrobku 112 888
EAN 400 371 804 3952
1,0 l,č. výrobku 112 887
EAN 400 371 804 3945

Olej do kosačiek pre 4-taktné
motory 10W40
(čiastočne syntetický vysoko výkonný
olej)
1,0 l,č. výrobku 112 901
EAN 400 371 804 4089
Mike

Re: Olej - sekačka

Příspěvek od Mike »

e-shop Mountfieldu má momentálně Mogul Alfa ( 10W-30 ) za dost zajímavou cenu
takže jsem v traktůrku provedl letní výměnu
Návštěvník

Re: Olej - sekačka

Příspěvek od Návštěvník »

Po prostudování tématiky jsem dospěl k tomuto názoru.
Olej do sekačky pro letní použití: SAE xW-30 jakýkoliv.
Zastávám názor, že motor se umaže i lukanou, ale pokud mu chci dopřát to nej,
tak horní rozsah právě 30.
Protože ten zaručuje určitou viskozitu při zahřátí. Když jsem to porovnával s olejem xW-40, tak ten má viskozitu vyšší, je tedy méně řídký a teoreticky to může rozstřikem o něco hůře mazat.
Nižší číslo x (před W) dle libosti - s nižším číslem půjde (teoreticky) motor lehčeji startovat a dříve bude mazat.
Vše platí, pokud výrobci motorů opravdu předepisují tu 30-cítku z důvodu, že je na to motor stavěný a ne z jiných důvodů.

Stejně to však bude asi jedno už jen proto, že jsem zatím o žádném sekačkovém 4T motoru, který by odešel opotřebováním neslyšel ani nečetl.
Například včera mi říkal kamarád, že chce koupit novou sekačku a ptal se mě co a jak, protože se v tom vůbec nevyzná. Ptal jsem se ho na důvod obměny sekačky a hlavním důvodem je, že 10 let stará sekačka už má hodně rozhrkaný podvozek a "upadávající" příslušenství.
Sice motor pořád šlape dobře, ale zbytek už je za životností.

Došli jsme i k dotazu na pravidelný servisu motoru (nějaká noname čína) a když jsem se ho ptal jak často mění olej, tak na mě s údivem koukal, že to se jako musí? V motoru má 10 let původní olej :shock: .
Ale motor stále běží.

Takže používat hodně drahý olej je pouze mrhání peněz.
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3939
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej - sekačka

Příspěvek od Durex »

Oni sekačky jsou dost velkej spotřebák ... Máme sekačku 20 let. Je to americkej tecumseh a šasi Alco. Po 8 letech se motor přidřel v důsledku úbytku oleje. Jelikož bral dost oleje a ztratil výkon,tak se pořídil novej Tecumseh motor. Šasi sem rozebral,vyvařilo se,žárově se pozinkovalo a stříklo barvou :) Teď je nesmrtelný.
O druhý motor sem se už staral jen já a pravidelně po roce měnil olej a vzduchovej filtr. Po 12 letech pořád šlape a nevezme si decku oleje. Motor je uvnitř krásně čistej naprosto bez úsad. Motorem jdou oleje 5w40 a nebo 10w40 podle toho,která flaška mi zůstane otevřená a mám jí na jaře po ruce. Jelikož je to vzducháč,tak osobně sem pro letní 40-ku.
S rozstřikem problém opravdu není a na to,že je výkon kolem 3 kw a je to 180 cm3 ve 4t při 3000 ot,tak to umaže opravdu cokoliv. Největší slabinou je filtrace vzduchu při sekání v prachu. A sem takovej pacoš,že když sekačku nastartuju,tak min minutu až 2 běží na volnoběh a teprve potom jí dám plnej :D Tož asi tak k olejům do sekaček.
Obecně se lidi o sekačky nestarají a nic nemění a když odejde,tak pak si jdou zatočit kolem a koupí novou.
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Návštěvník

Re: Olej - sekačka

Příspěvek od Návštěvník »

min minutu až 2 běží na volnoběh a teprve potom jí dám plnej :D Tož asi tak k olejům do sekaček.
Sekačky bez regulace jedou od startu stabilně tři tisíce a taky to přežijou.
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3939
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej - sekačka

Příspěvek od Durex »

Přežijou,třeba jako ta dědova vydržela celých 6 let :D
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Návštěvník

Re: Olej - sekačka

Příspěvek od Návštěvník »

Durex píše:Přežijou,třeba jako ta dědova vydržela celých 6 let :D
Podle mně je to skoro akorát. 5 je málo, deset moc.
Uživatelský avatar
Durex
Příspěvky: 3939
Registrován: stř říj 20, 2010 9:17
Bydliště: Třebechovice p/O
Kontaktovat uživatele:

Re: Olej - sekačka

Příspěvek od Durex »

Jak sem psal,že nynější motor v sekačce máme už přes 10 let,startuje na první škubnutí,nebere olej a síly pořád na rozdávání,tak 6 let je fakt málo ... na druhou stranu ten motor stál tolik,co celá dědova sekačka ...
Suzuki GSX 1300R Hayabusa, Suzuki GSXR 750W, Honda CBR 400RR, Honda CBR 600F3, KTM EXC 300 2T, Honda VFR 750,Suzuki Inazuma 750, Kawasaki ZX7R -2x, Kawasaki GPZ 900, Suzuki GSXR 750 K1,Suzuki SV 650, Fiat Ducato 2.3 JTD

Moto-Emergency motoservis
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27350
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej - sekačka

Příspěvek od Pitris »

O té sekačcce na asfalt :P (teda čtyřkolce) je to tady: http://www.oleje.cz/forum/ctyrkolka-t6448.html
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět