Olej pro Octavia 1.4 TSI

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Lukas P.

Re: Olej pro Octavia 1.4 TSI

Příspěvek od Lukas P. »

Autoxxxrady píše:Protože, když to koupíš za hotový je to nejlevnější. Tak je to pro ně nelegální činnost, když je nesponzureješ půjčkama .)
:-) Víš co, ale jako jdeš si koupit jejich auto, tak bych očekával alespoň v době prodeje, že Ti budou lézt až Bůh ví kam, ale tohle mně tak zarazilo, že jsem se paní pan zeptal, co to je za otázku a jestli to myslí vážně. Doufaje, že to zahraje nějak tzv. do "outu" mi řekla, že je to neobvyklé, když si někdo koupí auto za hotové. Měl jsem stejnou úvahu jako Ty. Peníze jsem si prostě došetřil namísto toho, abych od nich bral nějaký "výhodný" úvěr a strachoval se, kdy přijdu o práci a auto mi vezmou... A hlavně to jejich pojištění apod ...
Jinak pak byla ještě taková perlička, když jsem chtěl u nich změnit a "nakódovat" pár věcí - automatické zavření okýnek při zamčení auta, automatické uzamčení auta při rozjezdu apod. Tak mi řekl přímo technik, že nic takového nejde, nebo že on ani o tom neví .... Dobrá ochota za 350.000 Kč, viď? :-) Radši už to nebudu rozvádět dál, nebo fakt začnu litovat že jsem nešel do té Toyoty, jak tu píšu výše :-)
Lukas P.

Re: Olej pro Octavia 1.4 TSI

Příspěvek od Lukas P. »

Pitris píše:
Lukas P. píše:Co se tyka toho Aurise Touring sport....Ja jsem zkousel 1.6, ktera ma vykon 97 kW. A podival jsem se jen na jinej motor, ktery ma vice kW. Octavku, jelikoz je zatim jak jsem psal v zaruce mam vykonove serivove - tedy 90 kW....
Tak to potom jo :wink: Já už myslel, že buď Toyota nebo Škodovka mají nějaký nový motor.... :P
Lukas P. píše:Ale do budoucna bych chtel asi Toyotu - rika se, ze jsou to velice spolehliva auta....
Říká se "japonec na konec" a možná to má něco do sebe :wink: Počtem závad a přístupem servisu jiných značek se většinou pomalu člověk "prokouše" ke kvalitě :mrgreen:
A pokud jde o ten Mobil / Mobil1, tak byť "vyšší level" (jak napsal jerome) je až ten Mobil1, tak i bez té jedničky je Mobil jednička :wink:

:-) Já vím, ale u těch Japonských aut mi přijdou ty ovládací panely a přístrojovka taková přeplácaná a hlavně to ovládání není intuitivní. Ale jistě je to o zvyk. U Škodovky máš méně čudlíků, lépe umístěných apod. A alespoň u toho Aurise Touring Sport byly hrozné sedačky :-( a to jsem měl tu nejvyšší výbavu (sedačky nebyly v kůži) Kdybych měl cca o těch 200.000 Kč více, šel bych do Avensise jednoznačně. Ale prostě v porovnání, cena x kvalita x dostupnost mi přišla nejlepší Octavia.
Autoxxxrady

Re: Olej pro Octavia 1.4 TSI

Příspěvek od Autoxxxrady »

PORADENSTVÍ PŘI JEDNÁNÍ S AUTOOPRAVNOU

http://www.autoaz.cz/poradenstvi/

Evropský automobilový sektor dostal v roce 2002 blokovou výjimku z pravidel volné soutěže, která měla zabránit automobilkám vybudovat si nezdravé dominantní postavení. Mezitím se však situace změnila a Evropská komise na ni zareagovala úpravou blokové výjimky pro automobilový sektor (Nařízení komise [EU] č.461/2010).

Na rozdíl od minulosti značkový servis nesmí odmítnout uznání reklamace z důvodu údržby vozidla v nezávislém (neznačkovém) servisu.
Také nesmí podmiňovat platnost zákonné, ale ani prodloužené záruční lhůty výrobce na vozidlo povinností majitele provádět všechny opravy v síti autorizovaných (značkových) autoservisů.
Pokud by chtěl značkový servis platnost záruky zpochybnit, musí dokázat nekvalitní provádění údržby a použití dílů neoriginální kvality. Břemeno dokazování je tedy na jeho straně

Můžeš to prokonzultovat dotazem na autoaz ty by měli v tom přehled. Za mě do autorizovanýho servisu nemusíš, ale při uplatnění záruky musíš znát svý práva a nedat se odbýt.
Autoxxxrady

Re: Olej pro Octavia 1.4 TSI

Příspěvek od Autoxxxrady »

Výhodný úvěry nejsou. Vždycky to přeplatíš. Jednoduchá matematika. Zadarmo ti peníze nikdo nepůjčí. Dají ti slevu 50 000kč s úvěrem :wink: díky kluci taky kupuju za hotový
Mick 1
Příspěvky: 255
Registrován: pát říj 12, 2012 18:08

Re: Olej pro Octavia 1.4 TSI

Příspěvek od Mick 1 »

No jenže neautorizovaný servis "nemusí" vždy provést veškeré dané úkony k daným kilometrům nebo uplynuté lhůtě dní/let. Nemluvě o zásahu do softweru některých řj, o nichž se zákazníkovi třeba ani neříká...
Lukas P.

Re: Olej pro Octavia 1.4 TSI

Příspěvek od Lukas P. »

Autoxxxrady píše:Výhodný úvěry nejsou. Vždycky to přeplatíš. Jednoduchá matematika. Zadarmo ti peníze nikdo nepůjčí. Dají ti slevu 50 000kč s úvěrem :wink: díky kluci taky kupuju za hotový

Je mi jasný, že jsou lidé (a je jich většina) kteří si to kupují na úvěr, protože jednoduše nemají jinou možnost a jezdit potřebují. Chápu to vše a beru to. Nijak se nevysmívám. Konkrétně já raději budu jezdit starým střepem, co jezdí a dojezdím ho, než abych se zadlužil na X let na úkor toho, že si budu vozit zadek v novém, a abych sousedovi ukázal, že na to mám. Soused pak pojede o víkendu s rodinou na výlet a na večeři starou, zrezivělou Felicií, ale já sice s novým autem zůstanu doma, protože tento měsíc jsem musel z výplaty poslat 5.500 Kč na další splátku. A hlavně - když splácíš měsíčně, "bolí" to každý měsíc, takhle Tě to "zabolí" jen 1x a pak už máš klid a auta si jen užíváš. Alespoň takhle to mám já ... A neřadím se do horní vrstvy 10.000 VyVolených :-) ... tos asi poznal, když jezdím v Octávce :-) :-) .-)
Lukas P.

Re: Olej pro Octavia 1.4 TSI

Příspěvek od Lukas P. »

Autoxxxrady píše:PORADENSTVÍ PŘI JEDNÁNÍ S AUTOOPRAVNOU

http://www.autoaz.cz/poradenstvi/

Evropský automobilový sektor dostal v roce 2002 blokovou výjimku z pravidel volné soutěže, která měla zabránit automobilkám vybudovat si nezdravé dominantní postavení. Mezitím se však situace změnila a Evropská komise na ni zareagovala úpravou blokové výjimky pro automobilový sektor (Nařízení komise [EU] č.461/2010).

Na rozdíl od minulosti značkový servis nesmí odmítnout uznání reklamace z důvodu údržby vozidla v nezávislém (neznačkovém) servisu.
Také nesmí podmiňovat platnost zákonné, ale ani prodloužené záruční lhůty výrobce na vozidlo povinností majitele provádět všechny opravy v síti autorizovaných (značkových) autoservisů.
Pokud by chtěl značkový servis platnost záruky zpochybnit, musí dokázat nekvalitní provádění údržby a použití dílů neoriginální kvality. Břemeno dokazování je tedy na jeho straně

Můžeš to prokonzultovat dotazem na autoaz ty by měli v tom přehled. Za mě do autorizovanýho servisu nemusíš, ale při uplatnění záruky musíš znát svý práva a nedat se odbýt.

Děkuju. Prostuduju to! :-)
Autoxxxrady

Re: Olej pro Octavia 1.4 TSI

Příspěvek od Autoxxxrady »

Kvalitní neautorizovaný sevis to zvládne. Přístup k informacím mají. Ví co mají dělat
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5789
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Olej pro Octavia 1.4 TSI

Příspěvek od jerome »

skodovkar píše:Jenom otázka, jestli je lepší mít problémy kde pořešit nebo jestli je lepší je vůbec nemít :wink:
Heuréééka konecne normalne,triezvo a rozumne zmyslajuci clovek Obrázek Obrázek
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27499
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej pro Octavia 1.4 TSI

Příspěvek od Pitris »

Lukas P. píše:....prostě v porovnání, cena x kvalita x dostupnost mi přišla nejlepší Octavia.
Je fakt, že japonci si většinou nehrají na levná auta (a ani to nepotřebují), leč je mi jasné, že o ty peníze jde až v první řadě. "Počáteční vklad" je nižší; a že časem do toho vrazím víc je menší zlo.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Autoxxxrady

Re: Olej pro Octavia 1.4 TSI

Příspěvek od Autoxxxrady »

Mick 1 píše:No jenže neautorizovaný servis "nemusí" vždy provést veškeré dané úkony k daným kilometrům nebo uplynuté lhůtě dní/let. Nemluvě o zásahu do softweru některých řj, o nichž se zákazníkovi třeba ani neříká...

Pro nezávislé autoservisy pak dává bloková výjimka možnost:

provádět servis, údržbu a opravy i nových automobilů v záruční době a to bez ztráty záruky samozřejmě při dodržení postupů a rozsahu prací předepsaných výrobcem automobilu a při použití originálních nebo kvalitativně rovnocenných náhradních dílů
právo přístupu nezávislého autoservisu k technickým informacím, dílenským příručkám a to i u nových vozů
přístupu k originálním náhradním dílům, originální diagnostice a školením a to nediskriminačně, včas a použitelným způsobem na stejné úrovni jako autorizovaným servisem
možnost nakupovat originální a kvalitativně rovnocenné náhradní díly, informace a diagnostiku od nezávislých distributorů náhradních dílů
Autoxxxrady

Re: Olej pro Octavia 1.4 TSI

Příspěvek od Autoxxxrady »

Do autorizovanýho můžeš, ale nemusíš.

http://www.cz.q-service.eu/data/data/fi ... R%20QS.pdf
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Olej pro Octavia 1.4 TSI

Příspěvek od skodovkar »

Lukas P. píše:"pane, máte to v záruce, takže na Vaši zodpovědnost Vám tam dám Váš olej, v případě poruchy motoru nemáte záruku"
Samozřejmě je to další z řady lží koncernových servisáckých zm*dů (nedivím se tomu, protože ryba smrdí od hlavy). Ani bych žádnou záruku neřešil, pokud se na tom cokoliv vyse*e, tak to bude stejně způsobeno Vašim nevhodným používáním.
Autoxxxrady

Re: Olej pro Octavia 1.4 TSI

Příspěvek od Autoxxxrady »

Vyjímka z blokové vyjímky .) platí pouze na

Bezplatné úkony prováděné v rámci záruky, ručení, svolávacích akcí,
atd. musí být provedené smluvním servisem výrobce automobilu

O tom rozhoduje výrobce, kde se provedou tyto opravy a které díly se použijí
Autoxxxrady

Re: Olej pro Octavia 1.4 TSI

Příspěvek od Autoxxxrady »

Na našem trhu působí mnoho autorizovaných, a ještě více nezávislých servisů. U těch autorizovaných by měl mít zákazník jakousi garanci toho, že se o jeho vozidlo starají odborníci vyškolení na konkrétní značku a se specializovaným vybavením, což by mu mělo zaručovat provedení kvalitního servisu a údržby. V případě nezávislého servisu už je situace složitější. Může se totiž jednat o malou garážovou dílnu, ale také o rozsáhlou síť autoservisů se servisním konceptem. Proto je důležité si pečlivě vybrat, komu svůj vůz svěříte.

Josef Lhoták, prezident Svazu prodejců a opravářů motorových vozidel České republiky (SAČR), se k dané problematice vyjádřil takto: „V České republice máme zhruba 1 200 autorizovaných autoservisů a 6 500 neautorizovaných autoservisů. Řada z posledně jmenovaných je ovšem zapojená smluvně do nějakého z tzv. servisních konceptů, které zastřešují zejména velcí distributoři náhradních dílů.“ Pokud tedy lze pozorovat v posledních letech v servisování vozidel nějaký trend, jedná se o příklon k levnějším neznačkovým servisům. „Pokud jde o údržbu a opravy vozidel a nějaký charakteristický znak v této oblasti z poslední doby, pak je to okolnost, že se jednotilvci i firmy snaží šetřit,“ dodává Lhoták.
Pro autoservisy obecně byl přelomový červen roku 2010, kdy vešlo v platnost nařízení Evropské unie o tzv. blokové výjimce. Ta dává zákazníkům právo se svobodně rozhodnout, do jakého servisu bude se svým automobilem jezdit a jakým způsobem ho bude udržovat. To platí jak v době zákonné dvouleté záruky, tak i v rámci prodloužené záruční doby. Pokud jde o běžný servis, zákazníkovi nic nebrání využívat služeb nezávislého servisu. Na autorizovaný se musí obrátit pouze v případě, pokud na svém voze najde nějaké vady, jež vznikly v průběhu výroby, jelikož za ně nese odpovědnost právě výrobce automobilu.
Již tu byla zmíněna otázka záruky. Jaké podmínky z hlediska uchování záruky musí splnit majitel vozu, pokud se rozhodne s automobilem navštěvovat neautorizovaný servis? Musí dodržovat intervaly servisních prohlídek, řádně vést servisní knihu a při opravách automobilu používat díly kvalitativně rovnocenné s originály.
Díky blokové výjimce a silné konkurenci na trhu se autorizované servisy s těmi nezávislými přetahují o každého zákazníka. Úroveň zejména těch neautorizovaných se v posledních letech výrazně zvýšila a mnohé z nich jsou schopné nabídnout odpovídající služby, vyškolené zaměstnance a technické vybavení, díky kterým jsou schopni automobil opravit stejně kvalitně jako opravny autorizované. Ve prospěch neznačkových opravců hovoří také o poznání nižší cena servisních zásahů. Pro srovnání - hodina práce v autorizovaném servisu zákazníky přijde v průměru na 550 až 800 Kč vč. DPH. Naproti tomu si nezávislé servisy účtují za stejnou dobu zhruba 300 až 500 korun, a navíc u nich máte možnost vybrat si ze širokého sortimentu náhradních dílů z druhovýroby.
z tipcars.cz

Tak myslím, že je to celkem jasný. Jestli musíte do značkovýho nebo ne .)
Odpovědět