Olej pro Octavia 1.4 TSI

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5791
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Olej pro Octavia 1.4 TSI

Příspěvek od jerome »

To nie je Mobil1 ale len Mobil super. To je taka nizsia rada super1000 15W40,2000 10W40 a 3000 5W40
Original Mobil1 je vyssi level. Osobne by som skor volil u 5W40 nejaky Elf alebo Total jak ten Mobil super alebo uplne idealne Shell Helix Ultra 5W40 a byva aj za dobru cenu :wink:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Olej pro Octavia 1.4 TSI

Příspěvek od skodovkar »

Lukas P. píše: Nakonec jsem zvolil Skodu z duvodu, ze jsem mel i Fabii a hlavne, ze je tu dost servisu a spousta veci, ktere se clovek dozvi na ruznych forech, nebot to auto ma vic lidi.
Jenom otázka, jestli je lepší mít problémy kde pořešit nebo jestli je lepší je vůbec nemít :wink:
S názorem na servisy a přístup k zákazníkovi ze strany škodovky naprosto souhlasím! Ale to je v genech celého koncernu - dokonce i Audi :idea:
Lukas P.

Re: Olej pro Octavia 1.4 TSI

Příspěvek od Lukas P. »

jerome píše:To nie je Mobil1 ale len Mobil super. To je taka nizsia rada super1000 15W40,2000 10W40 a 3000 5W40
Original Mobil1 je vyssi level. Osobne by som skor volil u 5W40 nejaky Elf alebo Total jak ten Mobil super alebo uplne idealne Shell Helix Ultra 5W40 a byva aj za dobru cenu :wink:
No je pravda, že Total jsem používal do staré Fabie, která před tím jezdila na Castrol. A motor krásně ztichl. Já myslel, že Mobil a Mobil 1 je to samé :-)
Lukas P.

Re: Olej pro Octavia 1.4 TSI

Příspěvek od Lukas P. »

skodovkar píše:
Lukas P. píše: Nakonec jsem zvolil Skodu z duvodu, ze jsem mel i Fabii a hlavne, ze je tu dost servisu a spousta veci, ktere se clovek dozvi na ruznych forech, nebot to auto ma vic lidi.
Jenom otázka, jestli je lepší mít problémy kde pořešit nebo jestli je lepší je vůbec nemít :wink:
S názorem na servisy a přístup k zákazníkovi ze strany škodovky naprosto souhlasím! Ale to je v genech celého koncernu - dokonce i Audi :idea:

Právě - to je jediné, co mě fakt štve - ten přístup a neochota. Dokonce i když se zeptám, zda mohu být u výměny oleje přítomen (myšleno v zóně pro zákazníky, nikoliv na dílně) většinou tam mají okénko, kterým jde vidět do dílny, tak odpoví, že ne. Stalo se mi to už ve vícero servisech. Minule jsem jim dal 4 litry oleje, použili jen 3,6 a ani zbytek, nebo třeba jen prázdnou pixlu od oleje mi nevrátili. Byť jsem je o to předem žádal. Takže vlastně nevím, zda použili olej, který jsem jim dal nebo ne :-(
Autoxxxrady

Re: Olej pro Octavia 1.4 TSI

Příspěvek od Autoxxxrady »

Nevyjdou ti vstříc a stejně tam jezdíš .)
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Olej pro Octavia 1.4 TSI

Příspěvek od skodovkar »

Lukas P. píše: Minule jsem jim dal 4 litry oleje, použili jen 3,6 a ani zbytek, nebo třeba jen prázdnou pixlu od oleje mi nevrátili. Byť jsem je o to předem žádal. Takže vlastně nevím, zda použili olej, který jsem jim dal nebo ne :-(
To mi připomíná další prasárnu, kterou značkáče provozují a tím je přelívání oleje. Naúčtují množství jako do suchého motoru a co je horší, tak to tam fakt nalijí! :x
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2519
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Olej pro Octavia 1.4 TSI

Příspěvek od lefort »

Já teda nechci do někoho rýpat, ale to je přesně česká povaha - nechám si nas.at na hlavu a ještě jim za to poděkuju...Viz právě ta škodofka, a něco podobného už jsem slyšel dokonce vícekrát. Když jsme po dvou Škodách koupili prvního Forda a jeli si do autosalonu pro pár doplňků, tak se nám prodavač dokonce nabízel, že nám to odnese až na parkoviště a omlouval se, když jsme museli asi 2 minuty čekat, než věci přinese ze skladu :oops:
Už jen kvůli těmhle drobnostem ke mě domů koncern nesmí. škoda-simply never :D
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Lukas P.

Re: Olej pro Octavia 1.4 TSI

Příspěvek od Lukas P. »

Autoxxxrady píše:Nevyjdou ti vstříc a stejně tam jezdíš .)
Zkusil jsem takhle 4 servisy v okolí mého bydliště myšleno 30 - 50 km. Ve všech stejné. Hlavně potřebuji po dobu záruky jezdit do autorizovaného servisu :-(
Lukas P.

Re: Olej pro Octavia 1.4 TSI

Příspěvek od Lukas P. »

lefort píše:Já teda nechci do někoho rýpat, ale to je přesně česká povaha - nechám si nas.at na hlavu a ještě jim za to poděkuju...Viz právě ta škodofka, a něco podobného už jsem slyšel dokonce vícekrát. Když jsme po dvou Škodách koupili prvního Forda a jeli si do autosalonu pro pár doplňků, tak se nám prodavač dokonce nabízel, že nám to odnese až na parkoviště a omlouval se, když jsme museli asi 2 minuty čekat, než věci přinese ze skladu :oops:
Už jen kvůli těmhle drobnostem ke mě domů koncern nesmí. škoda-simply never :D

Já mám zkušenost, že se všichni chovají jak absolutní machři. Když mi problikávaly světla a přístrojovka u Fabie, chtěli mi měnit komplet celou elektriku. Když jsem jim řekl, že by to mohlo být senzor natočení volantu TRW (dočetl jsem se na fóru), tak řekli, že to tím není. Trval jsem na tom, aby to vyměnili, a hle - bylo to ono. Věc za 800 Kč a hotovo. Mimochodem tu elektriku komplet by mi vyměnili za 40.000 Kč :-) na 11 let staré Fábii :-) :-) :-) Když jsem teď kupoval za hotový Octávku, tak mi prodejce - slečna s vážností řekla, že by jí zajímalo z jaké nelegální činnosti jsem peníze sehnal, když si mohu dovolit platit to hotově :-) .... To nepochopíš. Navíc byla už nas*aná, když mi bez mého souhlasu na auto namontovali zástěrky a chtěli za to komplet 2.000 Kč. Tak jsem je nechal hned sundat a koupil jsem si je raději sám - origoš za 790 Kč + práce cca 15 minut :-)
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2519
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Olej pro Octavia 1.4 TSI

Příspěvek od lefort »

Do autorizovaného servisu kvůli záruce určitě nemusíš, (pokud to není někde speciálně připsané a u koncernu bych se divil ještě míň), legislativa se tuším loni měnila!
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Lukas P.

Re: Olej pro Octavia 1.4 TSI

Příspěvek od Lukas P. »

skodovkar píše:
Lukas P. píše: Minule jsem jim dal 4 litry oleje, použili jen 3,6 a ani zbytek, nebo třeba jen prázdnou pixlu od oleje mi nevrátili. Byť jsem je o to předem žádal. Takže vlastně nevím, zda použili olej, který jsem jim dal nebo ne :-(
To mi připomíná další prasárnu, kterou značkáče provozují a tím je přelívání oleje. Naúčtují množství jako do suchého motoru a co je horší, tak to tam fakt nalijí! :x
:-( tohle slyším poprvé. Ale věřím tomu. Já když jsem se ptal, co tam lijí za olej, řekli mi Castrol Magnatec případně EDGE, tak jsem si přivezl svůj a technik mi na to řekl - "pane, máte to v záruce, takže na Vaši zodpovědnost Vám tam dám Váš olej, v případě poruchy motoru nemáte záruku" A do knížky mi napsali, že olej "vlastní" :-)
Jinak taková třešnička - za 4 litry oleje chtěli 2.000 Kč!!!!
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2519
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Olej pro Octavia 1.4 TSI

Příspěvek od lefort »

Lukas P. píše:Já mám zkušenost, že se všichni chovají jak absolutní machři...
jo, na to přesně narážím :D
Omlovám se adminovi, že jsme trochu OT, ale zkus fakt zjistit, jak je to s tím autorizákem v průběhu záruky...
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Lukas P.

Re: Olej pro Octavia 1.4 TSI

Příspěvek od Lukas P. »

lefort píše:
Lukas P. píše:Já mám zkušenost, že se všichni chovají jak absolutní machři...
jo, na to přesně narážím :D
Omlovám se adminovi, že jsme trochu OT, ale zkus fakt zjistit, jak je to s tím autorizákem v průběhu záruky...

Pokusím se to zjistit, ale nejsem si jistý. Myslím, že na tu záruční dobu fakt musíš.
Když bych šel do neautorizáku tak zase mám zkušenost, že používají neoriginální díly. U filtrů apod. to sice vadit nemusí, ale u brzdových destiček a kotoučů je to horší. Hlavně v autorizáku máš elektronickou databázi, kde je vše zaznamenané, což mi při minulém autě pomohlo k bezproblémovému prodeji ...
Myslím, že pokud nemáš známého v servise, nebo si sám nevyměníš vše co jde svépomocí vyměnit, tak nemáš nikdy záruku jistoty ... :-(
Autoxxxrady

Re: Olej pro Octavia 1.4 TSI

Příspěvek od Autoxxxrady »

Protože, když to koupíš za hotový je to nejlevnější. Tak je to pro ně nelegální činnost, když je nesponzureješ půjčkama .)
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27535
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej pro Octavia 1.4 TSI

Příspěvek od Pitris »

Lukas P. píše:Co se tyka toho Aurise Touring sport....Ja jsem zkousel 1.6, ktera ma vykon 97 kW. A podival jsem se jen na jinej motor, ktery ma vice kW. Octavku, jelikoz je zatim jak jsem psal v zaruce mam vykonove serivove - tedy 90 kW....
Tak to potom jo :wink: Já už myslel, že buď Toyota nebo Škodovka mají nějaký nový motor.... :P
Lukas P. píše:Ale do budoucna bych chtel asi Toyotu - rika se, ze jsou to velice spolehliva auta....
Říká se "japonec na konec" a možná to má něco do sebe :wink: Počtem závad a přístupem servisu jiných značek se pomalu člověk "prokouše" ke kvalitě :mrgreen: Prosím nebrat úplně doslova ale většinou to tak stejně dopadne.
A pokud jde o ten Mobil / Mobil1, tak byť "vyšší level" (jak napsal jerome) je až ten Mobil1, tak i bez té jedničky je Mobil jednička :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět