Olej pro Hyundai Elantra

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Návštěvník

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Návštěvník »

lengy60 píše:Tak my,co se tady slézáme a víme své si koupíme Mogul od Bédi a jsme v pohodě,ale tady jde o ty chudáky,co věří chytré knížce a pak jim jde z toho hlava kolem.Ale každý si tím martýriem holt musí projít,aby prozřel. :mrgreen:
A vo tom to je. Je to tu jen plkárna pro pár těch co se tu slézají a kváčou o dovolené a nemocenské. Proč by někdo měl věřit pochybnému spolku kdovíjakých existencí před oficiální firemní dokumentací? Málo informací v internetu je k použití a musí se fest vybírat, aby se nesek. Nejen tady, samozřejmě. A souhlasit s jádrem se musí, i kdyby to byl sebevětší nesmysl.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od lengy60 »

buřtyskřenem píše:Mám nádrž na 48 litrů a když se rozsvítí kontrolka, tak mám v nádrži ještě nějakých 8-9 litrů :D
Takže dáš za plnou cca 1500 kč a 5l kanystr Sunoca stojí 625 kč,což není polovina,tak proto jsem se ptal. :lol:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Návštěvník

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Návštěvník »

Návštěvník píše:...Proč by někdo měl věřit pochybnému spolku kdovíjakých existencí před oficiální firemní dokumentací? ...
Proč? Inu když uplatníš vlastní mozek, tedy pokud umí myslet, a zamyslíš se nad motivy oné oficiální firemní dokumentace, pak (snad) pochopíš. A když ne, je to jen tvůj problém.
buřtyskřenem
Příspěvky: 173
Registrován: úte čer 09, 2015 8:58

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od buřtyskřenem »

lengy60 píše:
buřtyskřenem píše:Mám nádrž na 48 litrů a když se rozsvítí kontrolka, tak mám v nádrži ještě nějakých 8-9 litrů :D
Takže dáš za plnou cca 1500 kč a 5l kanystr Sunoca stojí 625 kč,což není polovina,tak proto jsem se ptal. :lol:
http://www.spotreby.cz/hyundai-elantra- ... hp-a46901/ 8)
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Pitris »

Návštěvník píše:A vo tom to je. Je to tu jen plkárna pro pár těch co se tu slézají a kváčou o dovolené a nemocenské. Proč by někdo měl věřit pochybnému spolku kdovíjakých existencí před oficiální firemní dokumentací?
Pane - máš pravdu. Jsou dvě možnosti....

1) poslechnout firemní dokumentaci, dát olej A5/B5, nechat ho tam 30tkm, a pak poslouchat ty "líbivé" kovové zvuky z motoru který bude po 3 těchto "LL" výměnách uvnitř špinavý jak bota a dolívat litr oleje po tisíci kilometrech protože to přes těsnění poteče jako přes cedník. Nebo tak jako u Twinchargerů od VW řešit po 50-ti tkm s předepsanou 504/507 přidírání pístů. Či jako třeba u 1.6 HDi dávat předepsanou C2 a mít po dvou výrobcem stanovených kilometrových výměnách oleje tak zakarbonovaný motor, že se začne zadírat turbo.... anebo za
2)
poslechnout odborníky v tribotechnice nebo pochybný spolek kdovíjakých existencí co se tu slézají a kváčou o dovolené a nemocenské - kteří ale mají pár desítek let zkušeností s opravami i těch motorů kde jejich majitelé důvěřovali výrobci - a dát tam normální (podstatně levnější) olej, měnit ho do 10-ti tkm a několik let o motoru nevědět....
A úplně stejné je to s (ne)výměnou "celoživotních" náplní v převodovkách a chladicích systémech.... :!:

Ano - máš pravdu. Jsou dvě možnosti....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
jjenda
Příspěvky: 7
Registrován: čtv srp 27, 2015 10:51

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od jjenda »

Návštěvník píše:A vo tom to je. Je to tu jen plkárna pro pár těch co se tu slézají a kváčou o dovolené a nemocenské. Proč by někdo měl věřit pochybnému spolku kdovíjakých existencí před oficiální firemní dokumentací?
Pane bože to je ale .. vykastrovanej bejk. Po takových jsou auta v bazarech. Řídí se to příručkama a když to začne chrastit, tak se toho co nejrychleji zbaví. Ještě že jsou ty servisní knížky, aby bylo vidět toho technokrata co to dával servisu mazat polívkou a měnit po 30tis.
buřtyskřenem
Příspěvky: 173
Registrován: úte čer 09, 2015 8:58

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od buřtyskřenem »

Firemni dokumentace ma pokryt maximálně auto po dobu záruky. Pak je jen jediny zajem výrobce, a to ten, aby si sel obcan koupit novy vuz. Není zajem, aby nekomu auto sloužilo 15 let.
Ten kdo chce, aby mu auto sloužilo pokud možno bez zavad co nejdele, tak se musí pidit po informacich a delat to podle sebe. :D
Návštěvník

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Návštěvník »

jjenda píše:
Návštěvník píše:A vo tom to je. Je to tu jen plkárna pro pár těch co se tu slézají a kváčou o dovolené a nemocenské. Proč by někdo měl věřit pochybnému spolku kdovíjakých existencí před oficiální firemní dokumentací?
Pane bože to je ale .. vykastrovanej bejk. Po takových jsou auta v bazarech. Řídí se to příručkama a když to začne chrastit, tak se toho co nejrychleji zbaví. Ještě že jsou ty servisní knížky, aby bylo vidět toho technokrata co to dával servisu mazat polívkou a měnit po 30tis.
Právě že auto z bazaru mám. Se servisní knížkou. Takže celou dobu se tam zřejmě lilo to podle předpisu výrobce (vaším jazykem: pleťová voda, polívka). I já to tam leju. Má to pouhých 160 tis. a žádné dramatické zvuky se nekonají, olej to nebere, mezi výměnama nedolévám, ojnice se nechodí podívat jak je venku. Jak je motor špinavej uvnitř nevím. A taky nevím proč tak silná slova.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od lengy60 »

Tuž nejdříve sděl co máš za stroj,v jakých intervalech to jezdilo na servis,zda tam skutečně v servisu lili pleťovou vodu a pak se můžeme o něčem bavit.Protože pokud sis všiml,tak tady povětšinou řešíme olej v benzínových motorech,do kterých dnes výrobci cpou oleje určené do dieselových motorů a ještě s DPF(FAP)filtry.Taky předpokládám,že sis zjistil celou historii vozidla,takže máš přehled o tom,co se s autem dělalo do té doby než sis ho koupil.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9941
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Colommbo »

Návštěvník píše:...Je to tu jen plkárna pro pár těch co se tu slézají a kváčou o dovolené a nemocenské. Proč by někdo měl věřit pochybnému spolku kdovíjakých existencí před oficiální firemní dokumentací?
Návštěvník píše:...A taky nevím proč tak silná slova.
Ano, jjenda to mohl napsat jinak. Ale ty, brachu, taky, takže jste si v tomto ohledu kvit.
Jinak každý to má(me) prostě jinak nastavené, někdo věří tomu, jiný se řídí něčím jiným. A když je to tu pro tebe plkárna (což, upřímně řečeno, občas opravdu je a taky mi to, opět upřímně řečeno, není dycky po chuti), tož existuje asi dost jiných diskusních fór, ne jen tohle jediné... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Návštěvník

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Návštěvník »

lengy60 píše:Tuž nejdříve sděl co máš za stroj,v jakých intervalech to jezdilo na servis,zda tam skutečně v servisu lili pleťovou vodu a pak se můžeme o něčem bavit.Protože pokud sis všiml,tak tady povětšinou řešíme olej v benzínových motorech,do kterých dnes výrobci cpou oleje určené do dieselových motorů a ještě s DPF(FAP)filtry.Taky předpokládám,že sis zjistil celou historii vozidla,takže máš přehled o tom,co se s autem dělalo do té doby než sis ho koupil.
A proč to potřebujete vědět? Abyste mi vyvěštili kdy to přijde? Třeba hned zítra, anebo mně to přežije. Na servis se jezdilo podle knížky pravidelně v předepsaných. Je to benzín, 1.6, 16 v. To stačí, určitě to poznáte. To další samozřejmě nevím, neb je z Holandska. A kdo si kupuje auto v bazaru má šanci se to nějak dovědět? Mám pocit jistoty, že ani omylem. Ale za 60 tis. ujetejch mnou jen na pleťovou vodu by mi ojnice podle vašich theoríí už měly podávat ruku jedna po druhé. Já když ty vaše doporučení čtu, tak mi občas připadne, že jste, na věk nehledě, zatuhli někde v dobách legendárního M6AD. Když olej, tak Mogul. Když kopnout, tak do ... Babička říkávala že Aspirin je na všechno. Tady mi připadne, že hustej volej je taky na všechno. I na snížení spotřeby.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Pitris »

Víš, ono tady "pár těch co se tu slézají a kváčou o dovolené a nemocenské" taky nepíší že nízkoviskózní oleje nepoužívat, ale že:
ad 1 ) při zátěži (teplota, výkon, karavan) jsou vhodnější víceviskózní oleje 40 a 50
ad 2 ) za studena nízkoviskózní oleje 0w a 5w jsou vhodnější pro časté starty a krátké jízdy
ad 3 ) za tepla nízkoviskóznější oleje jsou v pohodě při běžných nedlouhých jízdách
ad 4 ) za tepla nízkoviskózní oleje mají své hranice ve vztahu k vyšší provozní (a i venkovní) teplotě
ad 5 ) olej xw30 A3/B3 je vhodnější než xw/30 A1/B1/A5/B5
ad 6 ) i když je filtr pevných částic, tak k oleji 5w30 C2/C3 existuje ekvivalentní "náhrada" 5w40 C3
ad 7 ) na sníženou HTHS viskozitu MUSÍ být motor konstruovaný
ad 8 ) tam kde je povolena snížená HTHS viskozita se může bez obav použít i olej s normální HTHS
ad 9 ) téměř vždy je lepší pevný interval výměny (podle typu jízd do 10-ti/15-ti tkm/1rok) než jezdit "LongLife"
ad 10 ) při již větších vůlích v motoru (a ty budou tím větší, čím víc bude olej "řidší" a mezní tření častější) jsou vhodnější za tepla víceviskózní oleje protože ty vůle lépe vymezí / dotěsní.... a přeber si to jak libo.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Jezevcik »

Návštěvník píše:A proč to potřebujete vědět?
Fajn, sdělil jsi zde, co si o nás myslíš a teď nám ještě řekni, jestli se dá dle jednoho vzorku, o jehož historii nemáš jistotu, zobecnit přístup k olejové problematice a učinit tak jednoznačný závěr.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5789
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od jerome »

Ale ked je vsetko ok ohladom mazania tvojho auta co ta viedlo k vyhladaniu tohto fora ? Dik.
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9941
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Olej pro Hyundai Elantra

Příspěvek od Colommbo »

lengy60, Pitris, Jezevcik: Stojí vám to za to psaní...? :?
jerome: Dobrá myšlenka. :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Odpovědět