Olej pre 1.4 T-gdi // LSPI

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1783
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Olej pre 1.4 T-gdi // LSPI

Příspěvek od kornel »

Jerry3 píše: Mně s výjimkou zařazeného nejvyššího kvaltu (nikoli u automatu :lol: ) a jízdy v režimu nuceného volnoběhu/brzdění motorem svítí šipka rádce řazení směrem nahoru prakticky trvale. Zda tam vůbec je "opačná šipka", resp. zda funguje, to vlastně ani nevím, poněvadž jsem ji nikdy nezahlédl. :D
..verím a dobre tomu rozumiem.. mám to (u manuálu) rovnako :lol: :D
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Olej pre 1.4 T-gdi // LSPI

Příspěvek od Jerry3 »

Sladas opc píše:
lefort píše:Pokud jsi schopný LSPI poznat, tak se nech zrovna Opelem zaměstnat. Vyváží Tě zlatem!
Ja vsude cetl ze to detonacni horeni, slysitelne jako tezke klepani motoru se nazyva lspi.. Proto jsem prave psal ze jsem jiz nekolikrat zazil
A četl jsi vůbec tohle?
Jerry3 píše:Jenže to, co popisuješ, není LSPI, nýbrž klasické detonační spalování, na které na základě signálu z čidla klepání reaguje ŘJ snížením předstihu zážehu, což se projeví snížením tahu motoru. V případě LSPI se nic takového neděje. :idea:
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Olej pre 1.4 T-gdi // LSPI

Příspěvek od Jerry3 »

Neboť kdyby tohle
Sladas opc píše:Ja vsude cetl ze to detonacni horeni, slysitelne jako tezke klepani motoru se nazyva lspi.. Proto jsem prave psal ze jsem jiz nekolikrat zazil
byla pravda, pak by LSPI vůbec nebylo nutno řešit, jelikož na tohle bylo široce aplikováno mnou zmíněné řešení (= čidlo klepání) již v polovině 80. let min. st.

A jestliže jsi to už několikrát zažil, jak ostatně sám píšeš, tak věz, že si ten motor kurvíš přímo exemplárně, poněvadž dokážeš překonat i regulační mechanismus ŘJ motoru spolupracující s čidlem klepání. :idea:
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2521
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Olej pre 1.4 T-gdi // LSPI

Příspěvek od lefort »

kornel píše:
Jerry3 píše: Mně s výjimkou zařazeného nejvyššího kvaltu (nikoli u automatu :lol: ) a jízdy v režimu nuceného volnoběhu/brzdění motorem svítí šipka rádce řazení směrem nahoru prakticky trvale. Zda tam vůbec je "opačná šipka", resp. zda funguje, to vlastně ani nevím, poněvadž jsem ji nikdy nezahlédl. :D
..verím a dobre tomu rozumiem.. mám to (u manuálu) rovnako :lol: :D
Já si to na Fiestě nechal sw deaktivovat a je to.
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Sladas opc
Příspěvky: 65
Registrován: ned pro 08, 2019 20:35

Re: Olej pre 1.4 T-gdi // LSPI

Příspěvek od Sladas opc »

Astry k turbo, tim trpeli vsechny a taky dost motoru lehlo-praskly pist, krouzky atd.. Snazil jsem se delat vse pro to aby me to nepotkalo, ale nedalo se prakticky vubec zrychlit a to auto nebylo nejak podtocene.. Zkousel jsem ruzne oleje,s novou normou proti lspi, svicky zapalovaci vymenit, tankovani jen vysokooktanu a nasledne i cip motoru nic uplne nepomohlo.. Az nakonec jsem astru odvezl do nemecka, kde zatim problem vyresili, nebot nemlati zatim.. Probehlo neco se vstrikama a i prehrani softu motoru.. S tim autem uz byl proste proste problem po vyjezdu ze salonu, nevedeli si s tim vubec rady.
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2521
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Olej pre 1.4 T-gdi // LSPI

Příspěvek od lefort »

Na Astře opc se mi líbilo jediné - zvuk výfuku...
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Olej pre 1.4 T-gdi // LSPI

Příspěvek od Jerry3 »

Sladas opc píše:...nedalo se prakticky vubec zrychlit a to auto nebylo nejak podtocene...
Ano, v režimu "sraženého" předstihu to nezrychluje. Jenže tohle všechno je o onom detonačním spalování, nikoli k LSPI. Sklon k detonačnímu spalování si však můžeš "vyrobit" právě předchozím podtáčením. A nechce se mi teď zdlouhavě rozebírat, jak to tak přijde...
Sladas opc
Příspěvky: 65
Registrován: ned pro 08, 2019 20:35

Re: Olej pre 1.4 T-gdi // LSPI

Příspěvek od Sladas opc »

Chapu ze v rezimu srazeneho predstihu nezrychluje, ale ono vazne to neslo nijak vyresit.. Popisu situaci, kdy jedes cca 100kmh,nejakych 3otacek,prijde mensi kopec, chces zrychlit a ikdyz sem treba podradil a dal autu "napit" zacalo cukat plus kovove zvuky a upadek vykonu, pak se to roztocilo na cca 4tisice otacek a uz letelo.. Urcite jsem ale nikdy nedelal to ze bych podtacel motor a dupal mu na plyn aby zrychloval z malych otacek.. To urcite ne.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Olej pre 1.4 T-gdi // LSPI

Příspěvek od Jerry3 »

Pak tam může být 100+1 příčina tohoto problému, ale určitě ne LSPI.
simec44
Příspěvky: 39
Registrován: ned led 05, 2020 22:27

Re: Olej pre 1.4 T-gdi // LSPI

Příspěvek od simec44 »

Tak ten Ravenol DXG mam právě v motoru a budu měnit (zafira 1,6 200k) neboť v mrazu má motor takový špatný zvuk, po cca3min provozu už je to OK, ale i tak
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Olej pre 1.4 T-gdi // LSPI

Příspěvek od pepoh »

ja by som skusil vifovat zvysenej koncentracii
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Sladas opc
Příspěvky: 65
Registrován: ned pro 08, 2019 20:35

Re: Olej pre 1.4 T-gdi // LSPI

Příspěvek od Sladas opc »

simec44 píše:Tak ten Ravenol DXG mam právě v motoru a budu měnit (zafira 1,6 200k) neboť v mrazu má motor takový špatný zvuk, po cca3min provozu už je to OK, ale i tak
Myslis ze je to olejem??
simec44
Příspěvky: 39
Registrován: ned led 05, 2020 22:27

Re: Olej pre 1.4 T-gdi // LSPI

Příspěvek od simec44 »

Ano,

je to 100% olejem, před výměnou byl klid a mrzlo také (mám najeto 28T)
Sladas opc
Příspěvky: 65
Registrován: ned pro 08, 2019 20:35

Re: Olej pre 1.4 T-gdi // LSPI

Příspěvek od Sladas opc »

Me teda prijde ten ravenol dxg dle udavanych hodnot hodne dobrej.kdyz jsem treba porovnal s liqui moly ci millersem, ktery ma dost velkou odparnost
Uživatelský avatar
vita_k
Příspěvky: 37
Registrován: úte lis 21, 2017 13:39

Re: Olej pre 1.4 T-gdi // LSPI

Příspěvek od vita_k »

Možná spíše poctivě přiznanou
1.6 ecoboost2011/2012, 5w30 A3 Helix
Odpovědět