Olej nečerná

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Návštěvník

Olej nečerná

Příspěvek od Návštěvník »

Zdravím mám takovej dotaz možná blbej,ale vyměnil jsem v motoru 1.9Td olej a je mi divný, že po ujetí cca 170km nezčernal..Před tím se mi zdálo, že olej zčernal skoro hned po výměně a teď nic...Není někde chyba??
Director

Re: Olej nečerná

Příspěvek od Director »

Anonymous píše:Zdravím mám takovej dotaz možná blbej,ale vyměnil jsem v motoru 1.9Td olej a je mi divný, že po ujetí cca 170km nezčernal..Před tím se mi zdálo, že olej zčernal skoro hned po výměně a teď nic...Není někde chyba??
To je zajímavý, jaký byl olej před výměnou? A jaký je tam teď ? Po kolika najetých kilometrech je vyměněný? Kolik km má motor nalítáno?
bio
Příspěvky: 934
Registrován: čtv bře 06, 2008 22:15

Příspěvek od bio »

A co je to za olej ?
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Motor má najeto 292tis km a slape jak svycarsky hodinky..Nekouri startuje na brnk,spotreba oleje 0.5l na 7500km...Olej měním po 7500km co auto mám byl tam dvakrat Valvoline Durablend 10W40,jednou Total Quartz 10W40 a ted jsem dal tento http://www.dilyfiatov.cz/p891-motorovy- ... 10w-40-5l/ ...Fuchs by měl být kvalitní a byl za dobrou cenu 550Kč tak snad jsem neudělal chybu..Jinak filtr Mann..
naatrium

Příspěvek od naatrium »

Neřešil bych. Po těch 7500 taky zčerná..
Director

Příspěvek od Director »

Anonymous píše:Motor má najeto 292tis km a slape jak svycarsky hodinky..Nekouri startuje na brnk,spotreba oleje 0.5l na 7500km...Olej měním po 7500km co auto mám byl tam dvakrat Valvoline Durablend 10W40,jednou Total Quartz 10W40 a ted jsem dal tento http://www.dilyfiatov.cz/p891-motorovy- ... 10w-40-5l/ ...Fuchs by měl být kvalitní a byl za dobrou cenu 550Kč tak snad jsem neudělal chybu..Jinak filtr Mann..
Nemyslím si že by měl bejt problém v oleji a myslím že není problém nikde. Podle mého názoru pokud měníš olej po 7500km, máš motor pěkně čistej a nějakou dobu potrvá než ti zčerná. Problém bych viděl kdyby nečernal ani po právě najetých 7500km. 8)
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Diky za nazory..Chtel jsem se jen ujistit ze je vsechno OK..Motor je fakt v dobre kondici, tak mu celkem dopravam peci...Zda se mi ze na ten Fuchs ma jeste tissi chod a chtel bych u nej zustat, tak snad bude v pohode..
Director

Příspěvek od Director »

Anonymous píše:Diky za nazory..Chtel jsem se jen ujistit ze je vsechno OK..Motor je fakt v dobre kondici, tak mu celkem dopravam peci...Zda se mi ze na ten Fuchs ma jeste tissi chod a chtel bych u nej zustat, tak snad bude v pohode..
S takovou péčí, ti ten motor vydrží milion km :wink:
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Director píše:
Anonymous píše:Diky za nazory..Chtel jsem se jen ujistit ze je vsechno OK..Motor je fakt v dobre kondici, tak mu celkem dopravam peci...Zda se mi ze na ten Fuchs ma jeste tissi chod a chtel bych u nej zustat, tak snad bude v pohode..
S takovou péčí, ti ten motor vydrží milion km :wink:
Se má, fuchs za takový dobrý peníze. V Praze seženu za ty prachy tak akorát cinol:(
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27500
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Director píše:Nemyslím si že by měl bejt problém v oleji a myslím že není problém nikde. Podle mého názoru pokud měníš olej po 7500km, máš motor pěkně čistej a nějakou dobu potrvá než ti zčerná. Problém bych viděl kdyby nečernal ani po právě najetých 7500km. 8)
Plný souhlas :wink:
Ono to má "něco do sebe", když se člověk o auto stará..... :wink:
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ka-spel »

Anonymous píše:Se má, fuchs za takový dobrý peníze. V Praze seženu za ty prachy tak akorát cinol:(
e-shop to snad jístí ne. A kousek od Prahy máš superautodily.cz (Total 5W40 5l za 844)
byloObrázek
je Obrázek
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ka-spel »

Anonymous píše:Se má, fuchs za takový dobrý peníze. V Praze seženu za ty prachy tak akorát cinol:(
e-shop to snad jístí ne. A kousek od Prahy máš superautodily.cz (Total 5W40 5l za 844)
byloObrázek
je Obrázek
lubbo

Příspěvek od lubbo »

Mňa napadlo či si tam nenalial plnú syntetiku lebo tá nesčerná ani po 5.000km.
Rejpal

Příspěvek od Rejpal »

lubbo píše:Mňa napadlo či si tam nenalial plnú syntetiku lebo tá nesčerná ani po 5.000km.
Promiň, ale v dieselu zčerná každý olej. I plně syntetický. Černání oleje u těchto motorů víceméně není způsobeno "přepalováním" oleje, ale pronikáním sazí z procesu spalování nafty. Černání je správné, znamená to, že se částice v oleji rozptylují a neusazují se na kritických místech ( tam, kde olej neproudí pod tlakem, ale je protéká - např. ventilová skupina apod).

Jsem si jistý, že náplň stopro zčerná. Také jde o to, zda byl ten předchozí olej dokolnale vypuštěný. Je vidět, že se to povedlo velmi dobře. A pokud tam předtím byl jen 7.500 km, je možné, že byl ještě relativně čistý.

PS: Takový servis mohou mnohé motory jen závidět.
DonSalieri_

Příspěvek od DonSalieri_ »

Tak olej už zčernal najeto asi 700km...Jinak olej jsem opravdu nechal dobře vykapat, dělám to tak, že auto projedu až se pořádně prohřeje a nechám přez noc vykapat v garáži a pak dám nový olej..
Odpovědět