Olej Mobil -který je lepší

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

jeo

Olej Mobil -který je lepší

Příspěvek od jeo »

Ahoj, chci dát do své Fábky 1.4 olej Mobil, nyní váhám, zda mám použít 0W-40 nebo 5W-30. Auto má najeto 17000. Výměnu chci dělat vždy asi po 12tis. najetých km. Který z nich je lepší a proč ? Dík
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

na třicítko se to vletě začubne
jeo

Příspěvek od jeo »

Začubne? není 40 moc hustá ? Nechám si poradit. díky
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

oba jsou špatna volba jelikož maji API SM :!:
Už se to tu probiralo,ta norma je sice nejnovějši ale ne nejlepši :roll:
alfi166silver
Příspěvky: 674
Registrován: ned úno 01, 2009 8:57

Příspěvek od alfi166silver »

Anonymous píše:oba jsou špatna volba jelikož maji API SM :!:
Už se to tu probiralo,ta norma je sice nejnovějši ale ne nejlepši :roll:
Dovolím si nesouhlasit,protože oba splńují bezezbytku i API SL a 0W-40 i API SJ a oba mají TBN kolem 12.Není olej jako olej a v případě olejů Mobil 1 to platí dvojnásob.
JiRaY

Příspěvek od JiRaY »

Já nevím jak vy,ale myslím,že klasika 5W40 by tomu neměla ublížit.
Návštěvník

Re: Olej Mobil -který je lepší

Příspěvek od Návštěvník »

jeo píše:Ahoj, chci dát do své Fábky 1.4 olej Mobil, nyní váhám, zda mám použít 0W-40 nebo 5W-30. Auto má najeto 17000. Výměnu chci dělat vždy asi po 12tis. najetých km. Který z nich je lepší a proč ? Dík
Používám do tohoto vozu ten 0W-40 a naprosto bez problémů. Ale i ten 5W-30 lze bez obav použít. Mobil1 je dobrá volba.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej Mobil -který je lepší

Příspěvek od Pitris »

jeo píše:Ahoj, chci dát do své Fábky 1.4 olej Mobil, nyní váhám, zda mám použít 0W-40 nebo 5W-30. Auto má najeto 17000. Výměnu chci dělat vždy asi po 12tis. najetých km. Který z nich je lepší a proč ? Dík
Při výměně po 12tkm vůbec API SM nevadí. Oba dva jsou kvalitní, ta 0w40 má větší teplotní rozsah - vhodný jak pro "kruté" mrazy, tak pro zatížení v horkých letních dnech. Oproti té 5w30, která je pro naše klimatické podmínky taky dobře použitelná - jen je potřeba se vyvarovat delšímu zvýšenému tepelnému zatížení - má ale vyšší viskozitní index.
MM

Příspěvek od MM »

co je spatne na norme API SM??
jeo

Příspěvek od jeo »

Tak teď vážně nevím, ale jestli řektene nalij Starline, naliju Starline! A to mi na tom oleji tak záleželo. :D
jeo

Příspěvek od jeo »

za překlepy se omlouvám, píšu při svíčce.
alfi166silver
Příspěvky: 674
Registrován: ned úno 01, 2009 8:57

Příspěvek od alfi166silver »

Použijte kterýkoliv z těch dvou,ani s jedním NELZE UDĚLAT CHYBU.Oba jsou to naprosto špičkové oleje a konkurence se jim jen ztěží přibližuje.Ten Mobil 1 5W-30 ESP splňuje veškeré VW normy a je vhodný i pro LongLife a Mobil 1 0W-40 Protection Formula je RolsRoyce mezi oleji.
http://www.znackoveoleje.cz/znackoveole ... a-0W-40-4L
http://www.znackoveoleje.cz/znackoveole ... a-5W-30-4L
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Také by mne zajímalo jak je to s tou API SM normou.. vždyť už ji teď v tech. listech má uvedenou např. i Total Quartz 9000 5W-40, zde zmiňovaný Q8 Excel 5W-40, LM Synthoil High Tech 5W-40 nebo OMV Bixxol Premium 5W-40. Jsem teď na pochybách zda něktrý z nich do svého 9let starého motoru vůbec použít?!
Návštěvník

Re: Olej Mobil -který je lepší

Příspěvek od Návštěvník »

jeo píše:Ahoj, chci dát do své Fábky 1.4 olej Mobil, nyní váhám, zda mám použít 0W-40 nebo 5W-30. Auto má najeto 17000. Výměnu chci dělat vždy asi po 12tis. najetých km. Který z nich je lepší a proč ? Dík
benziňák nebo tédéíčko?
jeo

Příspěvek od jeo »

je to benziňák
Odpovědět