Olej Mobil -který je lepší

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

bjukemen
Příspěvky: 4877
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Příspěvek od bjukemen »

...ako už bolo povedane lze použít aj olej API SM a meniť po 15000km
vincek

Příspěvek od vincek »

Jeo

Příspěvek od Jeo »

Tak právě prohlížím Vinckův odkaz, myslím, že volbou Mobilu ať máknu kamkoli nic nepokazím :D Jinak dík za příspěvky Alfi166silver, Pitris, Bjukemen a ostatních. Škoda, že má Ekolube v Brně oleje Mobil dražší než jinde, ale na oleji se asi šetřit nemá :D Dík, zdarec.
luk.zah

Příspěvek od luk.zah »

alfi166silver píše:.... a konkurence se jim jen ztěží přibližuje...
Když Vás tu nějaký g.lubomir apod. napadali za Vaše názory, tak jsem se Vás zastal, ale teď musím bohužel konstatovat, že pokud tento Váš výrok nebyl pouhý pokus o žert, tak si dovolím s ním razantně nesouhlasit.
Podle technických listů totiž nejenže existují konkurenční oleje plně srovnatelné s těmito 2 Mobily, ale existují dokonce i oleje podstatně lepší, které zmíněné Mobily s přehledem předčí.

Takže pouze NĚKTERÁ konkurence se Mobilům pouze ztěží přibližuje :wink:

Tím jsem ale nechtěl říci, že Mobil je špatný olej - naopak je to výborný olej, ale je třeba zdůraznit, že existují konkurenční oleje srovnatelné a některé dokonce i v některých vlastnostech lepší.

P.S. Do té Fabky bych Vám doporučil následující:
extrémně časté studené straty ....... olej 0W něco
časté studené starty ...................... olej 5W něco
minimum studených startů ............. olej 10w něco

pokud v létě jezdíte do tropů, taháte často karavan a nebo auto extrémně úmyslně vytáčíte ........................... olej ?W50
pokud jezdíte ´´průměrně´´ .......... olej ?W40
pokud jezdíte ´´průměrně´´ a netaháte vleky, karavany a nejzdíte na dovolenou na jih (itálie, chorvatsko, ...), motor nevytáčíte do extrémů na dlouhou dobu a nevadí Vám možná mírně zvýšená spotřeba oleje, tak zvolte ............................................ olej ?W30

Z toho, co jsem Vám tu popsal bych si dovolil doporučit z těch 2 olejů, které jste uvedl ten se SAE 0W40.
alfi166silver
Příspěvky: 674
Registrován: ned úno 01, 2009 8:57

Příspěvek od alfi166silver »

Děkuji za podporu,bylo to myšleno obrazně,ale podle těch technických listů,nevím co z nich dokážet vyčíst,by mě zajímalo,které oleje v dané třídě to ESP a Protection Formula předhoní,byť jen v počtu schválených norem....
luk.zah

Příspěvek od luk.zah »

alfi166silver píše:Děkuji za podporu,bylo to myšleno obrazně,ale podle těch technických listů,nevím co z nich dokážet vyčíst,by mě zajímalo,které oleje v dané třídě to ESP a Protection Formula předhoní,byť jen v počtu schválených norem....
Podle těch schválený norem - to bych musel všechno ještě detailně projít, ale některé konkurenční oleje mají lepší hodnoty u viskozity při 40 stupních a mají nižší body čerpatelnosti nebo vyšší body vznícení.
Až budu zítra v práci, tak sem nějaké ty konkurenční oleje s lepšími parametry můžu dát.

A tak mě napadá - víc norem má třeba Agip Synt 2000, ale ten je 10W40
alfi166silver
Příspěvky: 674
Registrován: ned úno 01, 2009 8:57

Příspěvek od alfi166silver »

http://www.mobil.com/usa-english/lubes/ ... _0w-40.asp
koukněte na tohle a zapoměli tam uvést VW503.01
luk.zah

Příspěvek od luk.zah »

alfi166silver píše:http://www.mobil.com/usa-english/lubes/ ... _0w-40.asp
koukněte na tohle a zapoměli tam uvést VW503.01
Aha :oops: tak tuhle tabulku takhle vidím prvně - asi na něj s normami výrobců nikdo nemá, ale ty tabulkový hodnoty jiných olejů dodám zítra.
alfi166silver
Příspěvky: 674
Registrován: ned úno 01, 2009 8:57

Příspěvek od alfi166silver »

craken

Příspěvek od craken »

to luk.zah:

a co v pripade ked sa chystam na dovolenku do Chorvatska a mam vyrobcom predpisany olej viskozity 5W30? ide o motor Ford?
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

craken píše:to luk.zah:

a co v pripade ked sa chystam na dovolenku do Chorvatska a mam vyrobcom predpisany olej viskozity 5W30? ide o motor Ford?
castrol slx plus
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

craken píše:to luk.zah:

a co v pripade ked sa chystam na dovolenku do Chorvatska a mam vyrobcom predpisany olej viskozity 5W30? ide o motor Ford?
IGOL PROCESS
MOTUL ECO CLEAN
FUCHS TITAN GT 1 PRO
FUCHS TITAN XTR
luk.zah

Příspěvek od luk.zah »

craken píše:to luk.zah:

a co v pripade ked sa chystam na dovolenku do Chorvatska a mam vyrobcom predpisany olej viskozity 5W30? ide o motor Ford?
U novějších motorů Ford by to neměl být žádný problém, protože mají předepsané oleje se sníženou viskozitou (ACEA A1), a to splňují především oleje SAE 5W30.
Pokud ale pojedete například s obytným přívěsem, tak bych se já osobně poohlédnul po oleji např. SAE 5W40, plnícím normy výrobce.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

alfi166silver píše:http://www.mobil.com/usa-english/lubes/ ... _0w-40.asp
koukněte na tohle a zapoměli tam uvést VW503.01
Tak tady třeba Shell Helix Ultra 0W40 má nižší viskozitu při 40 stupních celsia, tudíž o trochu rychleji začíná při nízkých teplotách plnit svoji funkci než zmíněný Mobil:
http://www.shell.com/static/cz-cz/downl ... ra0w40.pdf
alfi166silver píše:http://www.mobil.com/UK-English/Lubes/P ... _5W-30.asp
tady je ještě to ESP.
A tady třeba Shell Helix Ultra Etra 5w30, který má oproti výše uvedenému Mobilu vyšší viskozní index a opět nížší viskozitu při 40 stupních:
http://www.shell.com/static/cz-cz/downl ... ra5w30.pdf

Tímto opravdu nechci preferovat Shell ani jej vyzdvihovat. Jsou i jiné oleje, které jak jsem již napsal v určitých ohledech Mobil předčí, ale jsem bohužel příliš líný na to, abych prohledával všechny technické listy :oops:
Mobil je opravdu dobrý olej, ale existují konkurenční oleje, které se mohou s Mobilem plně srovnávat a některé jsou dokonce v některých vlastnostech lepší - to jsem chtěl názorně dokázat na srovnání hodnot z technických listů.

.... ale je to už celkem dost off-topic a za to se omlouvám.
luk.zah

Příspěvek od luk.zah »

K poslednímu anonymnímu příspěvku jsem se zapomněl podepsat :oops:
Odpovědět