olej felicie

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

kanoe1

olej felicie

Příspěvek od kanoe1 »

ahoj , čosi myslíte o použití oleja castrol magnatec 5W/40 do felície 1,3Mpi s motorom po go - vložky piesty a pod . najazdené 50 tisíc km , kľuka takmer nová a ostatné diely nové . díky
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Příspěvek od Brembo »

Plne postacuje,nic sa jej nestane. Nepretahuj ale vymenny interval.
mipesa
Příspěvky: 765
Registrován: čtv srp 28, 2008 20:39

Příspěvek od mipesa »

Už se to tu probíralo mockrát, já si myslím, že do feldy 5W-40 nepatří už z hlediska doporučení výrobce, ale je to opět na diskuzi, která se zřejmě spustí.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

mne to príde dobré lebo predsa v zime maže skorej ale možno pôjdem do 10/40 magnatecu . interval výmeny je písaný 15tkm ale kedže mením olej po roku a niekedy sa nenajzdí ani 7 tisíc tak myslím že to vydrží . myslíte že na tú 5W by boli problémy s čerpadlom alebo?
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Minimálně pro záběh se mi to jeví jako dobrá volba.
DonSalieri
Příspěvky: 99
Registrován: úte srp 12, 2008 9:23

Příspěvek od DonSalieri »

Ja bych tam dal taky 10W40 bohate postaci, jenom ne Magnatec, ale napr. Q8,Total,Fuchs, kde je kvalita a za lepsi cenu..
kanoe1

ssss

Příspěvek od kanoe1 »

prečo nie magnatec? doteraz tam bol 150 tisíc km a všetko v poriadku ale rád si nechám poradiť
mipesa
Příspěvky: 765
Registrován: čtv srp 28, 2008 20:39

Příspěvek od mipesa »

Já jsem přesvědčený, že se nic nestane, ale vzhledem k tomu, kdy se začal tento motor používat řekněme od Favorita(koncepce) r.v. 87 nebo 88 až asi po 2001, tak co já vím 5W-40 nikdy nebyla doporučena, je tu jedno ale, pokud jezdíte jen takhle málo, tak by byla i vhodná.Nicméně ta 10W-40 Vám bohatě postačí.Dříve se používala jen 15W-40, ale co se týče kvality olejů, tedy jejich vývojem, tak je ta volba spíš dle četnosti studených startů a krátkých jízd na místě.Za sebe tvrdím 10W-40.
FF

Příspěvek od FF »

...keďže spĺňa VW502.00, tak je vhodný do Felicie 1.3.
...neviem prečo tu niektorí vyslovujú obavy nad viskozitou SAE 5W-40, ja mám Feldu 1.3 a posledné roky do nej lejem iba SAE 5W-40 a VW502.00, keď nenájdem olej v SAE 5W-40 v slušnej cene, tak dávam SAE 10W-40.
mipesa
Příspěvky: 765
Registrován: čtv srp 28, 2008 20:39

Příspěvek od mipesa »

FF píše:...keďže spĺňa VW502.00, tak je vhodný do Felicie 1.3.
...neviem prečo tu niektorí vyslovujú obavy nad viskozitou SAE 5W-40, ja mám Feldu 1.3 a posledné roky do nej lejem iba SAE 5W-40 a VW502.00, keď nenájdem olej v SAE 5W-40 v slušnej cene, tak dávam SAE 10W-40.
To máte sice pravdu, ale cca do roku 1996 nebo 7 se na koncernové normy nehrálo a ten motor moc koncepčních změn nedostal, pokud tedy opomenu systém vstřikování.
FF

Příspěvek od FF »

...to je asi pravda, ale nezakladalo zavedenie koncernových noriem, okrem iného, aj možnú zmenu v použití niektorých materiálov?
DonSalieri
Příspěvky: 99
Registrován: úte srp 12, 2008 9:23

Re: ssss

Příspěvek od DonSalieri »

kanoe1 píše:prečo nie magnatec? doteraz tam bol 150 tisíc km a všetko v poriadku ale rád si nechám poradiť
Pokud s nim nebyl problem klidne se pouzit muze, ja jen ze je Magnatec dost drahy a za nizsi cenu jdou sehnat stejne kvalitni i lepsi oleje, zalezi na vas.. Jinak jeste k te norme VW502.00, tak si myslim ze pro Feldu 1.3 neni vubec dulezita tenhle motor nemel vyrazny pozadavky na olej, urcite staci VW 500.00 nebo 501.01, kdyz uz budem hrat na normy VW..
FF

Příspěvek od FF »

...samozrejme, najnižšia "povolená" norma do toho motora je VW501.01 (po starom), po novom VW500.00.
mipesa
Příspěvky: 765
Registrován: čtv srp 28, 2008 20:39

Příspěvek od mipesa »

FF píše:...to je asi pravda, ale nezakladalo zavedenie koncernových noriem, okrem iného, aj možnú zmenu v použití niektorých materiálov?
Ve většině případů se olejářští výrobci přizpůsobovaly výrobcům aut, resp.motorů, než obráceně, nebo jsem nic takového neslyšel, pokud to tedy dobře chápu.
FF

Příspěvek od FF »

...ale veď keď u Felicie "prešli" na koncernové normy - tak stejne povolili pre Felďácky motor 1.3 vtedajšiu najnižšiu VW normu... ...pretože ten motor je na olej nie až tak náročný.

P. S.: Neskorá výmena ublíži každému motoru, aj nenáročnému!
Odpovědět