olej do převodovky 1,9TDI

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Directuor

olej do převodovky 1,9TDI

Příspěvek od Directuor »

Zdravím, můžete mi prosím doporučit nějaký olej do převodovky? Mám Octavii 1,9 TDI, 66KW, r.v.98, děkuji všem :)
runda
Příspěvky: 116
Registrován: pát bře 20, 2009 7:42
Bydliště: Spiš

Příspěvek od runda »

Pouzi H L E D A T .pisalo sa tu o tom uz dost! A narazis aj na moj prispevok...(BP SGX 75w-90).
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27494
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Předpokládám, že se jedná o manuální převodovku - v tom případě by měl olej plnit normu
VW 501.50 (třeba http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=118 )
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Pitris píše:Předpokládám, že se jedná o manuální převodovku - v tom případě by měl olej plnit normu
VW 501.50 (třeba http://www.oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=118 )
Ano je to manuální převodovka, díky za radu.... :wink:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27494
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

A abych to upřesnil, samozřejmě jsou i jiné, (a třeba levnější) značky převodových olejů,
než ten Castrol TAF-X, ale ten je "dobrej, a vyzkoušenej" - a tady se šetřit nevyplatí;
krom toho, v převodovce člověk nemění olej každý rok, a není ho tam 5litrů....
hawkeye

Příspěvek od hawkeye »

suhlasim, toto iste mi tu poradili a zatial uplna spokojnost s TAF-X
takze smelo do toho :)
runda
Příspěvky: 116
Registrován: pát bře 20, 2009 7:42
Bydliště: Spiš

Příspěvek od runda »

podla mojich skusenosti sa mi lepsie osvedcil ten BP ako Castrol.najpr som nalial ADDINOL,splnal normu 501.50,bol lacny,tak som ho nalial.ale bolo to horsie ako s povodnym.tak isiel von a dal som na viacere rady na tomto fore a nalial som CASTROL TAF-X ale tiez to nebolo celkom ono,ale jazdil som s tym aj tak. a teraz mam BP Energear SGX 75W-90 a za tu cenu je najlepsi...G III TDI 66kw,manualna prevodovka.a mam ho aj v G II 1,6D tiez manual...nerobim ziadnu reklamu ani ho nechcem nejako propagovat,ale mne sa osvedcil...
Directuor

Příspěvek od Directuor »

Pitris píše:A abych to upřesnil, samozřejmě jsou i jiné, (a třeba levnější) značky převodových olejů,
než ten Castrol TAF-X, ale ten je "dobrej, a vyzkoušenej" - a tady se šetřit nevyplatí;
krom toho, v převodovce člověk nemění olej každý rok, a není ho tam 5litrů....
Dá se koupit za 240kč litr a to je pohoda, dík
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Příspěvek od NOVON »

DIRECTUOR: Já použil tenhle.. http://www.ioleje.cz/oleje/eshop/2-1-Sh ... 75W-90-1-L

a naprostá pohoda,řazení jde lehoučce a normu VW 501.50 splnuje..no a cena taky není špatná.. :wink:
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Příspěvek od NOVON »

NOVON píše:DIRECTUOR: Já použil tenhle.. http://www.ioleje.cz/oleje/eshop/2-1-Sh ... 75W-90-1-L

a naprostá pohoda,řazení jde lehoučce a normu VW 501.50 splnuje..no a cena taky není špatná.. :wink:
Mno tak nevím,jestli jsem udělal dobře s tou výměnou oleje..Zvedla se mi hlučnost převodovky..Před tím to nebylo tak znatelné s tím olejem STARLINE 75W-90 jako ted s tím olejem SHELL.. :? :?
modelář

Příspěvek od modelář »

Mezi převodovými oleji různých výrobců jsou často až nečekané rozdíly ve viskozitě, byť třeba patří do stejné třídy dle SAE, např. 75W-90. Prostě se to té třídy tzv. vejdou, ale když dva dělají totéž...
Jinak řečeno, ten olej Starline má nejspíše vyšší viskozitu za obvyklé provozní teploty převodovky, zvláště teď v zimě, což je ostatně pro lacinější převodové oleje typické. A to zároveň vysvětluje, proč s ním byla převodovka tišší.
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Příspěvek od NOVON »

No a taky na tom Starline bylo psáno POLOsyntetický a ten Shell je PLNĚsyntetický..
modelář

Příspěvek od modelář »

Tak zrovna tohle nemá na hlučnost převodovky vůbec žádný vliv.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27494
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

NOVON píše:No a taky na tom Starline bylo psáno POLOsyntetický a ten Shell je PLNĚsyntetický..
A taky to vůbec nemusí být pravda....
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Příspěvek od skodovkar »

Prostě říšský koncern má rád jen jeden druh oleje do převodovky, je to tu ve více diskuzích, že to jinak jde ztuha atp.
Dejte tam to, co tam bylo od výroby, je to nejjistější a vzhledem k objemu a intervalu výměny to za to stojí. :wink:
Odpovědět