olej do octavie 2 pd 1.9 tdi

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Návštěvník

Re: olej do octavie 2 pd 1.9 tdi

Příspěvek od Návštěvník »

Pitris píše:
Anonymous píše:ale to musi najazdit na aute tak do 5000km za ten rok
uniká mi smysl tohoto příspěvku - smím se zeptat, jak to bylo myšleno :?:
bolo to myslene tak ze po roku moze vymenit olej ak najazdi max 5000km
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: olej do octavie 2 pd 1.9 tdi

Příspěvek od Pitris »

Anonymous píše:
Pitris píše:
Anonymous píše:ale to musi najazdit na aute tak do 5000km za ten rok
uniká mi smysl tohoto příspěvku - smím se zeptat, jak to bylo myšleno :?:
bolo to myslene tak ze po roku moze vymenit olej ak najazdi max 5000km
Rok je časový interval výměny většiny olejů - jeden ze dvou intervalů, ten druhý je kilometrový, (většinou 15tkm), a platí ten, co nastane DŘÍV. Pokud najedu měsíčně 1000km (ročně 12tkm), měním olej po max. roce, když "jen poskakuji po městě", a najedu třeba jen těch 5tkm za rok, tak ten rok na výměnu je taky tak akorát (i když tady plusminus měsíc asi nevadí), když najedu ročně 20tkm, měl bych olej vyměnit po těch max. patnácti tisících. A když bych najel ročně třeba 40000km - což asi dlouhými jízdami po dálnici - dá se použít olej (a interval) longlife. A když bych jezdil dlouhé jízdy po dálnici - ale jen ty, a jen občas - a těch třeba 40tkm bych najel až za 2roky, dají se ty 2roky akceptovat, ale pouze za předpokladu, že je to longlife olej, a výrobce motoru jeho použití umožňuje. (Ale to, že od olejů a intervalů "longlife"výrobci motorů "pomalu, potichu" ale jistě, upouštějí, taky o něčem vypovídá..... :arrow: ,,Lepší je častěji měnit běžný a levnější produkt, než zkoušet vytrvalost longlife oleje. ,, :arrow: - ale jsou to slova ing. Černého v časopise Svět motorů :idea: )
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

kluci jsem rad že dokažete poradit když člověk potřebuje ale ted to berte z meho pohledu dva první přispěvky v pohodě utvrdil jsem se že mužu použivat olej který tam mam Longlife MOBIL 1 ESP 5W/30 budu mnenit olej po zimně i když mam najeto zhruba 10000 km chtěl jsem poradit stouto kombinací zima long - leto 505.01abych vam malinko upřesnil provoz meho auta tak ročně najezdim zhruba 30000km z 90% procent meziměsky provoz a zbývajících 10%dalniční a měsky provoz tak zatim sem nakloněny pro long a vymněnou po 15000km
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

Anonymous píše:kluci jsem rad že dokažete poradit když člověk potřebuje ale ted to berte z meho pohledu dva první přispěvky v pohodě utvrdil jsem se že mužu použivat olej který tam mam Longlife MOBIL 1 ESP 5W/30 budu mnenit olej po zimně i když mam najeto zhruba 10000 km chtěl jsem poradit stouto kombinací zima long - leto 505.01abych vam malinko upřesnil provoz meho auta tak ročně najezdim zhruba 30000km z 90% procent meziměsky provoz a zbývajících 10%dalniční a měsky provoz tak zatim sem nakloněny pro long a vymněnou po 15000km
Určitě tím "nic nepokazíš" :wink:
Odpovědět