olej do octavie 1,9 tdi 66 kw 200000km

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Návštěvník

olej do octavie 1,9 tdi 66 kw 200000km

Příspěvek od Návštěvník »

Dobrý den chci se zeptat mám škodu octavia 1,9 tdi 66 kw 2002 najeto 200000 km a chci se zeptat původní olej tam byl dávanej long life a pak jsem ho koupil a dali mě tam 10w-40 a já dělal výměnu už 3x tímto olejem ale přemýšlím nad tím že bych dal 5w-40 ale prej se to nesmí dávat na zpět ps:neudělá to něco s motorem dík a co říkate na ten olej AVANOL 5W-40 dík a ahoj
To zas byl den

Příspěvek od To zas byl den »

Přečti si starší příspěvky.Jenom io no capire proč to chceš dělat.To ti něgdo poradil?Jestli nemáš problém tak prď na tu výměnu.Měnit ty viskozity můžeš jak ponožky ale snaž se držet jednoho výrobce nebo měň častějš.
Director

Re: olej do octavie 1,9 tdi 66 kw 200000km

Příspěvek od Director »

Anonymous píše:Dobrý den chci se zeptat mám škodu octavia 1,9 tdi 66 kw 2002 najeto 200000 km a chci se zeptat původní olej tam byl dávanej long life a pak jsem ho koupil a dali mě tam 10w-40 a já dělal výměnu už 3x tímto olejem ale přemýšlím nad tím že bych dal 5w-40 ale prej se to nesmí dávat na zpět ps:neudělá to něco s motorem dík a co říkate na ten olej AVANOL 5W-40 dík a ahoj
Já to udělal z důvodu rychlejšího zaolejování bezprostředně po startu motoru a myslím že to bylo zbytečný. Dal jsem na rady a prostě jsem ty informace tady hrozně hltal, nenech si tady zblbnout hlavu, každej toho nakecá, tu viskozitu neměň je to zbytečný a v zimě ti to v našich zeměpisných šířkách neudělá o nic lepší službu než ta desítka, pokud teda nejezdíš někde po Sibiři. Já osobně při další výměně leju desítku.
PS: mám stejnej motor
To zas byl den

Příspěvek od To zas byl den »

Directore, tady nejseš v poradně pro emancipované ženy tohle je dejme tomu diskuzní ffffforum.Je tu pár borců který vjedi vo čem mluví. To že sis přečet pár blábolů kerejch je tady skutečněhodně eště neznamená že z toho někdo nebo kdegdo musí mít zblblou hlavu.Mušíš si umět vybrat ty ondoni.
Director

Příspěvek od Director »

To zas byl den píše:Directore, tady nejseš v poradně pro emancipované ženy tohle je dejme tomu diskuzní ffffforum.Je tu pár borců který vjedi vo čem mluví. To že sis přečet pár blábolů kerejch je tady skutečněhodně eště neznamená že z toho někdo nebo kdegdo musí mít zblblou hlavu.Mušíš si umět vybrat ty ondoni.
Chtěl jsem tím jen říct, že člověk kterej nemá svůj názor a ví o olejích kuloví, jako jsem věděl já, přečte si právě těch pár blábolů a dělá z toho závěry, protože umět si vybrat není jen tak pro lidi, kteří si myslí, že 15w-je (nekvalitní) mineral,-10W-je už (lepší než mineral-polosyntetika) a 5W- je (syntetika) a ten je s nulou nejlepší, takových rádoby odborníků pár znám a co je horší, jsou mezi nimi i lidi, který pracujou v autoservisu.
Po svojí zkušenosti výměny 10W na 5W, vím že je to zbytečný, protože to jsou jen blbý keci o rychlejším zaolejování motoru. Věřil bych tomu jedině že tomu tak je v -40 °C
To zas byl den

Příspěvek od To zas byl den »

Directore sice se tě snažim pochopit ale na tomhle foru máš třeba v zajímavostech dost povídání otom abysis udělal svůj úsudek o tom co použít.Některý ty bláboly co tu sou tak na ně hoď bobek a použi materiál s těch zajímavostí dyť je jich tam dost abyses v nich orientoval.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27500
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: olej do octavie 1,9 tdi 66 kw 200000km

Příspěvek od Pitris »

Anonymous píše:Dobrý den chci se zeptat mám škodu octavia 1,9 tdi 66 kw 2002 najeto 200000 km a chci se zeptat původní olej tam byl dávanej long life a pak jsem ho koupil a dali mě tam 10w-40 a já dělal výměnu už 3x tímto olejem ale přemýšlím nad tím že bych dal 5w-40 ale prej se to nesmí dávat na zpět ps:neudělá to něco s motorem dík a co říkate na ten olej AVANOL 5W-40 dík a ahoj
Longlife olej je vhodný jedině pro dlouhé jízdy po dálnici. A jestli "pětku", nebo "desítku", záleží na způsobu používání auta. Olej 5w40 je vhodný pro zimní časté starty, a popojíždění po městě. Jinak 10w40 stačí.
Výrobce Ti předepisuje olej VW505.00 - tak neměj obavy z přechodu z 10w40 na 5w40 - pokud je to viskozitní třída vhodná pro Tvůj způsob používání auta - NIC TO S MOTOREM NEUDĚLÁ
A k tomu Avanolu - proč zrovna tento? Pokud Ti záleží na autě, hledej u zavedených firem. A jestli je to kvůli penězům :roll: tak vem třeba toto - je to jistější: http://www.olejspol.cz/castrol-zbozi-de ... litry-765/
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Já sem slišel že když dam z desítky petku, že se mi můžou zničit pýstní kroužky, že prej když se jednou začne používat desítka, tak se tam pětka už vracet nemá. Říkal mi to jeden típek co dělá v servysu. Já bych teda nechal tu desítku, je to lepší než zničit motor.... :shock:
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Nic se nezničí, pokud tam předtím nebyl M6A, naopak ta pětka motoru jen prospěje, ale u té desítky můžeš klidně zůstat, ale aby měla tu normu VW 505 00, pokud to je tedy do té Oktávky 66 kW. Jestli je ale hodně zakarbonovaný motor díky pozdním výměnám oleje, tak ten karbon začne rozpouštět i moderní patnáctka.
To zas bude den

Příspěvek od To zas bude den »

Anonymous píše:Já sem slišel že když dam z desítky petku, že se mi můžou zničit pýstní kroužky, že prej když se jednou začne používat desítka, tak se tam pětka už vracet nemá. Říkal mi to jeden típek co dělá v servysu. Já bych teda nechal tu desítku, je to lepší než zničit motor.... :shock:
No jo, ale víš jistě jestli ten típek z toho servysu tam nedělá třeba uklízečku?
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

To zas bude den píše:
Anonymous píše:Já sem slišel že když dam z desítky petku, že se mi můžou zničit pýstní kroužky, že prej když se jednou začne používat desítka, tak se tam pětka už vracet nemá. Říkal mi to jeden típek co dělá v servysu. Já bych teda nechal tu desítku, je to lepší než zničit motor.... :shock:
No jo, ale víš jistě jestli ten típek z toho servysu tam nedělá třeba uklízečku?
Dělá motory
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Anonymous píše:
To zas bude den píše:
Anonymous píše:Já sem slišel že když dam z desítky petku, že se mi můžou zničit pýstní kroužky, že prej když se jednou začne používat desítka, tak se tam pětka už vracet nemá. Říkal mi to jeden típek co dělá v servysu. Já bych teda nechal tu desítku, je to lepší než zničit motor.... :shock:
No jo, ale víš jistě jestli ten típek z toho servysu tam nedělá třeba uklízečku?
Dělá motory
tak ten typek z toho servYsu nech necha pYstni krouzky tak a nech radeji jde delat tu uklizecku
Director

Příspěvek od Director »

Anonymous píše:Já sem slišel že když dam z desítky petku, že se mi můžou zničit pýstní kroužky, že prej když se jednou začne používat desítka, tak se tam pětka už vracet nemá. Říkal mi to jeden típek co dělá v servysu. Já bych teda nechal tu desítku, je to lepší než zničit motor.... :shock:
No to je přesný, co jsem už taky několikrát slyšel a tím jsem právě myslel to že "lidi tho nakecaj" :lol: . Tady ale na jiném vlákně jsem psal o známím, kterej dělal na autě těsnění pod hlavou s tím, že tu hlavu nechal repasovat. Po výměně těsnění a montáže hlavy se zdálo být vše v pořádku, ale druhý den zjistil, že to hulí jak prase (modrej kouř). Volal tedy do servisu kde mu repasovali hlavu, oni mu řekli že je z jejich strany všecko v pořádku, ŽE JESTLI PRÝ NEVYMĚNIL OLEJ A NEPŘEŠEL Z 10W NA 5W, ŽE PRÝ V TĚCHTO PŘÍPADECH SE TO STÁVÁ a to neudělal. No motor prostě žral na asi 100km litr oleje. Před demontáží to údajně nežralo nic.Já osobně vím, že před demontáží to nehulilo modře, pouze bíle po startu, protože mu šla voda do válců z důvodu špatného těsnění. Každopádně po překroužkování bylo po problému. To jen tak pro zajímavost.... 8)
To zas byl den

Příspěvek od To zas byl den »

Anonymous píše:
Anonymous píše:
To zas bude den píše: No jo, ale víš jistě jestli ten típek z toho servysu tam nedělá třeba uklízečku?
Dělá motory
tak ten typek z toho servYsu nech necha pYstni krouzky tak a nech radeji jde delat tu uklizecku
Já taky umim dělat motory...hele!!!??...brm brm brm škit kuck šplouch brm brm písk břink brm brm zdech.
řepoňa

Příspěvek od řepoňa »

To zas byl den píše:
Anonymous píše:
Anonymous píše: Dělá motory
tak ten typek z toho servYsu nech necha pYstni krouzky tak a nech radeji jde delat tu uklizecku
Já taky umim dělat motory...hele!!!??...brm brm brm škit kuck šplouch brm brm písk břink brm brm zdech.
dvótakt-prc-prc-prc-prc-prc
Odpovědět