Olej do OCT 1.9 TDi 2003

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Petr71

Olej do OCT 1.9 TDi 2003

Příspěvek od Petr71 »

Vím, že se toto téma opakuje, ale přesto prosím o doporučení, jakou ZNAČKU oleje dle vašich zkušeností mám nejlépe použít do Octavie 1.9 TDi 66kW, r.v. 2003, specifikace 505.00 ?? Jezdím často krátké trasy, proto typ 5W-40.
Co říkáte na:

Texaco Havoline Ultra 5W/40
Total Quartz 9000 5w/40
Castrol Magnatec 5W/40
Q8 FORMULA EXCEL 5W/40

Jaký olej byste vybrali? Děkuji moc předem.
Petr
DonSalieri
Příspěvky: 99
Registrován: úte srp 12, 2008 9:23

Příspěvek od DonSalieri »

Výborná volba...Já osobně bych bral Bud tu Q8 nebo Total... :wink:
Petr71

Příspěvek od Petr71 »

DonSalieri píše:Výborná volba...Já osobně bych bral Bud tu Q8 nebo Total... :wink:
Děkuji za tip, ještě jsem se díval na Valvoline Durablend Diesel 5W-40 (příp. VALVOLINE SYNPOWER 5W/40 - nevím, jaký je rozdíl u těchle dvou...)
Durex

Příspěvek od Durex »

Já jezdím 5w40 z Lidlu za 99 kč za litr a nemám sebemenší problém. Jedná se o 2.0 mondeo 2002 benzín/lpg. Jinak ve Vašem případě bych klidně lil Cinol 5w40 za cca 150 kč za litr. Záleží na ceně, jakou jste ochoten akceptovat za olej. Na ničem jiném v podstatě nezáleží. (samozřejmě za předpokladu splnění danných norem)
Petr71

Příspěvek od Petr71 »

Durex píše:Já jezdím 5w40 z Lidlu za 99 kč za litr a nemám sebemenší problém. Jedná se o 2.0 mondeo 2002 benzín/lpg. Jinak ve Vašem případě bych klidně lil Cinol 5w40 za cca 150 kč za litr. Záleží na ceně, jakou jste ochoten akceptovat za olej. Na ničem jiném v podstatě nezáleží. (samozřejmě za předpokladu splnění danných norem)
Mě to před rokem také bylo jedno, v servisu mi dali do mého auta nějaký Starline 10w/40, poté mi hodně lidí řeklo, že mám příště vybrat nějaký známější a značkový - osvědčený... Tak proto bych chtěl nyní přece jen něco jiného...
Teď se dívám na dobrou cenu u Castrol Magnatec 10W-40, případně Castrol Magnatec Diesel 5W-40.. Jaký je rozdíl mezi těmito?

Díky za příspěvky
Petr
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Petr71 píše:
Durex píše:Já jezdím 5w40 z Lidlu za 99 kč za litr a nemám sebemenší problém. Jedná se o 2.0 mondeo 2002 benzín/lpg. Jinak ve Vašem případě bych klidně lil Cinol 5w40 za cca 150 kč za litr. Záleží na ceně, jakou jste ochoten akceptovat za olej. Na ničem jiném v podstatě nezáleží. (samozřejmě za předpokladu splnění danných norem)
Mě to před rokem také bylo jedno, v servisu mi dali do mého auta nějaký Starline 10w/40, poté mi hodně lidí řeklo, že mám příště vybrat nějaký známější a značkový - osvědčený... Tak proto bych chtěl nyní přece jen něco jiného...
Teď se dívám na dobrou cenu u Castrol Magnatec 10W-40, případně Castrol Magnatec Diesel 5W-40.. Jaký je rozdíl mezi těmito?

Díky za příspěvky
Petr
OPRAVA porovnávám Castrol Magnatec 5w-40 a Magnatec Diesel 5W-40...

Díky
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Petr71 píše:Mě to před rokem také bylo jedno, v servisu mi dali do mého auta nějaký Starline 10w/40, poté mi hodně lidí řeklo, že mám příště vybrat nějaký známější a značkový - osvědčený... Tak proto bych chtěl nyní přece jen něco jiného...
Teď se dívám na dobrou cenu u Castrol Magnatec 10W-40, případně Castrol Magnatec Diesel 5W-40.. Jaký je rozdíl mezi těmito?

Díky za příspěvky
Petr
Ale ten Lidl je značkovej. Docela by jste se divil jak. Jen je přebalenej. Ale ani ten Cinol není no name a už vůbec není špatnej! Je odskoušen v Pajeru na 200 000 km. Jezdily se buď krátké trasy a nebo dlouhé a náročné terení vložky, brodění bahnem a vodou. Výjezdy, kdy auto bylo kolmo a občas blikla i kontrolka mazání. Ten motor pracoval pořád v horním výkonovém spektru. A jezďí pořád a je zcela ok!
Durex

Příspěvek od Durex »

V horním příspěvku jsem se zapoměl podepsat :wink:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27500
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Olej do OCT 1.9 TDi 2003

Příspěvek od Pitris »

Petr71 píše:Vím, že se toto téma opakuje, ale přesto prosím o doporučení, jakou ZNAČKU oleje dle vašich zkušeností mám nejlépe použít do Octavie 1.9 TDi 66kW, r.v. 2003, specifikace 505.00 ?? Jezdím často krátké trasy, proto typ 5W-40.
Co říkáte na:

Texaco Havoline Ultra 5W/40
Total Quartz 9000 5w/40
Castrol Magnatec 5W/40
Q8 FORMULA EXCEL 5W/40

Jaký olej byste vybrali? Děkuji moc předem.
Petr
Z těchto je to asi fakt jedno :wink: (já osobně - ale v benziňáku - používám tu Q8-ičku), ale pokud se použije olej renomované a zavedené značky - (s jednou vyjímkou) - tak to bude "no problem"......
Petr71 píše:Castrol Magnatec 5w-40 a Magnatec Diesel 5W-40.....
To je možná ta vyjímka, ten raději ne (to zas bude) :evil: Proč? - už to tu bylo mnohokrát (třeba zde http://www.oleje.cz/forum/viewtopic.php?t=3356 )
Petr71 píše:.....Valvoline Durablend Diesel 5W-40 (příp. VALVOLINE SYNPOWER 5W/40 - nevím, jaký je rozdíl u těchle dvou...)
I to je vhodná možnost, Valvoline má kvalitní výrobky. SynPower je jejich "prémiová" řada vyrobená z plněsyntetických základových olejů, DuraBlend jsou semisyntetické oleje (i ta 5w40) - což ale vůbec nevadí.

P.S. Jinak, ta SAE 5w40 je pro krátké jízdy velmi vhodná..... :wink: a v případě těch krátkých jízd doporučuji měnit tak po 10-ti tkm.
Petr71

Re: Olej do OCT 1.9 TDi 2003

Příspěvek od Petr71 »

Pitris píše:
Petr71 píše:Vím, že se toto téma opakuje, ale přesto prosím o doporučení, jakou ZNAČKU oleje dle vašich zkušeností mám nejlépe použít do Octavie 1.9 TDi 66kW, r.v. 2003, specifikace 505.00 ?? Jezdím často krátké trasy, proto typ 5W-40.
Co říkáte na:

Texaco Havoline Ultra 5W/40
Total Quartz 9000 5w/40
Castrol Magnatec 5W/40
Q8 FORMULA EXCEL 5W/40

Jaký olej byste vybrali? Děkuji moc předem.
Petr
Z těchto je to asi fakt jedno :wink: (já osobně - ale v benziňáku - používám tu Q8-ičku), ale pokud se použije olej renomované a zavedené značky - (s jednou vyjímkou) - tak to bude "no problem"......
Petr71 píše:Castrol Magnatec 5w-40 a Magnatec Diesel 5W-40.....
To je možná ta vyjímka, ten raději ne (to zas bude) :evil: Proč? - už to tu bylo mnohokrát (třeba zde http://www.oleje.cz/forum/viewtopic.php?t=3356 )
Petr71 píše:.....Valvoline Durablend Diesel 5W-40 (příp. VALVOLINE SYNPOWER 5W/40 - nevím, jaký je rozdíl u těchle dvou...)
I to je vhodná možnost, Valvoline má kvalitní výrobky. SynPower je jejich "prémiová" řada vyrobená z plněsyntetických základových olejů, DuraBlend jsou semisyntetické oleje (i ta 5w40) - což ale vůbec nevadí.

P.S. Jinak, ta SAE 5w40 je pro krátké jízdy velmi vhodná..... :wink: a v případě těch krátkých jízd doporučuji měnit tak po 10-ti tkm.
Pitris - děkuji za odpověď (samo i ostatním), moc pomohlo, rozhodl jsem se pro Durablend Diesel 5W-40..

Díky ahoj
Odpovědět