Od kdy můžou blikat denní světla?

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Návštěvník

Re: Od kdy můžou blikat denní světla?

Příspěvek od Návštěvník »

jerome píše:...vtedy zacala Audi cez den svietit LEDkami vpredu pritom to nebolo vsade schvalene...
Pokud to postavíš takhle, tak musím nesouhlasit, poněvadž podle příslušné dohody (jedná se o mezinárodní smlouvu nejvyšší, tzv. prezidentské kategorie) EHK OSN tu máme vzájemné uznávání homologací uskutečněných podle platných technických předpisů EHK OSN ve smluvních stranách, tedy skutečnost, že "to není všude schválené" je jednak irelevantní (přijatý mezinárodní závazek je nadřazený národní úpravě), jednak jde nejen proti duchu, ale dokonce proti liteře oné dohody. A že to v praxi některých smluvních stran "funguje" poněkud jinak, to je opět jen potvrzením "banánové kultury" (za banán všechno...).
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Od kdy můžou blikat denní světla?

Příspěvek od Jezevcik »

bouchy píše: To, pokud se nepletu, funguje už desítky let v USA - žárovka obrysová při přepnutí blinkru začne blikat, tam jsou ovšem červené blinkry. V pohodě věc.
Vždy, když tuto blbost vidím, tak si říkám, který chorý mozek to napadlo. Vždyť to skoro není vidět, natož aby to splňovalo výstražnou funkci!!! U Američanů, kteří jsou posedlí sloganem "Safety First", věc nepochopitelná.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5790
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Od kdy můžou blikat denní světla?

Příspěvek od jerome »

Návštěvník píše:
jerome píše:...vtedy zacala Audi cez den svietit LEDkami vpredu pritom to nebolo vsade schvalene...
Pokud to postavíš takhle, tak musím nesouhlasit, poněvadž podle příslušné dohody (jedná se o mezinárodní smlouvu nejvyšší, tzv. prezidentské kategorie) EHK OSN tu máme vzájemné uznávání homologací uskutečněných podle platných technických předpisů EHK OSN ve smluvních stranách, tedy skutečnost, že "to není všude schválené" je jednak irelevantní (přijatý mezinárodní závazek je nadřazený národní úpravě), jednak jde nejen proti duchu, ale dokonce proti liteře oné dohody. A že to v praxi některých smluvních stran "funguje" poněkud jinak, to je opět jen potvrzením "banánové kultury" (za banán všechno...).
Jak myslis ale pre mna je to blbost. Na SK bola vtedy povinnost svietit stretavacimi svetlami a kedze oni svietili LED tuto povinnost neplnili. Na co su mi medzinarodne dohody ktorre pisu aj o tom ze povinnu vybavu mas mat podla statu v ktorom je auto registrovane. Par znamych dostalo pokutu mimo republiky ze nemali povinnu vybavu ich statu. Takze je v tom jeden velky bordel alebo inak napisane niekto je velky a niekto este vacsi :mrgreen:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9944
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Od kdy můžou blikat denní světla?

Příspěvek od Colommbo »

Osobně bych ten cirkus celý zrušil, tedy za nesnížené viditelnosti bych (povinně) nesvítil vůbec...
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Návštěvník

Re: Od kdy můžou blikat denní světla?

Příspěvek od Návštěvník »

jerome píše:...Na co su mi medzinarodne dohody ktorre pisu aj o tom ze povinnu vybavu mas mat podla statu v ktorom je auto registrovane...
"Povinnou výbavu" mezinárodní dohody nepostihují, poněvadž "povinná výbava" není součástí "homologačního balíčku" (tak se to sice nejmenuje, ale nejstručněji to vyjadřuje to, o co jde).
Návštěvník

Re: Od kdy můžou blikat denní světla?

Příspěvek od Návštěvník »

Colommbo píše:Osobně bych ten cirkus celý zrušil, tedy za nesnížené viditelnosti bych (povinně) nesvítil vůbec...
Jsem pro: např. v Rakousku už na to přišli. Výsledkem je bohužel to, že zejména řidiči vozů tmavých odstínů barev ani za hustého deště při soumraku či rozednění nerozsvítí a nerozsvítí. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Uživatelský avatar
Jezevcik
Příspěvky: 3360
Registrován: sob lis 26, 2005 16:55
Bydliště: Praha 11

Re: Od kdy můžou blikat denní světla?

Příspěvek od Jezevcik »

Protože co Rakušák nedostane rozkazem, sám neudělá.
Toyota Verso 1.8 Valvematic, r. v. 2011
Léto: Shell Helix HX6 10W-40
Zima: Shell Helix Ultra 5W-40
Toyota Corolla Liftback E 11, 1.4 16 V, r. v. 97
Shell Helix HX6 10W-40
Cumil

Re: Od kdy můžou blikat denní světla?

Příspěvek od Cumil »

Já jsem nechtěl zas rozpoutat Návštěvnickou čumilofobii. Spíš mě zajímalo, co způsobuje, že původně poměrně rigidní a policií tvrdě stíhaný předpis se zhoupl do stavu, kdy auta blikají jak na diskotéce. To, že jsou vyjímky mi hned nedocvaklo a stačí mi to.
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5790
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Od kdy můžou blikat denní světla?

Příspěvek od jerome »

Naprd je to ze to nechali na rozhdnuti vodicov. Jak som pisal ked je to original od vyroby v spojeni so senzorom svetla tak neni o com . Dokonca niekde bola debata ze je to vlastne nebezpecnejsie pre cyklistov a chodcov lebo vodici vnimaju svetlo a ked ho niet jak keby tam tym padom nic nebolo :?
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Návštěvník

Re: Od kdy můžou blikat denní světla?

Příspěvek od Návštěvník »

jerome píše:... debata ze je to vlastne nebezpecnejsie pre cyklistov a chodcov lebo vodici vnimaju svetlo a ked ho niet jak keby tam tym padom nic nebolo :?
Je to nebezpečné zejména pro motorkáře.
bjukemen
Příspěvky: 4879
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Od kdy můžou blikat denní světla?

Příspěvek od bjukemen »

Colommbo píše:Osobně bych ten cirkus celý zrušil, tedy za nesnížené viditelnosti bych (povinně) nesvítil vůbec...


toto schvalujem aj ja :)
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Fahrer
Příspěvky: 433
Registrován: ned led 05, 2014 19:59

Re: Od kdy můžou blikat denní světla?

Příspěvek od Fahrer »

Cumil píše:Ví někdo odpvěď na subj.? Viděl jsem takový auto, tuším mělo kruhy na čumáku a to když začalo blikat, tak se zhasínalo denní světlo, resp. měnila se barva z bílé na oranžovou.
Nevím proč ti to vadí. Já ale naopak musím pochválit toho, koho to napadlo.
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5790
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Od kdy můžou blikat denní světla?

Příspěvek od jerome »

Cumilovi ide o to ze takto fungujuce svetla nevyhovuju tomu jak je to napisane vo vyhlaske. Inak je to prakticky jedno ci sa meni denne LED svetlo na blinker pretoze v tu chvilu je ta oranzova farba viditelnejsia jak biela 8)
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
bjukemen
Příspěvky: 4879
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Od kdy můžou blikat denní světla?

Příspěvek od bjukemen »

mne osobne to vobec nevadi
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5790
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Od kdy můžou blikat denní světla?

Příspěvek od jerome »

Mne to zas vadi lebo nemam tu Audinu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Odpovědět