O nehodách

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od lengy60 »

Návštěvník píše:
lengy60 píše:No to tedy nesedí,a jestli má někdo malého pinďoura a vadí mu baby za volantem,tak to je jeho boj. ... Naposledy,když se tahle hesla uvedla v praxi,tak to vedlo ke světové válce.
Ano, my dva si holt nerozumíme, a to dokonce ani v nativních záležitostech, které vůbec nijak nesouvisejí s ideologií a dokonce ani s velikostí pinďoura. Silně mi to připomíná onoho prodejce jedné nejmenované značky...
Ha,ha ha. :mrgreen:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od lengy60 »

Návštěvník píše: Můj recept na řešení problémů v dopravě: jednou za čas na určitou dobu zrušit veškeré předpisy a nechat tomu volný průběh. Rozuměj: nechat vzájemně se vybít ty, kdož to neumějí, s těmi, kdož to přehánějí.
A kampak by se poděli ti ostatní, kteří se potřebují dostat z místa na místo? No už chápu, to jsou vlastně ti,co to neumějí,takže by se měli svěřit do rukou veřejné dopravy.Problém je ale v tom,že i tam se za volantem se vyskytují takoví,co to neumějí nebo přehánějí,takže je to vlastně neřešitelný problém. Já bych tedy spíše upřednostnil striktní dodržování zákona,což je věc,která se v našich končinách jaksi nenosí. :x
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Jan Nowak

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Jan Nowak »

V Evropě se o "striktním dodržování zákona" (pro tento případ jen silničního) dá z mé zkušenosti mluvit jen v (pořadí dle striktnosti dodržování):
- Švýcarsko
- Británie
- Německo (západní část)
Byl jsem v severských zemích - jezdí tam bezpečně, ale rychle (porušují často rychlostní limity). A kdo občas projede Rakousko (pro některé stále etalon "mravné a ukázněné" západní země), tak ví, že Rakušáci si s námi moc nezavdají...

Dodržování zákona je v lidech. Rád bych se jednou dožil doby, kdy někdo, kdo vyjebává s daněma, jezdí na černo autobusem a nebo jezdí kilo v obci a dává to na ksichtoknihu nebyl v očích masy velkým frajerem, ale pouhým zlodějem (ne vztažené jen k činnosti kradení, ale k dělání něčeho špatného - opovrženíhodného).
Třeba jednou se toho dožijí vnoučata dětí mých dětí :(
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od lengy60 »

Jan Nowak píše:V Evropě se o "striktním dodržování zákona" (pro tento případ jen silničního) dá z mé zkušenosti mluvit jen v (pořadí dle striktnosti dodržování):
- Švýcarsko
- Británie
- Německo (západní část)
Byl jsem v severských zemích - jezdí tam bezpečně, ale rychle (porušují často rychlostní limity). A kdo občas projede Rakousko (pro některé stále etalon "mravné a ukázněné" západní země), tak ví, že Rakušáci si s námi moc nezavdají...

Dodržování zákona je v lidech. Rád bych se jednou dožil doby, kdy někdo, kdo vyjebává s daněma, jezdí na černo autobusem a nebo jezdí kilo v obci a dává to na ksichtoknihu nebyl v očích masy velkým frajerem, ale pouhým zlodějem (ne vztažené jen k činnosti kradení, ale k dělání něčeho špatného - opovrženíhodného).
Třeba jednou se toho dožijí vnoučata dětí mých dětí :(
Nechci Ti brát iluze,ale jak tak pozoruji události posledních měsíců,tak se spíše začínám přiklánět k názoru,že se celé lidstvo blíží do finální fáze. :cry: Řečeno slovy klasika "Svět se změnil v prdel a kamkoli lidské oko dohlédlo,bylo nasráno do výše dospělého člověka." :oops: Byť jsem založením optimista,tak poslední dobou tak nějak nevidím světlo na konci tunelu. :?
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Pedro »

Rakušáci na nás nemaj,ale jde to s nima trochu do háje. Jsou trochu nečitelní.
Já teda nemusim ani auta se znakem CH,asi mám smůlu,přijdou mi natvrdlý k našim předpisům a hlavně,co vídám,jsou nevšímavý. Já jedu. V jejich zemi jsem nikdy nebyl,mě ta nátura,všeobecně,nesedí. To radši A.
Jan Nowak

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Jan Nowak »

Také cítím rozdíl v tom, jak se CH, GB a D chovají za volantem doma a jak např. u nás. Že by jen zoufalý pokus o asimilaci :?:
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Pedro »

Koukám z okna,prší a je -1,5 u země. Před barákem už přimrzaj kaluže.
Bydlim kousek od Bílé hory,tak to bude asi zajímavé.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9941
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Colommbo »

PePe: Bílá hora nám zavařila už před lety a dnes se to může klidně opakovat (a nejen u vás, v úrodném Polabí taky mrholí a bude přimrzat a mám zprávy, že doprava v Brně je na tom dost špatně)... :(
lengy60: Míro, prosím tě, necituj ve svých odpovědích neustále a pořád příspěvky, na něž reaguješ - není to potřeba a jen to zbytečně natahuje vlákna... Děkuju a omlouvám se za OT.
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Pitris »

Colommbo píše:....doprava v Brně je na tom dost špatně.... :(
Jo, začíná to být hodně špatný :( ledovka :evil:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od lengy60 »

Colommbo píše: Míro, prosím tě, necituj ve svých odpovědích neustále a pořád příspěvky, na něž reaguješ - není to potřeba a jen to zbytečně natahuje vlákna... Děkuju a omlouvám se za OT.
Jirko máš pravdu,ale částečně. :D Je fakt,že jsem tu poslední citaci od Jan Nowak mohl zkrátit,ale na druhou stranu,některé citace nechávám,aby se neztratila nit. :D Tenhle poslední příspěvek je v pohodě nebo taky špatně?Jen se ptám,abych se zorientoval. :wink:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od lengy60 »

Tak chlapci u vás už začíná býti "veselo". :( http://www.novinky.cz/diskuse?id=385379 ... ectionId=3
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pedro
Příspěvky: 7757
Registrován: úte zář 22, 2009 12:10
Bydliště: Praha 6

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Pedro »

Po přesně dvou letech,tejden od dnes marodim. Pri bicygelování bez zapomenutých brejlí,...
Tak se klouzačky na ulici coby šofér,nezúčastnim...
Ano Juro,Bílka je a byla vždy pěkná kujva. Na západní straně co jezdim,je vždy první ledovka v Phe. Už jsem si tam parkrát nabil fekál :mrgreen:
Hombre
Příspěvky: 1881
Registrován: úte bře 09, 2010 18:37
Bydliště: Zlín

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Hombre »

Pitris píše:
Colommbo píše:....doprava v Brně je na tom dost špatně.... :(
Jo, začíná to být hodně špatný :( ledovka :evil:
Touto dobou totální kolaps, již nejezdí tramvaje, trolejbusy a některé autobusy. Ten zbytek se zase nepohne, že to ty výše jmenované zneprůjezdnily. :shock:
Jestli to bude tak pokračovat a to bude, protože mrholí, sice to posolili, ale déšť sůl spláchne, tak účinek "0", zvažuju, že zavolám a zítra beru dovču, bude marná snaha se do rachoty dopravit. :cry:
BMW R 1100 RT - Brumla
BMW R 1200 RT - Bělouš
Valvoline All-Climate 20W-50
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9941
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Colommbo »

lengy60: Citaci bych zase klidně vynechal, je jasné, nač reaguješ... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9941
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Colommbo »

Pitris + Hombre: Tady mrholí už celé odpoledne. Vozovka v ulicích (zatím) nenamrzá, ale "tenké věci ve vzduchu" (zábradlí, ploty a podobně) jsou omrzlé a auta celá obalená tenkým ledem... :?
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Odpovědět