No name olej

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Blbec

No name olej

Příspěvek od Blbec »

Ahoj, mám stupidní dotaz. Předem se omlouvám... Udělal sem kravinu, dal jsem do auta jeden no name olej 5W40, mám na něm najeto 4 tisíce a časté studené starty a auto, když jde do otáček vydává takové ostré zvuky, takový zváštné ostrý zvuk jako když jedete po upuštěném plášti po rozpálené asfaltce... Starty ale dobré, žádné klepání nic takového... Nevíte čím by to mohlo být? Specifikace pro můj vůz říkají, že tento no name olej ty parametry má A3/ B3 API SL. Mám doma na sezonu schovaný liqui moly superlaichlauf 10w40, asi má jít ten starý olej rychle ven co a místo něj tam frknout i tu 10W, že? Sypu si popel na hlavu... Zajímá mě proč je najednou takový zvuk, je to dost nepříjemné, zvlášť když auto točím, už při 3 tisících. Mám benzin, nepřeplňovaný.
alfi166silver

Příspěvek od alfi166silver »

I když jsem velmi silným zastáncem značkových olejů,ani ten"nejhorší" no name olej nepopraví motor během 4000 km.Myslím že výměna za jiný už nepomůže.Záleží kdo měl tvoje auto před tebou a jak se k němu choval,mohl přejíždět výměny atd., a tam bylo zaděláno na průs...Nechci nějak radit,ale "tekuté generálky" a pod opravdu nefungují a je to akorát zahazování peněz,pokud je opravdu zle,smiř se s pravdou,a jestli se to vyplatí,oprav motor a používej značkový olej,který měň co 8000 km...
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

alfi166silver píše:I když jsem velmi silným zastáncem značkových olejů,ani ten"nejhorší" no name olej nepopraví motor během 4000 km.Myslím že výměna za jiný už nepomůže.Záleží kdo měl tvoje auto před tebou a jak se k němu choval,mohl přejíždět výměny atd., a tam bylo zaděláno na průs...Nechci nějak radit,ale "tekuté generálky" a pod opravdu nefungují a je to akorát zahazování peněz,pokud je opravdu zle,smiř se s pravdou,a jestli se to vyplatí,oprav motor a používej značkový olej,který měň co 8000 km...
No napadlo mě, že by to mohly být svíčky nebo už odcházející zapalovací kabely. Ale díky
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

kóknul bech se potmě na motór.hlavně na lišto zapalování. kdeš tam skáče jiskra tak to roztřepe i plast na tý liště a vedává to takové zvuk
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Anonymous píše:kóknul bech se potmě na motór.hlavně na lišto zapalování. kdeš tam skáče jiskra tak to roztřepe i plast na tý liště a vedává to takové zvuk
Podle mě mu lambáda dává špatnou směs, tak zpozoroval takový ostřejší zvuk, to je typické. Koukám že alfi je ranař, ten je hned hotový:-D Heleť vem si obyčejnej voltmetr černej dej na kostru červenej na plus na lambádě a sleduj amplitudu, jak se ti mění voltáž. Nastav si tam DCV. Napiš kolik to háže v milivoltech
Návštěvník

Re: No name olej

Příspěvek od Návštěvník »

Blbec píše:Ahoj, mám stupidní dotaz. Předem se omlouvám... Udělal sem kravinu, dal jsem do auta jeden no name olej 5W40, mám na něm najeto 4 tisíce a časté studené starty a auto, když jde do otáček vydává takové ostré zvuky, takový zváštné ostrý zvuk jako když jedete po upuštěném plášti po rozpálené asfaltce... Starty ale dobré, žádné klepání nic takového... Nevíte čím by to mohlo být? Specifikace pro můj vůz říkají, že tento no name olej ty parametry má A3/ B3 API SL. Mám doma na sezonu schovaný liqui moly superlaichlauf 10w40, asi má jít ten starý olej rychle ven co a místo něj tam frknout i tu 10W, že? Sypu si popel na hlavu... Zajímá mě proč je najednou takový zvuk, je to dost nepříjemné, zvlášť když auto točím, už při 3 tisících. Mám benzin, nepřeplňovaný.
Myslím,že jsem napsal jasně,že olejem co tam nalil to není a výměna za ten co má doma schovaný to nevyřeší.....A je vcelku logické,že zajede někam do servisu,kde mu zjistí závadu.Přál bych mu aby to byla jen banalita a taky jsem napsal,ikdyž možná dost neobratně,pokud by byla opravdu mechanická závada v motoru,ať nevyhazuje peníze za nesmyslné tekuté generálky......
Návštěvník

Re: No name olej

Příspěvek od Návštěvník »

Anonymous píše:
Blbec píše:Ahoj, mám stupidní dotaz. Předem se omlouvám... Udělal sem kravinu, dal jsem do auta jeden no name olej 5W40, mám na něm najeto 4 tisíce a časté studené starty a auto, když jde do otáček vydává takové ostré zvuky, takový zváštné ostrý zvuk jako když jedete po upuštěném plášti po rozpálené asfaltce... Starty ale dobré, žádné klepání nic takového... Nevíte čím by to mohlo být? Specifikace pro můj vůz říkají, že tento no name olej ty parametry má A3/ B3 API SL. Mám doma na sezonu schovaný liqui moly superlaichlauf 10w40, asi má jít ten starý olej rychle ven co a místo něj tam frknout i tu 10W, že? Sypu si popel na hlavu... Zajímá mě proč je najednou takový zvuk, je to dost nepříjemné, zvlášť když auto točím, už při 3 tisících. Mám benzin, nepřeplňovaný.
Myslím,že jsem napsal jasně,že olejem co tam nalil to není a výměna za ten co má doma schovaný to nevyřeší.....A je vcelku logické,že zajede někam do servisu,kde mu zjistí závadu.Přál bych mu aby to byla jen banalita a taky jsem napsal,ikdyž možná dost neobratně,pokud by byla opravdu mechanická závada v motoru,ať nevyhazuje peníze za nesmyslné tekuté generálky......
Ahoj, no o to jde, já jsem totiž s tím autem v servisu byl a tam mi přehodili 3. kabel za 4.kabel zapalovánía tak jsem jezdil půl roku. Zjistil jsem to sám před týdnem. Vzhledem k tomu že auto má 180 koní a je zima, tak to člověk tolik nevytáčí a tak jsem na to nepřišel.
alfi166silver

Příspěvek od alfi166silver »

No,tak to bych jim poděkoval a pak se s důvěrou obrať na odborníky :( .Hlavně že to byla jen"hloupost" a máš opraveno.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

alfi166silver píše:No,tak to bych jim poděkoval a pak se s důvěrou obrať na odborníky :( .Hlavně že to byla jen"hloupost" a máš opraveno.
No dal jsem to do původního stavu, ještě se mi hrabali v rozdělovači a dělali rozvody, dneska jsem to rozhodil a zjistil jsem, že ten zvuk dělá přetažená řemenice rozvodu a že se sekli o zub a "dohnali" to předstihem a ten kabel.. To ani nemluvím. Lambda chodí, naštěstí... Předstih jsem udělal stroboskopickou lampou a řemenici dal nula k nule a rozumně zatáhl podle monentů v příručce vozu. Jsem student 4. ročníku VŠ, HUMANITNÍHO SMĚRU...... Já nevim co ty kluci blbli, asi byli ožralí či co:-)) No ještě že mi to nezničilo válce a nekouslo motor. Mějte se;) Jo a díky za ty články o no name olejích, už ho tam vživotě nenaliju, jsem student, co si přivydělává, tak šetřím, ale budu šetřit zdravě. Takže ještě jednou dík a mějte se fajn
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27495
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od Pitris »

SUPERSERVIS :(
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Pitris píše:SUPERSERVIS :(
Jenže co si na nich vezme
Odpovědět