Nehody - pre výstrahu!

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od lengy60 »

Nechtěl jsem se vyjadřovat vůbec,ale nedá mi to.
1/C3 Picasso má ESP v základu,nevím zda to bylo vždycky,ale dělá se od roku 2009,takže nejspíš ano. :idea:
2/Jestli je to jankovitá koza nevím,byť tohle auto v rodině máme,tak jsem s ním nejel.
3/Koukal jsem na ty ne moc kvalitní fotky,ale ty gumy nevypadaly nic moc,tam bude možná příčina. :idea:
4/Jestli bylo "nasmrkáno" a přepálil to,tak mu nepomůže podvozek ani ESP,ono totiž není samospasitelné.A co tam dělal za manévry z brzděním mi hlava nebere. :roll:
5/Na dovolené,vedle na sedačce drahou polovičku a jet takhle? :roll: Ano byl to blbec.
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1765
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od kornel »

..dalo sa to ukočírovať aj v tej situácii do akej sa dostal.. a faktom je aj to, že ak by mal lepšie vozidlo s poriadnym pevným podvozkom, tak by mal minimálne ďaleko vyššie šance, že to rozchodí bez straty kytičky. Ale samozrejme všetko záleží hlavne od komponentu medzi volantom a sedadlom, ak je tam hňup, tak je všetko marné.
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9944
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Colommbo »

Ne nadarmo se říkává, že po bitvě je každý generál(em)... V tom kritickém okamžiku by asi musel za volantem sedět zkušený a vyježděný šofér, jenž by tu krizovou situaci (možná) dokázal vyřešit, na druhou stranu takový šofér by spíš ani nedopustil její vznik - dycky je lepší chovat se (jezdit) tak, aby řešit krizové situace nebylo třeba a buďmež rádi, že volantem neseděl nikdo z nás... :?
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
jerome
Příspěvky: 5790
Registrován: ned bře 13, 2011 12:37

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od jerome »

Kazdopadne olej v motore uz bol za zenitom. Tmavsi jak samotna asfaltka :roll:
Honda Civic 1.4iS 66kw => ELF Evolution 700 STI 10W40
Honda Civic 1.6 i-Dtec 88kw => Motul 8100 ECO-clean 0W30
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2519
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od lefort »

Nevím, co si představit pod pojmem "pevný podvozek", každopádně zásadní chyba asi byla, že na to dupnul a zároveň strhnul volant. Přesun hmotnosti-> odlehčení zadní nápravy a přetáčivý smyk. Svůj podíl mělo asi i vysoké těžiště auta...Odněkud si pamatuju, že "na kluzkém povrchu se buď zatáčí, nebo brzdí, ale nikdy obojí" :wink: Nedávno jsem se jako pasažér vezl vzadu v O II rs tdi a nic prkennějšího jsem v životě neviděl. Sedačka mě úplně tlačila a auto na tvrdém asfaltu úplně vibrovalo a dunělo. Takže podvozek nemusí být jen tvrdý, ale především poddajný, což moc výrobců zjevně neumí, ale to už jsem OT...
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1765
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od kornel »

napíšem len to, že pevný nutne neznamená len tvrdý.. a nikde som to ani nenapísal :D :wink: ..je to o celkovej zladenosti a vyladenosti.. a viem o čom píšem, nakoľko napr. podvozok môjho vozidla mi pomohol zvládnuť veľmi nepríjemné situácie so značnou istotou a prehľadom, kde iný voz by pravdepodobne skončil v nekontrolovanom smerovaní do poľa na strechu. V jednom prípade spolucestujúci možno prežil menší infarkt a pár desiatok sekúnd sa moc na slovo nezmohol, ale inak ok :wink:
Uživatelský avatar
lefort
Příspěvky: 2519
Registrován: pon srp 26, 2013 17:46
Bydliště: Hořovice

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od lefort »

Přesně, je to o vyladěnosti - ale bohužel většina výrobců si myslí, že sportovní = tvrdý :twisted:
Auto s dobře fungujícím podvozkem, který snese rychlou jízdu, ale zároveň bude dost pohodlný na delší jízdy, abys dnes pohledal :?
Toyota GR Yaris - Ravenol DFE 0W20, MTF1, MTF3, DGL
Toyota GR 86 - Ravenol DXG 5W30, Red Line 75W85
Toyota RAV4 2.5 Hybrid - Ravenol EFE 0W16
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1765
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od kornel »

pružina-tlmič-stabilizačné prvky musia spolu tvoriť vyladený harmonický celok a to s ohľadom na hmotnosť vozidla a jej rozloženie ako aj hmotnosť neodpruženej hmoty.. komu sa toto podarí čo najlepšie zladiť, ten získa podvozok pevný, stabilný a ktorý zároveň umožní veľmi účinné kopírovanie kolesa profilu vozovky a tým jeho kvalitnú priľnavosť.. je to dosť alchýmia a ako píšeš, je veľký problém dnes také vozidlo nájsť.
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od skodovkar »

Leda, že by je měla gumový. :roll: Člověk si řekne, je to ženská, tak co už, ale ona neměla ani tu zelenou kartu u sebe! :x :x :x Naštěstí to práskla u baráku, minulý týden jsme byli až v Brně bez kartičky.
Dolní mřížka KO, hnutý nárazník, prasklé úchyty světla a bohužel chytnutý i kousek blatníků až na plech.
Nicméně alespoň PČR to bude mít lehké, protože na křižovatce jsou kamery. Vlítla do borce, který jel po hlavní a na poslední chvíli se vyhýbal jinému něžnému pohlaví, které tam vjelo.
Obrázek
Návštěvník

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Návštěvník »

Typická ženská: pomalu a opatrně, bohužel na červenou, resp. nerespektuje přednost v jízdě.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27505
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Pitris »

Lubo, to ještě dopadlo dobře....
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od lengy60 »

skodovkar píše:Leda, že by je měla gumový. :roll: Člověk si řekne, je to ženská, tak co už, ale ona neměla ani tu zelenou kartu u sebe! :x :x :x Naštěstí to práskla u baráku, minulý týden jsme byli až v Brně bez kartičky.
Dolní mřížka KO, hnutý nárazník, prasklé úchyty světla a bohužel chytnutý i kousek blatníků až na plech.
Nicméně alespoň PČR to bude mít lehké, protože na křižovatce jsou kamery. Vlítla do borce, který jel po hlavní a na poslední chvíli se vyhýbal jinému něžnému pohlaví, které tam vjelo.
Ty toho zase naděláš, :lol: vzal jsem sestru a následně svou drahou matinku na výlet do NDR.Nu a co myslíš,ani jedna s sebou neměla doklady,protože si vzali jinou kabelku a papíry zapomněli přendat. :mrgreen: A ten nárazník?Jak říkal můj kolega,ten je od slova narážeti,tedy od toho na tom autě je,ne na ozdobu. :lol: :wink: Ale jako příští auto si může koupit Cactuse,ten je na tyhle drcance uzpůsoben.
Obrázek
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Brembo
Příspěvky: 2294
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Brembo »

Suzuki SV 1000,Opel Insignia Sport Tourer CDTI 153kW,Opel Vectra 1,7 DT-išla do sveta
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27505
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Pitris »

A zase se někdo pokoušel nadzvednout náklaďák http://www.novinky.cz/krimi/392208-po-s ... rezil.html
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27505
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Pitris »

Poznáte někdo co to bylo za auto :?: :? http://www.novinky.cz/krimi/392654-ridi ... hybky.html
A nedají si říct a nedají.... :evil:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět