Nehody - pre výstrahu!

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
skodovkar
Příspěvky: 6272
Registrován: pon pro 29, 2008 16:40

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od skodovkar »

Jerry3 píše:A zase koncerňák. :x
Řádný pošuk :x
https://youtu.be/WDfz_HJB7-o
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Jerry3 »

Prostě typický koncerňák!
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od pepoh »

a pre toto potrebujes dzip s ramom, aby ho debila prehodil za zvodidla, tak uz bude neskodny. :wink:
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9944
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Colommbo »

Měl se ten kretén v ochcávce rovnou zabiť... :x
https://www.novinky.cz/krimi/487742-aut ... ehodu.html
"...Policisté měli zapnuté majáky, ale řidič vozidla to zřejmě přehlédl, nebo se nevěnoval řízení. Vše prověřujeme...”
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
Libor
Příspěvky: 1625
Registrován: stř srp 24, 2016 19:21
Bydliště: Bohumín

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Libor »

skodovkar píše:
Jerry3 píše:A zase koncerňák. :x
Řádný pošuk :x
https://youtu.be/WDfz_HJB7-o
Na tohle jsem čuměl v televizních novinách. Není snad ani možné, že se tohle individuum už někde nerozstřelilo o strom. Štěstí, že se nikomu nic nestalo a taky to, že měli palubní kameru. Doufám, že mu kluci vzali papíry "do úschovy".
Edit:
"Podstatné" v článku nezaznělo, neměl ŘO a vezl v kufru "varnu" :-(
DOHC VTEC TURBO 243kW HGO 0W20
SOHC 16V 66kW MAX LIFE 5W40
DOHC PARALLEL-TWIN 52 kW MOTUL 300V 10W40
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od pepoh »

Colommbo píše:Měl se ten kretén v ochcávce rovnou zabiť... :x
https://www.novinky.cz/krimi/487742-aut ... ehodu.html
"...Policisté měli zapnuté majáky, ale řidič vozidla to zřejmě přehlédl, nebo se nevěnoval řízení. Vše prověřujeme...”
musel byt kvalitne zhuleny, teraz bude akurat hulit kokosy v base :mrgreen:
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27500
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Pitris »

A další arogantní bezmozek (hádejte v čem?) :evil: https://www.novinky.cz/clanek/dva-mrtvi ... cle-detail :roll:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27500
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Pitris »

Že by "tam" u nás bylo ještě něco správného :?: Po (zlo)činu TREST :wink: https://www.novinky.cz/clanek/vybrzdil- ... t-40251415
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Jerry3 »

V uplynulých dvou dnech jsem po delší přestávce dal mých donedávna obvyklých víkendových cca 750 km. Tentokrát bylo skóre 100/100, tedy 100% prasících koncerňáků a žádný prasící řidič nekoncernového vozu. A byla tam i krizovka, to když se vyhoupnu na horizont a proti mně Fabia "s těmi oslňujícími tlumenými" předjíždějící kamion. Přitom jsem při jízdě do kopce jel na dobře svítící dálkové, tedy ti v protisměru museli vidět, že za horizontem "není volno". Plnou čáru je snad zbytečné zmiňovat. K čelnímu střetu nedošlo jen díky tomu, že jsem brzdil "na krev" a ten předjížděný kamion evidentně také - díky mu za to! :wink:

Zajímavý poznatek: tam jsem jel Focusem, zpět Octavií. Zatímco v případě cesty tam jsem byl několikrát objektem agrese ze strany koncerňáků (ten "málem čelní střet" do toho nepočítám), cestou zpět ani jednou "cíleně". Ovšem cestu zpět provázelo o dost více "necíleného" prasení, možná proto, že šlo převážně o denní dobu. Kupodivu šlo hlavně o rádoby závodníky za volanty těch nejmenších koncernových vozů a rovněž malých koncernových dodávek. Navíc jsem tentokrát potkal hodně seaťáckých bezmozků. Něco je tu holt systémově špatně. :x

K tomu jsem si uvědomil, jak moc systémově špatně je ta Oct.02 (kdyby byla "v kombajnu", šlo by přímo o etalon "vlhkých snů" českého motoristy): tři měsíce jsem s ní nejel, a to mi ukázalo, jak moc špatně vlastně dělá vše, co dělat má. Dokud jsem s ní jezdil každý den, prakticky výhradně po městě, nějak jsem tomu navykl. Zároveň jsem si uvědomil, jak zaostalé auto "z řidičského hlediska" to bylo už v době, kdy byl konkrétně tenhle kus vyroben. :(

A proč to vkládám do vlákna o nehodách? Inu proto, že delší jízda za volantem Octavie mne vybízela k pokoře, rozhodně ne k jízdě "mým stylem", kterou jsem měl tak rád za volanty všech těch vozů zn. Mitsubishi, které jsem vlastnil a limitně si jich užil, a občas dokonce i za volantem Mondea. Proto ani trochu nechápu, kde se u koncerňáků bere ten pocit, že (jen) "jim to jede a sedí"... :o :shock: :?
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Jerry3 »

https://www.novinky.cz/krimi/487719-vla ... ridic.html

"Současně ale dodal, že by se soud měl řádně vypořádat s výsledky znaleckého zkoumání a také s principem omezené důvěry v dopravě. Ten spočívá v tom, že se řidič může spoléhat na to, že ostatní účastníci budou dodržovat pravidla silničního provozu, pokud z konkrétních okolností nevyplývá opak."

Osobně už hodně dlouho vůbec nespoléhám na to, že by zejména koncerňáci cokoli dodržovali: např. během již zmíněné cesty jsem přinejmenším v půl tuctu případů nedostal přednost, kterou jsem měl. Možná i díky tomu dosud žiju!
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od pepoh »

Pitris píše:A další arogantní bezmozek (hádejte v čem?) :evil: https://www.novinky.cz/clanek/dva-mrtvi ... cle-detail :roll:
skoda+audi, aspon to "ostalo v ramci rodiny" :mrgreen:
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Jerry3 »

Ač jsem proti VAGu vysazen, zrovna takhle bych to nenapsal. A ten smajlík bych už vůbec nepoužil. Zemřeli totiž nejspíše nevinní a je vcelku jedno, že zrovna v koncernovém voze.
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od pepoh »

je krute co som napisal, no ked si clovek vygugli "darwin award" tam je uz vyssi level. ludia vymazali seba z genetickeho fondu, vdaka nerozumu a vysokemu risku.
mne havarie zavinene nerozumom a agresiou, navodzuju suvislost s touto disciplinou.
keby sa chovali normalne nic by sa nestalo, ci boli nevinni to neviem preukazat.
kedysi som polozil recnicku otazku, co tie auta robia soferom, ze sa tak chovaju?
Jerry3 píše: Kupodivu šlo hlavně o rádoby závodníky za volanty těch nejmenších koncernových vozů a rovněž malých koncernových dodávek. Navíc jsem tentokrát potkal hodně seaťáckých bezmozků. Něco je tu holt systémově špatně. :x
ja si robim inu hitparadu, na parkoviskach obchodov. pocet premacknutych plechov, dveri,kufra, proste u nas top je fabia. vypada to jak keby chodili spolocne na destruction derby.
celkom ma prekvapuje bocne premacknutia, to je fakt zaujimave
Obrázek
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Jerry3 »

pepoh píše:...celkom ma prekvapuje bocne premacknutia, to je fakt zaujimave...
Vysvětlení je úplně prosté: s těmi auty jezdí také ženy, které nechápou, že kola zadní nápravy opisují při zatáčení vozu kruh o menším poloměru než ta přední. Následkem toho je obvykle boční náraz do překážky (sloup na parkovišti, futra garáže...) v partii konce zadních dveří, resp. přední části lemu zadního blatníku, nejčastěji pak na pravém boku, což plyne z absolutní absence odhadu toho, co se děje "na pravoboku". :mrgreen:
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27500
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Pitris »

Jenže když vidíš jak někteří jezdí, tak to vypadá že postrádají odhad nejen toho co se děje kolem nich, ale i před nimi :evil: Je skupinka (už) "méně chápavých", kteří za to nemohou, ale většina to dělá záměrně :x a na silnici ser*u na nějaké pravidla. A pak to tam tak vypadá :evil: https://www.novinky.cz/krimi/487849-sen ... dkyne.html
Ten první případ zřejmě patří k té malé skupině, ten debil v Audi do té druhé velké :evil:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět