Nehody - pre výstrahu!

Další nezařaditelná témata

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od lengy60 »

Jardo,to co popisuješ je ovšem něco jiného a tam jaksi není o čem,ale ten kamión je prostě brutální prasečina.Já bych se za tím tunelem otočil,dojel ho a dobil jak koně,chcípáka jednoho. :twisted: Musím se v servisu poptat po nějakém jiném klaksónu,tenhle kňoura mi nevyhovuje a nejspíš brzy chcípne. :lol:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Uživatelský avatar
Pitris JUNIOR
Příspěvky: 1798
Registrován: pát kvě 23, 2014 17:10
Bydliště: Brno

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Pitris JUNIOR »

Doporučím podtlakovku z trolejbusu :lol: :lol:
Osadit bodlinu vzduchojemem a hurá do provozu :wink:
Kia CEED 1.6 GDI 99kW N98 + Mannol 9950
Amsoil EU Car Formula 5w40
Následuje - Millers Oils CFS NanoDrive 5W40
Kumho Ecsta HS52 205/55 R 16 XL 94 V
Vredestein Snowtrac 5 205/55-R16
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9944
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Colommbo »

Pravdou je, že v tomto konkrétním případě se jedná o výjimečnou situaci. Z (mého) právního pohledu (pravidel silničního provozu) je to však zcela totéž, jako když na přehledné T křižovatce bude z vedlejší ("odspodu písmene") na průběžnou hlavní ("vrchní rameno") vjíždět řidič odbočující současně vpravo a z jeho pravé strany bude někdo po té průběžné hlavní předjíždět i přes plnou čáru. Akorát že ho ten z vedlejší bude možná vidět, pokud se podívá i vpravo. Ten tunel je tu prostě jen nějak navíc... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Uživatelský avatar
kornel
Příspěvky: 1764
Registrován: čtv led 28, 2010 17:55

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od kornel »

Dnes predobedom som si len o picny chlp zachranil auto (aj dotycnemu jelitu..) pred rozmrdaním s bohvie akými následkami..
Na asi 1-1,5km dlhom rovnom úseku celkom kvalitnej cesty mimo mesta, dobehnem mantáka vo Focuse Fusion, ktorý sa trtkal úplne zbytočne cca 70km/h.. Schválne pri takýchto už pocitovo podozrivých podivínoch dávam dosť zavčasu smerovku pred obiehaním s priblížením k stredovej čiare, aby bola čo najvyššia pravdepodobnosť, že ma zaregistruje.
Tak teda trojka pomerne viac zatlačím plyn nasleduje katapult a približne s predkom môjho auta na úrovni asi 1meter od jeho zadnej časti sa dotyčný občan rozhodne bez zjavného dôvodu strhnúť volant (asi sa vyhýbal muche na ceste..) smerom mne pred auto; ..vošiel cca 1m do ľavého pruhu.. nebyť mojej bleskovej reakcie a ešte nejakého miesta na ľavo kde som sa mohol vyhnúť, tak sme v sebe.
Samozrejme jazdné vlastnosti auta mi dali šancu na vyviaznutie bez incidentu, čo sa podarilo..

P.S nie že by som rôzne podobné chlievne situácie nezažíval pomerne často.. no toto bol už dosť extrém a viacmenej šťastie, že sa nič nestalo a vyžehlil som to.. vo vnútri som už bol pripravený na crash :x
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27500
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Pitris »

Řidič přijíždějící na křižovatku po vedlejší pozemní komunikaci označené dopravní značkou „Dej přednost v jízdě!“ nebo „Stůj, dej přednost v jízdě!“ musí dát přednost v jízdě vozidlům nebo jezdcům na zvířatech přijíždějícím po hlavní pozemní komunikaci nebo organizované skupině chodců nebo průvodcům hnaných zvířat se zvířaty přicházejícím po hlavní pozemní komunikaci.
Kamioňák byl hovado, ale udělal "jen" přestupek. Přednost by nedal při nehodě ten s kamerou :cry: Ale je to volaaké čudné, já bych tam taky nic v protisměru nečekal. Snad by to šlo na spoluvinu.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Jerry3 »

Nevíme, co předmětné situaci předcházelo. Tipl bych to na konflikt mezi předjížděným koncerňákem a tím kamioňákem ještě před vjezdem do tunelu...
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od lengy60 »

Pitris píše:Řidič přijíždějící na křižovatku po vedlejší pozemní komunikaci označené dopravní značkou „Dej přednost v jízdě!“ nebo „Stůj, dej přednost v jízdě!“ musí dát přednost v jízdě vozidlům nebo jezdcům na zvířatech přijíždějícím po hlavní pozemní komunikaci nebo organizované skupině chodců nebo průvodcům hnaných zvířat se zvířaty přicházejícím po hlavní pozemní komunikaci.
Kamioňák byl hovado, ale udělal "jen" přestupek. Přednost by nedal při nehodě ten s kamerou :cry: Ale je to volaaké čudné, já bych tam taky nic v protisměru nečekal. Snad by to šlo na spoluvinu.
Ano Jarku,pokud by to bylo na přehledném úseku,nebyl tam zákaz předjíždění a byla přerušovaná čára,tak není o čem a byl by tam až po ušiska. Ovšem jízda v tunelu protisměrem,předjíždění přes plnou? No tak to pardón,to ať táhnou cajti i s těmi ouřady do psí pr...e. :twisted:
P.S. Jarda tam zase vidí nějakou vinu koncerňáka :D ,já tam vidím dobytčárnu nejhrubšího zrna,jakých se "řidiči" kamiónů dopouštějí každý den.A bůhví,jestli ten magor z Balkánu vůbec nějaké měl,jak už se několikrát nakonec ukázalo. :roll:
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Shi
Příspěvky: 1342
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Shi »

Ten jihlavský tunel a celkové dopravně-inženýrské řešení je absolutní masakr, nad kterým mi zůstává rozum stát. Formálně pán zcela správně dostal pokutu, ale racionálně nemůžu čekat, že řidič bude správně reagovat na něco, co nemůže ani vidět, ani čekat, pokud to místo nezná.

Pokud jsem správně postřehl, tak v tunelu je přerušovaná čára a plná se objeví až na konci tunelu.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27500
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Pitris »

Miro mě se to taky nelíbí :evil:
Ale v tomto státě by to stejně asi "vodnesl" ten s horším právníkem nebo s míň penězma.... :evil:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9944
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Colommbo »

Jasně, nám se to od bezpečí klávesnice kecá, Míro, ale z právního pohledu je to prostě jasný jako facka. Jako bys nevěděl, že základní, bohužel až léty nabytou řidičskou zkušeností je myslet za druhé a předvídat nepředvídatelné. A jestli meritum této věci nechápeš a posíláš cajty s ouřadama do psí prdele, tak tam, upřímně, promiň, běž s nimi, můžeš jim třeba svítit na cestu... :)
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Jerry3 »

Shi píše:Pokud jsem správně postřehl, tak v tunelu je přerušovaná čára a plná se objeví až na konci tunelu.
Jel jsem tudy, co ten obchvat Jihlavy zprovoznili, řádově mnoho set krát. Přesto se přiznám, že si neuvědomuji, jaká je v tunelu čára. Rozhodně by mne však ani nenapadlo mít choutky v něm předjíždět, a to zejména ve směru na Znojmo, tedy v tom směru, ve kterém jel onen kamion. Tunel se jednak stáčí doleva a proti kopci, těsně před jeho ústí na "znojemské straně" zleva se připojuje onen pruh od Jihlavy a Pelhřimova, po kterém jel ten s kamerou, pár desítek metrů po vyjetí následuje přejezd mostu a po celou tu dobu se vozovka stále stáčí doleva, přičemž přes zábradlí na mostě navíc není (přinejmenším z osobáku) dostatečný výhled šikmo doleva, resp. dopředu.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Jerry3 »

lengy60 píše:P.S. Jarda tam zase vidí nějakou vinu koncerňáka :D
Míro, přečti si můj příspěvek výše a k tomu si přidej tohle:
Jerry3 píše:P.S.: V tom tunelu je limit 60. Jezdím tam 60. Koncerňáci za mnou se mohou pos.at. Koncerňáky, kteří mi v tunelu ujeli, dojíždím na úrovni vodního světa v dolíku pod tunelem...
Ono totiž k těm konfliktům s koncerňáky dochází ve směru od přivaděče D1 na Znojmo již dole pod kopcem, na úrovni jihlavského vodního světa, několik set metrů před tunelem. A zdrojem oněch konfliktů je to, že pomalejší pruh čtyřproudového přivaděče D1 se najednou stává odbočovacím, doprava nahoru na most přes ten přivaděč do centra Jihlavy, zatímco levý rychlejší je třeba včas zaujmout pro jízdu rovně, dále po obchvatu Jihlavy směrem k tomu tunelu. Na čtyřproudém přivaděči, přestože vypadá jako dálnice a dost možná má i tomu odpovídající stavebně technické parametry, ovšem platí obecný limit 90, který však málokdo, možná právě snad s výjimkou těch kamionů, dodržuje. Pak je samozřejmě pro ty, kdož jedou těch 90 v pravém pruhu, krajně obtížné zařadit se do levého, průběžného, mezi ty, kdož tam zrovna valí 120 a více. A jestliže se nějaký koncerňák na řidiče kamionu obořil, že mu tam vjel (ostatně co jiného by ten kamioňák asi měl dělat?) a zbrzdil ho v rozletu, aby následně ten kamion ještě před tunelem líznul (tam je plná čára zcela určitě), tak vcelku chápu (tím samozřejmě neříkám, že jeho další konání schvaluji), že se kamioňák na.ral. To jen na vysvětlenou z pohledu člověka, který to tam fakt zná důvěrně.
Uživatelský avatar
lengy60
Příspěvky: 5776
Registrován: ned čer 22, 2014 18:41

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od lengy60 »

Colommbo píše:Jasně, nám se to od bezpečí klávesnice kecá, Míro, ale z právního pohledu je to prostě jasný jako facka. Jako bys nevěděl, že základní, bohužel až léty nabytou řidičskou zkušeností je myslet za druhé a předvídat nepředvídatelné. A jestli meritum této věci nechápeš a posíláš cajty s ouřadama do psí prdele, tak tam, upřímně, promiň, běž s nimi, můžeš jim třeba svítit na cestu... :)
Jirko,ale on ten výklad není tak zcela jednoznačný,jak se tady snažíš obhájit a ten ouřada se při tom rozhovoru jen slastně usmíval,když konstatoval,že pán zaplatil a podepsal,takže tím to pro ně končí.A chceš mi říct,že ty jako zkušený řidič předpokládáš,že z tunelu vyjede v protisměru kamión?Ale no tak,to pak můžeme ty předpisy rovnou hodit do hajzlu.
Jerry3:Chápu co chceš říct,ale na druhou stranu by ten kamioňák měl jednat jako profík a ne nějaký frustrovaný blbec. :twisted: A pak mi tedy řekni,čím já seru ty kamioňáky,že mě předjíždějí kolem ostrůvku protisměrem odhadem tak 70-80 km rychlostí,tím že dodržuji rychlostní limit v obci?
Malý dodatek nakonec,nedávno se u nás ve firmě ucházel o práci strojvedoucího řidič kamionu a kolegové mu nemohli vysvětlit,že červená barva znamená stůj,takže zkrátka musí zastavit před návěstidlem.Načež on kontroval,že takových červených už projel a nikdy se nic nestalo,takže stejný "materiál",jako ten blb co vjel před to Pendolíno. :twisted:
Takže bohužel nejblíž k pravdě bude Jarek a moc dobře z vlastní zkušenosti vím,že to tak někdy je.:?
Citroen C1 Feel 1.0 51kW
Nissan Qashqai Czech Line 1.3 103 kW
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Jerry3 »

lengy60 píše:A pak mi tedy řekni,čím já seru ty kamioňáky,že mě předjíždějí kolem ostrůvku protisměrem odhadem tak 70-80 km rychlostí,tím že dodržuji rychlostní limit v obci?
Čím ty sereš kamioňáky, to nevím, já s nimi žádný problém nikdy neměl. Zato tuším, čím já seru koncerňáky... :twisted:
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9944
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Nehody - pre výstrahu!

Příspěvek od Colommbo »

Ano, myslím si o sobě, že jsem už poměrně zkušený řidič, a přesto ano, že mi v protisměru z tunelu vyjede rozzuřený tirák, bych taky nepředpokládal. Nicméně kdyby se bývalo něco stalo, tož byl-li bych ještě ve stavu umožňujícím jakékoli uvažování, nezbývalo by mi nic jiného, než uznat, že jsem vůl, a ne se čepýřit a házet všechnu vinu na druhého... :?
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
Odpovědět