nechte Castrol na pokoji

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Brembo
Příspěvky: 2309
Registrován: pon čer 08, 2009 21:28
Bydliště: Matuškovo

Příspěvek od Brembo »

Prave na cenu Castrolu v niektorych obchodoch som narazal,pretoze sa na nom snazia predajcovia alebo distributori nabalit. Castrol kupujem lacnejsie ako napr. Mobil a viem,ze nepochadza od zahranicnych dodavatelov,ale priamo ho kupuju od Castrol slovakia. Na nete sa jeho cena dost lisi od obchodov,kde prejde niekolkymi rukami a kazdy si na jeho cenu prihodi. Ale takto sa zaraba tiez na elektronike i nahradnych dieloch. Kazdy si cosi prihodi a nakoniec ten produkt stoji 10 nasobok povodnej ceny. Napriklad len trh s nahradnymi dielmi,ceny sa dost lisia za ten isty diel.
modelář

Příspěvek od modelář »

Jenže právě na mnou zmiňované snoby ta přepísknutá cena nejlépe funguje! Protože kdyby to nebylo drahé, nemohlo by to přece podle jejich logiky být super/kvalitní/nejlepší atd. atd. Vždyť ne nadarmo si např. v téměř každém dílu TopGear utahují z klientů zn. Audi. :P
FF

Příspěvek od FF »

...aj z klientov Oplu / Vauxhallu ...ale je zaujímavé, že Jeremy Clarkson miluje Alfu Romeo, ale nezabudne si z nej vždy vystreliť na margo jej spoľahlivosti. Nie je až taký zaslepený, ako takí, ktorých spomínaš...
Keď sa mi podarí natrafiť na zaplatiteľný Castrol, alebo Shell (napr, v nejakej akcii) tak si ho okamžite kúpim v kvalite (SAE 5W-40, VW502.00). Na tieto "vychytené" značky som totiž nikdy nenatrafil za dobrú cenu (netvrdím, že niekde taká nie je), ale vždy keď som zháňal olej (v kamennom obchode) som natrafil napríklad na "akciu", alebo dobrú cenu olejov ako napr.: MOGUL, VALVOLINE, AGIP, GULF, BP, FUCHS, LIQUI MOLY, ESSO, TEXACO, TOTAL, Q8.
Zato napr.: MADIT, CASTROL, SHELL, MOBIL a ÖMV sú vždy akosi nad priemerom...

P. S.: Aby bolo jasnejšie, čo je u mňa veľa-málo, tak za dobrú cenu za oleja (SAE 5W-40, VW502.00, 4l) považujem cenu do 30,-EUR, za priemernú považujem cenu do 40,-EUR, nad 40,-EUR sa otáčam na päte. :oops:
modelář

Příspěvek od modelář »

No a teď si představ, že zrovna tuhle jsem koupil v akci 5l balení Mobil1 za 26EUR, moje oblíbené Esso Ultron už dlouho nebylo pod 38EUR, nejdražší je Motul 8100 (? - zatím jsem ho ještě neměl) za 48EUR (a to ještě jen za 4l) a Castrol EDGE se pohybuje těsně nad 30EUR (vše 5W-40).
Ondřej ST220

Příspěvek od Ondřej ST220 »

Většina lidí mění olej jednou za rok(včetně mě)takže nechápu ty dohady o ceně?Jednou za rok 1000 1200 nebo 1600???Není to proboha jedno?.........nechápu :shock:
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Ondřej ST220 píše:Málem bych zapoměl....používám olej Castrol EDGE 5W30.Mám Ford mondeo ST 220 2004.Nikdy jsem nepoužíval jiný olej než Castrol ....do motorek-ZX 9R,R1,GSXR 1000.....do všech jsem dával Castrol a super.Nemůžu si ho vynachválit......a děkuji všem za přízpěvky je to fajn počtení :)
Jaký Castrol jsi použil do mašin konkrétně? Do supersportů mě byl doporučen spíše Motul nebo Motorex, případně Mobil 1 jako opravdu špičkové oleje. Ale samozřejmě prý mohu použít i jiné značky i levnější, ale musí plnit normy výrobce.
Eon

Příspěvek od Eon »

Pánové, ve svém TDI používám od počátku plnou syntetiku Castrol 10-60 Na motoru mám najeto cca 200tis km a motor mám jako nový. Nekouří startuje super v mrazech, běhá velmi potichu a při výkonu jen 66kw/90koní mi to jede 200km/hod Castrol si vozím z Německa. V akci tam koupím 5L kanystr jako u nás 4L. Z jara tam jedu zase, budu muset měnit (měním po 15tis km) Kdo chce přivezu mu též. Když se povede akce je rozdíl i 1000kč
Ondřej ST220

Příspěvek od Ondřej ST220 »

Do motorek jsem používal Castrol power 1 racing 10w 50....naprosto špičkovej olej i cena........at si říká nebo píše kdo co chce
modelář

Příspěvek od modelář »

Ondřej ST220 píše:Většina lidí mění olej jednou za rok(včetně mě)takže nechápu ty dohady o ceně?Jednou za rok 1000 1200 nebo 1600???Není to proboha jedno?.........nechápu :shock:
No vždyť přece o tom tu celou dobu hovořím: Jak to není drahé, nemůže to být (tedy alespoň dle názoru některých lidí) kvalitní! Jenže já si to na rozdíl od tebe nemyslím, resp. jsem se o tom už mnohokrát přesvědčil.
Eon

Příspěvek od Eon »

Ze své zkušenosti vím, že ten olej je špičkový. To auto nemá vůbec ideální podmínky pro provoz. Denně několik krátkých jízd kdy se motor ani řádně neohřeje a pokud jedu dál, tak jak se motor zahřeje na provozní teplotu už ho rvu a jedu svižně - patřím mezi stálé spěchače a nemám rád když se předemnou někdo sere pomalu :mrgreen:
Ondřej ST220

Příspěvek od Ondřej ST220 »

No ale já jsem přesvědčen o kvalitě olejů Castrol z vlastní zkušenosti tak o čem se tady dohadujem?At si každej dává do auta co chce ale mě už prostě štvalo jak taky každej knučí jak je ten Castrol drahej a stojí za prd.........................BLBOST
modelář

Příspěvek od modelář »

Ondřej ST220 píše:No ale já jsem přesvědčen o kvalitě olejů Castrol z vlastní zkušenosti tak o čem se tady dohadujem?At si každej dává do auta co chce ale mě už prostě štvalo jak taky každej knučí jak je ten Castrol drahej a stojí za prd.........................BLBOST
Ale vždyť to není pravda! Lidé tady pouze tvrdí, že cena neodpovídá kvalitě a o tom snad není pochyb - mj. z důvodu již zmíněných reklamních kampaní, na které si každý zákazník jaksi musí sám připlatit. A takovýto přístup je něco úplně jiného, než jak to interpretuješ ty.
ka-spel
Příspěvky: 1092
Registrován: úte lis 07, 2006 22:51
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ka-spel »

Eon píše:Ze své zkušenosti vím, že ten olej je špičkový. To auto nemá vůbec ideální podmínky pro provoz. Denně několik krátkých jízd kdy se motor ani řádně neohřeje a pokud jedu dál, tak jak se motor zahřeje na provozní teplotu už ho rvu a jedu svižně - patřím mezi stálé spěchače a nemám rád když se předemnou někdo sere pomalu :mrgreen:
Pak nechápu jeho použití obzvlášť u TDi. 10W60 na krátké jízdy? Mobil 1 5W50, pokud tedy nějaké sportovnější ambice, mě připadne vhodnější.
byloObrázek
je Obrázek
Ondřej ST220

Příspěvek od Ondřej ST220 »

A většina těch závad co tady píšou ty odborníci na maziva určitě nebyla zapříčeněna olejem ale tím že to auto měl s prominutím.........kokot...........................
Eon

Příspěvek od Eon »

Ondřej ST220 píše:No ale já jsem přesvědčen o kvalitě olejů Castrol z vlastní zkušenosti tak o čem se tady dohadujem?At si každej dává do auta co chce ale mě už prostě štvalo jak taky každej knučí jak je ten Castrol drahej a stojí za prd.........................BLBOST
Nevím no, já k jiných olejům nějak nemám důvěru. Možná u těch levnějších to nebude nic moc, ale jezdím a jezdnit budu vždy a výhradně jen na plnou syntetiku a to od Castrol. Nejvíc mě serou s tím měněním názvu. Aby člověk pořád bádal jaký má nový název olej, který používám. Teď je to zrovna EDGE 10 - 60 Co to bude příště, těžko říct :mrgreen:
Odpovědět