Nafta bez bio humusu

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
ARAGON

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od ARAGON »

Obrázek
Test v reálu v noci ze dne 25.01 na 26. 01. 13 kdy teploměr ve 4 metrech nad zemí ukazoval -15 C a u země byla teplota ještě nižší. Vzorky byly u země ve výšce přibližně nádrže auta aby to odpovídalo realitě.
Všechny nafty jsou bez biosrágory a z leva je:
1)Letní nafta Čepro cca 1a ¾ roku stará
2)Optimal diesel od Čepra do -25C
3)Km Prona do -20C
4)Maxx Motion letní
5)Maxx Motion zimní do -35C

Zde je vidět že Rakouská nafta Maxx Motion opět nezklamala stejně jako v loňském únoru, kdy mě zachránila od potíží. Tedy je v nejlepších parametrech a moderní výrobní technologie je znát.
Mav
Příspěvky: 87
Registrován: čtv pro 06, 2012 17:01

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od Mav »

Teda ARAGONE,

za mě máš velkou 1 :D :wink: :wink: :wink:
Uživatelský avatar
Colommbo
Příspěvky: 9940
Registrován: pon led 23, 2012 20:46
Bydliště: kutnohorsko-kolínské pohraničí

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od Colommbo »

Ode mě taky! :wink: Přestože to nepotřebuju jsa benzínovej... :oops:
W124 E320 Coupé R6 162kW 1994, 5Q man. Getrag "psí noha",
Shell HU 5W40,
přev. Ravenol ATF Fluid, dif. Castrol Axle Z Limited Slip 90
e-panolin.cz

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od e-panolin.cz »

Dnešní dodávka NM od Čepra - 0% biosložky, u benzínu N 95 - 0,1% biosložky. :wink:
bastien
Příspěvky: 125
Registrován: stř srp 22, 2007 0:37

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od bastien »

Hezké, jakou radost lidem udělá kus papíru, co snese všechno. :mrgreen:
Tomáš87
Příspěvky: 27
Registrován: ned pro 23, 2012 11:13

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od Tomáš87 »

Tak už asi začíná EuroOil (Čepro) prodávat jen čistou naftu bez biosložek Optimal Diesel, u nás v Jihlavě maj jen ten Optimal a obyč naftu s biosrágorou už nevedou, jen tak dál a budu už jen u nich tankovat :wink:
Hunter
Příspěvky: 117
Registrován: pát kvě 04, 2007 12:04

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od Hunter »

Tak tak, prijel jsem v patek na EO, Optimal diesel na ceduly byl bez ceny, pistole zamcena, pouze normalni nafta, ale u ni uvedeno Optimal Diesel - bez bio.. Obsluha tvrdila, ze uz nyni bude pouze jedna nafta - Optimal, bez bio, a pak Bio nafta..
Freev

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od Freev »

Tak tenhle test nafty jsem už prezentoval v práci kolegům atd. a na počest badatele jsem ji pojmenoval " Aragonův test " :wink: :wink: važně fakt :wink: Dík
Tomáš87
Příspěvky: 27
Registrován: ned pro 23, 2012 11:13

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od Tomáš87 »

A hlavně cena je dobrá, takže papá Shellu a hurá na EuroOil pro Optimal :wink:
ARAGON

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od ARAGON »

Díky za info, je to zajímavé že se všude u EO zavádí čistá nafta. Zatím jezdím na Maxx, jenže sehnat ho za dobrou cenu je skoro nemožný a rozdíl je až 3 Kč oproti jiné čisté naftě. Takže máme za sebou zimu kdy byly parametry důležité a nyní je to již jedno. U Maxxe mě vadila ta mazivost na hraně normy, kterou jsem musel dodatečně řešit. Prozkoumám dodáky u EO a kdyžtak to bude dobrá alternativa.
bastien
Příspěvky: 125
Registrován: stř srp 22, 2007 0:37

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od bastien »

Tak hlavně, aby bez toho humusu to nebylo horší, než s ním :wink: .
ARAGON

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od ARAGON »

A proč by ro mohlo být horší :?: Biohumus zlepší pouze mazivost, ale dalších X parametrů to podstatně zhorší a dokonce to zapříčiní pozvolné zanášení trysek. Takže z mého pohledu je jediné dobré řešení pro motor nafta bez biohumusu. Stačí si najít co již způsobil biohumus za problémy a myslím že je to dost velké varování když vstřikování stojí 100 a vice tisíc. U nějaké staré plečky na dojetí je to ale jedno co natankuje.
Uživatelský avatar
gabriiel
Příspěvky: 46
Registrován: čtv úno 28, 2013 9:12

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od gabriiel »

Ten samy dotaz i sem:

Mimochodem odkdy je povinnost cpat bioslozky do nafty? Respektive odkdy se tam pridavaji? Jestli je to od roku 2008, tak se dost divim lidem (co rikaji, ze radsi budou tankovat biosragoru, protoze to lip maze), ze predtim tankovali obyc naftu, co pry hur maze. Nejak mi to logicky nevychazi... :?
Ford Focus MKIII TR Easy | 1.0 EcoBoost | 74 kW | Obrázek
Ford Galaxy MKIII Titanium | 2.2 TDCi | 147 kW | Obrázek
Envirox.info

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od Envirox.info »

ARAGON

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od ARAGON »

Tak mám zase jeden poznatek a vztek na ekopolitiku EU :twisted: .
Z Německa jsem dovezl Volvo FL6 které stálo dost dlouho a po cestě jsem nepozoroval větší problémy než kouřivost a někdy menší úbytek výkonu. Takže doma po kouknutí do nádrže jsem uviděl černou kapalinu. Proto to hned letělo ven a zde je jasný důaz co udělá biosložka v čase. V nádrži byly černé cucky které zůstaly na dně a ty jsem vypláchnul benzínem a naštěstí je nádrž bez koroze. Takže dále jsem vyhodil oba naftový filtry a všechny trysky. Celou soustavu jsem důkladně propláchnul čistou naftou bez biosrágory. Teprve pak namontuju nové filtry a trysky a doufám že bude klid v budoucnu.
P.s. je to opravdu nafta a ne motorovej olej :cry:
Obrázek
Odpovědět