Nafta bez bio humusu

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
hanz.szentensky

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od hanz.szentensky »

Nevim jestli se mi povedlo vložit obrázek tak radši přidám odkaz ještě jedna poznámka nebylo přidané žádné dodatečné aditivum zkusím přidat Castrol TDA a zkusím znova. http://2i.cz/87fdc1eb38
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od rousini »

Zeptej se Aragona, jak se vkládají obrázky, já nic nevidím...
Jinak žlutá = řepka, nafta je skoro bezbarvá s namodralou (modrozelenou) hladinou při denním světle. Dodák VopičkaOil s FAME = 0 pro mě nemá žádnou relevantní hodnotu, viz. jak kdosi psal, že mu to na žlutou prona naftu jelo na draka.
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27494
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od Pitris »

to hanz.szentensky: ten obrázek tu je.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
hanz.szentensky

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od hanz.szentensky »

A jaky z toho máte pocity?
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27494
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od Pitris »

Já žádný, protože jsem tohle nikdy neřešil. Tankuji benzin.
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od rousini »

Můžeš nějak zkusit posoudit tekutost té mražené nafty? Je vidět dole usazený parafín, ale neodhadnu jestli je to "mlíko" který proteče filtrem nebo vločky. Netušíš teplotu v mrazáku?
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
hanz.szentensky

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od hanz.szentensky »

Teplota v mrazáku -25C,parafín na dně byl jako mlíko,ale stale byl dostatečně tekutý,před 2,5h jsem ty samé vzorky dal do lednice znovu,ale s aditivem Castrol TDA a když jsem se na to byl ted podívat tak se zatím žádný parafín nevytvořil nafty jsou po přidání přípravku kalnější a zdá se mi tekutější vzorek od KM Prona ale to je dojem jo a ještě když jsem dal TDA a promíchal to tak se na dně sklenice u KM a EO(obyč) vytvořily kapičky vody jakoby je přípravekTDA na sebe vázal a nebo se mi do dvou zadělaných sklenic dostala vlhkost uvidím zítra,ale začínám věřit že tyto nafty jsou asi dobré.
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od rousini »

Dík. To aditivum by se mělo přidávat do nafty při teplotě, jakou mají podzemní tanky (nad nulou), protože s promrzlou naftou už nefungují ve smyslu vysrážených parafínů. Údajně jednou zanesený filtr nejde zprovoznit rozehřátím. Snad nekecám...
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
ARAGON

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od ARAGON »

Fotky sem dávám přes : http://picr.de/
Ta barva nafty od KM Prona mě taky zarazila, domníval jsem se že žlutý odstín dělá biosrágora. Tak jsem na stránce KM Prona položil dotaz na barvu jejich nafty a odpověď byla že se nafta vyrábí v celé škále barevného spektra od nažloutlé do zcela čiré. Takže na mě lépe opticky působí Optimal Diesel který sice nemám zatím odzkoušený, ale barevně je stejnej jako Maxx Motion.
Na naftu od KM Prona mi to jede stejně jako na Maxx i startování a spotřeba vychází stejně, ale ta barva mě odradila od dalšího používání. Nyní vezmu zase Maxx kvůli mrazům a pak vyzkouším ten Optimal Diesel. Mezi těmito dvěma naftama se pak rozhodne. V neprospěch Maxxe nyní hraje jeho cenovej nárůst a to od 38 do 39 Kč na pár pumách v Praze a to je trošku moc.
hanz.szentensky

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od hanz.szentensky »

Tak takhle to vypadá po přidání TDA,zdá se mi to víc zakalený tak nevím co si o tom myslet :shock:
http://www.2i.cz/uploaded/c3ecd0fa29.jpg
http://www.2i.cz/uploaded/d2fdc1eb38.jpg KM Prona
http://www.2i.cz/uploaded/a58ab69c4f.jpg optimal
http://www.2i.cz/uploaded/96b985af7c.jpg Obyč.EO
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od rousini »

Aragon: Jestli má nějaká pumpa barevný sortiment pro jeden produkt, tak je to její problém, jak jsem psal, VopičkaOil neřeším. Zajímají mě velcí dodavatelé, kde se dá spoléhat na kvalitu vstupní suroviny (1 dodavatel) i výstupu.
Maxx je v Táboře za 37,20Kč, EO diesel za 34,50 (k tomu mám 0,40 slevu na litr (karta PošSpoř)). FAME = 0, tak jsem tam hned 50l šplouchnul.

hans.szen: jestli to není aplikací do promrzlé, již jednou vysrážené nafty...
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
bastien
Příspěvky: 125
Registrován: stř srp 22, 2007 0:37

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od bastien »

Hehe, nedá mi to , abys se neozval, když pročítám, co je kdo schopen platit za naftu. Já beru u way24 v Praze na Zličíně u více jak rok. V loňských mrazech ani letos žádný problém ráno. Stačí otočit klíčkem a běží a je jedno , zda je -20 nebo nula. Cena je obvykle stejná jako u Globáče. Při použití klubové karty Ikea nebo při načtení reklamního kódu z druhé strany účtenky z místních krámů, pak 1 Kč sleva na litru (odečte se po natankování). Přitom nafta dle mého lepší jak Globus a tam lidi stojí jak ovce a o pár set metrů vedle by ušetřili a ještě by měli lepší (subjektivně) naftu. Nikdy jsem aditiva nelil, nikdy mi nic nezamrzlo a nikdy jsem neměl vadu vzniklou nekvalitní naftou. Divím se vám, že si lijete do nádrže zázračný vodičky. Holt čecháček , to je zlatý důl na prachy pro pochybný obchodníky.
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od rousini »

Až budu bydlet v zemi, kde zákon, právo a zákazník mají pravdu, tak se na vodičky taky vy**ru. Protože žiju ve společnosti jejiž elitou jsou bývalí taxikáři, zelináři, vexláci a jejich kámoši, tak půlce populace nevěřím ani Ahoj...
Ale to je jen odbočka od teorie, že radší vyhodím z okna pár korun za srágoru, než si jinou srágorou zadělám na generálku. To jak dobře jezdí které auto na jakou naftu si každý dovede odpovědět sám. Rotačka 1,9TDI žrala všechno...
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
ARAGON

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od ARAGON »

Dneska jsem bral Maxx v Benešově za kouzelných 36,90 a to jsem dlouho takovou cenu neviděl. Již podle aroma při tankování jsem věděl že je to on a že je to rozdíl oproti naftě z poslední zkoušky s Km Prona.
bjukemen
Příspěvky: 4877
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od bjukemen »

predpokladam ze ukrajinska ktoru obcas mam moznost si zaobstarat,bude bez bio humusu a vzdy je farby modrozelenej
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Odpovědět