Nafta bez bio humusu

Diskuze o palivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
ARAGON

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od ARAGON »

Ten Maxx je z Rakouska a občas kontroluju co tankuju když odeberu vzorek do sklenice. Zatím je to Ok, není tam záměna. Poznal bych to podle barvy a aroma. Ten Maxx má zcela jiné aroma. Menší příměs se ale takto nepozná a tak musím doufat.
Nyní udělám pokus i s čistou naftou od jinud, u Maxxe klesl počet Cetanů s příchodem verze na -35C. Takže ta mrazuodolnost je jediné plus u Maxxe, jinak to vyjde nastejno s čistou naftou, teda až na cenu.
Autoxxxrady

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od Autoxxxrady »

ARAGON píše:Dneska jsem bral Maxxe v Teplicích za 36,90 a při tankování jsem sledoval cisternu která končila tankování té čerpačky ÖMV. Odjížděla předemnou a já jí viděl jak zajela o kousek dál k čerpačce Benzina a to na místo stáčení. Takže sice koncerny tvrdí jak mají specifická paliva, ale nakonec je to z jednoho zdroje a identický palivo. Jedině ten Maxx je odjinud a nyní je do -35, ale je k poznání úbytek cetánků.
Tak standardní palivo u ÖMW bude asi stejný jak u benziny ne? Nevidim v tom problém
Naposledy upravil(a) Autoxxxrady dne pon pro 17, 2012 22:43, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od NOVON »

Mám za to,že Euro oil prodává paliva bez biosložek v rámci obnovování státních zásob PHM..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Hunter
Příspěvky: 117
Registrován: pát kvě 04, 2007 12:04

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od Hunter »

Tak jsem byl u nas v EuroOil zkusit tu naftu, je fakt cira jako Maxx od OMV a jede to pekne, tak se uvidi po delsi dobe.
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od rousini »

Hunter & spol: hoďte si do podpisu typ auta a motorizaci, jinak je info "jede to pěkně" k ničemu. Mě stará oktávka jela pěkně i na friťák...
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Hunter
Příspěvky: 117
Registrován: pát kvě 04, 2007 12:04

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od Hunter »

Nj tak sorry :oops:
LR Freelander TD4
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od rousini »

Dnes jsem do skoro prázdné nádrže (dojezd dle OBC 30km, takže cca. 2l (za přesnost neručím)) natankoval 20l obyč nafty u EO. Dle dodacího listu FAME 0%. Ujel jsem asi 50km, takže na závěry je brzo. Nicméně neznačkový šunt poznal viz. dřívější debata po 3km. Tady je vše v pohodě, motor se oproti Maxxu v podstatě chováním nezměnil. Hluk nevzrostl, přebírá si to od stejně nízkých otáček. Uvidím co spotřeba, startování a chod za studena. Zítra vezmu plnou, ještě se tam 50l vejde... :mrgreen:
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
ARAGON

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od ARAGON »

Ta neznatelná změna projevu motoru po přechodu z Maxxe bude tím že u zimního Maxxe je cetanový číslo nízký cca okolo 55 a tím se dostane na úroveň běžné čisté nafty+ Vif. U Maxxe je nyní asi jediný plus že má odolnost do -35 stupňů a že je z jiné základní nafty než naše nafty. Tímto je tedy otázka zda platit více o 1-2 Kč na litru nafty.
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od rousini »

Prachy neřeším, teda ve smyslu 2Kč/l vs. sada vstřiků 50 000Kč. Mě Maxx vyhovuje, ale trošku jsem dostal brouka do hlavy z té mazivosti. Teď vím, že nafta z EO je bezproblémová provozními vlastnostmi pro můj motor a mazivost má taky v normě. Pokud bude vše odpovídat dosavadním poznatkům, tak Maxxe budu tankovat jen když bude na dodáku EO FAME > 0%.
Bod tuhnutí neřeším, auto je v garáži a filtr el. vyhřívaný. Myslím, že i std. -21°C je dostatečných. Ještě doplním, že jsem tam oproti původnímu předpokladu nalil rovnou VIF 1:1000. Trochu jsem se musel přemlouvat, abych natankoval něco jinýho než Maxxe. Říkal jsem si, stejně to bude stát za houby, zase to budeš muset vyjezdit a znovu zahustit Maxxem... Poznal jsem rozdíl mezi Vervou a Maxem, tady si rozdílem nejsem subjektivně vůbec jist. U mě dobrý :wink:

Edit: tak asi po týdnu můžu zkonstatovat naprostou spokojenost. Hlučnost motoru se nezměnila ani při studeném motoru ani pod zátěží. Spotřeba zůstala stejná. 2,50Kč/l oproti Maxxu jako bonus. Výkon nedovedu objekivně posoudit (nepozoruju rozdíl), protože jen výjimečně je důvod tlačit plyn za polovinu...
Naposledy upravil(a) rousini dne ned pro 30, 2012 14:27, celkem upraveno 1 x.
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
TomášTDI

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od TomášTDI »

Jen se zeptám ta nafta z EuroOilu bez bio je ta obyčejná a nebo ta údajně lepší Optimal??? :lol:
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od rousini »

Čti vlákno. Diesel Optimal je dle PR Čepra bez bio, ale kdesi v testu, podle zabarvení, tam bylo... Musíš jít po dodáku a abys nebyl otravnej co 10l, tak jim udělat byznis :mrgreen:
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
Tomáš87
Příspěvky: 27
Registrován: ned pro 23, 2012 11:13

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od Tomáš87 »

A ještě mám takový jeden postřeh od známého z Tesca a to ten že by mělo Jihlavské Tesco odebírat pohonné hmoty z Čepra z nedalekého Šlapánova a Tesco Diesel plus je uplně stejná jako z EO Optimám, ale nemám to zjištěné podle dodáku, netankuji tam...
Mav
Příspěvky: 87
Registrován: čtv pro 06, 2012 17:01

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od Mav »

Minulou zimu se mi chlubila paní z EO ve Varech, že jim dopadla velmi dobře kontrola zimní nafty. Řekla, že se kontrola divila, jak čistou naftu mají.

Taky to zkusím a dám vědět.
Uživatelský avatar
rousini
Příspěvky: 1888
Registrován: čtv lis 29, 2012 11:24
Bydliště: ... cestička jako mlat.

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od rousini »

Tomáš87: to je klidně možný. Ony tyhle nepremiové vylepšené nafty (+50hal) budou na jedno brdo, co se aditivace týče (BTW tesco se při uvedení této nafty bilo v prsa, že se jedná o naftu z "A"). Důležité je najít kvalitní základ (čistou naftu) a VIF nebo podobné osvědčené aditiva mají všude. Je to lepší varianta, jak aditivovaná premiová řepka.
Mondeo combi 2.0TDCi 103kW "vraník" Mondeo combi 2.2TDCi 129kW "indián"
Valvoline All Climate 5W-40
Shiver 900 Shell Advance Ultra 4T 15W-50,
Versys 650 Motul 5100 5W-40
hanz.szentensky

Re: Nafta bez bio humusu

Příspěvek od hanz.szentensky »

Dobrý den
ted jsem dělal malí pokus na naftě,mám 3 vzorky od Eurooil tu obyčejnou a tu lepší optimal diesel a KMprona Obrázekz leva KMprona-obyčEO-OptimalEO co tomu říkáte ta prona je docela žlutá nejlepe na mě působila obyč.EO.
Odpovědět