Něco o olejových filtrech

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
modelář

Příspěvek od modelář »

Že Bosch = shit! :lol:
runda
Příspěvky: 116
Registrován: pát bře 20, 2009 7:42
Bydliště: Spiš

Příspěvek od runda »

tak uz ani filtre bosch asi niesu to co byvali...asi to bude aj tym ze uz som mal v ruke aj olejovy filter bosch-made in south africa...
modelář

Příspěvek od modelář »

Nejspíše pro Mazdu 6 v turbodieselu, že? 8)
runda
Příspěvky: 116
Registrován: pát bře 20, 2009 7:42
Bydliště: Spiš

Příspěvek od runda »

to uz si fakt nepamatam...ale urcite nie,na takom aute som olej nemenil...
BIKER

Příspěvek od BIKER »

Jako nechci sem vkládat nějaké klamavé informace, ale kdyz jsem montoval pár fitry FILTRON tak pokažde tam měly ten ventil. tak nevim no
modelář

Příspěvek od modelář »

Já jsem se tedy ještě nesetkal s žádným filtrem, který by neměl oba ventily, ale je pravda, že ty filtry nepitvám... :oops:
Golfík 2

|Jaký olejový filtr

Příspěvek od Golfík 2 »

Zdarec.Já si myslím,že větší problémy nastanou když se olej mění později než by měl a ne ve výběru filtru.Nejsem žádný odborník jen laik jako asi většina lidí co sem píše.Ale oleje měním po 10000 pravidelně na golfu II 1.6 D a na caddy 1.9 D,kterou mám zatím jen 2 měsíce se to mění po 7500km.Takže to tak budu měnit i na golfu a myslím si že motory budou ok.Samozřejmě jsem pro koupit raději známější značky filtru jako mann,champion,bosch,clean a fram.
jožin

Re: Něco o olejových filtrech

Příspěvek od jožin »

používaj kvalitné filtre najmäm palivové a nepchaj tam čínu http://www.webareal.sk/extraolej/eshop/18-1-Autofiltre
bjukemen
Příspěvky: 4877
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Něco o olejových filtrech

Příspěvek od bjukemen »

jožin píše:používaj kvalitné filtre najmäm palivové a nepchaj tam čínu http://www.webareal.sk/extraolej/eshop/18-1-Autofiltre
to je dajaka reklama na porubiakovcov ci ako.? :)
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
mirec

Re: Něco o olejových filtrech

Příspěvek od mirec »

fitre purflux keby si rozrezal,tak by si zbadal ako majú uložený filtračný papier, teda tak cik-cak. po slovensky teda vedia do tej istej plechovky uložiť viac filtračného papiera ako ktorýkolvek iný výrobca...teda máš istotu,že filter bude stále filtrovať a nebude otvorený cez pretlakový ventil....ale samozrejme občania purflux nekupujú ,lebo ceny sú trošku vyššie .....takisto delphi filter palivový má filtračný papier ,ktorý odfiltruje aj 10x menšie častice ako zvyšní výrobcovia,ale samozrejme cena je vyššia ....potom poniektorí nadávajú,že musia meniť drahé vstrekovače ,ktoré každú chvílu nastavujú na čoraz väčší tlak kvôli euronormám, miesto toho aby si odsledovali výmenu naftového filtra. Pokial výrobca motora určí výmenu po 20 000km ,treba meniť filter po 20 000km a nie vtedy ked sa systém namáha a každé rozobratie vyjde viac peňazí ako výmena filtra samotného.....pozor na vstrekovače typu siemens ,delphi - tie sú náchylné na nečistoty ! výmena vyjde v pohode aj na 2000 eur,takže šetriť na filtri sa neoplatí.....Filtre samozrejme sú rôznych cien,ale taký Knecht,čo je rodná značka pre vw group ked zoberiete do ruky,tak zbadáte,že je to iná káva ako prdy typu clean, alco ...Ja by som zaradil výrobcov filtrov nasledovne: 1 . špička - knecht,purflux,mann,bosch,delphi,hengst 2.stredná trieda- fiamm,fram,filtron,sofima, 3.sociálna skupina- clean, alco,jc
www.olejlacno.sk
bjukemen
Příspěvky: 4877
Registrován: sob bře 29, 2008 17:09

Re: Něco o olejových filtrech

Příspěvek od bjukemen »

..hmm ja pouzivam uz dost dlho filtre znacky ALCO a ze by boli take smejdy akopopisujes, asi ma každy idne skusenosti ale nebolo by zle kupit 5 rovnakych filtrov roznych znaciek rozrezat ich a kuknut ako to tam vyzera
chevrolet cruze 2.0 vcdi 120kw

Alfa Romeo 156 SW 2,4 JTD 110kw @ 142,3kw
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Něco o olejových filtrech

Příspěvek od NOVON »

Filtry CLEAN FILTERS dává koncern FIAT do prvovýroby,tak že mi nepříjde,že je to sračka..
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
Itall

Re: Něco o olejových filtrech

Příspěvek od Itall »

NOVON píše:Filtry CLEAN FILTERS dává koncern FIAT do prvovýroby,tak že mi nepříjde,že je to sračka..
Viděl jsem hodnocení, kde Clean dopadly velmi dobře (je to někde na netu). Používám je bez problému. Asi je možné řadit filtry podle ceny do sociálních skupin, ale dobře nechápu proč. Zde totiž rozhoduje bez debaty funkčnost.
Itall

Re: Něco o olejových filtrech

Příspěvek od Itall »

mirec: Odfiltruje 10x menší částice? A má stejnou průchodnost, jako ostatní filtry nebo se dříve otvírá obtokový ventil, a pak to nefiltruje?
Odpovědět