motorový olej RAVENOL

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

Odpovědět
Shi
Příspěvky: 1351
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Shi »

Ten nespokojený uživatel z polského fóra mi přijde trochu mimo. Někdo tam zmiňuje, že stejný problém je s oleji Penrite, takže Ravenol nemá problém, problém má Opel a to i s oleji, které plní jeho vlastní normu Dexos...
Pokud má jeho auto velký problém s LSPI, tak problém nejspíš primárně nebude v Ravenolu, ale v tom, že má po ujetí desítek tisíc kilometrů nadprůměrně zakarbonovaný motor. Zmiňuje, že k LSPI u něj často docházelo při velké zátěži, přeloženo do jiné řeči asi často podtáčí motor, což je asi jeden za způsobů jak přímovstřikový motor opravdu hodně zakarbonovat.
Že je to s Amosilem citelně lepší je samozřejmě velmi dobře možné, stejně tak je možné, že originální oleje GM mají ještě menší množství Ca, než norma Dexos požaduje. O to hůř je pak na tom olej GM s reálnou hodnotou alkalické rezervy.
Po přečtení polského fóra i nadále budu s klidem používat Ravenol :-D
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27599
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Pitris »

Opel má možná problém u nových motorů s LSPI, ale určitě má problém s motorem (a i se sebou) ten, kdo motor podtáčí, jezdí s benziňákem na 15 set otáček a 3 tisíce je pro něj závratná a nedosažitelná hodnota :roll:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Bramborak3
Příspěvky: 1246
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Bramborak3 »

Dyť se to chlapi pořád opakuje. Mužou si za to samy automobilky. Účelně. Dyť ti jejich inženýři vědí, že když natukají do software at lidi řadí ani ne v 2000 ot...Že tak 90 % lidi bude jezdit. Nehledě na to že jsou v kopci. A oleje můžete klidně měnit po 25 tis...Kdyby řekli opak,( otáčky nad 2000 a občas 6000 a v kopci min 3 tis a olej po 8 tis km ) tak proč by to dělali? Takhle by moc kseftu neměli
Sladas opc
Příspěvky: 65
Registrován: ned pro 08, 2019 20:35

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Sladas opc »

Co olej to jine slozeni no.. Millers lspi 5w30 ma treba noack 12..ravenol dxg ma 6..coz je pry o dost znat na kvalite zakladniho oleje.. Hths ma ravenol 3.1 millers zas 3.4..tbn maji cca 8,4 to zas ten amsoil ma 12,5..liqui moly dx1 to zas ma taky uplne jinak.. Tezko rict podle ceho vybrat ten "top"
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27599
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Pitris »

Nejlepší olej je jeho včasná výměna :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Shi
Příspěvky: 1351
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Shi »

Oleje pro prevenci LSPI s vysokou hodnotu TBN nahánějí hořčíkovymi aditivy, jenomže ono se ví, že hořčíková aditiva nedokáží neutralizovat slabé kyseliny, takže v reále už ani není TBN jako TBN, byť je to číslo stejné ...
peta_fr
Příspěvky: 4
Registrován: stř led 09, 2019 17:14
Bydliště: Brno

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od peta_fr »

Na tom polském fóru někdo zmiňuje, že na obdobném německém fóru se hodně diskutuje o problémech s Ravenol VST. Netušíte někdo o co jde?
Shi
Příspěvky: 1351
Registrován: úte úno 19, 2008 23:31

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Shi »

"Problémy" s Ravenolem jsem postřehl následující:
- Dříve údajně Ravenol posílal na různé trhy pod stejným obchodním názvem různě aditivované oleje, například na trhy (např. Rusko), kde je v palivu více síry, šel jiný aditivační balíček - nejspíš vyšší TBN a na něčem jiném zase ušetřili. To rusové interpretovali tak, že má Ravenol špatnou výstupní kontrolu a kolísá jim složení. Kde je pravda ví bůh.
- Občas někdo použil starší (neUSVO) olej a divil se, že tam není wolfram a molybden.
- Nová USVO receptura, tj. wolfram a molybden, se začal ve složení objevovat ještě než se objevilo USVO na obalech, což přispělo k chaosu.
- Občas někdo hlásí v rozboru poklesu viskozity a vyvozují z toho, že USVO nefunguje, ale patrný pokles viskozity je patrný obvykle ve dvou případech:
- V rozboru vidět citelné ředění oleje palivem (více než jedno procento paliva v oleji)
- Z rozboru lze tušit, že v motoru zbylo nemálo původního oleje (často nižší viskozity)
- Po přechodu na Ravenol s wolframem spousta lidí (včetně mě) zaznamenala prvních pár set kovovější (drsnější) zvuk, který ale časem zmizel.

Do jednoho mého auta už půjde Ravenol VST potřetí - nepostřehl jsem, že by si Němci na VST nějak smysluplně stěžovali, naopak výsledky, které Němci uvádí, vypadají podle mě dobře.
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27599
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Pitris »

No a já dnes objednal čtyři ty osmilitrové kanystry Ravenolu SSL 0w40 / kus za 1090,-
Budu mít se synem a zeťem zásobu....:P :wink:
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
peta_fr
Příspěvky: 4
Registrován: stř led 09, 2019 17:14
Bydliště: Brno

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od peta_fr »

Tak to jsem rád, že je to takto, zrovna včera jsem vyměnil olej za Ravenol VST. Díky Shi za obsáhlou odpověď.
Bramborak3
Příspěvky: 1246
Registrován: ned zář 24, 2017 8:08

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Bramborak3 »

Nemusíš se bát...ja taky vyměnil Vst 5w40 v 3litru Bmw v září 19 a prvních 200km byl motor hlučnější...Ale pak ? Po až zapusobil wolfram, molybden. Slyšel jsem i trávu růst.
jarson1
Příspěvky: 2126
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od jarson1 »

Pitris - kde?
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27599
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Pitris »

Tady: http://glazing2.nextis.cz/cs
Bylo divný že píší u objednávek jen rozvoz a ne dobírka, ale risknul jsem to. Pán volal, že mají ale že ten rozvoz dělají jen po Českých Budějovicích. Ale že když zaplatím dopravu cca 150 peněz, tak by to poslali PPL. A taky že když bych vzal dvě balení, bude doprava zdarma. Ale že když je vezmu tři, může 10% z ceny dolů. Tak jsem vzal čtyři :P
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
jarson1
Příspěvky: 2126
Registrován: pon zář 01, 2014 8:39
Bydliště: RV ( SK)

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od jarson1 »

No je to sice fajn, ale žial na slovensko nedodavaju....
Aj co sa týka tvojho prípadu, beru to ako "extra vip" jednorázovo dohodnutý obchod :D
Očividne ja taký šarm nemám, na SK som ich neukecal :?
Ono tu to tiež v ponuke je, ale nie za taku cenu pochopitelne.
Toyota Carina E 1.6 Xli LB 1992 Japan
Obrázek
Ex.Toyota Carina E 1.8 GLI LB. 1996 GB
HONDA Civic 8G 4D 1.8 2006 Turkey
Obrázek
Uživatelský avatar
Pitris
Site Admin
Příspěvky: 27599
Registrován: úte čer 24, 2008 18:00
Bydliště: Brno

Re: motorový olej RAVENOL

Příspěvek od Pitris »

Pozri :) já snad (když to bude s koronou gut) pojedu v (asi) září do Nízkých Tater nebo do Dudinců. Můžem se domluvit a já Ti kanďák vzít.... Za 40€. A nebo dojeď na jesenný zraz :)
Honda ACCORD 2.4 i-VTEC Type-S 148kW, sedan, manuál.

Zima: Ravenol SSL 0w40, Hankook W330 Winter i*cept evo3
Léto: Repsol Competicion 5w40, Vredestein Ultrac Satin
Převodovka: Honda Genuine HG - MTF
Odpovědět