Motorovy a prevodovy olej opel kadett 1.6D

Fórum o automobilových mazivech

Moderátor: Colommbo

dany01
Příspěvky: 359
Registrován: pon čer 26, 2017 14:05

Re: Motorovy a prevodovy olej opel kadett 1.6D

Příspěvek od dany01 »

je to mimo temu, ale chcem sa spytať ako sa ešte dá s tak starým autom vôbec prejsť cez STK , EK?
ja som bol dnes s OCT. 2 1,9 tdi , 320 tis., a to som tam bol so stiahnutým zadkom či vôbec prejdem.....
(po prijatí nových predpisov-kamery, normy, u nás vyhadzujú autá ako na bežiacom páse - za den vyhodili v BB kraji STK -EK 1800 aut kvôli emisiam, diesle aj benzináky-neviem na čom budú ludia jazdiť.)
ja som síce prešiel - technik sa sam divil že to prešlo na dymivosti, že ten motor nieje "zanesený", že asi dobrá udržba-tak som povedal olej po 10tis. km a talianska udržba.....
ak to sem nepatri - Pitris presun to, Dik
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Motorovy a prevodovy olej opel kadett 1.6D

Příspěvek od Jerry3 »

Technická způsobilost starých aut se posuzuje podle norem, které platily v době jejich homologace. Proto není problém projít, tedy pokud jsou technicky OK.
dany01
Příspěvky: 359
Registrován: pon čer 26, 2017 14:05

Re: Motorovy a prevodovy olej opel kadett 1.6D

Příspěvek od dany01 »

pokial som správne čítal-pochopil, tak práve tie normy mali byť razatne sprísnené - oproti homologizačným , preto ma velké množstvo aut tie problémy. Neviem či v CZK už sprísnili, ale na SVK je to divoké-prísne. Madari to ešte tiež nemajú - aspom tak mi včera kolegovci povedali, tam zatial prechadza všetko,ale ako mi povedali už aj tam to chystajú. My sme zas chceli asi byť papežskejší ako papež.......
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Motorovy a prevodovy olej opel kadett 1.6D

Příspěvek od Jerry3 »

dany01 píše:...práve tie normy mali byť razatne sprísnené - oproti homologizačným , preto ma velké množstvo aut tie problémy...
Přiznám se, že tohle mi hlava nebere. Vždyť každé auto v evropském systému typové homologace je uváděno na trh s tím, že jeho výrobce garantuje "soulad s typem", který si nechal homologovat podle v době homologace platných technických norem EHK OSN. Jinak řečeno, každé zpřísnění požadavků na TK by nutně muselo vést k vyřazení z provozu všech motorových (přesněji "silničních kolových") vozidel, která nebyla vyrobena v souladu s "typem" homologovaným podle aktuálně platných technických předpisů. :idea:
ryo
Příspěvky: 17
Registrován: stř kvě 29, 2019 1:33

Re: Motorovy a prevodovy olej opel kadett 1.6D

Příspěvek od ryo »

danny01 tento clanok to vysvetluje myslim ze stare auta z 80 rokov nebudu mat problem ako pisu v clanku

https://autobild.pluska.sk/clanok/21901 ... dne-obavy/

Osobne som nikdy nemal problem prejst zo ziadnym autom z 80 rokov pokial nezmenia hodnoty pre tieto auta co maju sucasne nastavene pre dany motor co sa my bude zdat ale ako extrem pretoze nas co prevadzkujeme tieto veterany je naozaj asi velice malo a urcite nepatrime k nejakym velkym znecistovatelom ovzdusia najma ak sa o tie auta starame :)

Do prevodovky teda pouzijem SAE80W zkusim ten od motulu ak nenajdem technicky list k original GM oleju aby som to trafil co najblizssie hodnotam. Netusim ci su prevodovky od GM vyberave na olej u mojho colta z roku 88 som nahodou nasiel original mitsubishi diaqueen olej lebo tam je vraj prevodovka dost vyberava. Do motora skusim ten 10w40 tentoraz kedze ten motor je v dobrom stave.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Motorovy a prevodovy olej opel kadett 1.6D

Příspěvek od Jerry3 »

ryo píše:...som nahodou nasiel original mitsubishi diaqueen olej lebo tam je vraj prevodovka dost vyberava...
A kde jsi ho objevil? V Evropě byl dlouhodobě naprosto nesehnatelný.
ryo
Příspěvky: 17
Registrován: stř kvě 29, 2019 1:33

Re: Motorovy a prevodovy olej opel kadett 1.6D

Příspěvek od ryo »

Kamarat v autodieloch u nas to vedel stiahnut zo skladu niekde v 4 litrovom baleni. Trocha to bolo patranie ale podarilo sa mu to dal sa zohnat len ako 4L balenie za cca 120e alebo ako sud 20L tam bola cena ale az okolo 400e https://photos.app.goo.gl/bYPkqVsDWyNe3u27A
Najhorsie bolo najst spravne OE cislo 3717610 resp. MZ320720 na ten olej kedze vyrobcovia radi precislovavaju produkty. Tiez som vsade cital ze je nezohnatelny ale ajtak sme ho objavili. Zalezi vzdy od dodavatela on mal asi lepsie kontakty ako iny moji kamarati co robia z autodielmi.
Jerry3
Příspěvky: 10755
Registrován: úte říj 18, 2005 19:58
Bydliště: Praha

Re: Motorovy a prevodovy olej opel kadett 1.6D

Příspěvek od Jerry3 »

Ano, to je ono. Gratuluji!
Uživatelský avatar
pepoh
Příspěvky: 2652
Registrován: sob črc 29, 2017 10:06

Re: Motorovy a prevodovy olej opel kadett 1.6D

Příspěvek od pepoh »

dany01 píše:(po prijatí nových predpisov-kamery, normy, u nás vyhadzujú autá ako na bežiacom páse - za den vyhodili v BB kraji STK -EK 1800 aut kvôli emisiam, diesle aj benzináky-neviem na čom budú ludia jazdiť.)
rakovinarov s vykuchanymi filtrami, ci s mrtvym katom mi nie je vobec luto. :x
ruku na srdce...kolko aut nie je davno sposobilych, ale za uplatok stale jazdia.
samozrejme ze auto musi byt odskusane na rovnakej norme v akej bolo vtedy vyrobene.

https://autobild.pluska.sk/clanok/21901 ... dne-obavy/
V posledných dňoch sa na základe rôznych článkov Slovenskom šíri panika zo sprísnenia technických a najmä emisných kontrol. Je zaujímavé, že tesne pred kritickým dátumom 20. mája sa výrazne zvýšil počet návštev staníc technickej a emisnej kontroly.

O čo vlastne ide? Panika. Nič viac, nič menej. Pokiaľ má motorista svoje auto v poriadku, nemusí sa obávať, že cez emisnú kontrolu neprejde.
LPGObrázek Obrázek X-CESS :| Obrázek VST 8)
MOBIL SUPER 3000 X1 8) Eurol Engine Oil Treat 8) LQ-Molygen :wink: TOTAL INEO 0W30 :x
Uživatelský avatar
bloke
Příspěvky: 1307
Registrován: úte čer 21, 2016 9:05

Re: Motorovy a prevodovy olej opel kadett 1.6D

Příspěvek od bloke »

Už som pred časom písal, ako mám podozrenie (resp. prišiel som) na to, že na emisných kontrolách nastavujú (aj) svojvolné limitné hodnoty, a nie tie, ktoré majú platiť pre konkrétne staršie auto.
Pritom mne nenastavili komplet nové kritériá, ale iba niektoré. Keď sa to ešte skombinuje s tým, že na protokole ani neuvedú príslušnú normu, ani tie nimi nastavené limity, tak môže byť človek v prdeli (bežne sa v normách a konkrétnych hodnotách neorientujúci) .
Určite je postup-prístup iný, stanicu od stanice.

Asi si treba zohnať nejaké príručky s normami, a s nimi im šermovať pred očami. Len potom aby nebol človek pod inou zámienkou "neprejdený za drzosť".

b) - olej; Tuším ho vyrábajú aj v Rusku, v predaji 4l plechovka za 0,40 násobok ceny: https://www.exist.ru/Catalog/Goods/7/303/265094CD ,
teoreticky aj tu v ponuke za polovičnú:
http://autogroup.sk/index.php?Price=MIT ... t=MZ320720
ryo píše: Trocha to bolo patranie ale podarilo sa mu to dal sa zohnat len ako 4L balenie za cca 120e alebo ako sud 20L tam bola cena ale az okolo 400e https://photos.app.goo.gl/bYPkqVsDWyNe3u27A
Najhorsie bolo najst spravne OE cislo 3717610 resp. MZ320720 na ten olej kedze vyrobcovia radi precislovavaju produkty.
Obrázek « Vous n’imaginez pas tout ce que Citroën peut faire pour vous »
ryo
Příspěvky: 17
Registrován: stř kvě 29, 2019 1:33

Re: Motorovy a prevodovy olej opel kadett 1.6D

Příspěvek od ryo »

Mam este otazku neviete aky olej ide do servoriadenia a ake mnozstvo sa tam dava resp ako sa to vymiena vzdy ked otocim volant nadoraz zacne to dost piskat ako keby preskakoval remen na pumpe ale uz som ho aj dotahoval a bez zmeny aj sa menil za novy dokonca dva krat a ziadna zmena olej nikde netecie a hladina oleja je spavna tak ma napada ze je tam stary olej asi uz jedine. Loziska na pumpe necitim ze by mali volu.
Uživatelský avatar
NOVON
Příspěvky: 2968
Registrován: pát říj 16, 2009 11:01

Re: Motorovy a prevodovy olej opel kadett 1.6D

Příspěvek od NOVON »

DEXRON IID
VW Touran 1.6 MPI 75kw+LPG
VW Touran Freestyle 1.6 MPI 75kw
ryo
Příspěvky: 17
Registrován: stř kvě 29, 2019 1:33

Re: Motorovy a prevodovy olej opel kadett 1.6D

Příspěvek od ryo »

Nasiel som doma este jednu zavretu flasu castrol transmax dex III multivehicle vraj je to mozne pouzit tiez aspon castrol to tvrdi :)
František Smíšek
Příspěvky: 125
Registrován: čtv črc 24, 2008 13:17
Bydliště: Praha

Re: Motorovy a prevodovy olej opel kadett 1.6D

Příspěvek od František Smíšek »

Pískání na dorazu je normální jev, způsobuje ho olej proudící přes otevřený tlakový ventil zpět do olejové nádrže. Čerpadlo (hydrogenerátor) totiž tlačí olej stále, při najetí řízení na doraz nemůže olej do hydraulického válce (přímočarého hydromotoru) řízení a vrací se proto přes ventil zpět, a to při maximálním nastaveném tlaku - proto to pískání.
Franta
ryo
Příspěvky: 17
Registrován: stř kvě 29, 2019 1:33

Re: Motorovy a prevodovy olej opel kadett 1.6D

Příspěvek od ryo »

Dakujem velice za podrobny popis ajked sa my to zda ze to piska trocha viac ako kedysi ale pri zatacani to ziadne divne zvuky nevydava len otoceni na doraz potom to piska resp skor dost skrieka ze to kazdeho okoloiduceho vystrasi (tyka sa teda len parkovania) preto som premyslal ci sa to da dako vyriesit aby to nebol az taky horor :D
Odpovědět